Trnava – Pov. Bystrica 3:0 (kon.) | Michalovce – Prievidza 0:0 (zruš.) | SR 18 – Spišská N. Ves 2:4 (kon.)
Bardejov – Senica 1:5 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 0:5 (kon.) | Detva – Topoľčany 5:3 (kon.)
HK Detva
5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
HC Topoľčany
sk Pátek 05.12.2014, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Po prehre na Liptove bude hostiť v ďalšom kole Detva doma v posledných stretnutiach nebezpečné Topoľčany. V stretnutí definitívne ukončí aktívnu činnosť hráč Detvy, ktorý nosil dres s číslo 20. Ide o Kamila Mahdalíka. Jeho dres bude slávnostne vyvesený strechu zimného štadióna v Detve.
    Topoľčany pricestujú do Detvy nabudené po výhre na Bardejovom 2:1. Naopak domáci budú chcieť čím skôr zabudnúť na prehru s Lip. Mikulášom.

O všetkom podstatnom čo sa bude v Detve diať Vás budú onlajny informovať a pokúsime sa podeliť a o bezprostredné dojmi Kamila Mahdalíka po ukončení hráčskej kariéry.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier (Korytar) – Hatšs, Pač, Lunter, Sládok, Predajniansky, Mačkovič, Pinka – Parkhouse, Srnka, Žilka – Hús, V. Fekiač, Hegyi – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Kucej, Nociar, Mendel. Tréner: D. Kapusta.

HC Topoľčany: Račko – Bystričan, Guričan, Kopecký, Mrázik, Chromý, Georgievsky, Ondruška – Káčer, Hurtaj, Fusek – Chlapovič, Bosák, Záborský – Hudec, Dobrý, Záborský. Tréner: S. Kosík.

Rozhodca: Majling – Číž, Kollár.

O necelú pol hodinu sa v Detve začne ďalšie stretnutie pred ním však ukončí svoju bohatú hráčsku kariéru Kamil Mahdalík. Dres s číslo 20 bude vyvesený pod strom zimného štadióna.

V Detve dnes sú hráči na ľad vyvolaný hlásateľom a vychádzajú z kabín z bez svetiel.

Začiatok v Detve sa nám o pár minút posunie.

Na ľad predstúpil Kamil Mahdalík a Róbert Lupták majiteľ klubu, ktorý ďakuje Kamilovi za štyri sezóny v Detve a jeho bohatú hráčsku kariéru, ktorú dnes ukončil.

Čestné úvodné vhadzovanie partí Kamilovi Mahdalíkovi medzi hokejky Petra Hurtaja a Braňa Srnku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Po 14 sekundách hry hákuje Fusek Žilku a ide na dve minúty.

00:42
    Po strelke Hataša zahral Srnka vysokou hokejkou a domáci nemohli hrať v útočnej tretine s pukom.

01:20
    Sládok z medzikružia triafa len hokejku súpera.

02:00
    Lunter na modrej stratil puk. Volentier vykorčuľoval z brány za pukom. O ten prišiel, ale hostia netrafili puk do prázdnej brány, lebo Lunter stihol svoju chybu napraviť.

03:32
    Hostia len nahodili puk za bránu, ale hrať nemohli. Bolo by to úmyselné postavenie mimo hry.

04:00
    Strelku Hataša tečoval Srnka tesne vedľa.

05:06
    Račko pred Zorvanom prerušil hru.

05:10
    Po vhadzovaní sa puk dostal na hokejku Hegyiho, ktorý triafa len tyčku.

05:30
    Pač strieľal a Parkhouse tečuje puk,ktorý šiel medzi Račkove betóny, ale ten si s pukom poradil.

06:17
    Račko pred dobiedzajúcimi hráčmi radšej hru prerušuje.

06:48
    Zakončoval Zorvan, ale puk bol tečovaný na ochrannú sieť.

06:58
    Po Žilkovej strele sa zatrepotala sieť, ale puk ju rozvlnil len z bočnej strany.

07:48
    Domáci sa pripravili o pásmo,keď rozhodca prerušil hru po hre z vysokou hokejkou.

