Benátky n/J – Ústí n/L 2:6 (kon.) | Třebíč – Most 3:2 (kon.) | Přerov – Motor ČB 2:0 (kon.)
Kladno – Šumperk 3:0 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 3:1 (kon.) | Slavia – Havířov 5:1 (kon.)
Kadaň – Jihlava 3:2 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 30.09.2015, 17:30Chance liga • 9. kolo

Přes ztracené utkání v Litoměřicích po výsledku 2:4 se Benátky drží stále v předních příčkách WSM ligy a ve středu budou chtít uhájit svou letošní domácí neporazitelnost. To se však budou snažit překazit hokejisté Ústí nad Labem, kteří ale v pondělí doma schytali šestigólový příděl od kladenských Rytířů a v tabulce se drží na desáté pozici. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Poslední utkání obou týmů – 28. 9. 2015, 8. kolo WSM ligy 2015/16

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 4:2
    Branky a nahrávky: 4. Procházka Ma. (Rousek), 6. Nedvídek (Kopta, Jank), 39. Doležal (Švagrovský), 57. Kopta (Ondráček) – 50. Havlín (Plodek, Miškovský), 51. Víšek (Černoch, Volf)

Sestava Benátek: Schwarz (Hosnedl) – Říha, Čermák, Havlín, Čakajík, Kajínek, Pabiška, Sobotka, Jandejsek – Volf, Lakatoš, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Matějček, Černoch – Král Z., Havlas, Huňa.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Rytíři Kladno 3:6
    Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz, Roubík), 8. Gengel (Kuchler, Melka), 52. Kubica (Pohl) – 16. Stach (Rudovský), 32. Bílek (Rudovský, Stach), 40. Pitule (Rudovský, Repe), 40. Skuhravý (Bílek, Kindl), 43. Skuhravý (Nash, Bílek), 57. Horna (Kindl, Rudovský)

Sestava Ústí n. L.: Soukup (Kosina) – Brož, Smetana, Pohl, Hes, Kurka, Bernad, Macek – Tůma, Roubík "C", Kloz – Rys, Kubica, Křivohlávek – Gengel "A", Melka, Kuchler "A" – Novák, Kopta, Navarra.

Pohled na tabulku dělí oba soupeře o celých šest míst. Realita je však pouze taková, že rozdíl mezi 4. Benátkami nad Jizerou a 10. Ústím nad Labem je pouze tříbodový. Oba týmy mají ve svých řadách pětibrankové borce (Jan Víšek – David Tůma), kteří budou dnes jistě chtít svou střeleckou formu prodloužit.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Říha, Čermák, Čakajík, Havlín, Pabiška, Kajínek, Kalina, Sobotka – Dlouhý, Volf, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Volek, Havlas, Matějček – Paločko, Král, Huňa

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Lavinger) – Brož, Smetana, Pohl, Bernad, Kurka, Hes, Macek – Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Kloz, Kubica – Gengel, Melka, Křivohlávek – Novák

Rozhodčí: Bejček – Maštalíř, T. Svoboda.

00:01

00:30
    Před branku nahrával Víšek, Soukup hokejkou odrazil puk mimo branku.

01:01
    Hosté měli hned v úvodu utkání velkou šanci. Kubica společně s Rysem přečíslili benáteckou obranu, druhý jmenovaný zakončoval po pasu svého spoluhráče z první, avšak Lukáš ho vychytal!

02:00
    Na druhé straně si připsal po střele Havlase první zákrok Soukup.

02:10
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan se dostává do vedení. Křivohlákovu střelu Lukáš vyrazil před sebe a dojíždějícího ANTONÍN MELKA dokázal vyražený puk umístit do sítě. Asistence: Jan Křivohlávek, Jiří Kurka.

03:15
    Hosty vstřelený gól nabudil a nepouštějí nyní soupeře do kombinace.

03:39
    Rys byl na útočné modré čáře až příliš rychlý a vjel Kubicovi do ofsajdu.

04:15
    Ústečtí si nepočínali při bránění příliš důsledně. Ordoš zpoza branky našel volného Plodka, jehož šanci ale Soukup dokázal vykrýt.

04:43
    Martin Čakajík měl na modré čáře dostatek času i prostoru, ale brankář Slovanu dobře viděl a dokázal svým zákrokem přerušit hru.

05:03
    Dlouhý už nestihl dobruslit vyhozený puk. Je z toho benátecký icing.

05:49
    Smetana na červené čáře dokázal zabrzdit rodící se benátecký útok.

