Vienna Capitals – Znojmo 7:1 (kon.)
spusu Vienna Capitals
7:1 (1:1, 5:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 18.09.2015, 19:15 • Albert Schultz Eishalle • bet-at-home ICE Hockey League • 3. kolo

59:37
    Bořuta se pustil do křížku s Danny Boisem, dříve než stihli přitvrdit se k nim ale sjeli rozhodčí a roztrhli je. Výsledkem je dvouminutový trest za hrubost pro oba.

56:32
    Výsledkem mnoha trestů je dvouminutová přesilovka pro Vídeň.

54:08
    Orli pálili ze všech pozic a velmi nebezpečně, dvě Šulákovy rány od modré ale kryje v pohodě chytající Kickert.
    Šance Ondřeje Fialy

53:33
    Ondřej Fiala tvrdou ranou orazítkoval tyč vídeňské branky.

53:20
    Dzieduszycki (VIE) přehnal napadání a odchází na dvě minuty za držení.

52:20
    Společně s návratem vyloučeného hráče byl blízko gólu Ondrej Šedivý, jenže jeho dorážku do odkryté branky vytáhl rychle se přesunující Kickert.

50:16
    Ferland (VIE) hrubě poslal na hrazení Berouna, inkasuje trest na 2 + 10 minut za vražení zezadu.

47:23
    Csamango (ZNO) a Gamache (VIE) současně vyloučeni za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
    MCLEAN - 7:1

41:51
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    I když se Vídni přesilovka nedařila, dlouhá přihrávka na útočnou modrou vyslala domácí do brejku dvou na jednoho, Rotter přenechal kotouč KURTISI MCLEANOVI, ten si elegantně položil Fučíka a zavěsil do prázdné branky. Asistence: Rafael Rotter.

41:23
    Síly na ledě se vyrovnají. Ve středním pásmu srazil Bois (VIE) jednoho ze znojemských hráčů a dostává taktéž dvě minuty za podražení.

40:48
    Číp (ZNO) dostává dvě minuty za podražení, Vídeň začne třetí část přesilovkou.

37:58
    Bude se také vylučovat. Sednout si jde Tomas (ZNO) – dvě minuty za hrubost a Lakos (VIE) – dvě plus dvě minuty za hrubost. Orli budou hrát dvě minuty přesilovou hru.

37:58
    Lawson za potlesku domácího publika opouští led podpírán klubovými doktory, do brány nastupuje David Kickert.

37:58
    Tomas při útoku padl na Lawsona, ten zůstává ležet na ledě tváří dolů. Komunikuje s lékaři.

35:43
    Šestý touš ve znojemské kleci, navíc gól jako by z oka vypadl předchozímu. Fučík zneškodnil ránu od modré, ale puk mu vypadl a za jeho záda jej doklepl DEREK WHITMORE. Asistence: Jamie Fraser a Troy Milam.

35:07
    Orlům pokračuje černá chvilka, vyloučen Šeda (ZNO) – dvě minuty za hrubost.

33:57
    Znojemská střídačka si vyžádala oddechový čas.
    BOIS - 5:1

33:57
    Studená sprcha pro hosty. Třetí gól během půl minuty vstřelil DANNY BOIS, který dorazil odražený kotouč za vyjetého Fučíka. Asistence: Simon Gamache a MacGregor Sharp.

33:45
    V brance Orlů dochází ke střídání, vůbec první minuty v EBEL prožije Tomáš Fučík.

33:45
    Z další akce skórují domácí znovu. Odražený kotouč doputoval na levé křídlo k DANNYMU BOISOVI, který z první propálil Nechvátala pod lapačkou. Asistence: Simon Gamache.

33:26
    Další gól z edice nešťastných. Nechvátal dokázal zneškodnit dvě rány, ale se třetí si už ležíc neporadil. KURTIS MCLEAN si s poskakujícím kotoučem věděl rady. Asistence: Andreas Nödl.

