Dubnica – Nové Mesto n/V 1:3 (kon.) | Skalica – Šamorín 1:1 (kon.) | L. Mikuláš – R. Sobota 2:0 (kon.)
Bardejov – MFK Zvolen 0:0 (kon.) | Prešov – Trebišov 4:0 (kon.) | Michalovce – Bodva Moldava 4:0 (kon.)
Dolný Kubín – Poprad 2:0 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
4:0 (2:0)
FK Bodva Moldava nad Bodvou
sk Sobota 14.03.2015, 14:30 • MFK Zemplín Michalovce • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Po troch dlhých mesiacoch sa vracia druhá najvyššia futbalová súťaž na Zemplín. Líder súťaže MFK Zemplín Michalovce privíta pod Vihorlatom tím FK Bodva Moldava nad Bodvou.
    Tieto tímy sa stretávajú v tejto sezóne druhýkrát. Raz sa stretli v rámci letnej prípravy, keď zápas skončil bezgólovou remízou. V deviatom kole zabezpečil jediným gólom Kunca a doniesol tak domov tri body. Moldava má tak chuť na odplatu. Podarí sa jej to? Sledujte s nami priebeh celého zápasu.

Líder súťaže v prvom jarnom kole zaváhal na pôde košickej Lokomotívy. Po výsledku 1:0 sa domov vrátil s prázdnou. Zrejme to nebol najlepší štart jarnej časti, no ešte stále majú všetko vo svojich rukách. Počas zimnej prestávky absolvovali zverenci Františka Šturmu sústredenie v teplom Turecku, ako odmenu za dobré výkony. Zahrali si s viacerými súpermi a nazbierali neoceniteľné skúsenosti.

Moldava sa pohybuje po devätnástom kole na deviatej priečke s devätnástymi bodmi. Jej šance na šieste miesto, čo by znamenalo postup sú už len teoretické. Pripomeňme si, že do konca tejto časti zostávajú len tri zápasy. Po nich sa tabuľka rozdelí na dve polovice.
    Moldava v minulom kole remizovala s Dolným Kubínom 1:1. Na gól museli čakať takmer celý zápas. Nakoniec ich vykúpila červená karta Murína a následne nariadená penalta.

Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: 22 – Matúš Kira, 2 – Milan Šimčák, 3 – Michal Gallo "K", 5 – Antonio Garcia Montero, 7- Marcos Calero Perez, 11- Adrián Leško, 12- Jozef-Šimon Turik, 14 – Martin Regáli, 19 – Samuel Garcia Bayon, 20 – Oliver Podhorin, 24 – Martin Koscelník.
    Náhradníci: 1 – Martin Raška, 15 – Stanislav Danko, 18 – Vernon De Marco Morlacchi, 21- Michal Hamuľak, 23 – Erik Streňo.

FK Bodva Moldava nad Bodvou: 22 – Stanislav Pellay 23 – Lazarus Celestine Chukwuebukay, 2 – Martin Lukáč, 3 – Bogdan Rudiuk, 14 – Mátyás Sirgely, 6 – Andrii Dzvonka, 7 – Dominik Ribár, 8 – František Czingely, 9 – Mykhailo Kalugin, 10 – Anton Ribár "K", 11- Emmanuel Mensah.
    Náhradníci: 13 – Samuel Dzurik, 12 – Tomáš Danko , 1- Marcel Kováč.

Rozhodca: Straka – Brendza, Perát..

-10
    V Michalovciach padá ľahký dážď, no futbal sa hrá v hocijakom počasí. Oba tímy sú už pripravené. Prvý jarný zápas na Zemplíne začne o malú chvíľu.
    Zápas sa o malý moment začne.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Stretnutie začali domáci v žltých dresoch, útočiť budú z prava doľava. Hostia majú biele dresy.