06:35
    Volek sice vybojoval na vlastní modré kotouč, ale už neměl síly zaútočit a musel vystřídat.

06:57
    Král dostal přihrávku do jízdy, obhodil si bránícího soupeře, avšak bekhendem netrefil Soukupovu branku.

07:34
    Miškovský našel před brankou volného Ordoše, který se stahovačkou zbavil obránce, ale sám před Soukupem nedal, neboť hostující brankář jeho střelu pod horní tyčku vytěsnil nad branku!

08:30
    Benátky teď notně zaměstnaly hostující obranu. Soukup se ocitl pod salvou střel, ale obstál. Dokonce i bez hokejky dokázal ustát tlak na svém vlastním brankovišti.

08:48
    Benátecký tlak v těchto minutách bude umocněn přesilovkou, sudí Bejček má zdviženou pravici.

08:54
    Matěj Hes (UNL) si odpočine na trestné lavici za podražení.

09:33
    Domácí vyšachovali obranu soupeře, jenže Víšek už byl dost z úhlu a netrefil branku.

09:49
    Benátky právě vstřelily branku!
    Další pěkný ťukes domácího týmu už je korunován vyrovnávací trefou. Na konci pohledné kombinace byl u levé tyčky zakončující LUKÁŠ VOLF. Asistence: Roman Čermák.

10:17
    Na druhé straně si po delší době osahal puk i Lukáš. Nadvakrát svým zákrokem uspěl.

10:59
    Roubík se tak dlouho odhodlával ke střelbě, až mu do jeho rány vložil hokejku bránící Čakajík.

11:25
    Nyní se hrálo především ve středním pásmu, ani jeden z týmů neútočil.

12:49
    Říhovo nahození od modré čáry bylo před Soukupem tečováno těsně vedle.

13:35
    Jaroslav Roubík si najel za záda benátecké obrany a jel zcela sám na Lukáše. Ten si na jeho střelu počkal a pravým betonem dokázal tuto obrovskou šanci vykopnout.

14:07
    Zdeněk Kubica (UNL) se nyní na rozhodčího hodně zlobí, ale s tím, že dostane dvě minuty za držení protihráče, už stejně nic neudělá.

14:41
    První přesilovku Benátečtí proměnili, v té druhé se zatím velmi obtížně dostávají do pásma.

15:30
    Slovanu se podařilo dvakrát vyhodit puk až za Lukáše.

15:36
    Nyní si domácí najeli na dlouhý pas do ofsajdu a vhazovat se bude u Lukáše.

16:02
    Další vyhození hostí a Slovan se v tomto oslabení zcela jistě ubrání.

16:13
    První vyloučení také na benátecké straně. Za sekání jde na trestnou lavici Zdeněk Král (BEN).

16:35
    Bernadovu střelu z mezikruží Lukáš viděl, ale zasahovat nemusel, neboť šla mimo tři tyče.

17:18
    Hosté sice drží benáteckou čtveřici v útočném pásmu, ale Lukáš zatím zasahovat nemusel.

17:39
    Tak dlouho kroužili hosté v pásmu, až je z toho vedoucí gól Slovanu. JAN POHL vypálil, Lukáš si sice na puk sáhl, ale zabránit cestě puku do sítě už nedokázal. Asistence: Zdeněk Kubica, Jiří Rys.

18:57
    Roubík to zkusil z levého kruhu přímo a ostře, leč Lukáš si tentokrát počínal úspěšně.

19:23
    Benáteckým se podařilo vyhodit puk do středního pásma, ale musejí se bránit útoku soupeře.

19:40
    Před Lukášem se nakonec zjevil zcela volný Kuchler, ale už byl v tísni a gólmana nepřekvapil.

20:00

V první části hry jsme viděli tři branky. Na vedoucí trefu Melky odpověděl v přesilovce Volf, hosté se do vedení dostali ale znovu. V početní převaze jejich prozatímní vedení zařídil Pohl.

20:01

20:11
    Prakticky hned po začátku druhé třetiny je za hákování vyloučen benátecký Adam Dlouhý (BEN).

20:36
    Vyloučen je i hráč hostí, Ondřej Smetana (UNL) sekl ujíždějícího Ordoše a jde si sednout na trestnou lavici.

21:54
    Při hře ve čtyřech zahráli domácí na icing, hra se vrací před Lukáše.

22:11
    Navrátivší se Dlouhý z trestné lavice málem naskočil do brejku, avšak přihrávku od Paločka neobdržel.

22:53
    Kuchler zablokoval na pravé straně najíždějícího Dlouhého, který se tak nemohl dostat do zakončení.

