Novokuzněck – Ufa 5:4 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:2 (2:3 po s.n.)
Kazaň – Toljatti 3:0 (kon.) | Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | Atlant – Minsk 2:4 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Avangard Omsk
Pondělí 05.01.2015, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:27:51)

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) – žádná inkasovaná branka, 32 zásahů, 100% úspěšnost zákroků.
    Vladimír Sobotka (OMS) – (0+0), žádná střela, 19:36 čas na ledě.

Střely na branku: 26:32.

Utkání vyhrálo s přehledem domácí mužstvo, které si ve třetí třetině drželo náskok a zaslouženě vyhrálo. Omsku dnes nefungovala skoro nic, a když už se něco povedlo, tak zachytal Alexander Salák.

60:00

59:23
    Domácí se nikam neženou a kombinují ve vlastní obrané třetině.

59:00
    Hraje se poslední minuta dnešního utkání.
    Maxim IGNATOVIČ - 4:0

57:58
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přihrávku na modrou čáru dostal MAXIM IGNATOVIČ, jehož tvrdá rána skončila až za brankovou čárou. Vypadalo to jakoby kotouč ještě někdo tečoval a Rejzvich neměl žádnou šanci. Asistence: Jarno Koskiranta, Jonas Enlund.

57:39
    Novosibirsk se už nikam nežene a nahazuje kotouče na zadní mantinel.

57:11
    Hra je v těchto momentech nepřesná a hodně neurovnaná.

56:11
    Tak přesilová hra netrvala dlouho, jelikož držením hole se provinil Vladimír Sobotka.

56:03
    Tak ještě jedna přesilová hra pro hostující tým, na trestnou lavici za podražení usedá Šumakov, který tam je v této třetině už podruhé.

55:25
    Omsk uzamkl soupeře před Salákem, ale od mantinelu branky nepadají, což hráči dobře vědí, ale do střeleckých pozic se nemohou dostat.

54:43
    Nene Omsku dnes prostě nic nefunguje, nyní se hostující hráči dostávají do dalšího ofsajdu.

54:34
    Do útočné třetiny vjel Ullström, jehož pokus byl sražený do ochranné sítě.

54:00
    Publikum se baví a arénu obíhají mexické vlny.

53:57
    Další střelu z pravé strany vyslal Kolarik, ale i nyní Salák s přehledem chytá.

53:18
    Z velkého úhlu vystřelil Musatov, který trefuje pouze hruď českého gólmana.

53:05

52:11
    Ani domácímu celku se zatím početní výhoda nedaří.

51:35
    Šumakov přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil z první obránce, jehož pokus vyrazil Rejzvich.

51:04
    Domácí zamkli soupeře a vykoledovali si faul. Na trestnou lavici za podražení odchází Chomickij.

50:31

50:19
    Omsk neprožívá dobrý zápas a ani přesilová hra mu nepomáhá, jelikož víc než před Salákem se hraje ve středním pásmu.

49:45
    Novosibirsk se dostal ke kotouči, který hned letí přes všechny čáry.

48:44
    Sibir vyvezl kotouč, ale následně se dostal do ofsajdu, jelikož Enlund upadl a nestihl se vrátit na modrou čáru.

48:31
    Na trestnou lavici právě usedá Šumakov, jenž dává Omsku šanci ke skórování.

48:07
    Nahození Schutze vyklepal rychle z lapačky domácí brankář.

47:32
    Obránci domácího týmu si přihráli kotouč mezi sebou a následnou střelou zaměstnali Rejzviche.

46:30
    Na levé straně nabral velkou rychlost Jefimenko, který naznačil střelu, ale raději zkoušel kličku, ta mu ale nevyšla.

46:20
    I nyní český brankář obstál, když chytil tvrdou ránu od modré čáry, následuje reklamní přestávka.

45:48
    Perežogin se dostal mezi kruhy, ale jeho střelu vyráží pozorný Salák.

45:39
    Další střela Sibiru končí ve výstroji Rejzvich, jenž drží ve třetí třetině svůj tým.

44:59
    Omsk se na chvíli usadil před Salákem, kterého nedokázal ohrozit.

44:10
    Před branku se dostal Sannikov, kterého ze střelecké pozice vytlačil obránce, ale domácí útočník se nevzdal a hledal před brankou spoluhráče, který černou gumu minul.

43:01
    V další dobré pozici se ocitl Enlund, jenž nedostal kotouč za brankovou čáru.

42:31
    Enlund našel mezi kruhy osamoceného Koskirantu, jehož pokus z první trefuje beton gólmana.