1
    Prvá akcia domácich skončila ofsajdom Bayona.

2
    Dlhý nákop na pravé krídlo skončil len v šestnástke, kde kraľuje Kira.

4
    Michalovce dali gól!

To je ale začiatok stretnutia! Domáci si zásluhou ANTONIA GARCIU pripisujú prvý gól dnešného dňa. Pre španielskeho hráča to je jubilejný gól v A-mužstve. Veľkú zásluhu má Regáli, ktorý pekne našiel pred brankárom osamoteného Garciu, ktorý nemal problém usmerniť loptu do takmer prázdnej brány.

5
    Rýchly gól nabudil domácich hráčov a už sa náhlia za ďalším.

7
    Regáli sa teraz presadil z ľavej strany. Nahral do malého vápna, snažiac sa zopakovať gól zo štvrtej minúty. Na jeho smolu, lopta našla len Lazarusa Celestina.

8
    Michalovce krátko na to majú výhodu priameho rohu.

9

Domáci majú priam raketový štart do stretnutia. Priamy kop rozohral Bayon, prišlo ku viacero hlavičkám, no žiadna neposlala loptu do bezpečia. Tak sa ku nej dostal OLIVER PODHORIN a hlavičkou, ktorá trafila brániaceho hráča a pokračovala ďalej do brány strieľa druhý gól Michaloviec.

10
    Michalovce priam dominujú doterajšiemu priebehu. Moldava sa nedokáže dostať ani na útočnú polovicu.

12
    Regáli zastavený Lazarusom, no ani ten nedokázal založiť útok a na lopte naďalej zostávajú domáci.

13
    Teraz majú šancu na postupnú akciu, po nepresnej prihrávke Zemplínčanov.

14
    Moldave to dnes nejde žiadnym smerom. Michalovce bez problémov vytvárajú ďalšie šance.

14
    Žltú kartu dostáva Lukáč (FK Bodva Moldava nad Bodvou).

15
    Michalovce rozohrali nakrátko, následný center nenašiel nikoho z domácich a útok, ktorý nasledoval potom bol ukončený hvizdom rozhodcu ktorý si všimol ofsajd jedného z hráčov.

16
    Na druhej strane sa zopakovala ofsajdová situácia tiež.

17
    Po rohu z pravej strany sa dostal ku strele v šestnástke Podhorin, ktorý to napálil len pred ním stojaceho hráča.

18
    Počas osemnástej minúty sa hra na chvíľu prerušila. Hráč Lazarus Chukwuebukay ležal na zemi po kontakte s hráčom Michaloviec. Hráč Moldavy sa zdá byť v poriadku a v hre pokračuje.

19
    V súboji dvoch dvojek uspela tá moldavská. Michalovce chceli roh po údajnom teči, no hlavný rozhodca nič také nevidel.

20
    Moldava stále bez strely na michalovskú svätyňu. Takýmto tempom si dnes veľa gólov nepripíšu.

21
    Veľkú šancu na zvýšenie skóre ma Regáli, ktorý si pekne nabehol za obranu a z prvej prestrelil brankára Pellaya. Všetko čo mu chýbalo bolo trochu šťastia. Lopta trafila len ľavú tyč!

22
    Domácim to teraz nevyšlo. Regáli bol načapaný v ofsajde.

24
    Michalovský tím dnes hrá ako jeden muž. Nestrácajú lopty a do útoku sa dostávajú v pravidelných intervaloch.

25
    Moldavčania prvýkrát pohrozili a už to mohlo skončiť gólom. V prečíslení dvoch na jedného nahral Mensah Kaluginovi a ten z hranice šestnástky trafil len Kiru! Treba pochváliť domáceho brankára za prehľad a dobrý zákrok.

26
    Domáci nie sú spokojní spokojní s rozhodnutím hlavného arbitra o tom ktorý tím bude vhadzovať, ale nič s tým už nenarobia.

27
    Bayon v snahe o odobratie lopty Mensahovi sa dostal do kontaktu a zostáva ležať na zemi. Potrebuje ošetrenie.

29
    V hre sa pokračuje, zatiaľ nevieme či Bayon bude pokračovať.

30
    Šimčák neodkopol loptu a hostia tak získavajú vhadzovanie v dobre pozícii.

