Espanyol – Atlético 0:0 (kon.) | Eibar – Barcelona 0:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Granada 3:1 (kon.)
Celta Vigo – Ath. Bilbao 1:2 (kon.)
Rayo Vallecano
3:1 (0:1)
Granada CF
Sobota 14.03.2015, 20:00 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Španělská LaLiga

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního večera a někdy u sledování dalších online přenosů na shledanou! (22:00:50)

žluté karty – 3:2

Dnes jsme sledovali utkání mezi domácím Rayem Vallecano a hostující Granadou. Domácí vítězí zaslouženě 3:1 po velkém obratu ve druhém poločase, o který se dvěma brankami postarala nejlepší střelec domácích Alberto Bueno a v závěru střídající Adrián Embarba. Jedinou branku hostů vstřelil již v 8. minutě Córdoba, ale od té doby to bylo ze strany Granady vše. Vallecano převzalo otěže dnešního utkání a zaslouženě si připisuje 3 body do tabulky nejvyšší španělské ligy. Hosté se naopak stále nacházejí v sestupových vodách a o udržení v nejvyšší soutěži budou muset stále bojovat.

90+4
    Adrián EMBARBA - 3:1

90+4
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Domácí přidávají třetí branku a rozhodují o svém vítězství! Manucho dostal přihrávku za obranu, avšak Olazábal jej dokázal vychytat, ale odražený míč si nejrychleji našel ADRIÁN EMBARBA, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky. Skvělý obrat domácích – 3:1!

90+3
    Ještě jeden rohový kop pro Vallecano.

90+2
    Ještě jedna velká šance domácích! Manucho poslal míč napříč pokutovým územím, kam si naběhl Embarba a jeho ránu vyrazil Olazábal nad branku.

90+1
    Centr do vápna pokryl Álvarez, který bude šetřit cenné vteřinky s míčem v náručí.

90
    Budou se nastavovat 3 minuty!

90
    Hosté se až v těchto chvílích usadili na útočné polovině a s napětím očekávají kolik minut čtvrtý rozhodčí nastaví.

89
    Hosté naposledy střídají. Ze hřiště odchází Córdoba a přichází El Arabi.

87
    Domácí stále skvěle šetří čas a Granadě se čas hodně krátí.

86
    Míč držel u postranní čáry Kakuta s Buenem, kteří ušetřili pár desítek vteřin k dobru.

85
    Domácí skvělým napadáním kontrolují závěr utkání a nepouštějí Granadu do tlaku.

84
    Další protiútok domácím, který táhl Trashorras, avšak jeho střelu zblokoval Babin.

83
    Kakuta se dostal do rychlého protiútoku, ale byl zastaven Insúou.

82
    Hosté otevírají zadní vrátka a vrhají všechny sílí do útočení.

81
    Domácí sází už především na obranu a ubránění jednobrankového náskoku.

80
    Ze hřiště odchází domácí útočník Baptistão, kterého nahrazuje Insúa.

79
    Druhé střídání Granady. Ze hřiště odchází Rochina, kterého nahrazuje Riki.

78
    Hosté jsou zcela zaskočeni vývojem posledních minut, naopak domácích přidávají na otáčkách.
    Alberto BUENO - 2:1

76
    Domácí otáčejí vývoj dnešního utkání a dostávají se do vedení! Kakuta vyslal skvělý centr do pokutového území, na který si naběhl ALBERTO BUENO, který jemnou tečí Kakutova centru přidává svou druhou branku dnešního večera. Asistence: Gaël Kakuta.

75
    Domácí se znovu dostali dopředu, ale jejich další postup na branku zastavil praporek rozhodčího – ofsajd.

74
    Domácí se dostali do šance, ale jejich akce byla překombinovaná.

73
    Zmíněné střídání je tady. Ibañez nahrazuje na závěrečných zhruba dvacet minut na hrací ploše Márqueze.

72
    I hosté chtějí oživit svou hru a za postranní čárou už čeká na vystřídání Ibañez.

71
    Akci hostů zastavuje útočný faul.

70
    Domácí jsou při chuti a kombinují kolem pokutového území Granady.

69
    Domácí se mocně dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí byl přesvědčen, že situaci posoudil správně.

