SK Karviná – Nový Jičín 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 8:0 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 5:3 (kon.)
SHK Hodonín – Kopřivnice 6:5 (po pr.) | Břeclav – Opava 5:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 7:11 (kon.)
Řisuty – Kobra 3:2 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 2:0 (kon.) | Nymburk – Žďár n/S 2:3 (kon.)
Děčín – Sokolov 6:7 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Klatovy – Klášterec nO 4:1 (kon.)
Pelhřimov – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Písek 2:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Děčín
6:7 (1:1, 4:1, 1:4 - 0:0)
HC Baník Sokolov
Středa 16.12.2015, 18:002. liga skupina Západ • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje z děčínského zimního stadionu. Dnes je na programu dvaadvacáté kolo druhé hokejové ligy a v jeho rámci přivítají ve svém posledním domácím utkání v tomto roce hokejisté HC Děčín západočeský HC Baník Sokolov.

HC Děčín

Medvědi v sobotu utrpěli těžký debakl ve Žďáru nad Sázavou, kde prohráli 3:12, na který by nejraději zapomněli a v dnešním duelu se Sokolovem by chtěli zastavit dlouhou bezbodovou šňůru, která trvá už sedm utkání v řadě. Děčín je stále na sedmnáctém, předposledním místě druholigové tabulky se ziskem patnácti bodů. Podaří se jim ve středu konečně zabodovat?

Sokolovští jsou v tabulce o tři patra výše, tedy čtrnáctí a bodů mají o šest více než Medvědi – jednadvacet. V sobotu stejně jako Děčín prohráli, když doma hostili Bílinu. Té nakonec podlehli po velkém boji 4:5 po samostatných nájezdech a i oni chtějí tuto porážku odčinit. A to už na děčínském ledě.

Vzájemná utkání

V letošním roce byli v prvním vzájemném měření sil lepší hráči Baníku, kteří doma zvítězili nad Děčínem 6:4. Medvědi tak mají Sokolovu co vracet. O motivaci mají postaráno nejen z tohoto důvodu, ale také aby konečně zastavili bodový půst.
    První vzájemné letošní utkání ovládli Sokolovští, kteří zvítězili 6:4. Kdo se bude radovat dnes?

Vedení klubu se rozhodlo po prozatímních neuspokojivých výsledcích snížit na tento zápas vstupné, které bude jednotné – 30,- Kč. Diváci v hledišti také před samotným utkáním uvidí světelnou show na téma Oživlé sochy. Věříme, že si opět najdou cestu na zimní stadion a pomůžou svými hlasivkami dovést Medvědy k výhře a také utnout černou sedmizápasovou sérii bez jediného bodu.
    Medvědi se dnes pokusí utnout dlouhou sedmizápasovou šňůru bez jediného bodu.

Jak tento duel nakonec dopadne a kdo se bude po jeho konci radovat z jakékoli výhry, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda budu provázet. O nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou a porci hokejové zábavy.

HC Děčín: Volke (Lavinger) – Vaněk, Hříbal, Kaltenböck, Zdvořáček, Procházka, Klement, Vegner – Drnec, Volráb, Hašek – Buďa, Oliverius, Zika – Kment, Fojt, Faigl – Sýkora, Chovanec, Vacek

HC Baník Sokolov: Fečo (Hruška) – Říha, Priškin, Gombár, Rulík, Binias, Michálek – Jirušek, Kukla, Račanský – Kašpar, Sus, Beránek – Vrána, Zikmund, Dimitrov

Rozhodčí: Orlický – Hynčica, Mašek.

Ještě jednou přeji všem příznivcům ledního hokeje pěkný večer z děčínského zimního stadionu. Ledová plocha je připravena, ale ještě než začne samotné utkání, proběhne na ledě světelná show na téma Oživlá socha.

Začátek utkání bude kvůli této počáteční show opožděn.

Světelná show pomalu končí a na ledovou plochu vjíždějí hráči obou celků.

Sokolovští se už řadí na modré čáře, za chvíli se k nim na opačné straně přidají také hráči domácího celku.

Proběhla typická zdravice na obou stranách a utkání už za malou chvilku začne.

Za Medvědy dnes už nastoupí avizovaná posila, brankář Martin Volke a po zranění je už také v sestavě Radim Vacek.

00:01

00:05
    Vhazování vyhráli hosté a ženou se do prvního útoku za skandování několika sokolovských příznivců.

00:36
    Do útočného pásma se nyní prodrali Medvědi a před Fečem se ke střele dostal Hašek. Brankář hostí byl však připraven.