31
    Bayon pokračuje, je vidieť na jeho pohybe značné bolesti.

32
    Regáli sa zasekol tesne pred šestnástkou a loptu poslal radšej ku svojim obrancom.

33
    Pekné prihrávky domácich skončili hvizdom rozhodcu po ofsajde, v ktorom sa ocitol Leško.

34
    Kaluginova snaha vyšla navnivoč. Jeho prihrávka do šestnástky nenašla nikoho.

35
    Hra sa v posledných minútach spomalila. Michalovce sa začínajú pomaly sťahovať na vlastnú polovicu.

36
    Domácim sa začínajú kopiť nepresné prihrávky, ktoré dávajú príležitosti hosťom na zmenu skóre ešte pred polčasovou prestávkou.

38
    Pekný center Regáliho takmer našiel Koscelníka. On bol dobre tiesnený a nedokázal sa presadiť ku lopte. Tá len tak presvišťala ďalej.

39
    Už sa črtalo prečíslenie dvoch na jedného po odkope od brány. Bayon nahral Leškovi, no tomu lopta utiekla a momentum sa stratilo.

40
    Anton Garcia sa snažil ohroziť brankára z priameho kopu. Jeho strela išla do priestoru brány, no Pellay ju bezpečne vyboxoval.

41
    Regáli samostatnou akciou získal svojim spoluhráčom roh.

42
    Michalovce opakujú svoj herný štýl z prvých minút, možno pridajú ešte gól pred polčasom.

43
    Odkrytú bránu nevyužil Koscelník. Bol dobre bránený Rudiukom.

44
    Strela Antona Ribára nemala potrebnú razanciu. Kira s ňou problémy nemal.

45
    Faul na Koscelníka. Štvrtý rozhodca avizuje nadstavený čas jednu minútu.

45+1
    Michalovce si prihrávajú v zálohe, to bude asi v prvom polčase všetko.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Dnešný zápas jasne patrí domácim. Majú výrazne držanie lopty a raketový štart im zabezpečil dva góly. Moldava sa horko-ťažko dostane ku lopte, nie to ešte do útoku. V druhom polčase očakávame podobný scenár, no môže prísť pár hlúpych chýb na domácej strane a už by tu bolo zdramatizovanie zápasu o jasné tri body pre domácich. Sledujte s nami a o nič neprídete.

Druhý polčas sa začne približne o 15:31.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    V snahe zatraktívniť duel vystrieda Michal Hamuľák Adriána Leška.

47
    Stanislav Pellay – brankár Moldavy potrebuje ošetrenie po kontakte s domácim hráčom

49
    Moldava má naozaj riedky počet náhradníkov. Pellay ako pravý muž pokračuje aj napriek bolesti.

50
    Pekná akcia a ešte krajší center do vápna Moldavy neusmernil žiaden domáci hráč medzi tri žrde.

51
    Akcia Koscelníka a Hamuľáka skončila strelou druhého menovaného. Veľmi mu nevyšla a skončila len nad bránou.

52
    Moldave nepatrí ani začiatok druhého polčase. Najďalej kam sa dostali je na tridsať metrov od brány.

53
    Domáci budú mať výhodu priameho kopu v atraktívnej vzdialenosti po faule na Koscelníka. Lopty sa ujíma Bayon.

54
    Španielsky legionár prestrelil múr, brankára a aj bránu.

55
    Bayon pekne nahral Koscelníkovi, ten si v šestnástke šikovne loptu zasekol a Dzvonka ho poslal k zemi. Je tu penalta!

56

SAMUEL GARCIA BAYON vystihol smer brankára a loptu poslal presne do protismeru – pravého, dolného rohu.