08:28
    Hegyi sa dostal do pásma skôr ako puk a domáci tak boli v postavení mimo hry.

09:20
    Dobíjanie brány Račka pokračuje.Brankár Topoľčian zatiaľ neodtiahol roletu.

10:30
    Detva dala gól!

Hatašovi sa ešte nepodarilo dostať puk za Račka, ale následne ho dorazil JAKUB ŽILKA a domáci odkliali čaro Račka.
    Asistencie: Brandon Parkhouse, Marek Hataš.

11:45
    Pač hľadal Zorvana,lenže ten hrať s pukom nemohol,keďže nemal prilbu a šiel na striedačku.

12:01
    Ďalšie vylúčenie na strane Topoľčian.Dve minúty dostal Záborský za hákovanie.

12:48

V presilovcke si počkal MAREK HATAŠ na modrej čiare na uk a prestrelil všetko čo mal v pred sebou.
    Asistencie: Brandon Parkhouse, Branislav Srnka.

12:48
    Mrázik je v čase vylúčenia vylúčení za podrazenie. Detva má tak ďalšiu presilovku.

14:21
    Tlak Detvy pokračuje aj v tejto presilovke.

14:28

Po strele Predajnianskeho dorazil puk za Račka ADRIÁN MAČKOVIČ a využil tak ďalšiu presilovcku.
    Asistencie: Ivan Zorvan, Jakub Predajniansky.

15:18
    Presilovku budú hrať aj hostia,keď Srnka dostáva dve minúty za podrazenie.

16:00
    V oslabení mohol pridať ďalší gól Viktor Fekiač, ale nedal. Navyše podrazil súpera.

16:16
    Podrazenie Viktor Fekiač dve minúty.

16:40
    Detva sa bráni veľ+mi dobre. V trojici vyhodila puk cez všetky čiary.

17:18
    Srnka naskočil na ľad.

17:51
    Po návrate z trestne lavice pomohol Srnka zbierať sekundičky z vylúčenia V. Fekiača.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:02
    Po strele Žilku puk skočil rovno do lapačky Račka.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:41
    Parkhouseho strelu Račko zneškodnil v lapačke.

21:34
    Mrázik zrazil od zadu na mantinel Húsa. ten sa následne pustil do Kopeckého. Vylučovať sa nebude ani v jednom prípade.

22:53
    Marek Hataš dostal za podrazenie dve minúty.

23:11
    V oslabení sa rútil Srnka sám na brankára, ale jeho strelu Račko vytlačil mimo.

24:09
    Zorvan strelou medzi betóny neprekonal Račka.

25:35
    Domáci poslali puk cez všetky čiary a tak je odpískané zakázané uvoľnenie.

25:56
    Srnka triafa žrďku.

26:12
    Topoľčany budú hrať dve minúty od dvoch hráčov. Georgievsky dostáva trest za podrazenie a Zahorský za sekanie.

26:45
    Hataš prestrelil bránu.Následne Srnka nepretlačil puk do brány.

27:18
    Topoľčany dali gól!

V oslabení o dvoch hráčov hostia znížili. Mačkovičovu prihrávku vystihol LIBOR KÁČER a premenil samostatný nájazd na Volentiera, ktorý je v bráne uzimený bez roboty.
    Asistencie: Peter Kopecký,Jozef Račko.

28:12
    Hostia sú v plnom počte a čo viacej teší ich gól v dvojnásobnom oslabení.

29:07
    Ďalšie podrazenie hostí. Previnil sa Dobrý.

29:36
    Viktor Fekiač triafa len betóny Račka.

30:28
    Domácim sa ani v tejto presilovke nedarí.

31:01
    Ďalšia tyčka zastavil strelu Sládoka.

31:36
    Žilka šiel sám na Račka bol hákovaný Georgievskym. miesto trestného strieľania dal hlavný rozhodca dvojminútový trest.

32:11
    Za hru z vysokou hokejkou dostáva Ivan Zorvan 2+2. min.

Divákov pobavil Brandon Parkhouse, ktorý sa zahral na ľadára a odpratal krv z ľadu.

