Žďár n/S – Vrchlabí 6:7 (po pr.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Kopřivnice 5:2 (kon.)
Břeclav – SK Karviná 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Technika Brno 3:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Vsetín 2:4 (kon.)
Opava – SHK Hodonín 4:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Klatovy 4:5 (0:2 po s.n.) | Písek – Trutnov 2:4 (kon.)
Klášterec nO – Děčín 6:9 (kon.) | Jablonec n/N – Nymburk 6:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:5 (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
HC Klatovy
Středa 06.01.2016, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Klatovy prožívají dobrou sezónu. V týmu, kde najdete mnoho hráčů, kteří jsou na soupisce extraligové Plzně vládne pohoda, která je ovšem trochu narušena posledními výsledky. Klatovům se dařilo po většinu odehraných zápasů, přece jen z dvaceti odehraných utkání prohrály pouze třikrát, což znamenalo i vedení druholigové skupiny Západ. První porážka přišla ve třetím kole v Kolíně, další v desátém kole na led Řisut a v kole devatenáctém na ledě trápícího se Sokolova, navíc jasně 6:1. V dalším kole Klatovy spravili doma reparát a zdolaly Kolín, následovala ovšem další porážka, tentokrát v Jablonci. O čtyři dny později zabraly Klatovy opět doma, když zdolaly 4:1 Klášterec nad Ohří, to ale byla zatím poslední výhra v této sezóně. V následujícím kole prohráli svěřenci Pavla Vostřáka, bývalého extraligového hokejisty, na ledě Pelhřimova 7:4 a stejným výsledkem doma prohráli i s jihočeským Pískem, který se tak stal první týmem v letošní sezóně, který si odvezl všechny tři body z Klatov. O tom, že Klatovy ztrácí body především venku mluví i tabulka venkovních zápasů, kde se tento tým se západočeského kraje nachází na páté pozici. Z celkových 123 vstřelených branek jich venku dal pouze 52. Z celkových 84 obdržených jich potom na ledě soupeřů inkasoval rovných padesát. Mezi největší výhry Klatov v této sezóně patří debakly pro Trutnov (9:1), nebo třeba Děčín (10:1).

Naopak Vajgar Jindřichův Hradec se krčí na samém chvostu tabulky, ale poslední výsledky dávají fanouškům jindřichohradeckého týmu jakous takous naději. Řisuty v zatím posledním domácím zápasu Vajgaru vyšly naprázdno a poslední zápas v loňském roce v Kotlině Vajgar nesehrál špatně a body byly nedaleko. Branku Vajgaru v posledních duelech bravurně hájí Hynek Kůdela a počet inkasovaných branek v součinnosti s obranou Vajgaru klesá.

První zápas v Klatovech byl pro Vajgar velmi smolným hned od začátku. Týmová jednička Jiří Švihálek si zapomněl svou registraci na Kladně a do brány tak musel teprve šestnáctiletý dorostenec Vlastimil Marek. Tuto těžkou premiéru mu hokejisté Klatov osladili osmi brankami, devátou pak inkasoval právě Švihálek, kterému dorazila registrace a v půlce utkání nastoupil, bohužel již z rozhodnutého stavu, do brány. Za Vajgar tehdy skórovali David Bílek a Ota Lazorišák.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kůdela, Marek – Pípal, Tržil, Koňařík, Kadlec, Port, Popelka, Kohút – Brabec, Voříšek, Košťál, Záhora, Lazorišák, Bárta, Jasanský, Drda, Šesták, Švihálek, Heřmánek.

SHC Klatovy: Kukin, Lavička – Chalupa, Holý, Marcel, Špaček, Slavík, Kubík, Růžička – Tulačka, Andrašovský, Michel, Beran, Váchal, Topinka, Houfek, Beneš, Pacanda, Leština, Němec.

Rozhodčí: Kopeček S. – Klouda M., Huryta M..

Oba týmy na ledové ploše, do branky hostů se staví Fedor Kukin, tu hradeckou bude hájit Hynek Kůdela.

00:01

00:57
    Kůdela hned v první minutě hry musel čelit ráně od modré, navíc jeden z hráčů v červeném se mu snažil clonit.

01:41
    Topinka provětral Kůdelovu lapačku.

03:54
    Osmělil se i Vajgar, ale Záhora byl moc nedočkavý a modrou čáru přejel moc rychle.

