Trenčín – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Skalica – Žilina 2:0 (kon.) | Zvolen – Piešťany 3:6 (kon.)
Martin – Košice 1:2 (po pr.) | Poprad – Nitra 2:4 (kon.)
HK Skalica
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 22.11.2015, 16:30 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

59:07
    Zálešák mohol zvýšiť na rozdiel triedy, pred bránkoviskom zakončoval úplne osamotený, Tomek parádne vyrazil v páde lapačkou!
    BRENDL - 2:0

57:36
    Skalica dala gól!
    Skalica strieľa dôležitý druhý gól a zdá sa, že je rozhodnuté! Žilina prepadla v útočnom pásme, a puku sa ujal Korytko. Ten nádhernou, presne mierenou prihrávkou našiel pred modrou PAVELA BRENDLA, ktorý už sám pred Tomekom perfektne zakončil bekhendom do pravého horného rohu, Tomek sa lapačkou naťahoval márne!
    Asistencia: Patrik Korytko
    PAŠEK - 1:0

52:33
    Novák vypálil od modrej, puk sa dostal k DUŠANOVI PAŠEKOVI, ktorý krásnou strelou švihom otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie Zálešák, Novák.

48:55
    Polata sa previnil nedovoleným bránením. Hlavný rozhodca ukazuje dve minúty pre domáceho obrancu.

43:57
    Rastislav Konečný fauloval Zálešáka za čo vidí dve minúty za nedovolené bránenie.

35:13
    Skalica si zahrá presilovú hru. Chybné striedanie hostí, a tak za príliš veľa hráčov na ľade inkasujú dve minúty.

29:39
    Daniel Opalek vidí dve minúty za podrazenie na Šveca, ktorý vyzerá byť mierne otrasený.

23:58
    Tak toto domácemu hráčovi absolútne nevyšlo. Juraj Bezúch išiel na nariadené trestné strieľanie. Miešal, miešal až sa sám zamiešal a nedostal sa ani k strele. Stav zápasu sa nám teda nemení.

23:58
    Trestné strieľanie pre Skalicu!!

23:34
    Klíma obišiel Tomekovu bránu a snažil sa pretlačiť puk za jeho chrbát, no ani on a ani Bezúchova strela nepadla za jeho chrbát.

19:23
    Skalica si svojim záverečným tlakom v prvej tretine získava presilovú hru. Brejčák fauloval Pašeka, a tak vidí dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

18:40
    Výborný Stupka, ktorý vybojoval puk a našiel dobre postaveného Valášeka, ktorý ihneď vystrelil príklepom. Puk letel priamo do náruče domáceho gólmana.

11:09
    Početnú výhodu si zahrajú aj hostia. René Školiak dostáva dve minúty za seknutie.

10:41
    Dušan Pašek sa dobre uvoľnil a ihneď nabral smer Tomekova brána, no jeho strela švihom bola nepresná.

07:27
    Máme tu prvé vylúčenie. Za seknutie si odchádza na dve minúty sadnúť obranca Ján Homer.

04:28
    Konečný hľadal Valášeka, ktorý sa pretlačil cez domáceho obrancu a jemne ťukol do puku, ktorý sa nebezpečne odrazil, no našťastie pre Skalicu do Ševelovej náruče.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 53. Pašek (Zálešák, Novák), 58. Brendl (Korytko)

HK Skalica: Ševela (Romančík) – Ďurák, Barák – Opalek, Novák – Polata, Zukal – Rožník, Jaborník – Pašek, Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Jass, Mickevics, Studenič – Lantoš, Klíma, Bezúch
    MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Brejčák, Zatko – Novotný, Homer – Kurali, Leško – Makovský, Mendrej – Drevenák, Huna Ro., Huna Rich. – Stupka, Valášek, Konečný – Schroner, Kolena, Nemček – Švec, Rehák, Rogon

Rozhodčí: Lauff – Bogdaň, Jobbágy