Vsetín – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 2:1 (kon.)
Pardubice – Č. Budějovice 3:5 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Zlín 4:6 (kon.)
Letňany – PZ Kladno 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 7:6 (2:1 po s.n.) | Chomutov – Slavia 8:4 (kon.)
Písek – Sparta 1:7 (kon.) | Třinec – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – Havířov 5:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Oceláři Třinec
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 05.12.2014, 18:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu z předposledního zápasu RAKO Extraligy staršího dorostu. Na ledě třinecké Werk Arény dnes Oceláři přivítají Olomouc. Utkání začíná v 18:00.

Třinečtí mladíci i nadále drží první příčku s jednašedesáti body. Poslední utkání ale Ocelářům příliš nevyšlo a v dohrávce osmnáctého kola podlehli Kometě 2:4.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Jan Poruba – 38 bodů (15+23)
    Kryštof Stuchlík – 35 bodů (14+21)
    Miloš Roman – 29 bodů (16+13)

HC Olomouc
    Kohoutům patří s jednačtyřiceti body čtvrté místo ve skupině Východ. Ani hosté v posledním zápase nebodovali po prohře na ledě druhého Zlína, 2:6.

Nejproduktivnější hráči Olomouce
    Jan Štefka – 23 bodů (11+12)
    Miroslav Kuba – 16 bodů (5+11)
    Jiří Horák – 13 bodů (6+7)

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Michal Roman, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Miloš Roman

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – M. Zabloudil, Kališ, Kolovratník, Metelka, Galvas, Beutl, Škoda – Štefka, Heža, Spurný, Hajšman, Machálek, Jeklič, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Říčka, Husták, Beier, Kuba

Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengřín.

00:01

00:08
    Poruba nahodil kotouč do brankoviště, ten ale skončil v lapačce Šoustala, který si tak připisuje první zákrok.

00:59
    Zahrozili také hosté, ti se ale v útočném pásmu dlouho neohřáli a hra se obrací.

02:14
    Miloš Roman neobešel bránící hráče a ke kotouči se tak dostali Kohouti.

02:37
    Horák si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

03:14
    Oceláři postupně stahovali hru, před Šoustalem ale Bartko promáchl.

04:06
    Přesilovka domácích bude zdvojnásobena. Za nedovolené bránění je vyloučen Beutl.

04:37
    Hosté ve čtyřech.

04:59
    Oceláři drží útočné pásmo, zatím ale příliš nestřílejí.

05:53
    Po přihrávce Bartka se snažil tečovat kotouč do odkryté klece Stuchlík, puk ale pouze prolétl brankovištěm.

06:06

07:28
    Miloš Roman s Porubou byli v dobré příležitosti, prvně jmenovanému se ale kotouč zamotal mezi bruslemi a celá akce tak skončila.

08:47
    Od modré střílel Hrachovský pouze do připraveného brankáře hostů.

09:07
    Spurný se snažil prodrat do útočného pásma, to mu ale nedovolil bránící Hrehorčák.

09:10
    První přesilovou hru si zahrají také hosté, Hrachovský vyloučen za hákování.

09:55
    Početní výhodu Kohoutů končí Jeklič – dvě minuty za nedovolené bránění.

10:42
    Hra ve čtyřech zatím nesvědčí ani jednomu týmu a kotouč je po většinu času ve středním pásmu.

11:10

11:37
    Hosté se osvobozují a kotouč letí až za branku Loubala.

11:55

12:22
    Jeklič se přímo z trestné zapojil do útoku, vybojoval kotouč a nahodil jej před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

13:16
    Jeklič míří na trestnou lavici za napadení.

13:46
    Sztwiertnia zahrál vysokou holí a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:58
    Tato přesilová hra se Ocelářům zatím nedaří a Kohouti se v pohodě brání.

14:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    Teď už to ale neplatí. Střelu Hamana od modré olomoucký brankář neudržel a kotouč za jeho záda dorazil DAVID KOFROŇ. Asistence: Filip Haman, Jan Poruba.

15:18
    Stuchlík teď přihrál přímo na hůl Hajšmana, ten svou střelou zase trefil prvního bránícího hráče.

15:59
    Inkasovaný gól vybudil k větší aktivitě hosty a Loubal má rázem více práce.

17:07
    Na opačné straně hřiště chytá Šoustal prudkou ránu Kofroně.

17:41
    Haman zariskoval a od modré čáry se vydal až před Šoustala, následný protiútok hostů skončil hned ve středním pásmu.

19:13
    Po akci Hustáka končí kotouč na střídačce domácích a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

20:00

V první třetině jsme sledovali hned několik přesilových her, využita ale byla jen jedna a po dorážce Davida Kofroně jsou tak Oceláři ve vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:33
    Šoustal nejprve vyrazil střelu Kofroně z levé strany, nahození Poruby ze strany pravé pak schoval do lapačky.

21:13
    Další útočnou akci Ocelářů končí hvizd rozhodčího – offside.

22:07
    Domácí dlouho drželi útočné pásmo a dostali se k několika střelám, po odrazu od brusle ale musí pro kotouč do středního pásma.

22:44
    Poruba byl sám před Šoustalem, ten ale dokázal včas sevřít betony.

23:42
    Opět jsou v útočném pásmu Oceláři, nepřesná přihrávka Švani je ale vyhání pryč.

