Boston – Ottawa 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 6:7 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 6:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Toronto 5:1 (kon.)
Arizona – Columbus 6:3 (kon.) | Dallas – Minnesota 7:1 (kon.) | Vancouver – Detroit 4:1 (kon.)
San Jose – St. Louis 2:7 (kon.) | Carolina – Boston 2:1 (1:0 po s.n.) | Washington – Florida 4:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Carolina Hurricanes
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Boston Bruins
Neděle 04.01.2015, 19:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, vítejte u sledování dalšího utkání nejlepší hokejové ligy světa – NHL! Už od 19 hodin našeho času je dnes na programu zápas mezi Carolinou Hurricanes a Bostonem Bruins.

Nejhorší tým Východní konference v prvním utkání v roce 2015 zvítězil, svěřenci Billa Peterse porazili Philadelphii těsně 2:1. Nejproduktivnějšími Hurikány jsou Eric Staal (10+12) a Justin Faulk (6+15). Zajímavostí je, že právě hvězdnému Ericu Staalovi chybí jediný gól na to, aby zkompletoval 300 vstřelených branek v NHL.

Medvědům patří na Východě desátá příčka, Boston aktuálně ztrácí na postupové pozice dva body. Ve včerejším utkání bral celek ze státu Massachusetts bod za porážku 2:3 v prodloužení s Ottawou. Problémem Bruins je slabá potence dvou elitních formací, o pozici lídra týmové produktivity se totiž dělí dva dělníci ze třetí lajny – Carl Söderberg (8+19) a Loui Eriksson (7+20).

David Krejčí (BOS): 19 zápasů, 5+10

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Gleason, Murphy – E. Staal, J. Staal, Lindholm – Gerbe, V. Rask, Tlustý – Skinner, Nash, Terry – Malone, McClement, Dwyer. Trenér: Bill Peters.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Lucic, Krejčí, Griffith – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Söderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Cunningham. Trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Devorski, St. Laurent – McElman, Brisebois.

Na řadě jsou tradiční předzápasové ceremonie, za chvilku jdeme na to!

00:01

00:17
    První střelu dnešního zápasu si připsal Jiří Tlustý, ale z ostrého úhlu Raska vůbec nevystrašil.

01:01
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali, na opačný pól hřiště peláší Seidenberg.

01:32
    Zdeno Chára (BOS) je už po minutě a půl vyloučen na dvě minuty za hákování.

02:01
    Patrice Bergeron vyhazuje kotouč přes všechny čáry až k Chudobinovi.

02:25
    Stejný kousek se povedl Paillemu, Hurikánům se zatím v této početní výhodě příliš nedaří.

02:59
    Touš se znovu došoural až k Chudobinovi, Chárův trest se rychle chýlí ke konci.

03:32
    Zdeno Chára opouští trestnou lavici, ale Hainsey ještě udržel domácí tým v útočném pásmu.

04:08
    Nyní se už Medvědům podařilo zkonsolidovat se, Reilly Smith vyráží do útoku.

04:41
    Chárova střela nemířila mezi tři tyče, ale odrazila se o zadní mantinel, odkud se vrátila na hranici Chudobinova brankoviště. Domácí brankář pohotově zalehl puk a přerušil hru.

05:00
    Přesně po pěti minutách hry Bruins vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se vrací před Tuukku Raska.

05:05
    Justin Faulk okamžitě po buly vypálil od modré, ale Rask byl na svém místě.

06:01
    Obrovský závar před brankářem Bostonu! Brett Bellemore ani Chris Terry ale nedokázali překonat ležícího Raska.

06:07
    Brad Malone (CAR) shodil rukavice s Gregorym Campbellem (BOS) a několika přesnými ranami ho poslal k ledu. Oba kohouti jsou vyloučeni na pět minut.

07:04
    Söderberg vyzrál na Sekeru a vybojoval puk v rohu kluziště, ale carolinský zadák svou chybu posléze napravil.

07:39
    Kevan Miller rozehrál jen na hůl Gleasona, domácí jsou zatím o něco lepším týmem.

08:02
    Ofsajd a v něm Jordan Staal, bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:46
    Victor Rask propasíroval touš na Tlustého hůl, ale český křídelník nevyzrál na Toreyho Kruga.

09:17
    Tuukka Rask srazil do rohu nahození jeho jmenovce Victora Raska. Shoda jmen je náhodná, Tuukka a Victor nejsou ze stejné rodiny.

10:13
    McQuaid pod tlakem nepřesně rozehrál a ve středním pásmu sbírá volný touš Nathan Gerbe, nejmenší hráč v NHL.

11:10
    Další ofsajd Bostonu, Patrice Bergeron si nepohlídal přechod přes útočnou modrou. Na řadě je další komerční brejk.