33:20
    Momentálne sa rá 4 na 4.

33:42
    Veľa nechýbalo a mohlo to byť len o gól. Chlapovič sklepával puk tesne pred Volentierom a ten však dokázal reagovať.

34:41
    Postavenie mimo hry hostí v presilovke.

36:00
    Pač trafil len do lapačky Račka.

36:11
    Domáci sú v plnom počte. Zorvan si odsedel 4 min.

36:36
    Po strele Srnku Račko svojim zákrokom posunul bránu.

37:47
    Za hákovanie sa vracia na trestnú lavicu Ivan Zorvan.

37:59
    Chromého strelu Volentier zneškodnil.

38:19
    Za vrazenie na mantinel dostáva Chromý dve minúty.

Momentálne máme na ľade diskusný krúžok okolo každého rozhodcu.

38:54

MAREK HATAŠ si nakorčuľoval po pravom krídle a prekonáva Račka. Asistencie: Brandon Parkhouse, Marek Pač.

39:35

Následne po domácom góle sa podarilo hosťom korigovať, keď sa presadil ĽUBOŠ DOBRÝ.
    Asistencie: Adam Zahorský, Miloš Bystričan.

40:47
    Lunter fauloval Fuseka a je nariadené trestné strieľanie.

40:47

Trestné strieľanie premenil JAKUB FUSEK.

41:45
    Hostia po kontaktnom góle ožili a začali hrýzť pred Voentiewrom.

43:11
    Chlapovič mohol vyrovnať ale na bránkovisku netrafil vo vzduchu puk.

44:11
    Momentálne má rozhodca Majling čudný meter. Na jednej strane faul nepískal a na druhej áno. Jeden pol na domáceho hráča narazenie od zadu na mantinel a druhé sekanie.

44:34
    Hostia sa dopúšťajú postavenie mimo hry.

45:20
    P.Fekiač v samostatnom úniku bol seknutý. Rozhodca Majling opäť nič nevidel.

46:01
    Na ľade to začína vrieť. Vzájomné vylúčenie pre Sládoka a Záborský obaja za údery. Navyše osobný trest dostal brankár Račko.Trest si odsedí Ondruška.

47:04
    Strelu Húsa zneškodnil brankár Račko a Parkhousemu nedovolil dorážať.

47:32
    Strela pod hornú tyčku od V. Fekiač skončila v lapačke Račka.

47:40
    Dve minúty pre hostí. Za vyhodenie puku ide na trestnú Lavicu Záborský.

49:10
    Ďalšia domáca strela skončila na týčke brány Račka.

49:40
    Hostia sú v plnom počte.

50:58
    Buda bránení dvojicou obrancov zakončuje, ale prestrelil bránu.

51:05
    Za napadnutie dostáva dve minúty Chromý.

52:18
    Spolupráca Hataša s Parkhousem sa gólom nekončí. Parkhouseho strelu Račko vyrazil,

53:05
    Ďalšie oslabenie Topoľčany prežili bez inkasovania.

53:54
    Detva sa previnila zakázaným uvoľnením.

54:24
    Tesné postavenie mimo hry Zorvana.

55:27
    Pri prechode do útočného pásma sa dostali domáci do postavenia mimo hry.

56:26
    Osobný trest re Račka, ktorý si odsedel Ondruška sa skončil.

56:32
    Strela Sládoka skončila na ochrannej sieti. Lenže Záborský odchádza na ďalšie dve minúty.

57:42
    V obrannom pásme Topoľčian je rozbité plexisklo.

Budeme pokračovať v hre.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:36
    Hostia v plnom počte.

59:50

Gólom do prázdnej brány uzavrel skóre BRANDON PARKHOUSE.

60:00

Pred dnešným zápasom v Detve sa rozlúčil s bohatou hráčskou kariérou 37 ročný Kamil Mahdalík. Pri tejto príležitosti bol vyvesený jeho dres s číslo 20 pod strom štadióna. Je jediným hráčom Zvolena, ktorý sním získal oba majstrovské tituly.
    Bol si prekvapený, čo pre teba pripravil funkcionári Detvy?
    "Vyvesenie dresu je vrchol kariéry každého hokejistu, práve preto je to pre mňa obrovská česť, že môže byť aj môj dres vyvesený pod stropom detvianskej haly."