25:25
    Do hry obou celků se vkrádají nepřesnosti a kotouč je po většinu času ve středním pásmu.

26:13
    Střela Michala Romana od modré skončila v napřažené lapačce hostujícího brankáře.

26:45
    A další úspěšný zákrok si Šoustal připisuje po ráně Imricha.

27:09
    S pokusem Sztwiertni už měl olomoucký gólman větší potíže, ale nakonec si poradil.

28:03
    Miloš Roman zavezl puk do útočného pásma, tam se ale kotouče chopili hosté.

29:01
    Beier dlouho kombinoval za brankou Loubala, nakonec ho ale o kotouč připravil jeden z domácích obránců.

30:07
    Po přihrávce Hamana od modré střílel z levého kruhu Miloš Roman, ale trefil přesně místo, kde byl Šoustal.

32:28
    Heža pouze nahodil do útočného pásma a hosté střídají.

33:06
    Se střelou Beiera od modré neměl Loubal problémy, navíc vůbec nemusel zasahovat – offside.

34:09
    Flok se snažil tečovat nahozený kotouč do brankoviště, ten ale nakonec skončil mimo.

35:03
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

36:14
    Poprvé v této třetině si souvislejší tlak vytvořili také hosté a vybojovali si přesilovku. Janiczek je vyloučen za držení protihráče.

36:49
    Kotouč skončil až na tribuně a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    I hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav utkání. Před Loubala se protáhl MATIC JEKLIČ a poslal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Štefka, Vítězslav Beutl.

37:15
    Imrich vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování.

39:15

40:00

I ve druhé třetině byli jednoznačně lepší domácí hráči, svou převahu ale využít nedokázali a v oslabení inkasovali vyrovnávací gól z hole Matice Jekliče.

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:32
    Oceláři zazmatkovali v rozehrávce, Jeklič nahodil kotouč do brankoviště, odkud kotouč za záda Loubala dorazil PATRIK ŘÍČKA. Asistence: Matic Jeklič.

41:14
    Kotouč za brankou Loubala, kde ale jeden z hostů nezvládl bruslení a o kotouč přišel.

41:58
    Další zmatky v rozehrávce Třince, tentokrát ale toho olomoučtí hráči využít nedokázali.

42:40
    Rychlá střela Miloše Romana z mezikruží končí u připraveného Šoustala.

44:04
    Třinečtí obránci mají kotouč v obranném pásmu a snaží se rozehrát.

45:00
    Po střele Imricha proskákal kotouč těsně kolem levé tyče.

45:39
    Matěj Zabloudil oslabuje svůj tým a půjde si odsedět dvě minuty za hákování.

46:35
    Útočnou akci Ocelářů hatí offside.

47:14
    Střelu Kaukiče z mezikruží Šoustal neudržel, nikdo z Ocelářů už se ale k dorážce nedostal.

47:39

49:08
    Kaukič si odpyká dvě minuty za nesportovní chování.

49:26
    Dobrý zákrok předvedl gólman Loubal a zabránil třetímu gólu hostů.

49:51
    Horák je vyloučen za podražení. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

50:34
    Bylo nařízeno trestné střílení pro hosty po faulu Imricha (držení protihráče) na unikajícího Štefku.

50:34
    Loubal ale dokázal Štefku vychytat.

51:08

51:51

52:40
    Kolovrátník je vyloučen na dvě minuty za hákování.

53:06
    Početní výhody ale dnes Ocelářům příliš nevycházejí a znovu je kotouč ve středním pásmu.

54:10
    Miloš Roman prováhal dobrou možnost ke střele a následně se hosté osvobozují.

54:40

54:47
    Poruba mohl poslat kotouč do prázdné branky, přihrávku ale nedokázal zpracovat.

55:18
    Oddechový čas pro domácí. Jeklič vyloučen na dvě minuty za hákování.

55:18
    Loubal zůstává na střídačce. Oceláři v šesti.

55:50
    Oceláři kombinují v útočném pásmu, vyloženou šanci si ale zatím vypracovat nedokázali.

56:25
    Vyhozený kotouč jen těsně minul prázdnou klec.

57:18
    Hosté v plném počtu. Před brankou Šoustala následně došlo k menší potyčce, vylučovat se ale nebude.

57:41
    O puk se bojuje za brankou Kohoutů.

58:33
    Oceláři měli obrovský tlak a z něj srovnávají stav utkání! Po dorážce MICHALA ROMANA kotouč doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jan Poruba.

59:12

60:00

Brzy po startu třetí třetiny se do vedení dostali Kohouti díky gólu Říčky, Oceláři na tuto branku dokázali reagovat až v power play, když kotouč za záda Šoustala dorazil Michal Roman a bude tedy následovat prodloužení.

60:01

63:44
    Metelka si odpyká dvě minuty za podražení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení působili aktivnějším dojmem Oceláři, ale protože jsme gól v pěti minutovém nastavení neviděli, budou následovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Autorem vítězné branky je obránce JAN BARTKO.

V dovednostní disciplíně se jako jediný prosadil domácí obránce Bartko, který tak rozhodl o tom, že si druhý bod připíší Oceláři. (23:03:18)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 15. Kofroň (Haman, Poruba), 59. Michal Roman (Poruba), rozh. náj. BARTKO – 38. Jeklič (Štefka, Beutl), 41. Říčka (Jeklič)