67
    Hostující Murillo zahrál rukou v pokutovém území, ale penalta z toho nebude!

66
    Střelec vyrovnávající branky Alberto Bueno dostává za svou oslavu žlutou kartu.
    Alberto BUENO - 1:1

65
    Domácí vyrovnávají, ačkoli podnikli první útočnou akci ve druhém poločase. Střídající Manucho přinesl do hry značné oživení, když se uvolnil přes obránce a naservíroval míč před prázdnou branku na ALBERTA BUENA, po jehož střele se míč od břevna odrazil na čáru a Bueno jej hlavou dorazil do branky. Asistence: Manucho.

64
    Na domácích je změna vidět, jsou hodně při chuti.

63
    Domácí se pokouší oživit hru dvojím střídáním. Odcházejí Quini a Licá, které nahrazují Embarba a Manucho.

62
    Hra se naprosto rozpadla. Postrádá nasazení a šance, jediné co vidíme je spousta faulů ze strany Raya.

61
    A Amaya si zároveň za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.

61
    Nyní byl faulován útočník hostí Córdoba, kterého těsně před pokutovým území podrazil Amaya.

59
    Domácí hrají hodně agresivně a neustále faulují.

58
    Ten byl, stejně jako všechny ostatní, hodně nepřesný a domácí se v pohodě ubránili a mohou vyrazit do protiútoku.

57
    Hosté se po kombinaci na útočné polovině dostali k dalšímu rohového kopu.

55
    Domácí kopali dva rohové kopy v krátkém sledu, ale ani jedním neohrozili branku Olazábala.

54
    Baptistao se protáhl podél pravé postranní čáry, kde i přes zdvojení hostujících obránců dokázal vybojovat rohový kop.

53
    Hosté skvělým napadáním nepouštějí Vallecano do žádné šance.

52
    Na centr si nabíhal Murillo, před kterým dobře zasáhl domácí stoper Amaya.

51
    Baena je prvním domácím hráčem, který obdržel žlutou kartu.

51
    Hosté vybojovali první rohový kop druhého poločasu.

50
    Domácí borci načali druhou půli hodně podrážděně a mají na svém kontě již čtyři fauly.

49
    Insúa byl faulován Kakutou a ten se jen těžce zvedá z hrací plochy.

48
    Hostům se rozehrávka příliš nevyvedla a hosté míč odhlavičkovali do bezpečí.

47
    Rochina byl faulován a hosté mají k dispozici volný přímý kop.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

Po prvním poločase vede hostující Granada 1:0 na hřišti Raya Vallecano poté, co se v 8. minutě trefil útočník Jhon Córdoba, který přelstil ofsajdovou past a v samostatném úniku překonal Álvareze. Od té doby byli domácí jasně lepší, ale díky skvělému Olazábalovi drží hosté stále jednobrankový náskok. Hostující brankář se vyznamenal především v 16. minutě, kdy fantastickým zákrokem vychytal Buena a měl také notnou dávku štěstí, když ve 30. minutě namířil Zé Castro pouze do břevna. Uvidíme, jestli se domácím podaří ve druhém poločase vyrovnat.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Už se nic zajímavého nestane a první poločas míří ke svému konci.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45
    Márquez se z najednou zjevil osamocený za obranou a také se dostal k hlavičce, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd.

44
    Olazábal nalezl svým dlouhým výkopem Pitiho, který svou přihrávku z první nenasměřoval přesně na Rochinu.

43
    První poločas se již dohrává a žádný z týmu se nežene do útoku.

42
    Márquez si svým pohybem řekl o přihrávku, ta však mířila hodně nepřesně.

41
    Další ofsajd hostí a v něm Córdoba s Pitim.

40
    Granada se snažila prokombinovat až k brance, ale domácí je výtečnou obranou vytlačili až na obrannou polovinu.

39
    Ricův rohový kop propadl až na zadní tyč, kde stál Babin, který svou hlavičku namířil těsně vedle branky domácích.