11:56
    Jordan Staal obkroužil svatyni Bruins a vyzval ke skórování svého bratra Erica, ale Rask se stihl včas přemístit.

12:23
    Canes si otevřeli střelnici, Andrej Sekera ani Elias Lindholm však nemířili mezi tři tyče.

13:05
    Hosté se zmohli jen na prosté vyhození puku, do vlastního obranného pásma se pro něj vrací Justin Faulk.

13:44
    Střela Chrise Terryho z ostrého úhlu končí přesně v nastavené lapačce Tuukky Raska.

14:27
    Bývalý brankář Bostonu Anton Chudobin si dojel pro kotouč za svou svatyni, ale rozehrál jen na hůl Milana Lucice.

15:01
    Bergeron s Krejčím rozjeli kolotoč přihrávek v útočném pásmu, po nějaké době se ale puk dostal k Gerbemu, jenž osvobodil Hurikány.

16:01
    Justin Faulk to schytal od mantinelu od Chrise Kellyho, ukázkový hit v podání veterána v sestavě Medvědů.

16:43
    Kotouč se ocitl v ochranné síti, do Raleighu se vrátíme po komerční přestávce.

16:55
    David Krejčí vyzval ke skórování trestuhodně neobsazeného Reillyho Smithe, proti jehož střele vytasil Chudobin fenomenální zákrok lapačkou!

17:52
    Anton Chudobin si připisuje teprve svůj druhý zákrok po střele Zdena Cháry.

18:16
    Aktivní Jordan Staal nedokázal přesně zakončit a Dougie Hamilton okamžitě zakládá protiakci.

18:48
    Chris Kelly se zčistajasna ocitl před Chudobinem, ale domácí brankář bravurně zakročil!

19:27
    Carolina právě vstřelila branku!
    Gól do šatny, domácí otevírají skóre! Rask vyrazil střelu McClementa jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval PATRICK DWYER a s trochou štěstí propasíroval kotouč mezi jeho betony do sítě. Asistence: Jay McClement, Brad Malone.
    Patrick DWYER - 1:0

19:44
    Ron Hainsey (CAR) je těsně před první sirénou vyloučen na dvě minuty za podražení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první dvacetiminutovce vede Carolina nad Bostonem 1:0, půl minuty před sirénou se prosadil Patrick Dwyer. Nutno říct, že zcela zaslouženě, domácí totiž Medvědy jednoznačně přestříleli v poměru 13:5. Bruins si vytvořili dvě tutové příležitosti, ale obrana Canes v čele s Antonem Chudobinem zatím odolává. Druhá třetina začne přibližně v 20:03.

20:01

20:25
    Hosté ještě mají k dispozici zhruba minutovou početní výhodu, Anton Chudobin nyní musel zasáhnout proti pokusu Bergerona.

21:27
    Zdeno Chára nepropálil houštinu těl před Chudobinem, Dwyer vyhazuje.

21:48
    O Chudobinovu hůl se puk odrazil do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho levici.

22:23
    Ke střele od modré se odhodlal Dennis Seidenberg, ale trefil připraveného Chudobina přesně do plastronu.

22:32
    Tuukka Rask (BOS) vyhodil puk na tribunu a naprosto zbytečně poslal svůj tým do oslabení!

23:09
    Kevan Miller vybojoval puk v rohu hřiště a Zdeno Chára vyráží střádat cenné vteřinky.

23:43
    Dvě slušné šance Caroliny, ale Rask proti oběma střelám včas zasáhl. Bostonští se stále nemohou dostat z vlastního obranného pásma a na jejich pohybu se už projevuje únava.

24:32
    Sekera orazítkoval zadní mantinel a Boston už hraje v plném počtu.

25:16
    Nash s Dwyerem obrali o touš rozehrávajícího Kruga, ale hostující zadák si nakonec ve spolupráci s Millerem poradil.

26:13
    Dlouho se hraje bez přerušení, na ledě však není k vidění nic, co by stálo za zmínku. Změní to teď Eric Staal?

26:42
    Jordan Staal se pokusil překonat Raska zpoza jeho branky, ale finský gólman přitiskl beton k pravé tyči včas.

27:28
    Cunningham vyzval ke skórování Pailleho, ten byl ale přišpendlen k mantinelu Victorem Raskem.

28:11
    Elias Lindholm měl na holi jasný gól, ale Tuukka Rask předvedl výtečný reflexivní zákrok!

28:22
    Hainsey od modré nemířil mezi tři tyče, na druhou stranu míří Smith.

28:35
    Právě Reilly Smith jel sám na Chudobina a zkoušel ho překonat bekhendovým blafákem, ale ruský gólman řekl: "Ne"!

