Viťaz – Čerepovec 4:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:2 (kon.)
Minsk – Atlant 4:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Severstal Čerepovec
Pátek 14.03.2014, 10:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL - Pohár naděje

Tolik tedy z KHL, díky za pozornost a na počtenou. (12:19:14)

Stav série:

Viťaz Čechov – Severstal Čerepovec 0:2. Postupuje Čerepovec, pro Čechov sezóna skončila.

Střely na bránu celkem: 24:33.

Je dobojováno. Severstal Čerepovec vyhrál venku i podruhé a zajistil si tak postup do další fáze Poháru naděje. Dnes se však hodně nadřel, sice po dvou třetinách vedl 3:1, ale v posledním děství polevil a prohrával dokonce 4:3. Hosty to však nezlomilo a duel znovu dokázali otočit a přetavit v konečné vítězství 5:4.

60:00

59:39
    Oddechový čas pro trenéra Viťazu Čechov.

59:29
    Lisutin je venku z brány, domácí to zkusí v šesti hráčích.

58:34
    Ještě něco přes minutu potřebuje k tomu, aby alespoň vyrovnal.

57:45
    Čechov znovu musí bojovat, mnoho času už nemá.

56:46
    Trenér Severstalu si ihned vyžádal oddechový čas.

56:46
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak to je tedy zápas. Škoda, že jej sleduje pouze 250 diváků. Hosté sice prohrávali 4:3, ale během chvíle zase průběh otáčí. Zasloužil se o to PAVEL DĚDUNOV. Asistence: Anatolij Nikoncev.

55:23
    Hraje se v útočném pásmu Severstalu, obrana domácích tak musí být ve střehu.

54:55
    Zhruba pět minut před koncem základní části je stav nerozhodný 4:4. Po dvou třetinách tento výsledek asi málo kdo mohl čekat.

53:18
    Dlouho to netrvalo a máme znovu vyrovnáno. Tak nakonec máme ze zápasu přestřelku a JEVGENIJ MONS překonává Lisutina. Asistence. Pavel Černov, Alexandr Jevseněnkov.

52:54
    Čechov právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo dokonat obrat. Přesným střelcem je ALEXANDR VASILJEV, který propálil bezmocného Štěpánka. Asistence: Alexandr Koroljuk.

52:34
    Posléze pálil z protiakce Bumagin, ale na Lisutina také nedokázal vyzrát.

51:24
    Střelu Šitikova chytá brankář Štěpánek, poté se bude vhazovat u jeho klece.

50:23
    28:20 na střely pro Severstal, je vidět, že domácí pořádně přidali a ještě sezónu končit nechtějí.

49:00
    Slovenský obránce je zpět na hřišti, Čechov přežil tohle oslabení a může nyní útočit na obrat ve skóre.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 12. Koroljuk (Šitikov, Cibák), 41. Porseland (Koroljuk), 46. Ziazov (Makejev), 53. Vasiljev (Koroljuk) – 7. Monachov (Vicharev), 28. Bučněvič (Kazakovcev, Gogolev), 30. Kiselevič (Berdnikov, Jevseněnkov), 54. Mons (Černov, Jevseněnkov), 57. Dědunov (Nikoncev)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Saprykin) – Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Glotov, Mezei, Rozin, Kudinov – Šitikov, Cibák, Alexandr Koroljuk – Soloduchin, Kousal, Anton Koroljuk – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Vasiljev, Kokšarov, Skatskij.
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Trjaničev) – Andersen, Laakso, Popov, Kiselevič, Čáslava, Svijazov, Stasenko, Jevseněnkov – Berdnikov, Nikoncev, Bumagin – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Bučnevič, Gogolov – Monachov, Vicharev, Dědunov.

Rozhodčí: Baluška, Bukin – Goljak, Pavlov