Sabres Vídeň – Poprad 7:0 (kon.) | SKIF – Karviná - ženy 3:0 (kon.)
EHV Sabres Vídeň
7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
HK Poprad
Pátek 05.12.2014, 12:30 • Nižnij Novgorod • Liga mistryň

Hokejistky rakouské Vídně dokázaly potvrdit úlohu jasných favoritek a v celém průběhu prakticky nepustily své soupeřky do žádné gólovky. O svém drtivém vítězství rozhodly především v polovině druhé třetiny, kde během čtyř minut vsítily hned čtyři branky a nebylo co řešit. V zítřejším dopoledním zápase přivítá Vídeň české holky z Karviné, odpoledne pak bude Poprad vzdorovat favorizovanému domácímu Novgorodu. Vídeň přestřílela své soupeřky 45:10 a nutno podotknout, že brankářka Popradu Lambertová i přes sedm inkasovaných branek předvedla velmi dobrý výkon. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (14:36:58)

Hráčky právě odjíždějí z ledu a dnešní duel je tak u konce.

V tuto chvíli slyšíme rakouskou hymnu.

Nyní ještě následuje závěrečný pozdrav a je dobojováno, Vídeň dnes byla o 100 procent lepším týmem.

60:00

59:48
    V samém závěru ještě pro jistotu přerušuje hru Lambertová.

59:32
    Poprad udržel na chvíli obranné pásmo, ale jen na chvíli a duel se už dohrává.

58:55
    Hokejistky Popradu drží kotouč na svých hokejkách, jenže ke střele se nemohou dostat a znovu kombinují jen ve vlastní třetině.

58:19
    Po slabé střele Koreňkové si připisuje další snadný zákrok Vigilantiová.

57:50
    Ženy Popradu najely do útočného pásma, ovšem Vigilantiová rychle rozehrála.

57:18
    Hosté v plném počtu, dnešní jednoznačné utkání se už dohrává.

57:07
    V závěru přesilovky drží hokejistky Vídně kotouč za vlastní brankou.

56:34
    Nyní se rakouský celek osvobozuje, popradské ženy rozehrávají zpoza vlastní branky.

55:47
    Nyní se v brankovišti roztáhla Vigilantiová a udržela čisté konto.

55:18
    Hokejistky Popradu si zahrají další přesilovku. Meixnerová se dopustila držení a odchází na trestnou lavici na dvě minuty.

54:36
    Lambertová po další střele přerušuj hru.

54:27
    Ofsajd rakouského výběru.

54:13
    Lambertová skvěle zlikvidovala střelu Spurlingové a odolala i proti dorážce Hanserové.

53:47
    Poprad na výjimečném výletě, ke střele se však nedostal.

53:02
    V tuto chvíli se hrálo ve středním pásmu, Lambertová nemusela zasahovat.

52:18
    Hokejistky Rakouskí Vídně jsou stále mnohem aktivnější a ještě se snaží navýšit svůj náskok.

51:18
    Ofsajd Vídně, vhazování ve středním pásmu. Navíc si Poprad zahraje opět přesilovku, když trest za příliš mnoho hráček na ledě odpyká Prenová.

51:01
    Po delší době dobrá obrana Popradu, jenže znovu je to nahození až za branku Vigilantiové.

50:17
    K dorážce se snažila dostat Hanserová, nicméně Lambertová je znovu u kotouč dříve.

49:50
    Ojedinělý útok Popradu po pravé straně své ovoce nepřinesl.

49:20
    Opět je hra přerušena díky Lambertové,

48:29
    Puk na chvíli ve středním pásmu, vídeňský tým má neustále velký tlak.

47:36
    Hokejistky Popradu se znovu špatně domluvily a po nedůrazu u mantinelu musela Lambertová dvakrát velmi dobře zasahovat.

46:22
    Opět skvělá Lambertová, hokejistky Popradu se nemohou dostat z obranného pásma.

45:39
    Rakouský výběr prověřuje Lambertovou jednou střelou za druhou, ta stále odolává a nebýt jí, byl by rozdíl ve skóre určitě ještě vyšší.

44:51
    Lambertová opět v pozoru, nyní kryje další střelu od modré.

