Dubnica – Nové Mesto n/V 1:3 (kon.) | Skalica – Šamorín 1:1 (kon.) | L. Mikuláš – R. Sobota 2:0 (kon.)
Bardejov – MFK Zvolen 0:0 (kon.) | Prešov – Trebišov 4:0 (kon.) | Michalovce – Bodva Moldava 4:0 (kon.)
Dolný Kubín – Poprad 2:0 (kon.)
MFK Dynamo Dolný Kubín
2:0 (1:0)
FK Poprad
sk Sobota 14.03.2015, 14:30 • Štadión MUDr. Ivana Chodáka Dolný Kubín (Dolný Kubín) • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu, ktorí sa rozhodli kliknúť a sledovať tento on-line textový prenos, ktorí je zameraný na druhú najvyššiu futbalovú súťaž na Slovensku – DOXXbet liga! Konkrétne sa jedná o stretnutie medzi MFK Dolný Kubín, ktorý na svojom štadióne privíta súpera z východu republiky FK Poprad. Zápas a tak aj tento on-line textový prenos sa začína o 14:30!

1.jarný zápas:

Oba tímy majú už za sebou po jednom odohranom zápase v jarnej časti. Dolný Kubín remizoval v Moldave nad Bodvou 1:1, keď sa gólovou hlavičkou presadil navrátilec Jurky. Poprad odohral svoj prvý jarný zápas doma a trocha prekvapivo podľahol Liptovskému Mikulášu ľahko 3:0.

MFK Dolný Kubín:

Dolný Kubín zažíval počas zimnej prestávky veľmi hektické obdobie. Klubu už tradične hrozil zánik kvôli finančnej nestabilite. Vedenie domáceho klubu pritiahlo do svojich radov talianskeho investora, ktorý mal zabezpečiť klub po finančnej stránke a zaobstarať hráčsky káder. Začala sa príprava a všetko sľubované sa naplnilo. V kádri domáceho tímu sa objavilo veľké množstvo talianskych futbalistov, ktorých vhodne doplnili hráči z jesennej časti, mužstvo trénoval taliansky tréner Volpi. Avšak, krátko pred začatím jarnej časti, klub ukončil spoluprácu s talianskym investorom a všetko sa vrátilo do starých koľají. Mužstvo bude napokon v jarnej časti trénovať Pavol Bača. V kádri však ostali niekoľko talianskych futbalistov, ktorí prejavili záujem pôsobiť na Orave. Avšak, zatiaľ okrem Pagnozziho, ktorý nastúpil už aj v Moldave, ešte zvyšok talianskych hráčov pre administratívne dôvody nastúpiť nemôže.

Káder na jarnú časť: Sakar, Carlino – Sopúch, Kmeť, Drengubiak, Čučka, Murin, Polák, Otruba, Laura, Podolský, Jurky, Alinovi, Bartoš, Kliment, Puskarčík, Sani, Pantone, Pagnozzi,
    Andrewa Klimenta čaká zrejme operácia, návrat a doba rekonvalescencie nie je známa.

Odchody: Filip Kolorédy (ukončenie hosťovania), Mikuláš Bumbera (ukončenie hosťovania), Peter Veselovský (ukončenie hosťovania), Milan Bezák (ukončenie hosťovania), Ivan Trabalík (ukončenie zmluvy), Ján Mihálik (hosťovanie do L. Štiavnice), Jozef Kapičák (ukončenie hosťovania), Juraj Buška (ukončenie zmluvy)

FK Poprad:

Popradský káder prešiel oproti jesenej časti sezóny len minimálnou obmenou, káder ostal viac menej pokope.

Postavanie v tabuľke:

Čo sa týka postavenia v tabuľke, tak oveľa lepšie sú na tom hostia. Poprad sa momentálne nachádza na 6.mieste, avšak postup medzi 6 tímov, ktoré budú bojovať a najvyššiu súťaž nemá istý. Domáci sú na tom v tabuľke horšie, momentálne sa Dolný Kubín nachádza na 10.mieste a bude tak musieť bojovať o udržanie sa v DOXXbet lige.

Rozhodcovia zápasu:

Zápas povedie z pozície hlavného rozhodcu pán Slavomír Cifrík, ktorému budú na čiarach asistovať páni Peter Chládek a Peter Ličko. Štvrtým náhradným rozhodcom bude pán Richard Sedlár. Delegátom zápasu bude pán František Vorel a delegátom pozorovateľom rozhodcov bude pán Stanislav Špila.

