Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 6:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:0 (kon.)
Toljatti – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 2:3 (2:3 po s.n.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Soči – Barys 6:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:3 (kon.) | Riga – Jokerit 0:7 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 03.02.2016, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné středeční odpoledne u sledování KHL! Kolotoč zápasů pokračuje a my se zaměříme na duel mezi Kazaní a Sibirem. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.

AK Bars Kazaň

Domácí vstupují do utkání jako papírový outsider. Aktuálně se nachází na šesté příčce se ztrátou šesti bodů na Admiral Vladivostok. Bars má ovšem zápas k dobru. Nicméně na záda dýchá Kazani Avtomobilist Jekatěrinburg, který ztrácí na Kazaň 1 bod. Domácí jistě chtějí do play-off a domácí fanoušci už delší dobu jezažili pocit vítězství. Poslední domácí zápas hokejisté Kazaně nezvládli, když padli s Magnitogorskem těsně 0:1. Dnes se pokusí tento neúspěch odčinit, a to znovu před svými diváky.
    Zvládnou hokejisté Kazaně dnešní bitvu se silným Novosibirskem?

HK Sibir Novosibirsk

To hosté jsou na tom lépe. Aktuálně jsou třetí a pokud nepřijde výrazně nepříznivá série, tak by je o play-off nemělo nic připravit. Na druhém místě se nachází sice Metallurg Magnitorgorsk, který má o bod méně, jenže má o dvě vítězství více. Naopak na Salavat Julajev Ufa má Sibir náskok sedmi bodů. Uvidíme, jak si dnes hosté poradí. Hosté narozdíl od domácího celku své poslední odehrané utkání zvládli, když na svém ledě porazili slovenského zástupce v KHL, a sice Slovan Bratislava 3:2.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba týmy utkaly zatím pouze jednou. Na konci září byl úspěšnější domácí Novosibirsk, který zvítězil 5:4 po prodloužení. Bude i dnes utkání vyrovnané a dojde znovu do prodloužení či nájezdů?

Československá stopa v utkání

Tomáš Vincour (SIB)
    Alexander Salák (SIB)
    Andrej Meszároš (SIB)

Jak dnešní duel skončí a kdo se po jeho konci bude radovat z vítězství? To nám napoví až samotný zápas, kterým Vás mile rád provedu. O nejdůležitější momenty či videa z brankových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
    Oleg Znarok oznámil svou nominaci pro zápas s Českem. Co na nominací říkáte?

Trenér ruské reprezentace Oleg Znarok oznámil svou nominaci pro zápasy v Třinci a Ostravě. Do Čech přiveze Znarok...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 3. únor 2016

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Galimov (Rynnas) – Sidorov, Musin, Bělov, Wilson, Zacharčuk, Kornejev, Abrosimov – Archipov, Golubec, Michejev – Lukojanov, Sjogren, Čibisov – Azevedo, Moller, Mirnov – Ivanov, Obuchov, Varnakov

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Alexejev, Menšikov, Meszaros, Ignatovič, Gimajev, Naumov, Vereščagin – Šalunov, Šumakov, Sannikov – Butuzov, Vincour, Fefelov – Vorošilo, Okulov, Ridderwall – Gubin, Kopejkin, Žafjarov

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Alexandr Soin – Dmitrij Golovljov, Ivan Nazarov.

Momentálně vstupují na led hráči Sibiru Novosibirsk. Po nich bude následovat domácí Kazaň.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté Kazaně, kteří ihned přechází s pukem do pásma Novosibirsku.

00:45
    Hra se nyní přesunula do pásma Kazaně. Sem si zavezli puk hosté, kteří však na Galimova ještě nestačili vypálit.

01:31
    Oba celky začaly dost opatrně. Vesměs se střídají u kotouče a pozornost Saláka s Galimovem ještě moc prověřena nebyla.

02:24
    Máme zde první vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou si jde sednout Damir Žafjarov (SIB) za podražení.

03:18
    Nicméně domácí Kazani zatím přesilovka moc nevychází. Hokejisté v zeleném outfitu se ne a ne usadit v pásmu Sibiru.