57
    Mensah predviedol futbalové umenie, no prehnal to s razanciou a dopustil sa faulu.

59
    Bayon faulovaný Czingelym. Domáci stále na útočnej polovici.

60
    Moldava v snahe nájsť cestu do šestnástky súpera skúša všetko možné, cestu ale zatiaľ ešte nenašla.

61
    Hamuľák si v súboji jeden na jedného nepodaril a skóre zatiaľ zostáva 3:0.

62
    Koscelník fauloval Dzvonku a rozhodca Straka si to všimol a píska faul.

63
    Po prvýkrát sa dnes ozýva domáci fanklub. Povzbudzuje svojich hráčov vpred a žiada si ešte gól.

64
    Michalovce budú mať šancu zväčšiť svoj náskok po rohu z ľavej strany.

65
    Lopta vyboxovaná do bezpečia Pellayom.

66
    Koscelník poslal skvelú prihrávku na Hamuľaka. Domáci snajper sa snažil prelobovať hosťujúceho brankára. To sa mu aj podarilo, no lopta skončila na vrchnej sieti.

67
    Michalovce v ďalšej veľkej šanci. Koscelník trafil len dobre postaveného Pellaya.

68
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Turík, prichádza Danko.

69
    Koscelník dobre prečítal úmysel hráča Moldavy, zachytil loptu a založil protiútok. Nenahral najlepšie a hru tak spomalil čo dalo časo hosťom na vrátenie sa.

70
    Profesionálne kombinácie v šestnástke súpera domácim tentokrát nepriniesli gól.

71
    Moldava sa snaží dostať do útoku, otvára tak ihrisko, čo dáva domácim šance na brejky. Pár ich už aj mali, no stále im niečo nevyšlo.

72
    Emmanuel Mensah poslal veľmi slabú strelu na domáceho Kiru, ten dnes asi zmrzne, lebo veľa práce nemá.

73
    Brankár Kira po dlhom čase vykopával. Chcel založiť brejk, no odkop mu nevyšiel a loptu Michalovce stratili.

75
    Peknou strelou sa prezentoval Garcia, ešte lepším zákrokom Pellay.

76
    Koscelník sa už už dostával za obranu. Skvelú prihrávku nespracoval podľa predstáv a lopta sa dokotúľala až ku Pellayovi.

77
    Bayon fauloval kapitána Ribára. Loptu tak získavajú hostia.

78
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Regáli, prichádza Streňo.

79
    Prvý dotyk s loptou si Erik Streňo do denníčka nezapíše. V šestnástke zabudol, že sa do lopty môže aj kopať.

80
    Pred nami je posledná desaťminútovka. Začal ju strelou z diaľky Hamuľak. Pellayovi vypadla, no dostal sa ku nej skôr ako súper.

81
    V Michalovciach je teraz poriadne chladivých päť stupňov. Každý si už asi praje teplý nápoj.

82
    Z peknej akcie hostí nič nebude. Emmanuel Mensah bol v ofsajde.

83
    Hru začínajú kúskovať malé fauly na oboch stranách.

84
    Michalovskí útočníci vyjavili domácim úsmevy na tvári. Dvaja naraz išli na loptu až sa zrazili.

86
    Diváci postupne opúšťajú štadión. Neočakávajú už ďalšie významné akcie.

86
    A to sa mýlia....

87

Ešte v závere pridáva gól MARTIN KOSCELNÍK, ktorý sa po neprehľadnej situácii pred bránou dostal ku lopte, Pellay bol mimo brány, a v páde ešte stihol poslať loptu medzi tri žrde.

88
    Zápas sa už dohráva. Michalovce stále na útočnej polovici.

89
    Martin Lukáč leží vo svojej šestnástke, potrebuje ošetrenie.

90
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

90+1
    Počas minúty sa už nič nestalo a je tu záver dnešného zápasu.

90+1

Zápas skončil 4:0, Michalovce vyhrali po dobrom výkone, nedovolili Moldave takmer žiadne šance a sami si dokázali pár vytvoriť. V prvom polčase využili dobrý štart a v druhom polčase už len kozmeticky upravovali skóre. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších stretnutiach Doxxbet ligy. (16:20:23)