01:21
    Po další střele Děčína zůstávají Medvědi stále v pásmu hostí. Tam ale o kotouč přišli a na druhou stranu mohou zamířit také Sokolovští.

01:44
    Ale ani hostům se nepodařilo ohrozit domácího brankáře, hra se tak opět otáčí na opačnou stranu.

02:22
    Beránek si v prostoru mezi kruhy klepal o přihrávku, byl ve výborné střelecké pozici, ale jeho spoluhráč ji neposlal přesně.

02:53
    Po střele stejného hráče o malou chvilku později zazvonila tyč Volkeho svatyně.

03:18
    Na druhé straně se dobrým zákrokem prezentoval Fečo, jenž lapil pohotově střelu Faigla z pravé strany.

03:44
    Sýkora si nabruslil až do blízkosti Feča, jeho projektil však brankář Sokolova ukryl mezi svými betony a znovu podržel svůj tým.

04:23
    Medvědi se znovu natlačili do pásma Baníku, kde z mezikruží střílel Vacek, ale neuspěl.

04:40
    Baník právě vstřelil branku!
    Z následného protiútoku se ale bleskově prosazují hosté. ONDŘEJ BERÁNEK dostal přesnou přihrávku na levý kruh a poté svou prudkou střelou poslal puk do šibenice domácí branky. Volke v děčínské brance s přesně mířenou střelou nemohl vůbec nic dělat. Baník se tak ujímá vedení. Asistence: Jakub Vrána.

05:34
    Kašpar dostává dvě minuty za podražení, když fauloval ujíždějícího děčínského hráče a už sedí na trestné lavici. Přesilovka pro Medvědy.

05:52
    Sokolovští se ve vlastním pásmu dostali ke kotouči a okamžitě ho posílají daleko od své branky.

06:27
    Fečo nyní chytil tutovku Děčína. Na pravém kruhu vypálil Michal Oliverius, Fečo včas nastavil svou lapačku, do které ukryl puk mířící za jeho záda!

06:42
    Sokolov se znovu osvobozuje.

07:04
    Brankář Baníku je nyní hodně zaměstnán, letěly na něho další dvě nebezpečné střely, ale s oběma si poradil.

07:34
    Baník své první oslabení zvládl velmi dobře a nyní je už kompletní.

07:56
    Prakticky ze stejného místa jako před malou chvílí střílel Vacek, ale Fečo si připravil znovu stejný zákrok a opět jen díky němu není vyrovnáno.

08:21
    Na druhé straně po delší době byla v obležení děčínská branka, ve skrumáži před ní ale byl úspěšný Volke, jenž raději ukryl puk pod svoji lapačku.

08:52
    Oliverius číhal před Fečem, ale přihrávku nakonec nedostal. Nicméně Medvědi zůstávají v pásmu Sokolova.

09:23
    A zůstanou i nadále. Hosté se totiž dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje znovu před Feča.

09:30
    Hašek vyslal nenápadnou střelu na Feča, ten znovu kryje.

09:59
    Faigl vyšťoural kotouč u pravého mantinelu v pásmu Sokolova, ale nebyl tam nikdo, komu by přihrál. Na opačnou stranu tak míří znovu hosté.

11:07
    Po střele Kašpara sklapl své betony Volke a znovu je hra přerušena. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

11:39
    Fojt pálil z pravého kruhu, ale puk poslal pouze vysoko nad.

11:54
    Ondřej Beránek putuje na trestnou lavici za hrubost. Vyloučení i na straně Děčína, Oliverius dvě minuty také hrubost.

12:21
    Uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

12:39
    Sýkora se natlačil až před Feča, puk mezi jeho betony však poslat nedokázal. Brankář Sokolova byl znovu proti vyrovnání.

13:34
    Po faulu na Zikmunda nařízeno trestné střílení pro Sokolov.

13:34
    Ladislav Zikmund si najel až těsně před Volkeho, ale svůj blafák neprovedl vůbec dobře a domácí brankář ho tak ukrývá ve své lapačce.

13:54
    Oba celky jsou už v plném počtu.

14:27
    Hosté si opět drze počínali před Volkem, ale ten si připisuje další přesný zákrok a drží Medvědy.

15:16
    Další zákrok Martina Volkeho, jenž nyní likviduje střelu ujíždějícího Jiruška. Brankář Děčína znovu podržel tým ve velkém nebezpečí před jeho svatyní.

15:27
    Po vhazování v pásmu Děčína se k puku dostali domácí hokejisté a zavážejí ho do útočného pásma.

