Boston – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – San Jose 1:2 (po pr.) | Toronto – Vancouver 4:2 (kon.)
Montreal – Colorado 1:6 (kon.) | Tampa – Florida 4:5 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Columbus – Arizona 5:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 7:0 (kon.)
St. Louis – Chicago 2:4 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:3 (kon.)
Montreal Canadiens
1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Colorado Avalanche
Neděle 15.11.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Domácí mančaft zažívá velice povedenou sezónu, ze sedmnácti utkání se jim podařilo hned třináct vyhrát. Dvakrát si z utkání odnesli pouze bod za prohru v prodloužení. Co se týče marodky Montreálských, tak na té se nachází klíčový muž Carey Price a Michael Bournival.

Bodování Canadiens:

Nejlepší střelec: Max Pacioretty 8 branek
    Vedoucí muž kanadského bodování: Tomáš Plekanec 16 bodů (7+9)
    Nejlepší nahrávač: P.K.Subban 15 asistencí
    Brankoviště: Carey Price – 9 utkání, 93,64%
    Mike Condan – 8 utkání, 93,15%

Hostující celek si z šestnácti odehraných utkání připsal pouhých šest výher a to ho řadí na dvanáctou příčku v západní konferenci, tudíž se dá dosavadní průběh sezóny hodnotit vcelku negativně. Marodka Colorádských obsahuje celkem čtyři jména: Jesse Winchester, Alex Tanguay, Brad Stuart a Semjon Varlamov. Jediným, kdo by do dnešního utkání zasáhnout, je posledně jmenovaný. Nastoupit nemůže také kapitán Gabriel Landeskog za zákrok na Brada Marchanda, za který získal dvou zápasový distanc.

Bodování Avalanche:

Nejlepší střelec: Jarome Iginla 7 branek
    Vedoucí muž kanadského bodování: Nathan MacKinnon 16 bodů (6+10)
    Nejlepší nahrávač: Nathan MacKinnon 10 asistencí
    Brankoviště: Retto Berra – 7 utkání, 94,82%
    Semjon Varlamov – 10 utkání, 88,97%

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Markov "A" , P.K. Subban "A" , Beaulieu, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty "C" , Plekanec "A" , Gallagher "A" – Eller, Galchenyuk, Sjomin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Colorado Avalanche: Berra (Pickard) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Gormley, Guenin – Grigorenko, MacKinnon, Duchene – Comeau, Soderberg, Iginla "A"- McLeod "A" , Mitchell, Martinsen – Everberg, Street, Skille

Rozhodčí: Chris Rooney, Ghislain Hebert – Rob Martell, Marc Joannette.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

03:26
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Duchene se natlačil do brankoviště a MICHAIL GRIGORENKO se dostal k odraženému puku a poslal jej za záda Condona! Asistence: Matt Duchene
    Michail GRIGORENKO - 0:1

05:10
    Berra za vlastní brankou.

05:31
    Hostům se nepodařilo rozehrát a kotouč se dostal za branku Montrealu.

05:49
    Sodeberbergovi dorážky pokrývá Condon a přerušuje hru.

06:40
    Galchenyukova střela nedoletěla k Berrovi. Montreal stále v pásmu.

07:23
    Berra až teď přerušuje hru.

07:38
    Plekanec nedokázal vyhrát buly proti Mitchellovi a Coloradští tak míří vpřed.

10:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu a je plná spíše nepřesností, než pohledných akcí.

11:16
    Montreal se usadil před Berrou.

11:39
    Duchene vyváží kotouč.

12:00
    Hosté se usadili v pásmu, ale nevytěžili z této šance nic, protože veškeré pokusy zlikvidoval Condon, nebo minuli branku.

12:33
    Sjomin vybojoval puk v pásmu, ale střela jednoho z obránců domácích byla zblokována.

13:13
    Domácí opět u vlastní branky. Oba celky střídají.