42:06
    Hersley přihrál do levého kruhy na Šumakova, který mířil na přední horní roh, ale minul.

41:33
    Domácím hráčům se početní výhoda nedaří, jelikož se nemohou usadit před brankou soupeře.

40:47
    Kugryševa fauloval Sobotka, jenž si pomohl hákováním.

40:47
    Zpoza branky až na hranici brankoviště se dostal Kugryšev, který byl faulován.

40:18
    První útok Osmu zastavili domácí hráči ve středním pásmu, kde na soupeře čekali.

40:01

Alexander Salák (SIB) – žádná inkasovaná branka, 23 zásahů.
    Vladimír Sobotka (OMS) – (0+0), žádná střela, 14:03 čas na ledě.

Střely na branku: 16:23.

I druhá třetina byla celkem vyrovnaná, ale Sibir dokáže střílet z vážnějších šancí branky, což se Omsku nedaří. Hosté nemohou najít recept na skvělého Alexandra Saláka, jenž předvádí pěkné zákroky a má i štěstí. Avangard musí ve třetí třetině zabrat a uvidíme, jestli se mu to podaří.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:10
    Omsku vázne kombinace v útočném pásmu a je na nich vidět velká nervozita.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé části hry.

38:10
    Z pravé strany vyslal tvrdou ránu Ožiganov, jehož pokus Rejzvich se štěstím vyškrábl.

37:47
    V těchto momentech je hra hodně nepřesná a kotouč si střídají obě strany, i když Sibir hraje jednoduše v defenzivní části.

36:57
    Vysokou rychlost nabral Perežogin, jenž obkroužil branku, ale u tyče našel jen připravený beton Saláka.

36:14
    Střela, kterou vyslal Sannikov, končí v lapačce gólmana. Hostující příznivci nechápou, co se to s jejich týmem děje.

35:35
    Domácí publikum žene své borce za další brankou a Sibir útočí.
    Jonas ENLUND - 3:0

33:52
    Od mantinelu vyslal přihrávku Kugryšev, jehož nahrávka projela až na hranici brankoviště, kde byl JONAS ENLUND, který neměl moc práce a dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Dmitrij Kugryšev, Maxim Ignatovič.

33:38
    Domácí jeli dva na jednoho, ale střela mířila jen do Rejzviche.

33:10
    Hra má nyní strhující tempo a diváci jsou ve varu. Utkání má na KHL nadstandartní parametry.

32:45
    Sám před brankářem se ocitl Gubin, jenž přestřelil, ale hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde zleva vystřelil Paršin, jehož pokus vyrazil Salák.

32:27
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

31:59
    Střelu z mezikruží chytá opět český brankář.

31:51
    Nádherný zákrok lapačkou předvedl Salák, který chytil střelu z levé strany a následně s lapačkou máchl.

31:36
    Nahození ze středního pásma vyrazil Salák do rohu, kam dojeli první obránce, který následně vyhodil na zakázané uvolnění.

30:31
    Střelu od modré čáry vyrazil Salák vedle své branky, kde byl osamocený Perežogin, jenž nestihl zakončit.

29:28
    Novosibirsk hrál chvíli ve třech, ale teď už je ve čtyřech a brání se.

28:40
    Ožiganov putuje na trestnou lavici a Sibir bude hrát v početní nevýhodě.

28:34
    Branka uznána není!

28:34
    Kalinin trefuje brankovou konstrukci a po odpískání se bude telefonovat!

27:58
    Sibir uzamkl svého soupeře v útočné třetině a celou situaci vyřešil až Rejzvich.

27:35
    Přesilová hra Sibiru netrvala dlouho, na trestnou lavici za podražení odchází Hersley.

26:18
    Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Schulz.
    David ULLSTRÖM - 2:0

25:43
    DAVID ULLSTRÖM vystřelil, ale jeho pokus vyrazil brankář před sebe, kde se o dorážku pokusil Šulanov, jenž trefil Rejzviche, před kterým kotouč opět ležel a procpal se k němu opět ULLSTRÖM, jenž přehodl beton gólmana. Asistence: Maxim Šulanov.

25:04
    Druhá přesilová hra Omsku byla daleko lepší než ta první, ale hostující celek jí nedokázal zužitkovat.

24:43
    Konečně se domácím podařilo vyhodit a můžou jít vystřídat.

24:14
    Sobotka přihrál před branku, kde byl jeho spoluhráč, který českého brankáře nepřekonal.