15:50
    Děčín právě vstřelil branku!
    Povedlo se. Medvědi srovnávají se Sokolovem krok. Ve větší mele před sokolovskou svatyní se nejlépe zorientoval JAROSLAV HAŠEK, jenž kotouč posílá do poloodkryté klece. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku. Asistence: Tomáš Procházka, Daniel Volráb.

16:51
    Hned po vhazování ve středním pásmu se znovu Medvědi dostali do pásma a ohrozili Feča. Ten nyní puk ukryl svoji hrudí a přerušuje hru.

17:35
    Domácí Jan Chovanec dostává dvě minuty za držení a přesilovou hru si zahrají hosté.

17:39
    Po zisku kotouče v pásmu Medvědů letí černá guma až před Feča.

18:16
    Medvědi se znovu osvobozují.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:12
    Daniel Volráb je druhým hráčem, který směřuje na trestnou lavici za podražení a hosté budou hrát třiadvacet vteřin 5 na 3.

19:31
    Medvědi posílají puk až před sokolovskou branku.

19:35
    Chovanec je na ledě a Děčín je už ve čtyřech.

20:00

První třetina je minulostí. Hosté se v ní nejprve ujali vedení, ale Děčín dokázal ještě před první přestávkou srovnat. Hraje se útočný hokej na obou stranách, který se divákům v hledišti musí líbit. Druhá třetina začne přibližně v 19:15.

20:01

20:15
    Hosté dohrávají svou přesilovou hru a Medvědi se velmi rychle osvobozují.

20:47
    Před Volkem tečoval střelu od modré čáry Račanský, ale domácí brankář puk za svá záda nepustil.

21:13
    Domácí jsou už v plném počtu.

21:24
    Hosté ale stále tlačí před domácí brankou a snaží se strhnout znovu vedení na svou stranu. Nakonec má celou situaci pod kontrolou Volke.

22:10
    Z druhé vlny se do útoku dostali Medvědi a utkání na svou stranu strhávají právě oni a jdou dnes poprvé do vedení. V úniku se ke střele dostal JAROSLAV HAŠEK, jenž svým druhým přesným zákrokem dává Medvědům jednobrankový náskok. Bez asistence.

22:37
    Za vysokou hůl dostává dvě minuty Zdvořáček a je tu početní výhoda pro hosty.

23:08
    Medvědi se zásluhou Michala Oliveriuse osvobozují a puk letí až před Feča.

23:39
    Další vyhození kotouče před Feča a domácí tak mohou v poklidu vystřídat svou unavenou čtveřici.

24:20
    Daniel Volráb ujel úplně sám ve vlastním oslabení, ale s jeho střelou si Fečo poradil. Díky němu nyní hosté neinkasovali.

24:37
    Medvědi jsou v plném počtu.

24:58
    Nyní musel hasit nebezpečí před děčínskou brankou Volke, jenž raději ukrývá puk pod svoji lapačku a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

25:38
    Další vyloučení na straně Děčína. Dvě minuty dostává Fojt za sekání.

26:05
    Zdvořáček vyhazuje puk až před hostující branku.

26:16
    Bude se hrát 4 na 4. Kukla dvě minuty hákování.

26:29
    Hašek se prodral až před Feča a klepl si o přihrávku. Ta ale nakonec nebyla přesná. Puk poté míří do středního pásma.

27:36
    Skákavý kotouč před Volkem raději děčínský brankář ukrývá v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

27:53
    Další útočný manévr Děčína končí brankou. V blízkosti sokolovské branky se ke střele dostal Drnec a puk skončil těsně před brankovou čárou. Pro MICHALA OLIVERIUSE poté nebyl problém do branky Sokolova kotouč dopíchnout. Medvědi jdou do dvoubrankového vedení. Asistence: Tomáš Drnec, Jan Kaltenböck.

28:48
    Na druhé straně musel zasahovat Volke a nedovolil hostům kontaktní branku.

29:41
    Medvědi po třetí brance ještě více ožili a hnali se znovu před branku hostí. Tomáš Drnec znovu připravil MICHALU OLIVERIUSOVI další střeleckou příležitost, kterou druhý jmenovaný znovu dokázal proměnit a také on si připisuje svůj druhý dnešní gól. Asistence: Tomáš Drnec.

29:41
    Hostující lavička si bere oddechový čas.

30:35
    Hosté se z tlaku Medvědů nyní vymanili a založili pohlednou akci. Proti Volkemu ale neuspěl Račanský.

31:33
    Zika našel úplně volného Oliveriuse, který mohl zkompletovat čistý hattrick. Jenomže puk letěl příliš rychle a před odkrytou skulinkou hostující branky tak druhý jmenovaný neskóruje.