13:39
    Nepřesný pas dostal Colorado z útočného pásma.

14:06
    Berra pravým betonem zastavuje střelu z bezprostřední blízkosti. Montreal stále u kotouče.

14:39
    Matt Duchene vystihnul přihrávku jednoho z domácích hráčů, ale bohužel pro Colorado minul branku Condona.

14:42
    Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale Canadiens dostali kotouč do středního pásma.

15:36
    Kotouč na střídačce jednoho z celků.

15:47
    Plekanec posílá puk do útočného pásma.

16:12
    Gilbertova střela mířila do horního rohu branky Berry, ale ten vyráží!

16:46
    Domácí dostali kotouč z pásma, ale situaci 2 na 2 se jim nepodařilo vyřešit.

17:13
    Galchenyuk zavezl do pásma, ale o kotouč přichází.

17:31
    Berra přikrývá kotouč a přerušuje hru.

17:42
    Zakázané uvolnění hostí.

18:00
    Street propadl v útočném pásmu, ale Montrealští nedokázali této chyby využít.

18:20
    Skille se hnal sám na Condona, ale ten jeho bekhendovou kličku vyráží do rohu a vzápětí přerušuje.

18:25
    Kotouč se po vhazování odrážel okolo kruhu, až se odrazil na hokejku NATHANA MACKINNONA a ten jej poslal za záda brankáře Condona! Bez Asistence.
    Nathan MACKINNON - 0:2

18:38
    Smršť v podobě dvou branek v rychlém sledu za sebou teĎ přichází ze strany Avalanche! Střelec první branky, Grigorenko, podržel puk u modré, poslal jej na NATHANA MACKINNONA a ten jej suveréně, bekhendem poslal přesně pod víko branky Condona. Asistence: Michail Grigorenko, Matt Duchene.
    Nathan MACKINNON - 0:3

19:12
    Jarome Iginla se hnal sám na Condona, ale nepodařilo se mu jej překonat!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina souboje mezi Montrealem a Coloradem. Do vedení šli ve čtvrté minutě hosté, zásluhou Grigorenka, který dorazil puk za Condona. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí v osmé minutě, kdy dostali přesilovku za faul na kapitána Paciorettyho, tu neproměnili a v předposlední minutě první periody je ztrestal hostující Nathan Mackinnon, který určil dvěma brankami skóre po první třetině na stav 0:3 pro Colorado.

20:01

20:15
    Grigorenko vystavil sám sebe do ofsajdu.

20:47
    Montreal začal od vlastní brány, ale skončil na útočné modré čáře – ofsajd

21:08
    Montreal se usazuje v pásmu.

21:16
    Nepřesná přihrávka skončila až u Mike Condona.

21:53
    Montreal pořád u kotouče, ale bude se vylučovat.

22:01
    Dvě minuty za držení protihráče odsedí Ben Street.

22:21

22:40
    Subbanova střele skončila na domácím obránci, ten vyhazuje.

23:25
    MItchell protečoval puk do středního pásma.

25:50
    Duchana zavezl kotouč do pásma, ale ten se dostal ihned na Plekancovu hůl.

26:28
    Fleischmann se pokusil prohodit jednoho z obránců, ale to se mu nepovedlo.

26:47
    McLeod nahodil do pásma.

27:13
    Berra udržel nahození od modré čáry.

27:20
    Ignila zavezl kotouč do pásma, ale jak je v této třetině prozatím pravidlem, kotouče se ujímají domácí.

27:57
    Ofsajd a v něm jeden z hostujících útočníků.

28:15
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

28:30
    Kotouč se dostal před Berru, kterého přímo neohrozil, ale Skille může být rád, že již nesedí na trestné lavici.

28:34
    Icing hostí.