44:16
    Opět nepřesná rozehrávka Rakušanek a máme tu další zakázané uvolnění.

44:06
    Zakázané uvolnění Vídně.

43:18
    Opět závar před Lambertovou, ta tentokráte zasahovat nemusela.
    MEIXNEROVÁ - 7:0

42:17
    Vídeň právě vstřelila branku!
    Hokejistky Vídně opět navyšují své vedení, když se tentokráte trefuje ANNA MEIXNEROVÁ a po krásném bekhendu kompletuje svůj dnešní hattrick. Asistence: Pia Prenová

41:25
    V úvodu třetí části se hraje velmi opatrně, hokejistky Vídně stále mají lehce navrch.

40:01

Hokejistky rakouské Vídně potvrdily ve druhé třetině roli jasných favoritek a díky čtyřem brankám během pár chvil už vedou 6:0. O vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto, třetí třetina začne přibližně ve 13:59.

40:00

39:49
    V závěru třetiny dohrává Vídeň na vlastní polovině.

39:33
    Po další ráně z mezikruží zasahuje Lambertová lapačkou.

39:15
    Až před Lambertovou se dostala Meixnerová, jenže ani tentokráte neuspěla.

38:48
    To jsou opravdu bomby od modré čáry, Lambertová si po střele Kantorové připisuje další dobrý zákrok.

38:01
    Po odrazu od mantinelu pálí Spurlingová jen do brankářky Lambertové.

37:40
    Vhazuje se po levici Vigilantiové, dvě minuty za hrubost odsedí nahravačka dnešního dne Boultonová.

37:30
    Ke kotouči se dostala Prenová a po ráně od modré dokázala včas zaklapnout betony Lambertová.

36:50
    Hokejistky Popradu po delší době u kotouč, jenže po nepřesné rozehrávce je z toho jen zakázané uvolnění.

36:06
    Opět po ráně od modré zní jen mantinel za brankou Lambertové.

35:50

35:27
    Na pravé straně se ocitla osamocená Meixnerová, ovšem ani nadvakrát nedokázala Lambertovou překonat.

35:03
    Hokejistky Popradu se nyní dobře bránily, ovšem rakouský výběr stále udržel útoční pásmo.

34:15
    Po tvrdé ráně Boultonové končí kotouč mimo branku a následně po střele z levé strany opět zasahuje Lambertová.

33:50
    Rakouský celek si zahraje další přesilovku, popradské holky totiž hrály v šesti. Trest odsedí Šulíková

33:35
    Další rána od modré a Lambertová tentokráte zasahovat nemusí.
    MEIXNEROVÁ - 6:0

32:41
    Tak to už vypadá na pořádný debakl. Ve vlastním oslabení se rozjela od modré čáry ANNA MEIXNEROVÁ a po efektivním blafáku znovu zakončuje do horního růžku, Vídeň tak skóruje v oslabení. Asistence: Esther Kantorová, Regan Boultonová

32:25
    Ani tentokráte se slovenským ženám nedaří udržet útočné pásmo, kotouč je ve středu kluziště.

31:31
    Po delší době měla práci Vigilantiová, nyní si svou druhou přesilovku zahraje Poprad. Dvě minuty za podražení bude pykat Prenová.
    WITTICHOVÁ - 5:0

30:52
    A už je to dokonce o pět branek. Po boji mantinelu získala kotouč CHARLOTTE WITTICHOVÁ a tvrdou ránou z levého kruhu zamířila přesně do bližšího horního rohu. Bez asistence
    PRENOVÁ - 4:0

30:17
    Uběhlo jen několik okamžiků a po levé straně unikla znovu PIA PRENOVÁ, která po efektivní stahovačce zakončila do horního růžku. Asistence: Regan Boultonová, Victoria Vigilantiová

29:46
    Dvě minuty za držení si odsedí popradská Gorecká.
    PRENOVÁ - 3:0

28:39
    Hokejistky Vídně zvyšují své vedení. Boultonová udržela útočnou třetinu a poté si najela do středu kluziště. Po její tvrdé ráně vyrazila Lambertová jen k volné PIE PRENOVÉ a ta s přehledem doklepla kotouč do sítě. Asistence: Regan Boultonová

27:03
    Hokejistky Vídně znovu s přehledem kombinovali za vlastní brankou, poté si Lambertová připsala dobrý zákrok.