23:09
    Do dobré střelecké pozice se dostal Schulz, jehož střelu vyrazil Salák, který byl následně sražen, ale hra pokračovala dále a k dorážce se dostal další hráč Omsku, jenž přestřelil.

23:01
    Na trestnou lavici putuje Bělov, který zahákoval Sobotku.

22:09
    Na začátku druhé třetiny odstoupil za hry Barulin, jehož nahradil v brankovišti Rejzvich.

21:37
    Domácí hráči jeli dva na jediného obránce a celou situaci na sebe vzal Kopejkin, který si nabruslil do středu a následnou ranou trefuje brankáře.

21:07
    Novosibirsk nic nevymýšlel a raději vyhodil na icing.

20:38
    Vladimír Sobotka dostal svůj tým do ofsajdu, hra se vrací do středního pásma. Jestli Omsku opravdu něco nefunguje, tak je to přechod přes útočnou modrou čáru.

20:30
    Kotouč se dostal až k Patriku Hersleyovi, jehož pokus zastavil obránci před brankou.

20:12
    Omsk sice vyhrál vhazování, ale následně zahrál na zakázané uvolnění.

20:01

Alexander Salák (SIB) – žádná inkasovaná branka, 9 zásahů.
    Vladimír Sobotka (OMS) – (0+0), žádná střela, 7:15 čas na ledě.

Střely na branku: 9:9.

Sledujeme atraktivní utkání, které má tempo, je plné soubojů a dočkali jsme se i vstřelené branky, o kterou se v závěru postaral Sergej Šumakov. Oba týmy hrají vyrovnanou partii a uvidíme, co nám přinese další dvacetiminutovka.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Vypadá to, že se třetina bude pouze dohrávat, alespoň Sibir se už nikam nežene.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.
    Sergej ŠUMAKOV - 1:0

18:48
    Kotouč se odrazil k mantinelu, kam první dojel SERGEJ ŠUMAKOV, jenž střelou trefuje horní roh branky. Barulin toho asi moc neviděl, jelikož téměř nezareagoval. Asistence: Sergej Gimajev, Oleg Gubin.

17:40
    Zpoza branky mířil kotouč mezi kruhy, kde stál Kugryšev, jehož střelu z první hostující gólman vyrazil.

17:17
    Ovšem nyní se domácí opět usazují před brankou Barulina, kterou od modré čáry ohrozil Hersley.

16:50
    Hned po vhazování se Omsku podařilo vyhodit, a tak šetří důležité vteřiny.

16:35
    Novosibirsk kombinuje v útočné třetině a ke střele se dostal Kopejkin, jenž trefuje pouze střed branky, kde operuje Barulin.

16:17
    Na trestnou lavici putuje za hákování Pervušin, který se nestíhal vracet.

15:53
    Do protiútoku se hnal Pervušin, který trefuje jen před sebou stojícího obránce.

15:05
    Kugryšev střílí z každé pozice, další pokus vyslal od levého mantinelu, ale trefil pouze beton brankáře.

14:34
    Sannikov přihrál Jefimenkovi, který chtěl vystřelit přes obránce, kterého ovšem trefil.

14:07
    O puk se bojuje za Salákovou brankou, kde hosté přetlačili obránce .

13:14
    Ullström zavezl kotouč do útočné třetiny, ale dlouho otálel s přihrávkou až o něj přišel.

12:46
    Z rohu kluziště našel Kugryšev na modré čáře Koskirantu, jenž rychle vystřelil, ale Barulin byl připravený.

12:19
    Od modré čáry sice vystřelil Kujaš, ale jeho pokus je zastavený před brankou a hra se otáčí na druhou stranu.

12:17
    Od modré čáry vystřelil Gluchov, jehož pokus chytá jistý Salák. Následuje reklamní přestávka.

11:56
    Musatov hledal najetého Popova, před ním vykopl kotouč český brankář.

11:26
    Avangard se opět nedomluvil a píská se další ofsajd.

11:04
    Hosté se dostali ke střele z levé strany, ta byla zastavená před branku a Sibir poté opět vyhodil.

10:51
    Až nyní se Omsk usazuje v útočné třetině, ale zatím pouze kombinuje.

10:35
    Sibir opět vyhodil a mohl jít vystřídat.

10:17
    Z následného útoku opět nic nebude, protože hosté se dostávají do ofsajdu.

10:05
    Toto není vydařená přesilová hra Omsku, jelikož puk je opět za brankou Barulina.

09:54
    Domácí opět vyhazují, ale jejich vysoký oblouk se dotkl kostky a hra se vrací opět před Saláka.