23:37
    Hostům, konkrétně Rysovi, se nepodařilo založit útok, avšak následně se bude vylučovat.

23:49
    Petr Kalina (BEN) už míří na trestnou lavici za sekání.

24:06
    Domácí se musí bránit v oslabení, Slovan už rozestavil přesilovkový čtverec.

24:28
    Střela od modré doslova sestřelila blokujícího Dlouhého, hra je přerušena.

24:36
    Domácím se podařilo vyhodit a na chvíli si tak oddechnout od útočných choutek soupeře.

25:40
    Několik přihrávek hostí vyústilo nakonec v Kurkovu střelu od modré čáry, kterou Lukáš vyrazil.

26:07
    Domácí se ubránili a už v pěti čelili dalšímu útok soupeře. Po střele od modré opět zasahoval Lukáš.

26:54
    Čermák na útočné modré upadl, jenže ještě dokázal posunout kotouč na Havlase, jehož šanci úspěchem pro domácí neskončila.

27:33
    Domácí šli v přečíslení na Soukupa. Jenže Ordoš místo přihrávky na volného Pabišku zvolil střelu z úhlu, která nenadělala ústeckému brankáři problémy.

28:00
    V rohu hrací plochy se shromáždilo několik hráčů, kteří bojovali o kotouč. Sudí Bejček raději přerušil hru a vhazuje se před Lukášem.

28:29
    Soukup vyjel ze své branky, aby pomohl svým spoluhráčům a výhozem připravil domácí o šanci.

29:27
    Domácí chybovali ve vlastním pásmu v rozehrávce, puku se zmocnil zkušený JAROSLAV ROUBÍK a pod horní tyčku rozjásal hosty potřetí. Asistence: David Tůma, Jiří Kuchler.

30:03
    Domácí se po obdržené brance pustili do útočení a vyústilo to ve faul Jana Pohla (UNL) – dvě minuty za držení protihráče.

30:33
    Benátečtí se dostávají velmi brzy zpět do zápasu. A byla to branka spíše šťastná. TOMÁŠ HAVLÍN střílel na Soukupa, trefil patrně někoho z protihráčů, od něhož se puk odrazil za překvapeného brankáře hostí. Asistence: Martin Čakajík, Jan Plodek.

31:39
    Domácí zahráli kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

32:24
    Hra se po kontaktní brance domácích trochu uklidnila, přesto se Benátky snaží vyrovnat.

33:55
    Soukup se opět vydal na výlet ze svého brankoviště a opět pomohl svým spoluhráčům, kteří byli v tísni.

34:12
    Ústecký gólman teď před dotírajícími benáteckými hráči raději skryl puk ve své výstroji.

34:54
    Dva zásahy v krátkém časovém sledu si připsal Jan Lukáš. Ani v jednom případě to pro něj nebylo nic obtížného.

35:25
    Kajínek teď pod nátlakem dvou protihráčů udělal to nejlepší co mohl – nahodil puk do útočného pásma, i za cenu úmyslného ofsajdu.

35:59
    Matějček se prohnal celým útočným pásmem, nahrál Čemákovi, jeho pas ale nezpracoval Král.

36:55
    Nyní to vypadalo, že jeden z ústeckých hráčů si při šanci domácích pomohl hákováním, avšak sudí Bejček se rozhodl tento zákrok nechat bez povšimnutí.

37:20
    Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je přerušena.

37:29
    Říhova střela od modré měla potřebné parametry, Soukup však předvedl povedený zákrok.

37:54
    Nyní byl možná i sám obránce Říha překvapen, když mu rozhodčí "rozmázl" icing.

38:36
    Obrana ústeckého týmu pracuje v posledních minutách velmi spolehlivě a prakticky nepouští soupeře do nějakých šancí.

39:01
    Ohlášena poslední minuta prostřední části hry, v útočném pásmu operuje Slovan.

39:56
    Ještě jeden zákrok Lukáše. Po Křivohlávkově střela byla v permanenci jeho lapačka.

40:00

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. I co se týče skóre, tak Slovan opět vede o gól. Do dvoubrankového trháku poslal hosty Roubík, avšak Ordošovo snížení dalo zápasu zpět nový náboj.

40:01

40:24
    Do třetí části domácí vstoupí v přesilovce. Jaroslav Roubík (UNL) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

40:49
    Po Čermákově střele už Soukup ležel na ledě, jenže Víšek nedokázal došťourat puk za jeho záda.