04:31
    Kůdela v permanenci, Topinkova formace teď několikrát prověřila pevnost hradeckého brankáře.

04:56
    Vajgar hrál v šesti, trest pro domácí lavici. Trest odpyká Ondřej Jasanský.

05:23
    Voříšek se při oslabení dral do šance a máme z toho dvě minuty za krosček pro Michala Špačka

06:20
    Brabec z jízdy, Kukin pozorný, na druhé straně tutovka Klatov, Němce vleže betonem vychytal Kůdela.

07:14
    Koňařík golfem do Kukinovy lapačky. Vajgar je kompletní.

07:23

08:54
    Kukin přerušil před Jasanským hru.

09:07
    David Košťál dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

09:33
    Marcel minul odkrytou branku Vajgaru.

10:06
    David Michel ani nadvakrát neprocpal puk skrz Kůdelův beton.

10:16
    Beran po buly jen do lapačky brankáře Vajgaru.

10:45
    Puk ve středním pásmu.

12:18
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Nepovedená rána od modré minula branku, ale přes Marcela se puk dostal k VOJTĚCHU TULAČKOVI, který zametl puk do branky. Asistence Patrik Marcel a Michal Špaček.

13:15
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Před Kukinem byl puk bez dozoru a DAVID KOŠŤÁL dostrkal puk do branky. Bez asistence.

15:01
    Klatovy dál buší do hradecké obrany, teď střílel Michel.

15:51
    Dvě minuty pro Martina Brabce, dvě minuty za vysokou hůl.

16:17
    VOJTĚCH TULAČKA měl na konci přesilovkové kombinace lehkou úlohu, kdy zametl puk do prázdné branky. Asistence Dušan Andrašovský a Michal Špaček.

17:03
    Lukáš Chalupa dvě minuty za podražení.

18:14
    Vajgar kombinuje, Brabcova hůl jen o fous minula letící puk.

19:02
    Záhorův průnik nevyšel, stejně dopadla i pumelice Adama Popelky.

19:03

20:00

Vajgar prohrává po první dvacetiminutovce o jedinou branku. Klatovy dokázaly využít dvě přesilové hry. Na první branku Vajgar dokázal okamžitě odpovědět. Po druhé inkasované brance hráli domácí přesilovou hru, ve které se Kukin zapotil, ale druhou změnu stavu nepřipustil. Druhá třetina startuje cca v 18:48.

20:01

20:34
    Andrašovského formace se hned pustila do útoku a Kůdela má už dva zákroky v této třetíně.

20:43
    Matěj Beran orazítkoval břevno hradecké branky.

21:28
    Klatovské útočné manévry pokračují.

22:41
    Icing Vajgaru, vše se stěhuje před Kůdelu.

24:28
    Popelka u odraženého puku mezi kruhy, Kukin vytáhl jeho ránu do ochranné sítě.

26:11
    Klatovský nápor přerušen ofsajdem hostů.

26:22
    MATĚJ BERAN se přes beka natlačil před hradecké brenkoviště a bekendovou ranou o levou tyčku a břevno poslal puk za Kůdelova záda. Bez asistence.

27:01
    Trochu přísné dvě minuty pro Milana Šestáka za nedovolené bránění Jana Topinky.

27:29
    Dva Klatovští postupně minuli prázdnou branku Vajgaru.

27:59
    Pastrik Marcel dvě minuty za vysokou hůl. V signalizované výhodě Tržil protáhl Kukina.

29:01

29:17
    Nedorozumění při rozehrávce, icing Vajgaru.

29:59
    Zkrácená přesilovka Vajgaru nic moc nepřinesla, hosté v pěti.

30:36
    ONDŘEJ LEŠTINA dostal pas do kruhu, odkud vymetl pavučinku v levém horním rohu hradecké brány. Asistence David Michel a Dušan Andrašovský.

31:36
    Hynek Kůdela předvedl další pohotový zákrok před dotírajícím Martinem Váchalem.

31:45
    Když už se Vajgar dostane do rychlého protiútoku, čároví vidí ofsajd.

34:11
    Brabcovi teč nevyšla, po další ráně Vajgaru měl k odraženému puku daleko.

34:46
    Klatovští dva na nikoho, Kůdela čaruje.

35:01
    JIŘÍ BÁRTA byl ve správný čas na správném místě, puk se k němu odrazil a pokořil Kukina zřejmě mezi betony. Asistence Aleš Kadlec.