32:23
    Vyloučení na obou stranách za hrubost. Na hostující straně Kašpar, na domácí pak Drnec.

33:22
    Najíždějící Kment před branku Sokolova pálil z pravé strany, ale Fečo proti němu uspěl.

33:39
    Další vyloučení Medvědů. Hříbal inkasuje dvě minuty za podražení. Hosté budou hrát třičtvrtě minuty 4 na 3.

33:56
    Hosté už se rozestavěli v pásmu Děčína a chystají si prostor ke střele. K té se dostal Beránek, ale Volke znovu vytasil zákrok v pravý čas.

34:23
    Hosté v plném počtu, domácí ve čtyřech.

34:42
    Hosté už klasickou početní výhodu využívají, když se přesně mezi tři tyče trefil JAKUB VRÁNA, který snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Ondřej Beránek, Roman Kašpar.

35:36
    Hosté mírně ožili a znovu se dostali do pásma Medvědů. Tam střílel Račanský a donutil Volkeho k dalšímu zákroku.

36:11
    Hostující Rulík inkasuje dvě minuty za hákování a přesilovku si nyní zahrají hokejisté Děčína.

36:54
    I hosté půjdou do tří. Před brankou Sokolova srazil k zemi Kukla Volrába a už sedí na trestné lavici za nedovolené bránění.

37:16
    Po ráně Kaltenböcka od modré čáry vytasil znovu parádní zákrok Fečo a přerušuje raději hru.

37:29
    Hosté se osvobozují.

38:06
    Před brankou byl volný Drnec, jež pálil na odkrytou část hostující klece, ale jeden z obránců včas svou hokejkou vyhodil puk do bezpečí.

39:01
    Tlak ze své dlouhé přesilové hry dokázali Medvědi využít až po jejím konci, kdy se do úniku dostalo duo Hašek Volráb a poté se právě JAROSLAV HAŠEK dostal do dobré pozice a znovu posílá puk za záda Feča. Pro děčínského útočníka je to dnes již třetí branka a zkompletoval tak hattrick. Asistence: Daniel Volráb.

39:43
    Další nápor před sokolovskou branku, Vacek tečoval před brankou střelu Fojta, ale Fečo byl na místě.

40:00

I druhá třetina je minulostí. K vidění bylo celkem pět branek. Medvědi zápas otočili na svou stranu a dostali se do vedení 4:1. Hosté však dokázali v přesilové hře vsítit druhou branku, ale v závěru druhé třetiny pak zkompletoval hattrick Jaroslav Hašek, který Děčínu vrátil znovu tříbrankový náskok. Třetí třetina začne přibližně ve 20:10.

40:01

40:41
    Na trestnou lavici byl poslán domácí Hříbal za podražení a Sokolov bude hrát přesilovou hru.

41:05
    Medvědi se hned dostali ke kotouči a vyhazují ho až před Hrušku, jenž po druhé třetině vystřídal v hostující brance Feča.

41:29
    Po akci Sokolova byla hra přerušena a vhazuje se po pravé ruce Volkeho.

42:15
    Hráči Baníku se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje do jejich pásma. Medvědi tak ušetří cenné vteřinky svého oslabení.

42:41
    Hříbal skáče na led a Děčín je už v plném počtu.

42:58
    Hosté však stále drží útočné pásmo a na Volkeho mířila další střela. Tu ale zneškodnil efektním semaforem.

43:47
    Hruška se musel znovu ve svém brankovišti ukázat, když lapil střelu Volrába. Po něm to ještě zkoušel Hašek, ale kotouč letěl těsně vedle jeho brány.

44:56
    Dvě minuty dostává hostující Rulík za sekání a Medvědi si zahrají přesilovou hru.

45:26
    Útočnou akci zakládají domácí hokejisté z hloubi vlastního pásma.

46:05
    Hříbalovi přeskočil na modré čáře puk hokejku a ten míří do středního pásma. Děčínští tak musí teritorium Sokolova opustit.

46:56
    Rulík už je na ledě, Sokolov v plném počtu.

47:22
    ONDŘEJ BERÁNEK se proháčkoval takřka celým kluzištěm úplně sám před domácího brankáře a celou svou individuální akci tak dokázal dotáhnout do úplného konce. Hosté snižují na rozdíl dvou branek a domácí lavička si bere oddechový čas. Bez asistence.

47:40
    Buďovo nahození před branku tečoval Faigl, ale puk po jeho teči končí v náruči Hrušky. Ten ale hru nepřerušuje a posílá kotouč zpět na hokejky svých spoluhráčů.

