New Jersey – NY Rangers 3:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 5:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Ottawa 6:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (po pr.) | Washington – Florida 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 0:1 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:5 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 5:1 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:6 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)

Richard Pánik (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:35
    Jiří Sekáč (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:04 (05:55:32)

1. Calvin Pickard (COL) 40 zák., 2 góly, 95,2%
    2. Artěmij Panarin (CHI) 1+0
    3. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    Chicago porazilo Colorado Avalanche potřetí v řadě.

Poslední část zápasu sice stejně jako druhá třetina gól nepřinesla, přesto se hrál úžasný hokej a oba dva týmy měly několik fantastických šancí. Z kraje třetí třetiny se snažili hned čtyři hráči Avalanche překonat Coreyho Crawforda, jenže ani jedna z pěti nebo šesti dorážek nezamířila nad jeho betony. Zatímco Corey Crawford byl jistý v dolní polovině brány, tak Calvin Pickard dominoval v její horní části a nejkrásnější zákrok utkání vytáhl, když se na něj řítil sám Artěmij Panarin, který se snažil zamířit střelou zápěstím přesně do pravého horního rohu, jenže brankář Colorada ukázal, že má před sebou velkou budoucnost a po fantastickém semaforu ukryl puk v lapačce. Colorado si při hře bez brankáře vytvořilo obrovský tlak, gól se mu ale i přes velkou snahu vstřelit nepodařilo. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 1 Chicago Blackhawks 2.

59:50
    Avalanche jsou nastěhovaní v útočném pásmu, na střelu už mají ale pouze deset sekund. Chicago zřejmě o vítězství nepřijde.

59:34
    Coloradu se na levém křídle nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru a jejich akci zastavil ofsajd.

59:24
    Colorado se nepřesnou přihrávkou podél mantinelu samo připravilo o útočné pásmo a Chicago vyhodilo puk k prázdné bráně Avalanche. Zakázané uvolnění se nepískalo.

59:02
    Hlavní trenér Colorada Patrick Roy si vyžádal oddechový čas.

59:02
    Gabriel Landeskog dostal z pravého křídla krásnou přihrávku do prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho následná střela ale našla pouze hrud připraveného Coreyho Crawforda!

58:31
    Marián Hossa mohl na pravém křídle z úhlu dopravit puk do prázdné brány, jeho střela ale byla sražena mimo!

58:22
    Avalanche nebezpečně vypálili z pravého křídla a jejich střela zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče.

58:01
    Hra byla přerušena a vhazovat se bude po levici Coreyho Crawforda. Brána Avalanche zůstává prázdná.

57:54
    Calvin Pickard se vydal na střídačku a Colorado Avalanche to zkouší dvě minuty před koncem zápasu bez brankáře! Není na co čekat.

57:20
    Matt Duchene se v mezi kruhy pro vhazování ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho následná rána ale zamířila těsně nad!

56:09
    Francois Beauchemin vypálil na levém křídle v oslabení, Corey Crawford ale jeho střelu z úhlu vyrazil za svou bránu.

55:55
    Andrew Shaw se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, Calvin Pickard ale jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

55:43
    Avalanche hrají v oslabení hodně agresivně.

55:17
    Colorado Avalanche skvěle brání v oslabení a Chicago Blackhawks se marně snaží dostat k puku.

54:40
    Zach Redmond (COL) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

54:40
    Hra byla přerušena a v rohu zóny Colorada Avalanche se strhla velká mela.

Porovnání stylů brankářů:

Corey Crawford dnes ukazuje, že je velice silný na zemi, když svými betony zneškodnil neskutečné množství dorážek Colorada Avalanche, zatímco Calvin Pickard dominuje ve vzduchu a předvedl několik krásných semaforů poté, co puk ukryl v lapačce.

54:05
    Střela Blackhawks byla sražena do ochranné sítě a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

53:33
    Colorado vypálilo z levého křídla, střela jednoho z domácích hokejistů ale našla pouze pravý beton Coreyho Crawforda.

53:02
    Marián Hossa nabral na pravém křídle slušnou rychlost a poté z úhlu napřáhl ke střele, kterou Calvin Pickard ukryl ve svém náručí.

52:31
    Corey Crawford vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Avalanche.