36:06
    Metrový ofsajd hostů.

37:39
    Kůdela přerušil hru.

39:08
    Kukin lapil lehkou Brabcovu střelu a přerušil hru.

39:34
    Dvě minuty pro Otu Lazorišáka za krosček.

40:00

Klatovy v rozmezí čtyř minut přidaly dvě branky a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Jenže Jiří Bárta ve 36. minutě vykřesal jiskřičku naděje, kterou zatím domácí nechávají doutnat. Úvod třetí třetiny, která startuje cca v 19:38 se ponese v duchu klatovské přesilovky v trvání 94 vteřin.

40:01

40:16
    Klatovský icing, hra se vrací před Kukina.

41:03
    Špačkova parádní dělovka od modré dala Kůdelovi zabrat.

41:34

43:35
    Nepřesná rozehrávka Vajgaru, icing.

43:59
    Dušan Andrašovský operoval před Kůdelou, kterému puk skákal po výstroji. Hradecký brankář puk nakonec zkrotil.

44:53
    Obě obrany jsou nyní lehce propustné. Na jedné straně si to háčkoval před Kukina Popelka, na druhé straně střílel Martin Váchal.

46:18
    Vajgaru nevyšla rozehrávka, Matyáš Kubík zachytil puk na modré, ale jeho ránu Kůdela lapil.

47:11
    Pěkná akce Vajgaru, Lazorišák zavezl, Bárta pálil z jízdy, ale Fedor Kukin byl na svém místě připraven.

47:52
    Lazorišák mohl upalovat jeden na jednoho, ale zastavil ho milimetrový ofsajd.

49:04
    Špaček golfem trefil Kůdelovu masku, hra je přerušena.

49:39
    Záhorova střela končí na Kukinově vyrážečce.

49:52
    Icing Klatov.

50:35
    MARTIN BRABEC zblízka dorážkou dostává Vajgar na dostřel. Asistence Tomáš Tržil a Milan Šesták.

52:07
    Úmyslný ofsajd Klatov. Na ledě se začíná lehce jiskřit.

52:41
    Pacanda střílel z ostrého úhlu, Kůdela připraven.

53:27
    Likvidační faul na Martina Brabce. Lukáš Chalupa 5 min plus osobní trest do konce utkání.

53:34
    Klatovy obratem vyhazují.

54:19
    Popelka chumel hráčů neprostřelil.

54:48
    Košťál se natlačil před Kukina, který puk v brankovišti skryl pod lapačku.

55:38
    Vajgar kombinuje, střel minimum.

56:18
    Ota Lazorišák dvě minuty za hákování.

56:46
    Michal Špaček dvě minuty za nedovolené bránění na pronikajícího Brabce.

56:46
    Oddechový čas pro domácí.

56:50
    Klatovy vyhrály buly a vyhazují. Hned na to ofsajd Vajgaru.

58:07
    JIŘÍ BÁRTA golfem k tyči srovnává skóre zápasu. Bez asistence.

58:31
    Oba týmy jsou v plném počtu.

58:45
    Vhazuje se před brankou Vajgaru.

58:45

59:25
    Martin Brabec 2+2 minuty za vysokou hůl.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:32
    Vajgar vyhazuje.

60:00

Minimálně bod zůstane u Vajgaru. Domácí dokázali dvěma brankami srovnat a i přes dramatický závěr třetí třetiny nerozhodný stav udrželi. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

Klatovy budou hrát 3 minuty a 25 vteřin přesilovku čtyři proti třem.

60:01

60:24
    Beran minul a vyhnal spoluhráče pro puk až za branku Kukina.

61:10
    Kohút vyhazuje.

61:43
    Postavení jednoho z Klatovských v brankovišti, hra vykázána do středního pásma.

62:03
    Kůdela drží domácí, aktivní Beran ho u levé tyče nenachytal.

62:30

62:54
    Tulačka v tutovce minul.

63:26

64:04
    Lazorišák do Kukinova betonu po protiútoku domácích.

64:47
    Daniel Andrašovský dvě minuty za hákování pronikajícího Bárty.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O majiteli bonusového bodu tedy musí rozhodnout samostatné nájezdy.

Podle losu to vypadá, že Klatovští zahájí penaltový rozstřel.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Vojtěch Tulačka forhendovým blafákem neuspěl.