Teplice – Brno 0:1 (kon.) | Příbram – Slovácko 1:0 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:3 (kon.)
Ostrava – Liberec 3:3 (kon.) | Jablonec – Sparta 0:0 (kon.)
FK Jablonec
0:0 (0:0)
AC Sparta Praha
Sobota 14.03.2015, 20:15 • Střelnice, Jablonec • Synot liga

Šlágr kola mezi Jabloncem a Spartou končí bez branek. V druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancích a tak si oba celky body rozdělily po spravedlivé remíze 0:0.

To jde ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u dalších online přenosů brzy na počtenou. (23:21:31)

90+2

90+1
    Pražané zahrávali rohový kop. Na přetažený centr na zadní tyč si ale nikdo v rudém dresu nenaběhl.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

89
    Sparta neměla balon na svých kopačkách dlouho. Severočeši mají v závěru mírně navrch.

88
    Domácí se usídli před pokutovým územím svého soupeře. Centr Pospíšila ale hlavou odvracel Kováč.

87
    Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Nermin Crnkić, přichází Tomáš Čížek.

86
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Jakub Řezníček.

84
    Minuty pomalu přibývají a konec utkání se neodkladně blíží. Uvidíme, co nám přinesou závěrečné minutky.

83
    Baumit měl následně rohový kop. Domácí hráči z něj ale nic zajímavého nevytěžili.

82
    Nový muž na hřišti Doležal se hned prodral do šance. Jeho zakončení ale za přispění drobné teče skončilo nad brankou.

81
    Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Valērijs Šabala, přichází Martin Doležal.

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Tiémoko Konaté.

80
    Mareček poslal do šestnáctky nadýchaný balon, pro který si v poklidu došel brankář Hrubý.

78
    Pražané drží míč a snaží se něco vymyslet.

77
    Severočeši musí začít se svoji rozehrávkou až od vlastního brankáře, který si dává na čas.

76
    Pospíšil se snažil prostrčit balon na rozběhnutého Romeru. Ten se ale před Podaného k míči nedostal.

75
    Sparta měla na dosah první branku utkání! Kadlec se blýskl nádhernou individuální akci, když obešel hned několik domácích hráčů a poté ale vystřelil pouze těsně nad branku.

74
    Následnou standardku ale hosté rozehráli prach bídně. Balon končí pouze za brankovou čarou.

73
    Pernica nepříjemně fauloval Krejčího, který se jen těžko zvedá z trávníku.

72
    Podaný už hrál s míčem za lajnou a tak budou hráči v zelených dresech na polovině hřiště vhazovat.

71
    Střídání v týmu FK Baumit Jablonec: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Lukáš Masopust.

70
    Greguš fauloval kanonýra Lafatu, což se pochopitelně nelíbilo sparťanským fanouškům, který je tady na Střelnici celkem požehnaně.

68
    Nic na tom nezměnil ani Krejčí a jeho samostatný únik, který skončil na pozorné defenzivě Baumitu.

67
    Oba týmy nám toho ve druhém poločase příliš nepředvedly. Snad se ještě dočkáme.

66
    Nepřesnost v podání Podaného končí v zámezí. Gólman Hrubý bude rozehrávat.

65
    Letenští měli výhodu rohového kopu. Centr Krejčího ale doletěl pouze na kopačky soupeře.

64
    Jablonecký rychlý kontr skončil zakončením Hübschmana. Ten ale pálil jen do středu sparťanské branky.

63
    Kopic se pustil do křížku hned s dvojnásobnou přesilou, která měla pochopitelně navrch.

62
    Nic na tom nezměnil ani centr Greguše, který prolétl celým pokutovým územím a skončil v autu.

60
    Ani po hodině hry diváci zatím žádnou branku neviděli a podle vývoje ve druhém poločase si budou muset zřejmě ještě počkat.

Dnešní utkání sleduje 6 108 diváků.

58
    Šabala neobešel Kováče, který si své defenzivní povinnosti splnil na výbornou.