28:48
    Montreal právě vstřelil branku!
    Max Pacioretty poslal kotouč za branku na Tomáše Plekance, který po několika naznačeních našel před brankou BRENDANA GALLAGHERA a ten nadvakrát překonal Berru. Asistence: Tomáš Plekanec, Max Pacioretty.
    Brendan GALLAGHER - 1:3

29:33
    Dvě minuty za vysokou hůl odsedí Alexander Sjomin.

31:43
    Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí odsedí Matt Duchene.

32:08
    Colorádští vyhodili a vzápětí se domácí sami dostali z pásma.

32:55
    Pacioretty ve velké příležitosti minul, poté předvedl P.K. Subban hrubky, když se mu nepovedla zadovka a toho využil BLAKE COMEAU, který po průniku z pravé strany překonává Condona střelou mezi betony a v oslabení tak upravuje na 1:4. Bez asistence.
    Blake COMEAU - 1:4

33:43

34:04
    Kotouč mimo hřiště vhazování po pravici Mika Condona.

34:29
    Berra pomohl s rozehárvkou, ale puk stále u jeho branky.

36:56
    Budeme svědky další přesilovce domácích, hosté hráli v šesti, nebo spíše v osmi. Trest odsedí Michail Grigorenko.

37:47
    Domácí drží puk v pásmu, ale zatím bez vážné střely.

38:10
    Teď přišla již zmiňovaná vážnější střela od Paciorettyho, ale jeho vychytal Berra!

38:24

39:00
    Začala nám poslední minuta střední části.

39:11
    Ofsajd domácích!

39:20
    Puk za brankou Habs.

39:40
    Habs zavřeli hosty v pásmu, podaří se jim vystřelit?

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá třetina boje mezi domácími Canadiens z Montrealu a hostujícími Avalanche z Colorada. Utkání se vyvíjí lépe pro hosty, kteří sice inkasovali, ale podařilo se jim snížit.
    Do druhé třetiny vstoupil domácí velice dobře, měli tlak a v třiadvacáté minutě měli k dispozici přesilovku, tu neproměnili a i nadále udávali tempo hry. Snížení přišlo z hole Gallaghera devětadvacáté minutě. Poté měli k dispozici přesilovku také Avalanche, kterým se ji nepodařilo proměnit a pak přišla další přesilová hra Canadiens a v ní gól v oslabení v podání hostujícího forvarda Comeaua. Na konci třetiny měli k dispozici domácí další přesilovku po špatném střídání Coloradských, ale tu neproměnili.

Do druhé třetiny nenastoupí Mike Condon, ale Dustin Tokatski v brance Montrealu.

40:01

40:29
    Puk u branky hostí.

41:20
    Pacioretty nahazuje do pásma.

41:47
    Montrealští sice u puku, ale u vlastní modré čáry.

42:12

42:50
    Canadiens špatně rozehráli a je z toho icing.

43:11
    Tokarski vypomohl s rozehrávkou za brankou.

43:43
    Comeau protečoval do pásma.

43:59
    Paciorettyho střelu vykopl Berra pravým betonem!

44:22
    Kotouč stále na holích Canadiens.

44:42
    Domácí za vlastní brankou.

45:08
    Galchenyuk prošel od vlastní branky až do zakončení, ale trefil pouze zadní hrazení.

45:40
    Sjominovu nepovedenou střelu Berra vyrazil do rohu.

46:07

46:17
    Po střele od modré čáry zůstal Berra otřesený, hra je přerušena, puk mu ustřelil kousek popruhu u masky.

46:20
    Hra opět pokračuje, puk na hokejkách Avalanche.

46:46
    Pokus o nahození do pásma končí dalším zakázaným uvolněním hostí.

46:50
    Berra výborně vkopl střelu Markova od modré čáry!

47:45
    Hra se uklidňuje, ale Montrealským dochází to nejcennější – čas.

48:28
    Berra poněkud nejistě zakročil proti nahození ze středního pásma, ale puk je v rohu, takže vše v pořádku.

49:07
    Everberg a Skille se řítili na jediného obránce, ale prvně jmenovaná nedokázal přihrát přes Markova.