51:41
    Zatímco Calvin Pickard by si mohl nechat pozlatit svou lapačku, tak Corey Crawford na opačné straně své betony.

51:24
    Po krátké reklamní přestávce se hra opět naplno rozjela a uvidíme, zda jeden z brankářů ještě v dnešním zápase inkasuje, protože oba dva chytají famózně.
    Sledujeme nádherné utkání, které ještě umocňují Ice Girls.

50:58
    Oba brankáři znemožňují hráčům vstřelit další branky a drží své týmy nad vodou. Více práce má ale brankář Calvin Pickard.

50:58
    Calvin Pickard je hvězdou dnešního zápasu!! Artěmij Panarin se řítil sám na brankáře Colorada Avalanche a nic nevymýšlel, napřáhl ke střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu brány, jenže Calvin Pickard opět uvedl v nádherném světle svůj úžasný reflex a puk ukryl po famózním semaforu v lapačce!

50:20
    Chicago Blackhawks vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před bránu Coreyho Crawforda.

50:01
    Závěrečná část dnešního zápasu nabídla několik velkých brankových příležitostí, zatím ale marně čekáme na čtvrtý gól.

49:18
    Artěmij Panarin v pravém rohu útočného pásma Chicaga zamotal hlavu jednomu z hráčů Colorada, kolem kterého se krásně otočil a po vybruslení před bránu se snažil umístit puk bekhendem pod horní tyč, Calvin Pickard byl ale připraven a hrudí jeho pokus vyrazil!

48:55
    Calvin Pickard si připsal další dobrý zákrok a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.

48:12
    Andrew Shaw se z levé strany skvěle protáhl před bránu a poté se střelou po ledě snažil puk uklidit ke vzdálenější pravé tyči, Calvin Pickard ale předvedl skvělý zákrok a levým betonem mu neumožnil skórovat!

47:44
    Chicago Blackhawks se po střele z pravého kruhu pro vhazování mohlo ujmout dvoubrankového vedení, Calvin Pickard byl ale proti!

47:29
    Nathan MacKinnon dobrým forčekingem znesnadnil rozehrávku Blackhawks.

46:41
    Hokejisté Colorada Avalanche museli rychle vyklidit útočné pásmo, protože čároví rozhodčí signalizoval postavení mimo hru.

46:27
    Fanoušci v hledišti ožívají a ženou Colorado směrem kupředu.

45:57
    Chicago Blackhawks se po delší době dostalo ke střele, Calvin Pickard ji ale bez větších potíží vyrazil vyrážečkou mimo.

45:19
    Corey Crawford povyjel ze své brány a u pravé tyče rozehrál bekhendem.

44:58
    Blackhawks se dostali pod velký tlak a vyhodili puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.

44:47
    Colorado se celý zápas střelecky trápí, v úvodu zápasu ale mohlo dosavadní vývoj utkání rychle otočit na svou stranu, Corey Crawford byl ovšem proti.

43:59
    Útok Colorada Avalanche zastavilo na pravém křídle další postavení mimo hru, po předchozích dvou velkých šancích se ale zřejmě v Pepsi Center blýská na lepší časy.

42:45
    Tyson Barrie napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která ještě byla tečována, a puk poté orazítkoval vzdálenější pravou tyč!

42:28
    Brána Coreyho Crawforda se nyní otřásala v základech, ale odolala!! Čtyři hokejisté Avalanche se snažili před bránou propasírovat puk do brány, jenže ani jeden nedokázal puk zvednout nad pravý a poté levý beton brankáře Chicaga. Corey Crawford nyní předvedl neskutečnou sérii zákroků a poradil si snad se šesti nebo sedmi dorážkami Colorada. Vše se odehrálo tak rychle, že to bylo těžké přesně spočítat.

41:51
    Colorado Avalanche se pokusilo přejít do útočného pásma, jenže jeho akci na levém křídle zastavilo postavení mimo hru.

41:38
    Chicago Blackhawks vyhrálo druhou třetinu na střely 15:2!

41:10
    Je to neuvěřitelné, ale Colorado Avalanche se během druhé třetiny dostalo pouze ke dvěma střelám na bránu.

40:26
    Chicago své vedení mohlo krátce po zahájení třetí třetiny navýšit, Calvin Pickard ale střelu hostujících hokejistů vyrazil.