57
    Oba celky teď předvádí hodně nepřesnou hru. Na hrací ploše se tak toho příliš neděje.

56
    Rozhodčí Příhoda musel znovu fouknout do píšťalky. Opět to byl faul jednoho ze Sparťanů.

55
    Hra se nyní kousku častými fauly. O jeden takový se postaral Matějovský, který poslal k zemi Kopice.

54
    Romera fauloval rozběhnutého Dočkala a od rozhodčího zato vidí žluté ocenění.

52
    Velmi pohledná akce Sparty mohla skončit první brankou. Dočkal ale pokazil finální přihrávku na Lafatu.

51
    Domácí vstoupili do druhého poločasu přeci jen o něco lépe. Možnost rohového kopu ale nevyužili.

50
    Kopicova rána neměla šanci na úspěch. Štěch si s ní dokázal bez problémů poradit.

49
    Pospíšil svoji rozehrávkou svým spoluhráčům pořádně zavařil. Naštěstí pro Jablonec nakonec vše dopadlo dobře.

48
    První střelecký pokus registrujeme z kopačky Greguše, který však trefil pouze před sebou stojícího Holka.

47
    Tempo hry není v úvodu druhého poločasu zatím nikterak vysoké. Oba týmy do něj vstoupily vlažně.

46
    Jablonec začal druhou půli nepřesnou rozehrávkou, která končí v zámezí. Hosté budou vhazovat.

46

První poločas skončil tady v Jablonci bez branek. Zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání. Oba celky si připravily po jedné gólovce, kterou ale nevyužily. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Novák poslal do pokutového území hodně dlouhý aut. Tam se ale útočného faulu dopustil Greguš.

44
    Velká šance Sparty těsně před koncem prvního poločasu! Kadlec se po pravé straně protáhl až před Hrubého, kde ale branku trestuhodně minul a přestřelil.

43
    Domácí jsou dnes při chuti a zkouší to ze všech pozic. Greguš ale pálil hodně nepřesně.

42
    Severočeši ale z následného rohu nic nevytěžili. Pražané se opět dokázali bez problémů ubránit.

41
    Kopic to zkoušel střelou zpoza vápna, která ale byla sražená vysoko nad Štěchovu branku.

40
    Před námi je poslední pět minut prvního poločasu a zatím to vypadá, že oba týmy odejdou do šaten za nerozhodnutého stavu.

39
    Matějovský padá po kontaktu s Gregušem. Rozhodčí Příhoda neváhá a píská faul pro Letenské.

38
    Vzdušný souboj Lafata – Beneš vyzněl lépe pro domácího stopera. Ten získal balon na svoji stranu.

36
    Kováč si pohlídal náběh Šabali, který měl k míči hodně daleko a na hrací ploše už jej nezastihl.

35
    Domácí kapitán se diví verdiktu rozhodčího Příhody, který hodně se zpožděním odpískal faul.

34
    Hráči v zelených dresech ale ze své výhodu nic nevytěžili. Podaný osvobozuje Spartu dlouhým odkopem.

33
    Novák se vydal na útočný výlet, který nakonec končí rohovým kopem pro Jablonec.

32
    První karetním hříšníkem je hostujíc Kadlec, který zezadu podrazil nohy Crnkičovi.

31
    Baumit měl výhodu rohové kopu, který ale rozehrál na krátko, což nebyla ideální volba.

30
    Pražané se dostali k dalšímu střeleckému pokusu. Váchově ráně ale chyběla potřebná razance.

28
    Nepřesná rozehrávka Sparty končí v zámezí. Gólman Hrubý bude odkopávat od branky.

27
    Kadlec si v souboji s Novákem počínal ostříleně a málem donutil domácího beka k chybě.

26
    Kopic už se protahoval podél pravé postranní lajny. V poslední chvíli ho však zradilo zpracování a balon mu utekl do autu.

25
    Jablonec pokazil rozehrávku a málem bylo zle. Proto Beneš poslal míč raději do zámezí.

24
    Následný dlouhý výkop Štěcha končí až u jeho kolegy na druhé straně hřiště.

23
    Domácí dobře napadali rozehrávku soupeře a Kováč se tak musel uchýlit až k malé domů.

22
    Crnkič si pomohl v souboji s Marečkem nedovoleným způsobem, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří to dali hlasitě najevo.

20
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nabídla velmi zajímavou šanci Jablonce. Sparta na svoji první větší gólovku stále čeká.

19
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Aktuálně bojuje o balon u rohového praporku Crnkič.

18
    Velmi zajímavá situace byla k vidění v pokutovém území Baumitu! Hrubý neudržel balon a hosté se snažili o bezprostřední dorážku. Podle sudího Příhody ale jeden z hostujících hráčů gólmana Jablonce fauloval.