32:23
    Vídeň má drtivý tlak, Whitmore trefuje tyč!

31:57
    Štach (ZNO) dokázal zabránit samostatnému úniku Ferlanda jen za cenu faulu, inkasuje dvě minuty za držení.

31:12
    Gamache s Boisem předvedli skvělý únik dvou na jednoho! Druhý jmenovaný vystřelil, ale Nechvátal bleskurychle stihl zaklapnout betony!

30:12
    Bartoš opustil led a mířil směrem do kabin držíc si ručník u obličeje.
    SHARP - 2:1

24:48
    Velmi kuriózní gól dostal Nechvátal, jenž inkasoval puk zpoza brány. MACGREGOR SHARP ukořistil kotouč za bránou, nastřelil jej na Nechvátala zezadu, touš se odrazil do výšky a s tečí zad znojemského gólmana skončil za brankovou čarou. Asistence: Simon Gamache.

18:47
    Pronikajícího Tomase poslal k ledu Lakos (VIE) a už putuje na dvě minuty za sekání na trestnou lavici. Před Znojmem se tak otevírá zajímavá šance přesilovky 4 na 3.

18:16
    Po chvíli se síly na ledě vyrovnávají. Rotter (VIE) inkasuje menší trest za hru vysokou holí.

17:45
    Zajímavá situace. Po střetu s Bačou zůstal za znojemskou brankou ležet Ferland, ani jeden z hlavních rozhodčích trest nesignalizoval, po poradě s čárovými ale přeci jen vylučují Martina Baču (ZNO) za hrubost. Ferland mezitím vypadal, že je ochoten skočit rovnou na znojemskou střídačku si účty vyřídit.

17:23
    Druhý útok Orlů teď předvedl vynikající střídání. Po šancích Šedivého uvolnil Yellow Horn fantastickou přihrávkou Bořutu, ten ale z ostrého úhlu nepropálil Lawsona.
    ŠEDIVÝ - 1:1

14:12
    Orli právě vstřelili branku!
    Je bleskově vyrovnáno. ONDREJ ŠEDIVÝ dostal přesnou přihrávku před branku, objel padajícího brankáře a bekhendem skóruje. Asistence: Colton Yellow Horn, David Bartoš.
    MILAM - 1:0

13:55
    Puk se po vyhraném buly dostal na modrou čáru k TROYI MILAMOVI, ten nic nevymýšlel, nahodil na branku a kotouč zapadl k bližší tyči za Nechvátalova záda. Asistence: Nikolaus Hartl, Danny Bois.

13:47
    Krásný zákrok Patrika Nechvátala, který si vychutnal Schiechlův švih z levého křídla a našel jej po ukázkovém semaforu v lapačce.

04:40
    Kanadský útočník s nekanadským jménem Matthew Dzieduszycki se protáhl středem kluziště a z mezikruží švihem otřel svou ránu o levou tyč!

04:04
    Orli získali kotouč ve vlastním pásmu a založili útok, při napadání si ale příliš důrazně počínal Ondrej Šedivý (ZNO). Ten je vyloučen na dvě minuty za držení a Capitals si zahrají přesilovku.
    Branky a nahrávky: 14. Milam (Hartl, Bois), 25. Sharp (Gamache), 34. McLean (Nödl), 34. Bois (Gamache), 34. Bois (Gamache, Sharp), 36. Whitmore (Fraser, Milam), 42. McLean (Rotter) – 15. Šedivý (Yellow Horn, Bartoš)

spusu Vienna Capitals: Lawson (38. Kickert) – Fraser, Lakos, Iberer, Milam, Klimbacher, Peter, Grosslercher – Whitmore, Dzieduszycki, Ferland – Gamache, Sharp, Bois – Nodl, McLean, Rotter – Fischer, Schiechl, Hartl.
    HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (34. Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Csamango.

Rozhodčí: Gebei, Babic – Smeibidlo, Soos