04:24
    Hosté v plném počtu. Hosté přesilovku přežili v absolutní pohodě. Kromě střelu Sidorova nebyla klec Alexandra Saláka nijak ohrožena.

05:04
    Sotva skončila první přesilovka Barsu, tak je na světě další. Andrej Meszaros (SIB) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

05:25
    Oscar Moller se dostal do výborné pozice alá Alexandr Ovečkin! Nicméně jeho dělovka neprošla přes Saláka, který si připsal další výtečný zákrok.

06:22
    Kazaň v této přesilovce daleko více kombinuje na polovině Sibiru. Saláka si už alespoň dvakrát položila na zem, jen se jim nějako nedaří prostřelit českého gólmana.

07:04

07:51
    Po závalu před Galimovem se raději píská. Stanislav Galimov kotouč raději přidržel.

08:25
    Po vhazování v pásmu Kazaně se hraje opět dost vyrovnaný hokej. Aktuálně je u kotouče Sibir a snaží se prodrat se skrze obranu Kazaně.

10:16
    Do obrovské šance se dostal opětovně Oscar Moller! Tentokrát zakončoval tento forward atak dvou na jednoho. Jeho střela ovšem mířila pouze do betonu Alexandra Saláka.

11:21
    Ignatovič přerušil útok domácí Kazaně a rozhodl se sám vypálit od červené čáry. Zřejmě chtěl překvapit domácího gólmana. Střela se mu sice povedla, ovšem pro Stanislava Galimova nepředstavovala problém.

11:47
    Tak zde máme další vyloučení. Justin Azevedo (KZN) je vyloučen na dvě minuty za

12:40
    Málem z toho byl gól! Střelu Mišarina od modré ovšem Maxim Šalunov tečoval jen těsně vedle klece zaskočeného Galimova.

13:25
    Dopředu se prodral po delším sólo úniku Stepan Sannikov. Nicméně jeho finální zakončení se mu vůbec nepovedlo.

13:47

14:42
    Nyní se to Sibiru moc nepovedlo. Nepřesnou rozehrávku hostujícího celku zastavil až rozhodčí, který odpískal zakázané uvolnění.

15:28
    Bars se usadil na chvíli v pásmu Sibiru a zkoušel zužitkovat svůj nátlak. To se domácím nepovedlo a Sibir tak přechází ke kleci Galimova.

16:15
    To je další trest. Andrej Čibisov (KZN) se provinil dost ošklivým podražením.

17:44
    Nátlak Sibiru v pásmu Kazaně zatím stále nebyl zužitkován. Ačkoliv si hosté připravili pár dobrých šancí, tak se gólman domácích vždy vyznamenal.

18:04
    To platí i o střele Andreje Meszarose, který pálil nyní.

18:15

19:46
    Třetina se spíše dohrává. U puku je Sibir.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi vyrovnaná první třetina. Viděli jsme 4 přesilové hry, z nichž ani jedna nebyla využita. Uvidíme, co nám následujících 40 minuty hry přinese. Oba celky hrají vyrovnaně a bude jistě zajímavé sledovat průběh duelu.

20:01

20:08
    Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Ti se přesouvají s kotoučem do útoku.

20:36
    Do dobré šance se dostal Stepan Sannikov, jenže jeho projektil byl nakonec blokován Gamilovem.

21:22
    Nikolaj Bělov se pokoušel prostřelit Saláka od modré čáry. Jenže jeho střela letěla mimo tři tyče Novosibirsku.

22:17
    Po přihrávce Mirnova se napřáhl Alexandr Svitov, který se pokoušel překvapitt Saláka. Český gólman ovšem zasáhl výtečně lapačkou.

23:24
    Už i ve druhé třetině zde máme vyloučení. Za podražení si jde sednout Maxim Šalunov (SIB).