26:38
    Domácí v plném počtu, vhazuje se ve středním pásmu.

26:27
    Do dobré pozice se dostávala Obercianová, ovšem její odpískán ofsajd.

26:10
    Nicméně slovenskému týmu se početní výhoda vůbec nedaří, Rakušanky neustále vyhazují až k Lambertové.

25:36
    Po dalším náporu si tentokráte první přesilovku zahrají hokejistky Popradu. Dvě minuty za držení si odsedí Spurlingová.

23:48
    Hokejistky Popradu se jen brání, nyní vídeňské hokejistky znovu rozehrávají zpoza vlastní branky.

23:01
    Nejprve po přihrávce Hoviové neuspěla Spurlingová z mezikruží a Lambrtová si připsala dobrý zákrok, poté gólmanka Popradu zlikvidovala další nájezd Hoviové z pravé strany.

22:33
    Středem kluziště se dostala Prenová až před Lambertovou, ovšem zblízka ji nedokázala překonat.

22:03
    Před Lambertovou bylo znovu horko, ovšem ta nakonec odolala.

21:27
    Po nepřesné rozehrávce rozjíždějí rakouské hokejistky akci zpoza vlastní branky.

20:39
    Hokejistky Popradu vstoupily do druhé části aktivněji, nyní radši přikryla kotouč gólmanka Vigilantiová.

20:01

Úvodní třetina je za námi. Rakouský výběr je jasně lepší a své dvougólové vedení si rozhodně zaslouží, Poprad zahrozil vskutku jen velmi ojediněle. Druhá třetina začne přibližně ve 13:13.

20:00

19:58
    Opět tvrdá bomba od modré končí vedle a máme tu konec první části.

19:45
    K další střele se dostala Wittichová, ovšem ta byla opravdu hodně nepřesná.

19:01
    Do konce první třetiny chybí necelá minuta, Vídeň znovu operuje v útočném pásmu.

18:04
    Hráčky slovenského výběru vyhodily jen do středního pásma, další útočnou akci bude rozjíždět Bettariniová.

17:28
    Až nyní si brankářka rakouského výběru připsala zákrok, ovšem ten nebyl nijak těžší.

16:45
    Popradské hokejistky se nyní tlačili do útočné třetiny a snaží se být aktivní, ovšem Vigilantiová zatím vážněji zasahovat nemusela.
    MEIXNEROVÁ - 2:0

15:52
    Popradské hokejistky dokázaly hned dvakrát vyhodit, poté ale předvedla úchvatné sólo ANNA MEIXNEROVÁ a dostává Vídeň do dvoubrankového vedení. Ta se protáhla po pravé straně a pak nakonec zakončila do horního růžku, Lambertová byla bez šance. Bez asistence

14:33
    Máme tu první vyloučení, dvě minuty za sekání dostává Krajňáková.

13:35
    Hokejistky Vídně jsou stále aktivnější a tlačí se častěji ke střelbě.
    HOVIOVÁ - 1:0

12:57
    Nyní se už ale Vídeň prosazuje a jde zaslouženě do vedení, když se po přihrávce z levé strany prosazuje před brankou jemnou tečí VENLA HOVIOVÁ. Asistence: Anna Hanserová

12:49
    Lambertová znovu byla pod velkým tlakem, po dlouhé době popradské hokejistky vyhodily a Vídeň rozehrává další akci zpoza vlastní branky.

12:02
    Spurlingová je hodně aktivní, nicméně ani její další rána přesná nebyla.

11:39
    Další rána od modré je sražená do ochranné sítě.

11:08
    Do obrovské šance se dostala Spurlingová, nicméně ani nadvakrát Lambertovou nepřekonala.

10:08
    Vídeň nyní špatně kombinovala a je z toho pouze zakázané uvolnění.

09:44
    Hokejistky rakouského výběru nyní opět drželi útočné pásmo, nicméně Lambertová nemusela delší dobu zasahovat.