48:23
    Jakub Vrána ujel úplně sám před Volkeho. Děčínský brankář po jeho prudké střele zlikvidoval jeho šanci pohotovým semaforem. Za tento zákrok sklidil ovace děčínského publika, nutno podotknout, že tleskali i hostující fanoušci.

49:25
    Hosté ožili a znovu se tlačí před domácí branku. Nyní zakládali slibnou útočnou akci, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středu hřiště.

49:50
    Svou aktivitu, kterou v posledních chvílích hosté hýřili, umocňují kontaktním gólem. LADISLAV ZIKMUND byl posledním hráčem Sokolova, který byl u puku a ten posílá za záda Martina Volkeho. Baník je tímto gólem zpět ve hře a nyní se dá očekávat jeho velký tlak v pokusu o vyrovnání. Asistence: Ondřej Beránek, Adam Rulík.

50:27
    To, co jsem před malou chvílí napsala, se stává skutečností. Hosté se ihned po vhazování dostali znovu před domácí branku, konkrétně PETR KUKLA, jenž se v samostatné akci nemýlil. Sokolovští tak dokázali tříbrankové manko po druhé třetině úplně smazat a začíná se znovu od začátku. Bez asistence.

51:22
    Neuvěřitelné, co se právě odehrává na děčínském zimním stadionu. Hosté během tří minut dokázali otočit ze stavu 5:2 na 5:6 a jdou znovu do vedení zásluhou přesné trefy LADISLAVA ZIKMUNDA. Pro Medvědy je to krutá rána. Během chvíle ztratili jasné třígólové vedení. Asistence: Ondřej Beránek, Jakub Vrána.

51:26
    Hosté jsou na koni a znovu se tlačí před domácí svatyni. Volke nyní zneškodnil střelu Kašpara.

52:18
    Dvě minuty inkasuje Volke sekání a hosté hrají přesilovou hru. Trest odpyká Radim Vacek.

53:06
    Medvědi se osvobozují a vyhazují kotouč až před Hrušku.

53:27
    Sokolovští hrozili před Volkem, ale nakonec se k puku dostal Vegner a vyhazuje ho až před hostující svatyni.

54:17
    A je znovu vyrovnáno. Medvědi se prosazují ve vlastním oslabení, když Michal Oliverius poslal do úniku LUKÁŠE ZIKU, jenž se poté těsně před brankou Sokolova nemýlil. Opět se začíná tedy od začátku. Asistence: Michal Oliverius.

55:11
    Děčínští se dostali po vhazování znovu před Hrušku, kde pálil Volráb, ale jeho projektil zamířil jen do připraveného brankáře Hrušky.

56:50
    Děčínští znovu v útočném pásmu a na Hrušku vysílají další jedovaté střely. Střídající brankář hostí však drží svůj tým.

57:08
    Zika číhal před brankou Sokolova, kde čekal na přihrávku. Ta na něho mířila, ale jeden z obránců Baníku celou akci Děčína zmařil dobrým obranným zákrokem.

57:33
    Nyní přichází zbytečné vyloučení Račanského, jenž oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za držení.

57:47
    Hosté se osvobozují a puk letí až před Volkeho.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:32
    Tomáš Drnec měl na holi vedoucí branku. Ocitl se úplně sám před Hruškou a okamžitě vystřelil. Brankář hostí vytasil efektní semafor a znovu drží Baník. Jeho spoluhráči mu následně právem děkují.

58:56
    Další šance Medvědů. Z pravé strany pálil Volráb, ale jeho střelu znovu chytá Hruška.

59:33
    Hosté jsou už v plném počtu.

60:00

Základní hrací doba vítěze nepřinesla, nyní tedy na řadu přijde prodloužení.

60:01

61:01
    Zika hledal svou přihrávkou Oliveriuse, ale tomu sjel puk z čepele. Hruška tak nemusel zasahovat.

62:29
    Před brankou Sokolova se strhla menší potyčka, ale vylučovat se nebude. Vše uklidnil hlavní rozhodčí a nechal hru plynout dále.

63:02
    Zika s Oliveriusem znovu byli aktivní před sokolovskou brankou, ale nakonec z toho znovu nic nebylo.

63:32
    Zikmund se natlačil před Volkeho a okamžitě vyslal přízemní střelu. Volke však nastavil svou hůl a likviduje jeho slibnou akci.

64:08
    Na druhé straně to zkoušel Drnec, ale na obranu Sokolova svou kličkou nevyzrál.

64:36
    Nyní se hra odehrává převážně ve středním pásmu a vypadá to, že zápas dojde do samostatných nájezdů.