24:53
    Kazaň vstřelila branku!
    Přesilovka proměněna a Kazaň jde do vedení! Před Alexandrem Salákem se po pasu od Obuchova skvěle uvolnil OSCAR MOLLER, který si zkušeně počkal a následně propálil českého gólmana v dresu Novosibirsku. Asistence: Dmitrij Obuchov, Michajl Varnakov.
    24:53 Oscar MOLLER - 1:0

25:04
    A ihned po vstřeleném gólu Kazaně tu máme přesilovou hru pro domácí. Tomáš Vincour (SIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

26:20
    Tato přesilovka se ovšem domácí Kazani zatím moc nedaří. Zkrátka se ne a ne usadit v pásmu hostů.

27:04

28:05
    A opět další sekání. Tentokrát jde za toto prohřešení pykat na dvě minuty Andrej Meszaros (SIB).

29:22
    Oscar Moller nemá dost a zkouší to zas. Tentokrát ovšem Alexandr Salák řekl "ne" a svoji klec uhlídal.

30:05

30:39
    Rázem je to o dvě branky! ARŤOM LUKOJANOV si excelentně pohrál s hráči Novosibirsku a následně ještě obelstil Alexandra Saláka. Po jeho kličce pohotově zavěsil a posílá Bars do dvoubrankového vedení! Asistence: Andrej Čibisov, Mattias Sjogren.
    30:39 Arťom LUKOJANOV - 2:0

31:13
    Do samostatného úniku se dostal Stepan Sannikov! Jeho klička na Galimova mu ovšem moc nevyšla. Produktivní útočník Sibiru tak skóre nesnížil.

32:38
    Kazaň je po dvou gólech jak na koni a Sibir Novosibirsk má aktuálně spoustu práce, aby ubránil aspoň tu dvougólovou ztrátu.

33:14
    Nuže, další vyloučení je na cestě. Nyní si jde na trestnou lavici sednout Ryan Wilson (KZN) za podražení.

34:06
    Obrovskou dělovku Menšikova dokázal Stanislav Galimov jen tak tak vytěsnit mimo klec!

35:14

36:15
    Domácí v přechodu do pásma málem zradil ofsajd. Nakonec však vše uhlídali a prodrali se až ke kleci Saláka. Ten už ovšem do střelby zasáhl.

36:54
    Ryan Wilson (KZN) je opětovně vyloučen a opět za podražení.

37:27
    Nicméně Sibiru se zatím stále nedaří udržet se v pásmu Kazaně. Hosté aktuálně působí dost vetchým dojmem.

38:18
    Ne, Sibiru tahle přesilovka absolutně nevychází. Spíše se hraje v pásmu Novosibirsku, než Kazaně.

38:54

39:28
    Justin Azevedo zkoušel propálit Saláka z mezikruží. Projektil tohoto útočníka nicméně skončil ve výstroji novosibirského brankáře.
    KHL vyhlásila nejlepší hráče za měsíc leden. Souhlasíte s touto volbou? :-)

KHL včera oznámila nejlepší hráče měsíce ledna! Nejlepším brankářem byl vyhlášený mladý Ilja Sorokin, který se dočkal...

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou i druhou třetinu. Kazaň po ní vede 2:0. Nejprve se pět minut po buly prosadil Oscar Moller. Následně za 6 minut přidal druhou branku Arťom Lukojanov. Novosibirsk poté úplně otupěl a Kazaň měla opticky i fakticky navrch. Uvidíme, jak dopadne poslední perioda.

40:01

40:39
    Jak by jinak mohla začít třetí třetina, kdyby se nevylučovalo? Andrej Čibisov (KZN) si jde sednout na 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

42:04
    Nicméně Sibiru se přesilovky dnes zkrátka nedaří. Ani teď tomu není jinak a Kazaň brání relativně v klidu.

42:39

43:24
    Tomáš Vincour se zkoušel prosadit se zpoza mezikruží. Jeho ostrá rána ovšem letěla pouze do hrudi Stanislava Galimova.

44:03
    Od modré pálil Zacharčuk a málem to bylo 3:0! Dalekonosná rána však letěla velmi těsně vedle klece Saláka.

45:37
    Alexandr Salák si připsal další výborný zákrok. Tentokrát proti Sjogrenovi.

