HC Plzeň – Slavia 2:9 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – Opava 7:5 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (po pr.)
Havířov – Třinec 1:9 (kon.) | Jihlava – Liberec 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 18.09.2015, 18:45 • Sportcentrum Lužánky, Brno • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

59:48
    Hasoň se ještě prokličkoval od mantinelu před Kulicha, jehož nepřekonal.

57:38
    Jako kdyby těch vyloučení dnes nebylo málo, míří na trestnou lavici rovněž Jiří Kopic, který dostal dvě minuty za sekání.

57:17
    Po dané střele vznikla potyčka, za níž rozhodčí vylučovali. Dvě minuty za hrubost obdržel Jakub Čejka a na straně Havlíčkova Brodu Patrik Hrabaň. Jelikož dostal dvě minuty za hrubost rovněž Jakub Matula, budou hrát hosté klasickou přesilovou hru pět na čtyři.

56:03
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Gól naděje pro hosty. Hrabaňovu pomalou střelu od modré čáry velmi šikovnou tečí zvedl pod víko JIŘÍ VLACH a Bruslařský klub překonal Dostála poprvé od 12. minuty.Asistence: Patrik Hrabaň, Lukáš Beran.

54:58
    Jan Hasoň dostal dvě minuty za sekání a hostům za chvíli začne přesilovka.

53:10
    Emoce na ledě by se daly krájet. Po další potyčce odchází na trestnou na dvě minuty za hrubost Vojtěch Veverka.

51:41
    Následně potyčku vyvolal Tomáš Mlynář a už také za to putuje na trestnou lavici. Poměr sil na ledě se vyrovná.

51:34
    Přesilovou hru budou hrát domácí poté, co Patrik Hrabaň chtěl pomstít údajný kontakt Frydrycha s Kulichem. Rozhodčí takto situaci neviděli a rozhodčí ke zlobě trenéra hostujícího celku poslal na trestnou jen právě hráče Bruslařského klubu.

48:11
    Matěj Novák se dostal za obranu a už tak luxusní akci se snažil ještě vyšperkovat nahrávkou na Mlynáře, který ovšem zblízka Kulicha nepřekonal.

46:38
    Vlach mohl pálit do odkryté klece. Jenomže střela z levého kruhu mu vůbec nesedla, byla příliš pomalá, a tak ji stačil Dostál zachytit.

45:48
    Dvě minuty za vražení na hrazení Vojtěcha Veverky obdržel Filip Král.

44:40
    Přečíslení hostujícího celku dva na jednoho volalo po gólu. Vlach nahrával na Michálka, jemuž střela do odkryté části brány vůbec nesedla a puk z jeho hole zamířil mimo.

41:53
    A Bruslařský klub si pro změnu zahrají početní převahu. Dvě minuty za napadení obdržel Dalimil Mikyska.

40:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovou hru pět na tři využívají. Zábranského střelu od modré vyrazil Kulich před sebe, TOMÁŠ MLYNÁŘ neposedný kotouč zpracoval a poslal je do odkryté klece. Asistence. Libor Zábranský, Martin Nečas.

39:44
    Domácí si navíc zahrají přesilovou hru pět na tři. Dvě minuty za sekání obdržel David MIchálek.

39:09
    Daniel Polák dostal dvě minuty za vysokou hůl a je tu šance pro domácí jít do trháku.

38:41
    Matěj Novák už podruhé v této třetině prchl do samostatného brejku, ale podruhé se tváří v tvář Kulicha neprosadil.

36:55
    Přesilová hra pro hosty. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Dalimil Mikyska.

35:15
    Novák se dostal při oslabení do samostatného brejku, tváří v tvář si ovšem na Kulicha nepřišel.

33:35
    Bruslařský klub si zahraje početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Lukáš Frydrych.

32:39
    Hasoň se proháčkoval až do mezikruží, odkud pálil hodně nebezpečně k tyči, Kulich jen tak tak dokázal kotouč vyrazit betonem.