40:06
    Blackhawks vyhráli úvodní buly třetí třetiny, do které vstupují s jednobrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:56.
    Pokud chcete, můžete se zapojit do zápasu i Vy a pomoci domácímu Coloradu vybrat tři hvězdy dnešního utkání. Stačí se přihlásit na Twitter a použít hashtag #Avs3Stars.

Colorado Avalanche vstoupilo do druhého dějství aktivně, jenže si nevytvořilo žádnou velkou příležitost a na opačné straně naopak mohl udeřit po necelých pěti minutách od zahájení druhé třetiny Viktor Svedberg, který nahradil v obraně Chicaga Blackhaws zraněného Michala Rozsívala, jenže nejistého Calvina Pickarda nepřekonal, stejně jako vzápětí dorážející Patrick Kane. To byl ovšem jediný slabý okamžik brankáře Colorada Avalanche, který chytá solidní zápas a ve zbytku prostřední části zneškodnil nebezpečné střely Teuva Teräväinena, Dennise Rasmussena a poté také Brenta Seabrooka. Ve druhé části se fanoušci v Pepsi Center gólu nedočkali. Skóre po 40 minutách. Colorado Avalanche 1 Chicago Blackhawks 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:39
    Colorado se ubránilo a v pohodě vyhodilo puk o mantinel u střídaček k bráně Blackhawks.

39:20
    Marián Hossa vypálil z pravého křídla, jeho následná střela ale byla zablokována.

39:03
    Brent Seabrook tvrdě vypálil od modré čáry, a přestože toho Calvin Pickard příliš mnoho neviděl, mezi těly dokázal puk najít a připsal si další skvělý zákrok!

38:18
    Matt Duchene (COL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

38:17
    Marián Hossa mohl potrestat obrovskou chybu Colorada, když se mezi dvěma protihráči protáhl do zakončení, těsně před bránou byl ale faulován.

37:53
    Dennis Rasmussen vypálil od modré čáry a jeho střelu směřující do pravého horního rohu ukryl v lapačce pozorný Calvin Pickard! To byl fantastický semafor.

37:20
    Ve druhé třetině se sice hraje pohledný hokej a jsou k vidění střele, jenže skutečně velké šance byly k vidění pouze dvě.

36:36
    Trevor Van Riemsdyk vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu z podobné pozice jako před ním Patrick Kane a pozorný Calvin Pickard opět ukryl po solidním zákroku puk v lapačce.

36:21
    Patrick Kane se při předchozí situaci sice ocitl v téměř nulovém střeleckém úhlu, přesto dokázal zakončit.

35:53
    Patrick Kane si sjel před bránu a u pravé tyče se dostal do zakončení, z obtížené pozice a pod tlakem ale pozorného Calvina Pickarda nepřekonal.

Absence Chicaga Blackhawks:

Na straně Blackhawks dnes chybí kvůli trestu na jeden zápas kvůli neúčasti na All-Star Game kapitán Jonathan Toews. Mimo hru je také český obránce Michal Rozsíval, který je zraněný.

34:44
    Calvin Pickard ukryl střelu Blackhawks po pěkném zákroku v lapačce a na řadu přichází další z řad reklamních přestávek.

34:11
    Blake Comeau nabral na levém křídle slušnou rychlost a poté v kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, při které zlomil hůl, a jeho pokus zamířil mimo.

33:39
    Andrew Desjardins objel bránu a na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, jeho střela z otočky ale byla zablokována.

32:49
    Artem Anisimov vypálil z pravého křídla a brankář Calvin Pickard jeho střelu lapačkou vyrazil mimo.

32:23
    Jeden z hráčů Blackhawks se snažil mezi dvěma protihráči proniknout před bránu, ve své snaze ale neuspěl a volný puk přikryl na ledě lapačkou Calvin Pickard. Po přerušení hry je tu další reklamní přestávka.

31:52
    Blake Comeau na obranné modré čáře vyhodil puk bekhendem a zasáhl do pravého ucha Teuva Teräväinena.

31:23
    Colorado Avalanche se ocitlo na levém křídle v postavení mimo hru.
    Fanoušci Colorada jsou ve varu. Dokáží Avalanche vyrovnat?

30:55
    Blackhawks ze středního pásma napálili puk do útočného pásma a kotouč se zřejmě od mantinelu odrazil do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.