Informácia: Kvôli technickým príčinám Vám zo zápasu neprinesieme plný on-line prenos! Priamo z dejiska zápasu Vám však poskytneme všetky dôležité udalosti zápasu! Ďakujeme za pochopenie.

Úvodné zostavy:

MFK Dolný Kubín: Sakar – Polák, Sopúch, Drengubiak, Pantone, Jurky, Kmeť, Otruba, Podolský, Sani, Bartoš.
    Náhradníci: Carlino – Čučka, Baričák, Puskarčík, Laura, Pagnozzi.

FK Poprad: Huszárik – Ondruš, Bendík, Janigloš, Tropp, Rams, Sedlák, Palutka, Ferenc Ujčík, Maliňák-
    Náhradníci: Malec, Durkot, Orenič, Gallovič, Melek, Šuľa

Rozhodca: Slavomír Cifrík – Peter Chládek, Peter Ličko – Richard Sedlár.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

14
    Dolný Kubín dal gól!

Domáci tím ide do vedenia 1:0, keď sa MARCO PANTONE vyhol ofsajdovej pasci a krásne poslal loptu do protipohybu brankára hostí!

20
    Zatiaľ sa hrá veľmi vyrovnaný futbal, o čosi viac má na vrch domáci tím. Na štadióne sa o výbornú atmosféru stará domáci fanklub.

34
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Rams, prichádza Gallovič.

35
    V 35.minúte hlavičkoval domáci Sani loptu po rohovom kope do pravej žrde bránky hostí!

37
    Bola nariadená penalta pre hostí! Domáci kapitán Drengubiak poslal hráča hostí nedovolene k zemi a hlavný rozhodca Cifrík nariaďuje penaltu v prospech hostí!

37
    Žltú kartu dostáva Drengubiak (MFK Dolný Kubín).

38
    Bendík penaltu nevyužili! Domáci brankár Sakar smer strely vystihol a loptu vyrazil do bezpečia!

45+0
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vyhráva domáci tím 1:0, keď sa v 14.minúte prezentoval gólom Pantone! Hostia mali v 38.minúte možnosť vyrovnať, ale penaltu zahodili, keď sa skvelým zákrokom prezentoval brankár domáci Sakar! Určite nás čaká ešte zaujímavý druhý polčas!

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Ujčík, prichádza Melek.

51

Domáci tím sa dostáva do vedenia 2:0, keď sa MARCO PANTONE dostal v 16-tke ku odrazenej lopte a vsietil tak svoj druhý gól v tomto zápase!

58
    Žltú kartu dostáva Polák (MFK Dolný Kubín).
    Žltú kartu dostáva Melek (FK Poprad).

60
    Nebezpečná situácia v domácej 16-tke, po výbornom centri od hráča hostí išiel Drengubiak do lopty a takmer si vsietil hlavou vlastný gól! Našťastie lopta len tesne minula hornú časť domácej brány.

61
    Žltú kartu dostáva Janigloš (FK Poprad).

65
    Po výbornom centri do domácej 16-tky posiela Ujčík hlavou loptu len do brvna domácej brány!

70
    Ku odrazenej lopte sa dostal domáci Pantone, jeho tvrdá strela spoza 16-tky len tesne minula pravý horný roh brány hostí!

73
    Striedanie v tíme MFK Dolný Kubín: z ihriska odchádza Pantone, prichádza Laura.

78
    Žltú kartu dostáva Gallovič (FK Poprad).

82
    Žltú kartu dostáva Otruba (MFK Dolný Kubín).

82
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Maliňák, prichádza Durkot.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 357 divákov.

86
    Striedanie v tíme MFK Dolný Kubín: z ihriska odchádza Sani, prichádza Čučka.

90
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Gallovič (FK Poprad).

90+1

Skončil sa nám zápas medzi MFK Dolný Kubín – FK Poprad, ktorý lepšie zvládli domáci futbalisti a vyhrali ho 2:0! Sledovali sme zaujímavý zápas, pri ktorom sme sa nenudili. Bolo to v celku vyrovnané stretnutie, ale domáci futbalisti si vypracovali dve gólové príležitosti a tie dokázali zásluhou výborného Pantoneho využiť! Kto vie, ako by sa zápas vyvíjal, keby hostia v 38.minúte za stavu 1:0 premenili pokutový kop. Domáci tak získavajú 3 body to tabuľky, hostia na svoj prvý bodový zápis ale aj prvý gól v jarnej časti tak musia stále čakať. O týždeň čaká Dolný Kubín ďalší domáci zápas, keď doma v derby vyzvú Liptovský Mikuláš!

To je už z toho on-line textového prenosu všetko, prajem Vám pekný zvyšok soboty! (16:48:36)