17
    Kopic si to namířil mezi dva Sparťany a to neměl dělat. Domácí záložník o balon přišel.

16
    Romera si troufl na střelu z úctyhodné vzdálenosti. Ta ale zamířila pouze na tribunu.

15
    Severočeši si nakonec připravili možnost rohového kopu. Novák ale svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Ovšem Kopic bude mít z druhé strany šanci na reparát.

14
    Baumit se teď ale může osvobodit. Matějovský se totiž dopustil útočného faulu.

13
    Fotbalisté v rudých dresech mají v posledních chvílích mírně navrch. Hra se odehrává převážně na polovině Jablonce, který se musí bránit.

12
    Pražané se dostali do střelecké pozice. Konkrétně to byl Kadlec po přihrávce od Krejčího. Střela levou nohou mu ale z hranice vápna vůbec nesedla.

11
    Krejčí poslal z levé strany velmi ošidný centr do šestnáctky, který nakonec přistál jen v náručí Hrubého.

10
    Beneš teď nepřesným odkopem pořádně na Střelnici přisvítil. Sparta bude vhazovat.

9
    Matějovský adresoval přihrávku na rozběhnutého Krejčího. Ten už ale míč na hrací ploše nezastihl.

8
    Nepřesná rozehrávka hostů ale končí až u brankáře Hrubého, který bude dlouhým nákopem rozehrávat.

7
    Pražané se pomalu oklepávají z první vážnější šance svého soupeře a připravují se na postupný útok.

6
    Velký závar před brankou Sparty gólem nekončí! Odražený balon se dostal k zakončujícímu Gregušovi, který mířil dobře. Na brankové čáře ale v poslední chvíli operoval Vácha, který zaskakoval za Štěcha.

5
    Romera se snažil vysunout Kopice, který byl ale u balon o něco později než zasahující obránce Holek.

4
    Zatím vidíme z obou stran hodně opatrný fotbal. Dění na hřišti se odehrává především ve středu hřiště.

3
    Pražané drží míč na svých kopačkách a zatím s ním velice trpělivě kombinují na vlastní polovině.

2
    Sparta se rychlým rozehráním nenechala zaskočit. Nakonec bude od vlastní branky vykopávat Štěch.

1
    Jablonec se ujal rozehrávky a stoper Beneš posílá balon hned na útočnou polovinu.

1

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Jablonec v zelených dresech, hosté ze Sparty v rudých.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Baumit Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Beneš, Novák – Greguš, Hübschman (C) – Kopic, Pospíšil, Crnkić – Šabala.

Náhradníci: Špit – Drozd, Kysela, Rossi, Čížek, Doležal, Masopust.

AC Sparta Praha: Štěch – Mareček, Kováč, Mario Holek, Podaný – Vácha, Matějovský – Kadlec, Dočkal, Krejčí – Lafata (C).

Náhradníci: Miller – Řezníček, Švejdík, Shala, Konaté, Chvátal, Schranz.

Rozhodčí: Příhoda – Paták, Nádvorník.

Letenští fotbalisté figurují na druhé příčce tabulky se 44 body. V posledním střetnutí porazili městského rivala – Duklu 3:0 po brankách Dočkala, Krejčího a nešťastného vlastního zásahu Štětiny.

Zajímavé bude také sledovat počínání Davida Lafata, který nemalou část svého života strávil právě na severu Čech. Za Jablonec se prosadil celkem osmaosmdesátkrát, za klub z hlavního města zaznamenal čtyřiatřicet úspěchů.

FK Baumit Jablonec
    Jednoznačný šlágr kola přinese částečné rozuzlení o zisku titulu, pokud Jablonečtí zápas prohrají, budou mít na pražský celek již sedmibodovou ztrátu, naopak pokud vyhrají, bude bodový rozdíl minimální.

Baumitu se v letošním ročníku daří, avšak poslední zaváhání s Jihlavou ho může přijít v boji o titul velmi draho. Jablonečtí si z Vysočiny odvezli pouhý bod za remízu 1:1, jediný úspěšný střelec zeleno-bílých byl Nermin Crnkić.

Dobrý den, vítám vás u přenosu z 20. kola Synot ligy, dnes se proti sobě postaví FK Baumit Jablonec a AC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.