30:34
    Teuvo Teräväinen se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, když jeho první střelu zastavil Calvin Pickard a jeho následná dorážka zamířila těsně mimo!

30:15
    Corey Crawford nečekal, až se volného puku před jeho bránou zmocní některý z protihráčů, a holí puk uklidil do bezpečí.

29:34
    Colorado Avalanche přešlo do protiútoku a dostalo se do přečíslení dva na jednoho, které vzápětí zastavila nepřesná diagonální přihrávka z pravého křídla.

29:02
    Zpět k dění na ledové ploše. Colorado Avalanche předvedlo nepřesnou rozehrávku, po které puk skončil na zakázaném uvolnění a hra se přestěhovala před bránu Calvina Pickarda.

28:50
    Na druhou stranu ale také potřeba pochválit Colorado Avalanche za skvěle ubráněné oslabení.

28:22
    Nejen, že se Chicago během přesilové hry nedostalo ani k jedné střele, ale navíc se mu ani nepodařilo usadit v útočném pásmu.

27:55
    Vyloučený Erik Johnson je zpět na ledě a Colorado Avalanche hraje v plném počtu.

27:28
    Možná je to pro někoho přehnané tvrzení, ale takhle přesilová hra Chicaga Blackhawks je naprosto tragická.

26:43
    Gabriel Landeskog odvedl skvělou práci, když na pravém křídle zavezl puk až do útočného pásma a poté ještě objel bránu Coreyho Crawforda, čímž před ztrátou puku ošetřil další cenné sekundy.

26:15
    Blackhawks začínají početní převahu špatně a Coloradu Avalanche se dvakrát v rychlém sledu podařilo vyhodit.

25:48
    Erik Johnson na obranné modré čáře sekl zezadu unikajícího Teuvo Teräväinena a Chicago Blackhawks hraje první přesilovou hru.

25:42
    Erik Johnson (COL) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

25:10
    Phillip Danault vypálil z pravého kruhu pro vhazování poté, co u mantinelu vybojoval puk, jeho střela ale našla pouze lapačku Calvina Pickarda, který byl u své levé tyče včas.

24:21
    Blackhawks se dostali k další střele, kterou tentokrát Calvin Pickard snadno zastavil, a po pěkném zákroku ukryl puk v lapačce.

24:14
    Viktor Svedberg na levém křídle od modré čáry vypálil zápěstím a Calvin Pickard nedokázal jeho střelu udržet, čehož mohl využít dorážející Patrick Kane, brankář Avalanche si ale s jeho pokusem poradil!

23:20
    Chicago Blackhawks vstoupilo do druhé části zápasu vlažně, nyní se to ale snaží napravit. Střela z pravého kruhu pro vhazování byla nepřesná a zamířila nad bránu.

22:45
    Andrew Shaw na levém křídle nabral rychlost a u mantinelu napřáhl k prudké střele, kterou Calvin Pickard vyrážečkou vyrazil mimo.

21:55
    Blake Comeau byl v útočném pásmu příliš rychle a útok Colorada Avalanche opět zastavilo postavení mimo hru.

21:39
    Avalanche zkusili nahodit puk z levého křídla na bránu, jejich nahození ale přes houšť těl před bránou Coreyho Crawforda neprošlo.

21:23
    Colorado Avalanche to tentokrát zkusilo po levém křídle, ani tentokrát se ale k ničemu nedostalo, protože jeho útočnou akci zastavilo postavení mimo hru.

20:51
    Colorado Avalanche přešlo do útoku, na pravém křídle ho ale zastavila hra vysokou holí.

20:04
    Nathan MacKinnon uspěl na vhazování proti Andrewovi Shawovi a Colorado Avalanche se mohlo vydat směrem vpřed.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 4:00.
    Panarin měl po vstřelení krásného gólu důvod k úsměvu.