49:25
    Tokarski přerušuje hru.

50:07
    Max Pacioretty rozjíždí útočnou akci domácích.

50:12
    Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí domácí Tom Gilbert.

50:18
    Hosté se drží v pásmu.

51:05
    Hosté zasypali domácího brankáře několika střelami, tu předposlední vyslal Nathan MacKinnon a tu poslední dorážkou MATT DUCHANE a zvýšil tak na 1:5, když přehodil beton Tokarskiho. Asistence: Nathan MacKinnon, Tom Barrie.
    Matt DUCHENE - 1:5

52:17
    Pacioretty se hnal po pravém křídle, ale jeho střelu pod horní tyč vyrazil vyrážečkou perfektní Berra.

53:10
    Inkasovaná branka totálně zmrazila domácí.

53:53
    Hostující hráči uklidňují hru ve vlastním pásmu a nikam se neženou.

54:10
    A máme tu šestou branku v sítí Montrealu! Martinsen a McLeod protáhli puk po pravé straně do pásma a prvně jmenovaný jej předložil JOHNU MITCHELLOVI a tn jej poslal za bezmocného Tokarskiho. Asistence: Andreas Martinsen, Cody McLeod.
    John MITCHELL - 1:6

55:57
    Montrálščí se pokouší dostat z pásma a usadit se v útočném pásmu.

56:26
    Usazení v útočném pásmu se jim na chvíli podařilo, ale už jsou zpět za vlastní bránou.

56:54
    Martinsen posílal puk před branku, ten se odráží do rohu.

57:24
    Obránci Avalanche rozehrávají za brankou Berry.

58:01
    Ofsajd hostí a troufám si říct, že je již rozhodnuto.

58:10
    Plekanec vystřelil z pravého křídla a Pacioretty z dorážky přestřelil branku Berry, velká škoda.

59:22
    Probíhá poslední minuta, domácí v pásmu.

JE za námi utkání kanadsko-americké NHL, ve kterém domácí Montreal podlehl Coloradu poměrem 1:6. Hosté rozhodli o své výhře především v devatenácté minutě, kdy vsítili dvě branky a odskočili tak svému soku. Vítěznou branku vstřelil právě v devatenácté minutě Nathan MacKinnon. Co se týče dění třetí periody, tak se oproti prvním dvou třetinám vystřídal brankář v bráně Habs, do třetí periody nastoupil Dustin Tokarski. První velkou šanci měl kapitán domácích Max Pacioretty, ale ten nechal pouze vyniknout pravý beton Berry a ochvilku později nechal vyniknout stejnou část výstroje hostujícího brankáře Andrej Markov. Další velká šance už skončila brankou, ale na opačné straně hřiště, MacKinnos vystřelil a Matt Duchane zvýšil na 1:5. Další branku přidal o tři minuty později Mtichell, kterého našel Martinsen a bylo hotovo.

1. Retto Berra (COL) 40 zák., 1 gól, 97,5%
    2. Nathan MacKinnon (COL) 2+1
    3. Matt Duchene (COL) 1+2

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:42
    Tomáš Plekanec(MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:20

Odemne je to pro dnešek vše, pokud jdete spát, tak dobrou noc a pokud ne, tak hezkou neděli a dobré ráno. (04:00:26)

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 29. Gallagher (Plekanec, Pacioretty) – 4. Grigorenko (Duchene), 19. MacKinnon, 19. MacKinnon (Grigorenko, Duchene), 33. Comeau, 52. Duchane (MacKinnon, Barrie), 55. Mitchell (Martinsen, McLeod)

Montreal Canadiens: Condon (41. Tokarski) – Markov "A" , P.K. Subban "A" , Beaulieu, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty "C" , Plekanec "A" , Gallagher "A" – Eller, Galchenyuk, Sjomin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Rozhodčí: Chris Rooney, Ghislain Hebert – Rob Martell, Marc Joannette