08:18
    Nyní vypálila Országhová a Vigilantiová s přehledem udržela puk v lapačce.

07:59
    Po delší době závar před gólmankou Sabers, žádné velké nebezpečí z toho nakonec nebylo.

07:18
    Lambertová po dlouhém nahození radši přikrývá kotouč do lapačky.

06:35
    Po přihrávce Hanserové se před Lambertovou ocitla zcela osamocená Hoviová a brankářka Popradu si znovu připisuje skvělý zákrok.

05:58
    O další střelu se postarala Wittichová a Lambertová znovu přerušuje hru.

05:27
    O kotouč se bojovalo v rohu kluziště v obranném pásmu Popradu, který následně vyhodil přes všechny čáry.

04:49
    Hokejistky Popradu se vydaly na výjimečný výlet do útočné třetiny, vystřelit ale nedokázaly.

04:12
    Po další dobré ráně z mezikruží vyráží Lambertová kotouč k mantinelu, rakouský výběr má neustálý tlak.

02:58
    Rakouský výběr má stále mírný tlak a tlačí se do zakončení před Lambertovou.

02:09
    Nyní se k dobré střele dostala Prenová a gólmanka Lambertová si připisuje první dobrý zákrok.

00:58
    Na úvod se hraje před brankou Popradu, Lambertová si připisuje první zákrok.

00:01

EHV Sabres Vídeň: Vigilantiová (Arnbergerová) – Boultonová, Hyblerová "A", Bettariniová "A", Wittichová, Granitzová – Kantorová "C", Prenová, Meixnerová – Spurlingová, Hanserová, Hoviová – Killisch von Hornová, Vlceková, Veesová – Sadlonová.
    Trenér: Mika Väärälä

HK Poprad: Lambertová (Štefaniaková) – Országhová "A", Raková "C", Krivianská, Gaborčíková, Čarnoká, Kováčiková – Gorecká, Džurňáková "A", Staroňová – Obercianová, Šulíková, Krajňáková – Drdáková, Demirová, Korenková.
    Trenér: Milan Skokan

Rozhodčí: Ketonenová (FIN), Picavetová (FRA) – Mihaljevová (KAZ), Steinbergová (RUS).

Tento duel tak bude pro oba dva výběry nesmírně důležitý, porážka bude pravděpodobně pro jeden či druhý tým znamenat vyřazení. Já Vás k jeho sledování srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Společně s Popradem a Vídní jsou ještě ve skupině Karviná a domácí Nižnij Novgorod, který je jasným favoritem na postup. Do finálového turnaje pro čtyři nejlepší výběry se kvalifikuje jen vítěz skupiny, a pak nejlepší tým na druhém místě ze tří skupin. Všechny tři skupiny (E, F, G) se hrají souběžně na jiných místech a složení závěrečné fáze tak bude po třídenním měření sil známo v neděli.

Popradské ženy měly přeci jen o něco trnitější cestu. Na úvod po velkém boji porazily kazašské Almaty 2:1, poté přehrály hostitelskou tureckou Ankaru 5:2 a v poslendím zápase si smlsly na rumunském outsiderovi z Csikszeredy, kterého deklasovaly 10:0.

Hokejistky Vídně hrály v prvním kole na české půdě v Karviné a s naprostým přehledem ovládly všechny tři utkání, když nejprve na úvod deklasovaly polskou Osvětim jasně 15:3, poté si poradily s britským Bracknell Queen Bees po výsledku 8:1 a na závěr dokázaly zdolat Karvinou přesvědčivě 7:1.

Startuje nám druhé kolo Ligy mistryň žen a na úvod skupiny E hrané v ruském Novgorodu se střetne rakouská Vídeň se slovenským Popradem. Oba dva páteční soupeři se museli do této skupiny kvalifikovat ze říjnových bojů v první fázi a nyní to budou mít s postupem mnohem složitější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 13. Hoviová (Hanserová), 16. Meixnerová, 29. Prenová (Boultonová), 31. Prenová (Boultonová, Vigilantiová), 31. Wittichová, 33. Meixnerová (Kantorová, Boultonová), 43. Meixnerová (Prenová)