Chicago vstoupilo do utkání, jak se v roli vedoucího celku centrální divize patří, a rychle se ujalo dvoubrankového vedení, když se během necelých pěti minut prosadili slovenský útočník Richard Pánik, který vstřelil svůj třetí gól v letošní sezóně NHL, a po nádherné akci Artěmij Panarin. Colorado Avalanche prohrávalo 2:0, ale směrem vpřed bylo aktivní, za což v polovině úvodní části zápasu bylo odměněno, když se prosadil jako správný kapitán Gabriel Landeskog. Avalanche hráli v první třetině dvě přesilové hry, ani jednu z nich ale nevyužili. V úvodu té druhé se ocitli u pravé tyče v obrovské šanci Mikhail Grigorenko a Carl Soderberg, zvednout puk nad levý beton Coreyho Crawforda ale natřikrát nedokázali. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 1 Chicago Blackhawks 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    John Mitchell už se na pravém křídle ke střele nedostane a první třetina je u konce.

19:12
    Andrew Desjardins mohl udeřit v oslabení, jenže těsně před bránou byl po ztrátě rychlosti zablokován a ke střele se nedostal.

18:46
    Chicago Blackhawks přežilo obrovský tlak Colorada Avalanche a poté se mu podařilo vyhodit.

17:57
    Mikhail Grigorenko a Carl Soderberg se u pravé tyče snažili vehementně dorazit puk za Coreyho Crawforda, jenže nedokázali puk zvednout nad jeho levý beton!

17:40
    Teuvo Teräväinen (CHI) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

16:36
    Jarome Iginla se mohl řítit sám na bránu, pokud jsem dobře viděl číslo, v poslední chvíli ho ale o puk připravil Brent Seabrook. Obránce Blakhawks dnes hraje skvělý zápas.

16:19
    Zach Redmond odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval střelu Blackhawks z levého křídla.
    Erik Johnson dnes nastoupil k jubilejnímu 500. utkání NHL!

16:06
    Hra byla přerušena v zóně Chicaga Blackhawks a na řadu přichází v první třetině poslední reklamní přestávka.

15:42
    V Pepsi Center se hraje pohledné utkání a hra se přelévá ze strany na stranu. Je vidět, že Chicagu Blackhawks přestávka pomohla, protože nyní působí mnohem živějším dojmem.

14:57
    Avalanche přečkali tlak Blackhawks a poté pouze vyhodili puk do obranného pásma Chicaga, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a mohli rychle odjet střídat.

14:16
    Jarome Iginla se snad poprvé v zápase dostal ke střele, ta ale byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče.

13:47
    Avalanche se ocitli v mezikruží ve slibné šanci, jejich následná střela ale zamířila vedle pravého horního rohu brány.

13:08
    Marián Hossa bekhendem posunul puk na pravém křídle na ze druhé vlny najíždějícího Andrewa Desjardinse, jehož následná střela byla sražena a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

12:56
    Gabriel Landeskog nabral na pravém křídle rychlost a napřáhl ke střele, která se od hole Brenta Seabrooka odrazila do ochranné sítě.

12:30
    Další střela Blackhawks byla sražena do ochranné sítě a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

12:21
    Andrew Shaw mohl u pravé tyče dorážet puk do brány, jenže Calvin Pickard se stihl bleskově přesunout a jeho střelu vyrazil mimo!

11:37
    Blackhaws na levém křídle vypálili od modré čáry a Calvin Pickard si připsal další úspěšný zákrok.

10:40
    Marián Hossa mohl na opačné straně poslat Chicago střelou z pravého křídla zpět do dvoubrankového vedení, jenže Calvin Pickard předvedl skvělý zákrok a jeho střelu směřující do horní části brány vyrazil mimo!
    09:59 Gabriel LANDESKOG - 1:2

09:59
    Colorado právě vstřelilo branku!
    GABRIEL LANDESKOG jako správný kapitán rozradostnil fanoušky v Pepsi Center a vrací Colorado Avalanche rychle zpět do zápasu!! Blake Comeau přihrál před bránu z prostoru u levé tyče Gabrielovi Landeskogovi, který si sjel pro puk a poté ho krásnou táhlou střelou zápěstím poslal přesně do pravého horního rohu nad lapačku Coreyho Crawforda. Asistence: Blake Comeau, Erik Johnson.

09:32
    Colorado Avalanche se vydalo na steč, jenže jeho protiútok na levém křídle zastavil špatný přechod přes útočnou modrou čáru.

09:21
    Chicago Blackhawks si vytvořilo nyní velký tlak a dostalo se ke dvěma nebo třem střelám, ani jedna z nich ale nezamířila na bránu.

