Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 4:1 (kon.)
Avangard Omsk
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Barys Nur-Sultan
Sobota 28.02.2015, 12:30 • Omsk Arena • Play-off KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:24:20)

Třetí třetina nám nakonec přinesla čtyři branky, z nichž tři padly až v poslední minutě. Domácí se po vítězném gólu Sobotky dostali do herní pohody a zbytek zápasu měli ve svých rukách, na čemž nezměnil nic ani divoký závěr zápasu. Avangard Omsk poráží Astanu 5:2 a ujímá se vedení 1:0 v sérii. Druhý zápas se odehraje hned zítra opět na ledě Omsku a začne stejně jako dnes ve 12:30 SEČ.

60:00
    Alexandr PEREŽOGIN - 5:2

59:49
    Avangard právě vstřelil branku!
    Další gól do prázdné branky! Po přihrávce Kolarika dovezl kotouč do prázdné klece ALEXANDR PEREŽOGIN a určil tak konečnou podobu výsledku. Asistence: Chad Kolarik.
    Konstantin PUŠKARJOV - 4:2

59:33
    Astana právě vstřelila branku!
    Přeci jen je tu ještě branka pro hosty! Po přihrávce Lakizy vypálil KONSTANTIN PUŠKARJOV a Barulin vyrazil kotouč do brusle jednoho ze spoluhráčů, který si srazil kotouč do vlastní branky. Asistence: Artemij Lakiza.
    Vadim CHOMITSKIJ - 4:1

59:16
    Je rozhodnuto! VADIM CHOMITSKIJ trefuje z vlastního pásma prázdnou branku Astany a zvyšuje na 4:1. Bez asistence.

58:44
    Hra je přerušena a domácí si vyžádali oddechový čas.

57:56
    Laco odjíždí na střídačku. Astana zkouší hru s šesti hráči v poli!

57:17
    Hosté hrají v plném počtu. Na vyrovnání však zbývá už jen velmi málo času.

56:51
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a na stadionu teď jejich útočné snaze aplauduje 9760 diváků.

55:17
    Velká komplikace pro hosty! Po zbytečném faulu si jde na trestnou odsedět dvě minuty Dawes za držení protihráče.

53:21
    Laco raději přerušuje hru po střele od modré čáry. Omsk nadále drží hru daleko od své branky.

52:11
    Kdepak, Astaně se nedaří dostávat do útoku, což by teď ovšem nutně potřebovala.

50:34
    Pálit teď zkoušel Širokov, ale Laco si připsal snadný zákrok. Omsk pokračuje v útočné snaze.

50:11
    Hraje se převážně v obranném pásmu Astany, což domácím za tohoto stavu zcela vyhovuje.

48:41
    Zdá se, že Sobotkův gól hosty dost rozhodil. Omsk má nyní převahu a bruslí lépe než hostující hráči.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 16. Kuljaš (Širokov, Popov), 23. Schutz (Sobotka), 47. Sobotka (Paršin), 60. Chomitskij, 60. Perežogin (Kolarik) – 6. Puškarjov (Žajlauov, Upper), 60. Puškarjov (Lakiza)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Semjonov, Fisčenko, Gončarov – Širokov, Paršin, Kalinin – Sobotka, Musatov, Schutz – Popov, Perežogin, Kolarik – Neprjajev
    Barys Nur-Sultan: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexej Ravodin – Dmitrij Sivov, Segej Šeljanin