46:35
    Po nahození Abrosimova se zkoušel prosadit z dorážky Igor Mirno. Jeho projektil ovšem mířil do hlavy Meszarose.

46:41
    Oscar Moller (KZN) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:26
    Od modré se pokoušel prosadit Andrej Meszaros. Stanislav Galimov byl však připraven a zasáhl betonem.

48:22
    Calle Ridderwall se dostal do skvostné šance a pálil hned z voleje! Stanislav Galimov však předvedl famózní zákrok

48:41

48:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    Šest vteřin po vypršení přesilovky se Sibir přeci jen prosazuje. ANDREJ MESZAROS se na modré čáře dostal ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Calle Ridderwall, Vitalij Menšikov.
    48:47 Andrej MESZAROS - 2:1

49:58
    Sibir tento gól kapku nakopl. Nyní se pokoušel Gimajev propálil Galimova, jenže neúspěšně.

50:45
    Ve hře se aktuálně pokračuje v pohodovém tempu. U puku jsou hráči Sibiru a pokouší se překonat podruhé Galimova.

52:03
    Po vhazování se dostal ke střele Andrej Meszaros, který se ovšem tentokrát mýlil. Stanislav Galimov předvedl jistý zákrok.

52:40
    Damir Žafjarov se pokoušel osamostatnit, nicméně byl nehezky sražen k zemi. Rozhodčí však nikoho nevyloučil.

53:38
    Dnes velmi aktivní Oscar Moller se dostal do skvělé akce! Nicméně jeho akci ukončil svým zákrokem Alexandr Salák.

54:54
    Další zákrok Alexandra Saláka vůči Michajlovi Varnakovi znamená další přerušení hry.

55:57
    Oscar Moller v osudové chvíli přihrál těsně vedle Kornejeva, který tak nedokázal poslat kotouč za Saláka!

56:24
    Kazaň v závěru zápasu kombinuje ve třetině Novosibirsku a snaží navýšit si hubený náskok.

57:22
    Nyní však málem srovnal stav utkání Maxim Šalunov! Jeho projektil z bezprostřední blízkosti ovšem za záda Galimova neputoval.

58:01
    Oddechový čas pro hosty.

58:01
    Alexandr Salák na střídačce, Novosibirsk hraje v šesti!

58:27
    Rozhodčí musel přerušit hru pro postavení útočícího hráče, v tomto případě Sannikova, v brankovišti. Salák se tak na chvíli vrací mezi své tři tyče.

58:40
    Salák je zpět na střídačce a Novosibirsk tak opět hraje v šesti!

59:00
    Galimov přihrál těsně od sebe na Musina, který okamžitě zkoušel přes celé hřiště vsítit branku. Dokázal ovšem touš poslat pouze na zakázané uvolnění.

59:21
    Ani z prostředního pásma se Archipov netrefil. Vypadá to ještě na nervy drásající závěr.
    Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

Máme dobojováno! Sibir sice snížil ve 49. minutě zásluhou Andreje Meszarose, ani to ale nezměnilo fakt, že Bars Kazaň bere všechny body za výhru 2:1! Zejména ve druhé polovině zápasu byli domácí lepší a vítězství si zaslouží.

Československá stopa
    Andrej Meszaros (SIB) 1+0, čas na ledě 20:01
    Alexandr Salák (SIB) 92,3% úspěšnost zákroku
    Tomáš Vincour (SIB) 0+0, čas na ledě 10:32, 3 střely na branku

Dnešní utkání sledovalo v TatNeft Aréně 5394 diváků!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (19:31:10)

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 25. Moller (Obuchov, Varnakov), 31. Lukojanov (Čibisov, Sjogren) – 49. Meszaros (Ridderwall, Menšikov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Mišarin, Alexejev, Menšikov, Meszaros, Ignatovič, Gimajev, Naumov, Vereščagin – Šalunov, Šumakov, Sannikov – Butuzov, Vincour, Fefelov – Vorošilo, Okulov, Ridderwall – Gubin, Kopejkin, Žafjarov

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Alexandr Soin – Dmitrij Golovljov, Ivan Nazarov