38
    Hosté vybojovali rohový kop.

37
    Domácí se dostali do přečíslení, které však skvělým skluzem zastavil obránce hostí Babin.

36
    Baptistao dostal příliš dlouhý pas, po kterém se následně provinil útočným faulem na Nyoma.

35
    Hra se teď po několika slibných šancích domácích uklidnila.

33
    Jeden ze zmíněných protiútoků zakončoval Nyom, jehož prudká rána pořádně provětrala rukavice domácího brankáře Álvareze.

32
    Hosté v těchto chvílích hrozí hlavně z rychlých protiútoků.

31
    Hosté v ofsajdu a v něm Piti.

30
    Další obrovská šance domácích. K exekuci rohového kopu se postavil Thrasorras, který posadil míč přesně na hlavu Zé Castro , jehož hlavička skončila na břevně hostující branky!

29
    Rohový kop pro domácí.

28
    K rozehrávce volného přímého kopu z nějakých dvaceti metrů se postavil Kakuta, jehož rána však skončila hodně vysoko nad brankou.

27
    I přes velké protesty domácích vidí hostující Insúa pouze žlutou kartu.

26
    Protiútok to byl více než dobrý, když Baena poslal přesný pas za obranu, na který si naběhl Baptistao a hostujícího obránci Insuovi nezbylo nic jiného, než jej faulovat! Uvidíme jakou kartu dostane hostující bek.

25
    Hostům ale míč rychle přišli a domácí pospíchají do protiútoku.

24
    Córdoba skvěle vybojoval míč a hosté můžou znovu zaútočit.

23
    Další příležitost domácích a v ní opět Bueno! K domácímu útočníkovi se odrazil míč vyražený Olazábalem, ale útočník Vallecana jej namířil pouze do boční sítě.

21
    Kakuta kombinoval s Trahorassem, ale jejich kombinace skončila nepřesnou přihrávku prvně jmenovaného.

20
    Následný rohový kop končí v rukavicích hostujícího brankáře, který si míč stáhl ze vzduchu.

19
    Centr Pitiho tečoval dobře Márquez, ale dalším dobrým zákrokem se blýskl Olazábal, ktrý míč vyrazil na rohový kop.

18
    Nyní jsou to domácí, kteří kombinují na útočné polovině.

17
    Hra má teď skvělé tempo a přelévá se z jedné strany na druhou.

16
    Tutovka domácích! Thrasorras vyslal skvělý centr, na který si naběhl Bueno a hlavičkoval velmi dobře, jenže jeho pokus vytěsnil fantastickým zákrokem levou rukou hostující brankář Olazábal.

15
    Oba hráči jsou již v péči lékařů a hra může pokračovat.

14
    Zé Castro se nepříjemně střetl s Córdobou a oba hráči zůstávají na hrací ploše.

13
    Prvním hráčem potrestaným žlutou kartou je hostující Rubén Pérez.

11
    Hosté jsou stále aktivnější a drží míč na útočné polovině.

10
    Znovu útočník Granady Cordoba, kterého zastavil až skvělý zákrok domácí obránce Martineze.

9
    Domácí mohli rychle odpovědět, ale centr na Baptistaa byl nepřesný.
    John Cordoba - 0:1

8
    Granada právě vstřelila branku!
    Hosté se za svoji aktivitu ujímají zaslouženě ujímají vedení. Rochina vybídl skvělou přihrávkou nabíhajícího JHONA CORDOBU, který svůj samostatný únik vyřešil skvěle a posílá Granadu do vedení – 0:1! Asistence: Rubén Rochina.

7
    Ten ale nerozehráli přiliš dobře, protože skončil v autu.

6
    Domácí vybojovali první rohový kop dnešního utkání.

5
    Útočným faulem se provinil domácí Baptistao a hosté budou rozehrávat.

