Boston – Arizona 2:1 (kon.) | Columbus – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 5:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 6:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 2:1 (kon.)
Dallas – Columbus 0:1 (pře.) | Los Angeles – Toronto 2:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 14.03.2014, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že dnešní zápas v Nationwide Aréně mezi domácím Columbusem a hostujícím San Jose vyhráli na nájezdy Žraloci se s Vámi loučí a zase někdy napočtěnou z NHL se těší Tomáš Lysý. (02:56:58)

Československá stopa:
    Martin Havlát (SJS): 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:00.

1. Patrick Marleau (SJS)
    2+0.
    2. Brandon Dubinsky (CBJ) 0+2.
    3. Joe Pavelski (SJS) 1+1.

Zajímavý zápas je u konce. V první třetině se dostal Columbus do vedení díky gólu střelce Ryana Johansena, za hosty vyrovnal neméně pěknou střelou Marleau po brilantní přihrávce Coutureho.

Druhá třetina vyšla lépe Columbusu, které poslal do vedení čtyři minuty po začátku třetiny po úniku v oslabení RJ Umberger. Na další gól si diváci museli počkat až do třetí třetiny.

Patnáct vteřin po startu třetí třetiny srovnal Matt Nieto a v šestačtyřicáté minutě poslal San Jose svým druhým gólem v tomto mači do vedení Joe Pavelski. Po tlaku ale Columbus dokázal vyrovnat, když se golfákem trefil čtyři minuty před koncem James Wisniewski.

V prodloužení se nerozhodlo, takže musely vítěze určitě samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný trefil Joe Pavelski.

65:00

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.

Cam Atkinson se také snažil rozhýbat Stalocka a následně provést blafák do bekhendu, ale puk mu odskočil od hole. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech je tak JOE PAVELSKI a rozhoduje o zisku extra bodu pro San Jose.

Cam Atkinson musí dát, jinak bude rozhodnuto.

0:1, Jeo Pavelski si rozhýbal gólmana a bekhendem poslal puk za jeho záda.

Za San Jose se staví k nájezdu Joe Pavelski.

0:0, střelec Columbusu se snažil zmást Stalocka pohybem a před ním téměř zastavil, gólman Sharks se však nenechal vyvést z míry.

Za Columbus pojede Ryan Johansen.

0:0, Couture se neprosadil střelou k pravé tyči branky. Bobrovského.

Za San Jose se připravuje k nájezdu Logan Couture.

0:0, Mark Letestu se nad levý beton Stalocka netrefil.

Jako první pojede Mark Letestu (CBJ).

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení neměly oba týmy vážnější šance, rozhodne se tak v nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Johansen (Foligno), 24. Umberger (Dubinsky), 56. Wisniewski (Dubinsky, Calvert) – 11. Marleau (Couture), 41. Nieto (Couture, Vlasic), 46. Marleau (Pavelski, Boyle), rozh. náj. Pavelski

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Nikitin, Wisniewski, Schultz, Prout – Calvert, Dubinsky, Horton – Foligno, Johansen, Jenner – Umberger, Atkinson, Tropp – MacKenzie, Letestu, Frattin. Trenér: Todd Richards.
    San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Vlasic, Demers, Hannan, Braun, Irwin, Boyle – Marleau, Couture, Nieto – Pavelski, Thornton, Burns – Havlát, Sheppard, Wingels – Brown, Desjardins, Burish. Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: 10 Paul Devorski, 36 Dean Morton – 55 Shane Heyer, 92 Mart Shewchyk

Diváci: 13.851