29:44
    Kevan Miller se musí vracet pro kotouč až do vlastního obranného pásma.

29:56
    Patrice Bergeron nahodil puk na Chudobina a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

30:32
    Checking line Bostonu zamkla Hurikány v jejich obranném pásmu, ale Paille neuspěl a Murphy nakonec vyhodil puk.

30:57
    Puk se ocitl na tribuně, hlasatel oznámil komerční přestávku.

31:53
    V souboji dvou Rasků byl úspěšnější Tuukka, který pohotově zneškodnil Victorům pokus z mezikruží.

32:31
    Seidenberg nahazuje kotouč do útočného pásma, Canes se velmi pozorně brání.

33:26
    Jordan Staal nevyhodil puk z obranného pásma, čehož využil Zdeno Chára. Slovenský obr posunul puk Hamiltonovi, jehož ránu od modré Chudobin lapil.

34:18
    Brett Bellemore vyhodil na icing a hra se vrací do útočného pásma Bostonu.

34:21
    Chudobin spolehlivě zasáhl rovněž proti dělovce Cháry, na řadě je další komerční brejk.

34:35
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Vše začalo u modré čáry, kde Hamilton udržel puk a přihrál Marchandovi, jenž skvěle našel volného PATRICE BERGERONA. Ten se nemýlil a překonal Antona Chudobina. Asistence: Brad Marchand, Dougie Hamilton.
    Patrice BERGERON - 1:1

35:28
    Chudobin znovu přerušuje hru, hosté jsou na koni.

35:31
    Dougie Hamilton přihrával svému spoluhráči rukou, bude se vhazovat ve středním pásmu.

36:06
    Tuukka Rask vůbec nevěděl, kde je puk, ale Bellemore nezamířil mezi tři tyče jeho svatyně.

36:54
    Domácí se probudili a zasypali Raska sprškou střel, naposledy pálil Justin Faulk – přesně do jeho výstroje.

37:53
    Brad Malone se pokoušel překvapit Raska zakončením z rohu kluziště, ale bostonský gólman na poslední chvíli zasáhl betonem.

38:27
    Patricku Dwyerovi stačilo přehodit ležícího Raska, ale to se mu nepodařilo!

39:11
    Neskutečné! Reilly Smith trefil tyčku, Milan Lucic následně trefil dezorientovaného Chudobina a neuspěl ani Krejčí!

39:44
    Nathan Gerbe se ocitl ve skvělé šanci, ale Tuukka Rask znovu bravurně zasáhl! K vidění je spousta šancí na obou stranách.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po čtyřiceti minutách hry svítí na kostce v PNC Arena stav 1:1, ve 35. minutě umazal manko Bostonu rychlou střelou švihem Patrice Bergeron. Především na konci prostřední periody bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale Chudobin, respektive Rask své mančafty podrželi. Třetí třetina začne ve 21:02.

40:01

40:05
    Hra už je přerušena, puk se ocitl na střídačce Caroliny.

40:47
    Carolina rychle rozehrává, jmenovitě Justin Faulk.

41:51
    Andrej Sekera se dostal s pukem do útočného pásma, ale dlouho se tam neohřál. O kotouč jej připravil jeho krajan Zdeno Chára.

42:23
    Aktivní Reilly Smith znovu pálil z nadějné pozice, ale Chudobin si zkušeně poradil a spolehlivě zasáhl.

42:55
    Brad Malone vyzval ke skórování Rona Hainseyho, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel a Boston vyhazuje.

43:41
    Nenápadná střela Victora Raska orazítkovala tyčku medvědí klece!

44:26
    Lindholmův pas na Jordana Staala vystihl Chára a svou dlouhou holí vypíchl letící puk.

45:41
    Brad Marchand se ocitl v těsném ofsajdu, čehož si všiml bystrý čárový sudí McElman.

46:19
    Loui Eriksson vybojoval puk v rohu kluziště, avšak o hůl Chrise Kellyho se černá guma odrazila mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

47:01
    Buly před Tuukkou Raskem.

47:39
    Gleason vypálil od modré, Rask byl na svém místě a Cunningham se snaží o rychlou střeleckou odpověď.

48:13
    Carolina je na střely mnohem aktivnější, v této statistice vede už 28:17. Nyní jsou však v útočném pásmu Bostonští.

49:02
    Přihrávka Chrise Kellyho byla jedním z hráčů Caroliny přizvednuta na domácí střídačku – buly ve středním pásmu.

50:10
    Rask si poradil s dvěma střelami z hole Erica Staala, Hamilton s Chárou uklidňují hru.

50:42
    Tuukka Rask musel znovu zasahovat, tlak Hurikánů graduje. Máme před sebou závěrečnou pasáž zápasu, jak to celé dopadne? Více se dozvíme po komerční přestávce.