4
    Kakuta se dostal do pokutového území, kde ale nepřesnou přihrávku nenašel dobře postaveného Baptistaa.

3
    Cordoba měl první šanci dnešního utkání! po centru Rochiny se dostal ke střele, kterou skvělým zákrokem vytěsnil Álvarez mimo tři tyče.

2
    Brankář domácích Álvarez dobře odehrál míč před dotírajícím Cordobou a hosté budou vhazovat.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí hráči.

1

Domácí nastupují v bílých dresech a hosté v dresech černých.

Rayo Vallecano: Álvarez – Quini, Zé Castro, Amaya, N. Martínez – Baena, Trashorras (C) – Licá, Bueno, G. Kakuta – Baptistão.
    Náhradníci: Cobeño – Aquino, Embarba, Morcillo, Insúa, Manucho, Jozabed.

Granada: Olazábal – Nyom, Babin, Murillo, Insúa – R. Pérez, F. Rico (C) – Rochina, J. Márquez, Piti – Córdoba.
    Náhradníci: R. Fernández – El Arabi, Cala, Foulquier, Ibañez, Iturra, Riki..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Granada
    Naopak hosté mají poněkud závažnější starosti. Granada se nachází na 18. místě, a tedy prvním sestupovém, tabulky se ziskem 22 bodů, přičemž na 17. Levante ztrácejí 3 body. Z posledních pěti utkání odešli třikrát poraženi, jednou remizovali a jednou vyhráli. Avšak výhra přišla právě v minulém kole, kdy si Granada poradila na domácím hřišti s Malagou, kterou porazila 1:0, po brance Roberta Ibaňeze. Nejlepším střelcem hostujícího celku je marocký útočník Youseff El Arabi, který má na svém kontě 4 vstřelené branky. Pro hosty je to dnes nesmírně důležité utkání v boji o záchranu a rádi by navázali na výhru pro Malaze.

Tým z hlavního města Španělska se nachází se ziskem 29 bodů na 13. místě ligové tabulky, přičemž na sestupové 18. místo tabulky, které drží právě jeho dnešní soupeř, drží náskok 7 bodů. Vallecano nezažívá nijak oslnivou část ročníku, když z posledních sedmi utkání odešli poraženi hned pětkrát. Naposledy prohráli před týdnem na Camp Nou vysoko 6:1, když se hned třikrát trefil Lionel Messi a za Rayo snižoval až v 81. minutě z penalty Alberto Bueno. Domácí tak mají dnes jistě co napravovat. Nejlepším střelcem domácích je právě již zmíněný španělský útočník Alberto Bueno, který má na svém kontě již 13 vstřelených branek. Uvidíme, jestli dnes svou brankovou sbírku rozšíří o další přesný zásah.

Přeji krásný večer všem příznivcům nejvyšší španělské fotbalové ligy! Dnes je na programu utkání mezi domácím Rayo Vallecano a hostující Granadou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Daniel Kinc

Branky: 65. Bueno (Manucho), 76. Bueno (G. Kakuta), 90+4. Embarba – 8. Córdoba (Rochina)

Karty:   51. Baena (VLL), 61. Amaya (VLL), 66. Bueno (VLL) – 13. R. Pérez (GRN), 27. Insúa (GRN)

Rayo Vallecano: Álvarez – Quini (63. Embarba), Zé Castro, Amaya, N. Martínez – Baena, Trashorras (C) – Licá (63. Manucho), Bueno, G. Kakuta – Baptistão (80. Insúa).

Granada CF: Olazábal – Nyom, Babin, Murillo, Insúa – R. Pérez, F. Rico (C) – Rochina (79. Riki), J. Márquez (73. Ibañez), Piti – Córdoba (89. El Arabi).
    Náhradníci: R. Fernández – El Arabi, Cala, Foulquier, Ibañez, Iturra, Riki.

Rozhodčí: Hernandéz Hernandéz