41:19
    Říhova střela prolétla nikým netečována mimo branku.

41:38
    Volf byl úplně volný u levé tyčky. Měl dostatek času i prostoru, ale zamířil mimo tři tyče!

41:46
    A další rána na Soukupa. Ten měl co dělat, aby mu puk nevypadl z výstroje. Nakonec ho v ní uschoval.

42:08
    Rysova pumelice trefila Lukáše do masky a benátecký gólman lapačkou mával, že potřebuje přerušit hru.

42:32
    Roubík se mohl ihned po návratu z trestné lavice pustit do útočení, ale nezpracoval na vlastní modré kotouč.

43:05
    Přesilovka domácím pomohla k jistotě na kotouči a nyní operují ve svém útočném pásmu.

43:33
    Dnešní utkání na benáteckém zimním stadionu sleduje 305 diváků.

45:01
    Ordoš to teď udělal velmi dobře, stahovačkou se zbavil obránce a poslal do šance Plodka. Ten jel ze strany sám na Soukupa, ale nedokázal kloudně zakončit.

46:48
    Domácí prohrávají o dvě branky, Slovan se raduje. Smetanova střela se po odrazu vykutálela na hokejku DAVIDA TŮMY, který dokázal ihned odeslat puk za Lukášova záda. Asistence: Ondřej Smetana, Jaroslav Roubík.

48:11
    Na hostující střídačce je nyní evidentně veseleji, hosté v klidu kombinují.

49:11
    Domácí se nemohou dostat na dostřel Soukupovy branky, natož aby si nyní vytvořili nějaký tlak.

49:29
    Hosté však domácím nahrávají tím, že zahráli puk na icing a vhazuje se tak u Soukupa.

50:03
    Domácí špatně střídali a budou za to trestáni. Za příliš mnoho hráčů na ledě jde odpykat dvě minuty Dominik Volek (BEN).

50:32
    Slovan dostává šanci v přesilovce rozhodnout toho utkání, avšak Volfovi se teď podařilo vyhodit.

50:58
    Také hosté špatně střídali a dostávají dvě minuty. Za hráčskou lavici trest odsedí Jan Křivohlávek (UNL).

52:09
    Domácí jsou kompletní a začíná jejich krátká přesilovka.

52:38
    Čermákova střela po přihrávce Říha neprošla přes hradbu těl až k ústeckému brankáři.

53:28
    Melka napadal v útočném pásmu benáteckou rozehrávku a ušetřil daleko od své branky alespoň nějaké vteřinky.

54:18
    Plodek se vrhl tělem po puku a udržel útočné pásmo. Z ohrožení branky soupeře ale nic nebylo.

54:28
    Slovan teď dvakrát prakticky hned po sobě zahrál puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

55:03
    Jiří Rys ujel benátecké obraně, Čakajík (BEN) ho zastavil faulem a je nařízeno trestné střílen!

55:03
    JIŘÍ RYS si položil Lukáše a bekhendem patrně rozhodl tento zápas!

55:37
    O vítězi je dnes u Jizery už zřejmě rozhodnuto, hosté drží puk daleko od své branky.

56:33
    Lukáš si nyní připsal úspěšný zákrok a vhazovat se bude po jeho levici.

56:42
    Z pravého křídla vypálil bez přípravy Ordoš, Soukup lapačkou zasáhl velmi jistě.

58:01
    Hlasatelem byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, utkání už se jen dohrává.

58:25
    Šestý inkasovaný gól už je pro Benátecké snad až příliš krutý. ZDENĚK KUBICA ujel domácí obraně a vymíchal Lukáše do prázdné branky. Asistence: David Bernad.

59:46
    Ještě jedno vyloučení. David Tůma (UNL) dostává dvě minuty za hákování.

Končí utkání, v němž hosté o své výhře definitivně rozhodli třemi góly ve třetí třetině a slaví tak na benáteckém ledě zisk všech tří bodů. Domácí hokejisté tak poprvé v sezóně prohráli na svém ledě. S přáním hezkého zbytku středečního večera se od Jizery loučí Tomáš Nejedlo. (19:44:24)

Tomáš Nejedlo

Branky a nahrávky: 10. Volf (Čermák), 31. Havlín (Čakajík, Plodek) – 3. Melka (Křivohlávek, Kurka), 18. Pohl (Kubica, Rys), 30. Roubík (Tůma, Kuchler), 47. Tůma (Smetana, Roubík), 56. Rys (TS), 59. Kubica (Bernad)

Rozhodčí: Bejček – Maštalíř, T. Svoboda