30:42
    Michálek velmi šikovně objel bránu a Dostál se až na poslední chvíli stačil natáhnout ke své levé tyči a zhatit rychlou akci havlíčkobrodského útočníka. Kotouč poskakoval po brankovišti a rozhodčí jej zřejmě ztratil z dohledu, pročež přerušil hru, což se střídačce hostujícího celku vůbec nelíbilo.

27:04
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Vojtěch Veverka.

23:47
    Hosté se mohou brzy vrátit na kontakt soupeři. Marek Škvrně obdržel dvě minuty za sekání a Bruslařský klub bude hrát třetí početní převahu, předchozí dvě hosté využili.

23:09
    Domácí jdou zkraje druhé třetiny poprvé do dvoubrankového vedení. Jakub Matula našel perfektní přihrávkou zpoza brány v mezikruží volného LUKÁŠE FRYDRYCHA, který zblízka poslal kotouč pod horní víko brány hostujícího týmu. Asistence: Jakub Matula, Dominik Knap.

18:58
    Nečas zakončil svůj útok střelou do tyčky.

13:04
    Domácí mají svou druhou přesilovou hru, dvě minuty za sekání totiž obdržel Jiří Kopic.

12:29
    Na druhé straně se zase ocitl v exkluzivní šanci Novák, zblízka ovšem přestřelil bránu. Tak trenérům se teď musí ježit všechny chlupy, obránci jsou často v roli statistů na obou stranách.

12:13
    Hosté mohli velmi rychle vyrovnat, Vlach ovšem zblízka Dostála neprostřelil.

11:37
    Gólový stroj první třetiny tohoto utkání nekončí. Domácí se vrací brzy do vedení. RADIM FERDA odčinil své dvě vyloučení, po nichž padly dvě branky, když prostřelil Kulicha. Asistence: Dalimil Mikyska.

11:09
    Tak to je neuvěřitelné, s jakou úspěšnosti dnes obě mužstva proměňují své přesilové hry. Hosté hráli druhou a dávají druhou branku. Po střele Michálka vznikla před Dostálem trma vrma, ve které byl nejpohotovější LUKÁŠ BERAN, jenž překonal Dostála. Asistence: David Michálek,Jiří Vlach.

09:52
    Šance pro hosty na odpověď, Radim Ferda znovu obdržel dvouminutový trest za sekání.

09:29
    Modrobílí využívají první početní převahu bleskově. Po Zábranského tvrdé ráně od modré vznikla před Kulichem skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval MARTIN NEČAS a dnes podruhé překonal Kulicha. Asistence: Libor Zábranský, Filip Král.

09:07
    Nedlouho po prvním oslabení si Kometa zahraje první přesilovku. Dvě minuty dostal Jiří Kopic.

08:31
    Hosté se přece jen v přesilové hře prosazují a srovnávají stav zápasu. Hrabaňovu střelu od modré vyrazil Dostál před sebe, kde číhal DAVID MICHÁLEK, jenž uklidil puk do brány.Asistence: Patrik Hrabaň, Lukáš Beran.

07:06
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání obdržel Radim Ferda.

04:50
    Domácí otevírají skóre utkání. Zábranský poslal od pravého mantinelu kotouč na bránu, Kulich nedokázal dostat poskakující puk pod kontrolu, čehož využil pohotový MATĚJ NOVÁK, který zblízka prostřelil havlíčkobrodského brankáře. Asistence: Libor Zábranský, Martin Nečas.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 5. Novák (Zábranský, Nečas), 10. Nečas (Zábranský, Král), 12. Ferda (Mikyska), 24. Frydrych (Matula, Knap), 41. Mlynář (Zábranský, Nečas) – 9. Michálek (Hrabaň, Beran), 12. Beran (Michálek, Vlach), 57. Vlach (Hrabaň, Beran)

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Jeřábek, Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Mikyska – Novák, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas
    BK Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Němec, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Rozhodčí: Netopil – Měkýš, Otáhal