09:29
    V rohu kluziště vybojoval kotouč domácí obránce, který rychle vyhazuje.

09:17
    Uvidíme první početní výhodu v dnešním utkání, na trestnou lavici míří Kopejkin, jelikož domácích hráčů bylo na ledě šest.

08:56
    Z mezikruží vystřelil Schulz, který trefuje pouze beton Saláka.

08:21
    Střelu hostujícího týmu vyrazil domácí brankář před sebe, kam dojel Popov, jehož střela mířila pouze vedle branky.

07:37
    Domácí hráči jeli tři na dva obránce. Přihrávku dostal Kugryšev, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.

07:13
    Za brankou hostů bojoval Sannikov, který souboj prohrál a hra se přesouvala na druhou stranu, kde osamocený puk skryl pod lapačku Salák.

07:01
    David Ullström přetlačil v souboji Gluchova, který domácího útočníka natlačil do Barulina.

06:26
    Z levé strany vystřelil Ožiganov, jehož pokus vytísnil Barulin do ochranné sítě.

05:38
    Enlund vybojoval za brankou černou gumu, kterou následně přistrčil na Kugryševa, jehož pokus míří jen do hrudi Barulina.

05:13
    První vážnější situaci řeší Salák. Zpoza branky dostal puk mezi kruhy Něprejajev, jenž trefuje českého brankáře.

04:27
    Oba celky hrají aktivně, ale ani jeden se nedostal do vážnější střelecké pozice.

02:54
    Domácí tým protečoval kotouč do útočné třetiny a spěchá na střídačku.

02:24
    Omsk se sice usadil v útočné třetině, ale po souboji se domácí branka dostala do nesprávného postavení.

02:04
    Útok Sibiru je zastavený za brankou Barulina, hra se otáčí na druhou stranu.

01:26
    Sannikov nešel před brankou spoluhráče, který mu kotouč ještě vrátil, což neměl dělat, jelikož Sannikova dojel obránce a přerušil kombinaci.

00:45
    Domácí obránce na modré čáře nezpracoval kotouč a musí se rychle vrátit, jelikož na něj zle dotírá útočník.

00:33
    Vladimír Sobotka nezpracoval kotouč a píská se zakázané uvolnění.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál domácí tým, jehož první útok je zastavený ve středním pásmu.

00:01

Oba celky již vstupují na ledovou plochu, po Ruské hymně utkání začne.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Bělov, Vereščagin – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Kopejkin, Ullström, Šulanov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Jefimenko, Vorošilo, Butuzov.

Avangard Omsk: Barulin (Rejzvich) – Chomitskij, Kuljaš, Gustafsson, Kulik, Gluchov, Pivcakin, Ljamin – Paršin, Sobotka, Kalinin – Berdnikov, Kolarik, Schutz – Musatov, Popov, Perežogin – Pervušin, Volkov, Něprejajev – Semjonov.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Matjuša, Petrov.

Ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu, za několik málo minut vám představím sestavy obou týmů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Alexander Salák (SIB) – 25 odchytaných zápasů, 91,9% úspěšnost zákroků.
    Miroslav Blaťák (OMS) – 39 odehraných zápasů, 8 bodů (2+6).
    Vladimír Sobotka (OMS) – 40 odehraných zápasů, 33 bodů (7+26).

Při pohledu na tabulku zjistíme, že oba kluby jsou v horní polovině Východní konference. O něco lépe je na tom Omsk, který figuruje na druhé pozici a má třiaosmdesát bodů. Avengard ztrácí na první Kazaň pouhých sedm bodů. Domácí Novosibirsk na tom není o moc hůře, jelikož se nachází na čtvrté příčce, když získal šestasedmdesát bodů.

Vítám vás u dnešního duelu, v němž uvidíme Sibir Novosibirsk, jenž vyzve Avangard Omsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 19. Šumakov (Gimajev, Gubin), 26. Ullström (Šulanov), 34. Enlund (Kugryšev, Ignatovič), 58. Ignatovič (Koskiranta, Enlund)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Bělov, Vereščagin – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Kopejkin, Ullström, Šulanov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Jefimenko, Vorošilo, Butuzov.
    Avangard Omsk: Barulin (21. Rejzvich) – Chomitskij, Kuljaš, Gustafsson, Kulik, Gluchov, Pivcakin, Ljamin – Paršin, Sobotka, Kalinin – Berdnikov, Kolarik, Schutz – Musatov, Popov, Perežogin – Pervušin, Volkov, Něprejajev – Semjonov.

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Matjuša, Petrov