Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 4:1 (kon.)
SKA Petrohrad
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 28.02.2015, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL

Já se s Vámi loučím, bylo mi potěšením sledovat tento vynikající duel KHL Play off. Zároveň děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů na počtenou! (18:03:41)

Československá stopa:
    Čech Roman Červenka (SKA) – 0+0, 4 střely na branku, 1. formace a 15:48 stráveného času na ledě

Individuální statistiky – PETROHRAD – NOVGOROD

Nejvyšší čas na ledě:

Ilja Kovalčuk – 24:12, Juuso Hietanen – 21:08 (finský obránce byl zároveň jediným mužem, který překročil dvacetiminutovou hranici ice-timu)

Nejvíc střel na branku:

Andrej Kutějkin, Roman Červenka, Ilja Kovalčuk – všichni 4 střely, Sergej Bernackij, Wojtek Wolski – oba 3 střely na branku

Největší úspěšnost na vhazování:

Jimmie Ericsson 12/15 (80% úspěšnost), Jarkko Immonen 7/16 (43,8 %)
    (Do této statistiky byli započítani jen ti hráči, kteří odehráli, alespoň 5 buly za tento zápas)

PETROHRAD – NOVGOROD

Střely: 30:22 (9:10,10:9, 11:3)

Vyloučení: 3:7 (6 minut : 14 minut)

Vyhraná vhazování: 33:20 (7:9, 12:5, 14:6)

Dnešní utkání sledovalo 12336 diváků. To je jen o jednoho diváka méně než včera. Skvělá návštěva.

Ve třetí části už Novgorod předvedl totální obranu a dovedl dobře rozehrané utkání do vítězného konce. Konečné skóre 1:2. Výtečný taktický výkon a hlavně dodržení všech obranných úkolů. Stav série je tak vyrovnán 1:1. Další zápas se odehraje 2.3.15 od 17:30 středoevropského času na ledě Torpeda Nižnij Novgorod.

60:00

59:45
    Vhazování před Kasutinem. To je poslední možnost jak srovnat. vyhrává Petrohrad, puk má za bránou útočník první formace, posílá ho před Kasutina, tam je závar, ale obránci vytvořili hradbu a vyhodili puk na modrou, kde už jen pálí sekundu před koncem bek domácích. Na to aby zapadl za Kasutina už je pozdě, navíc míří vedle.

59:00
    Poslední minuta třetí části ne-li zápasu. Petrohrad je obrovsky zoufalý a bezradný. Ve srovnání s včerejším představením jako vyměněný.

58:17
    Oddechový čas pro domácí. Bykov se na to už nemohl dál dívat a svolal týmovou poradu, která potrvá třicet vteřin. Moc možností, jak ovlivnit utkání, očividně už nemá.

56:14
    Přechod do útoku Petrohradu je příliš pomalý a hráči jsou obsazení, to se pak těžko hledá adept pro přihrávku.

55:00
    Petrohradu zbývá už jen 5 minut do konce třetí třetiny. Prohrává 1:2 a pokud chce pomýšlet na výhru bude muset vyvinout větší úsilí a aktivitu. Novgorod je dnes ale zdatným sokem. Jeho defenziva oproti včerejšku téměř bezchybná.

53:38
    Nyní konečně pokračuje zápas, který byl relativně dlouho přerušen, poněvadž rozhodčím se pořád nepozdávalo postavení několika hráčů na buly.

52:50
    Červenka byl vyhozen z buly. Důvodem bylo jeho předčasné položení hokejky na led, neboť v obranném pásmu je povinen dát svojí hůl při buly na led až jako druhý v pořadí.

51:59

51:32
    Tichonov se zlobí na rozhodčí, protože neodpískali na něj provedený faul. Mezitím hra pokračuje dál.

49:02
    Hosté ve čtyřech.

48:59
    Novgorod si tři vteřinky zahraje ve třech a pak bude opět zatlačen ve svém pásmu. 2 minuty totiž odsedí vybraný hráč za celý tým, jelikož hrál Novgorod v pěti při oslabení.

48:40
    Za stálého obléhání brány Kasutina, je stav pořád nezměněn – 1:2. Hosté držejí tzv. obranný čtverec a domácí hledají cestičku k brance velmi těžko.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 12. Rukavišnikov (Ketov) – 8. Mozer (Kazjonov), 10. Blažjevskij (Malevič, Stoljarov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutějkin, Alexandrov, Bělov, Čudinov, Jermakov, Judin – Červenka, Ericsson, Kovalčuk – Dadonov, Ketov, Šipačjov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Kablukov, Burdasov, Chochrjakov
    Trenér: Vjačeslav Bykov

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Birjukov) – Hietanen, Pepeljaev, Blažjevskij, Bernackij, Aljajev, Malevič, Makarov –Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Salminen, Immonen, Wolski – Mozer, Dmitrij Kazjonov, Stoljarov – Savinainen, Dvurečenskij, Denis Kazjonov
    Trenér: Peteris Skudra

Rozhodčí: Bulanov, Olejnin – Misjur, Raming

Diváci: 12336