Kometa Brno – Zlín 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.)
Liberec – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 8:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 5:3 (kon.)
HC Sparta Praha
8:2 (1:0, 5:2, 2:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 28.02.2015, 16:00 • Tipsport Arena • DHL Extraliga juniorů

Domácím se podařilo dobře rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce a v dnešním zápase berou cenné tři body. Ve třetí třetině si víceméně vše pohlídali a dokázali ještě přidat dvě branky, a tak je dnešní vítězství zasloužené. (18:03:55)

60:00

59:37
    Vlček (PLZ) po levém mantinelu a dokázal vystřelit, ale jeho střela skončila pouze na boční síti.

59:00
    Poslední minuta zápasu.

58:30
    Domácí jsou v pěti a hned se hnali dopředu a Klindera mohl dát gól ovšem v poslední chvíli mu puk sjel z hokejky.

57:38
    Plzeň přesilovku hraje velice dobře, k dokonalosti chybí jen gól.

56:45
    Hosté měli možnost dostat puk do branky, když se dostali k několika dorážkám do odkryté branky, ale hráči brankáři pomohli a puky vyrazili.

56:01
    Lojka (SPA) je vyloučen za držení protihráče na 2 min.

55:58
    Klindera (SPA) nastřelil tyč Štekrovi branky a hra se rychle přesunula do třetiny Sparty kdy si hosté vybojovali tlak.

54:54
    Domácí měli šanci, když po levém mantinelu ujel Svoboda a zpoza branky hledal spoluhráče před brankou a našel, ale Štekr střelu chytá.

54:12
    Hosté se dostali k soupeři do třetiny a kombinací hledají možnost pro střelu.

52:53
    Beneš (PLZ) vyzkoušel po delší době pozornost Langer a střelou od mantinelu ho chtěl překvapit, ale brankář domácích byl pozorný.

51:59
    Nyní se hra odehrává pouze ve středním pásmu, kdy se ani jeden z týmů nemůže dostat do třetiny.

49:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Martina Svoboda a Adam Chlapík se dostali do přečíslení dva na jednoho a potom co si puk vyměnili oba dva mohl první jmenovaný, MARTIN SVOBODA uklidit puk do prázdné branky. Asistence: Adam Chlapík.

49:03
    Počet hráčů bude na ledě vyrovnán, když Sklenička (PLZ) na útočné modré fauloval Svobodu (SPA) a dostal 2 min za podražení.

48:54
    Indrák (PLZ) vypálil tvrdou střelou od modré do které se položil obětavě Bílek (SPA), který z ledu odchází s bolestivou grimasou.

Ondřej Kolář

Branky a nahrávky: 17. Chlapík (Kadeřácek, Bílek), 21. Augustin (Krudenc, Pulkrab), 27. Augustin (Krudenc, Pulkrab), 32. Chlapík (Svoboda), 36. Krudenc (Augustin, Pulkrab), 38. Brejcha (Chlapík, Bílek), 44. Krudenc (Kadeřávek, Auguistin), 50. Svoboda (Chlapík) – 27. Indrák (Opava), 35. Vlček (Michel, Walter)

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Vacek, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Mikliš, Březina, Bílek – Augustin, Chlapík, Litera, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Lojka, Krudenc (C), Brejcha (A)
    HC Plzeň 1929: Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Sklenička, Kaňák, Walter, Prokop, Holý (A), Houfek – Petráš, Beneš, Vlček, Rajal, Michel, Indrák, Opava, Suchý, Tulačka (C), Jakubec, Krliš, Kepka

Rozhodčí: Škrobák – Krátký, Svoboda