Potešilo ťa to keď v sezóne 2012/2013 po skončení sezóny v Detve si sa znovu objavil v drese extraligového Zvolena a na koniec si sa tešil z titulu?
    "Bolo to zlatým klincom mojej bohatej kariéry a veľmi ma to potešilo, pretože som sa ocitol v jednom drese s mojim synovcom Igorom Cibuľom, ktorý bol dvojkou Mareka Šimka a spolu sme mohli oslávil titul majstra Slovenska."

Tvoj najväčší moment v kariére?
    "Bol to môj prvý gól v extralige a bolo to proti Slovanu Bratislava. Štadión vo Zvolene bol vypredený do posledného miesta a ja som sa musel podeliť o svoju radosť našim brankárom Mirom Michalekom, za ktorým som prekorčuľoval celé klzisko."

Kamil Mahdalík pôsobil HKM Zvolen, MHC Martin, MsHK Žilina, HK 32 L. Mikuláš, HC 07 Detva a legionársky pôsobil v Medveščaku Záhrebe 2004/2005, ktorý teraz pôsobí v KHL.
    Najväčšie úspechy sú dva tituly s HKM Zvolen a víťaz kontinentálneho pohára MHC Martin.

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva)" Po prvej tretine som si myslel, že to zvládneme po nešťastnom zápase v Lip. Mikuláši. Chlapci si niektoré veci uvedomili a začali hrať hokej. Lenže druhá a tretia tretina ma presvedčila o niektorých mentálnych návykoch. Dôležité je však, že sme vyhrali. Počítajú sa tri body. Dve tri noci budem mať horší spánok, ale to prejde. Čakajú nás veľmi ťažké zápasy. Budúci týždeň bude veľmi náročný. Strata bodov by bola pre nás veľmi nepríjemná. Gól v presilovke 5 na 3, ktorú hráme a dostane gól poukázal na chyby,ktoré sme robili aj v Mikuláši."

Svätopluk Kosík (tréner HC Topoľčany: "Nieje to náš prvý zápas, čo na klziskách súperov prehrávame prvé tretiny. Urobili sme zbytočné chyby. Dva góly sme dostali po našich fauloch a domáci využili presilovky. Nedali sme si pri jenom góle na hráča z druhej vlni a inkasovali sme. Za nepriaznivého stavu sme sa pokúsili niečo z výsledkom urobiť, ale proti tak skúsenému súperovi ako je Detva a na jeho ľade je to neskutočne náročné. Podarilo sa nám dotiahnuť súpera na gól, ale v nervóznom závere sme nemali dosť síl na vyrovnanie. Myslím si,že na to všetko sme odohrali celkom slušné stretnutie. Na domácom ľade sme iné mužstvo zdolali sme naposledy Bardejov predtým u nás prehrali Michalovce a tak isto aj Detvu sme obrali o body. Lenže body hlavne strácame kvôli prvým tretinám na ľade súperov. Nebyť brankára Račka bolo by to po prvej tretine aj v dnešnom zápase oveľa horšie. Vďaka nemu sme aj dneska boli dlho v hre o výsledok, ale on sám na všetky chyby nestačí."

Pekný zvyšok večera Vám z Detvy praje Marek Antalík. (21:32:39)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 11. Žilka (Parkhouse, Hataš), 13. Hataš (Parkhouse, Srnka), 15. Mačkovič (Zorvan, Predajniansky), 39. Hataš (Parkhouse, Pač), 60. Parkhouse – 28. Káčer (Kopecký, Račko), 40. Dobrý (Zahorský, Bystričan), 41. Fusek (TS)

HK Detva: Volentier (Korytar) – Hatšs, Pač, Lunter, Sládok, Predajniansky, Mačkovič, Pinka – Parkhouse, Srnka, Žilka – Hús, V. Fekiač, Hegyi – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Kucej, Nociar, Mendel. Tréner: D. Kapusta.

Rozhodčí: Majling – Číž, Kollár