51:02
    Griffith neudržel puk na modré čáře, což se snaží potrestat Jiří Tlustý.

51:19
    Právě Tlustý nyní tečoval Raskovu střílenou přihrávku, brankář Bruins však byl na svém místě.

51:43
    Riley Nash vyhazuje kotouč na icing.

52:54
    Sekerova střela od modré neprošla přes houštinu těl před Raskem, Bergeron následně nepřesně rozehrál a poslal puk na zakázané uvolnění.

53:37
    Loui Eriksson rozehrál jen na Hainseyho hokejku, domácí zkušený bek se snaží zpomalit hru a v klidu rozehrát.

54:09
    Andrej Sekera obětavě zblokoval střelu Reillyho Smithe z vrcholu kruhů, Chudobin tak nemusel vůbec zasahovat.

54:43
    Patrice Bergeron vyhrál buly v útočném pásmu a Hamilton vyváží kotouč do bezpečné zóny.

55:16
    Jenže domácí se opět nastěhovali před Raska, Murphy ale nemířil mezi tři tyče.

56:14
    Dlouho se hraje bez přerušení. Sekera nevyhodil, k puku se dostal Torey Krug, jehož ránu Chudobin dokázal eliminovat.

56:50
    Chris Terry odzbrojil Erikssona a Sekera vyhazuje, domácí mohou konečně vystřídat.

57:34
    Postavení mimo hru a v něm Eric Staal – buly ve středním pásmu.

58:16
    Söderberg přišel jako slepý k houslím k puku bezprostředně před Chudobinem, ale nestihl se včas zorientovat!

59:04
    Boston vyvíjí obrovský tlak, ale Chudobin svůj tým stále drží.

59:27
    Sekera se štěstím našel Victora Raska, ten ale nemířil mezi tři tyče. Do konce základní hrací doby zbývá půlminuta!

59:48
    Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje zpět před Raska. Stihne to Carolina, nebo přijde ke slovu prodloužení?

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Domácí to nestihli a rozhodnout bude muset až prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí třetině branka nepadla.

60:01

60:26
    Pěkná individuální akce Brada Marchanda dostala do šance Pailleho, ale ten nemířil mezi tři tyče.

60:47
    Nathan Gerbe nedokázal propasírovat kotouč za Raskova záda, bude se vhazovat po pravici gólmana Bruins.

61:15
    Milan Lucic nepochodil, co vymyslí Eric Staal?

61:29
    Nevymyslel vůbec nic, Dougie Hamilton jej obral o puk a osvobodil Medvědy.

61:33
    Milimetrový ofsajd a v něm Jeff Skinner. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

62:21
    Před domácími se rýsovala možnost přečíslení dvou na jednoho, ale Elias Lindholm nedokázal dostatečně zrychlit.

63:04
    Bergeron vypálil z otočky, Chudobin si svou bližší tyč pokryl a Hainsey vyráží do protiútoku.

63:32
    Bergeron měl na holi rozhodnutí, ale střízlík Gerbe předvedl neskutečný obranný zákrok!

63:57
    Reilly Smith (BOS) je vyloučen na dvě minuty za podražení, ale Victor Rask (CAR) svůj pád přifilmoval a také je odeslán na lavici hříšníků.

64:31
    Sekera s Faulkem a Jordanem Staalem se usadili v útočném pásmu, ale Rask nemusel zasahovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové nastavení nestačilo, o vítězi tedy rozhodnou až samostatné nájezdy!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Chrisi Terrymu se zamotal puk mezi nohama a domácí forvard vůbec nezakončil.

1. série
    0:0
    Reilly Smith mířil mezi Chudobinovy betony, ale domácí brankář je včas sklapl k sobě.

2. série
    0:0
    Skinnerovi nevyšel blafák do forhendu, na prvního střelce v nájezdech stále čekáme.

2. série
    0:0
    Ani šikula Torey Krug neuspěl, napálil puk do zadního plexiskla.

3. série
    1:0
    Eric Staal přízemní střelou překonal Raska, Bruins musí dát!

3. série
    1:0
    Patrici Bergeronovi se nepodařilo vymíchat Chudobina, je rozhodnuto!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.

Rozhodující nájezd proměnil ERIC STAAL.
    Eric STAAL - 2:1sn

Je dobojováno, toto utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil domácí kapitán Eric Staal, a přisoudil tak bonusový bod Hurikánům.

Dnešní utkání sledovalo 17212 diváků.

Z mé strany už je to úplně vše, přeji hezký zbytek večera a úspěšný příští týden! (22:04:33)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. Dwyer (McClement, Malone), rozh. náj. Staal E. – 35. Bergeron (Marchand, Hamilton)