08:08
    Colorado Avalanche se sice vydává poměrně často směrem vpřed, jenže Chicago Blackhawks trestá neproměněné šance z rychlých protiútoků a po necelých devíti minutách vede 2:0.
    07:16 Artěmij PANARIN - 0:2

07:16
    Chicago právě vstřelilo branku!
    ARTĚMIJ PANARIN skóruje a po krásné akci zvyšuje na 2:0!! Patrick Kane na modré čáře skvěle podržel puk a poté ho bekhendem poslal do jízdy Artěmijovi Panarinovi, který si z pravého křídla sjel před bránu a po nádherné stahovačce bekhendem poslal puk mezi betony Calvina Pickarda do brány. Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith.

06:59
    Mikhail Grigorenko na levém křídle u mantinelu vybojoval puk a poté ho rychle nahodil za bránu.

06:39
    Colorado Avalanche na pravém křídle útočného pásma marně bojovalo o puk a Chicago Blackhawks přešlo do protiútoku, jenže akci hostujícího týmu přerušilo postavení mimo hru.
    Tyson Barrie během rozbruslení prokázal velmi šikovné ruce.

06:13
    Colorado Avalanche úvodní přesilovou hru nevyžilo, zatímco na opačné straně v úvodu zápasu skóroval Richard Pánik, který poslal Chicago Blackhawks do jednobrankového vedení. Calvin Pickard zmrazil u své pravé tyče puk a na řadu přichází reklamní přestávka.

05:32
    Corey Crawford u své levé tyče přerušil hru a přikryl puk na ledě lapačkou.

05:20
    Mikhail Grigorenko nádhernou přihrávkou z levého křídla přenesl hru doprava na najíždějícího Johna Mitchella, který mohl ze druhé vlny posílat puk do prázdné brány, jenže si puk ještě zpracovával a následnou střelu Corey Crawford vyrazil!

04:36
    Hráči Colorada Avalanche nedokázali na modré čáře zachytit neposedný kotouč a sami se tak připravili o útočné pásmo.

04:10
    Blake Comeau vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována a Blackhawks vzápětí odpálili puk k bráně Calvina Pickarda.

03:15
    Brent Seabrook (CHI) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
    03:03 Richard PÁNIK - 0:1

03:03
    RICHARD PÁNIK střílí gól a otevírá skóre dnešního zápasu!! Andrew Shaw přihrávkou zpoza brány našel před brankovištěm Richarda Pánika, který prokázal velký důraz a mezi lapačkou a levým betonem Calvina Pickarda puk poslal k pravé tyči. Asistence: Andrew Shaw, Viktor Svedberg.

02:37
    Na opačné straně ledové plochy se vydal z brány také Calvin Pickard, který si dojel pro puk doprava a poté ho rozehrál bekhendem o mantinel za svou bránou.

01:55
    Corey Crawford se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Avalanche a poté v klidu rozehrál.

01:33
    Marián Hossa tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela ale zamířila mimo.

00:38
    Blake Comeau ukryl Blackhawks puk před bránou a málem se řítil sám na bránu, v poslední chvíli ho o něj ale připravil Brent Seabrook.

00:19
    Colorado Avalanche vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra po byla po 19 sekundách přerušena.

00:05
    V Pepsi Center právě začalo čtvrté a poslední střetnutí mezi Coloradem Avalanche a Chicagem Blackhawks v letošní sezóně NHL. Úvodní vhazování vyhráli Blackhawks.

00:01
    Video, které právě běží v Pepsi Center na kostce nad ledem.

V sestavě hostujícího Chicaga Blackhawks se dnes nepředstaví obránce Michal Rozsíval, kterého nahradí Viktor Svedberg. V týmu Blackhawks naopak nechybí Marián Hossa, Richard Pánik a také nová akvizice Jiří Sekáč. V bráně Colorada Avalanche začne podle předpokladů mladý Calvin Pickard, zatímco prostor tří tyčí na straně Chicaga bude hájit Corey Crawford.
    V Pepsi Center právě probíhá rozbruslení Colorada Avalanche.

Colorado Avalanche: Pickard (Will) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Redmond, Bigras – Iginla (A), MacKinnon, Duchene – Landeskog (C), Soderberg, Comeau – Grigorenko, Wagner, Tanguay – McLeod (A), Mitchell, Skille. Hlavní trenér: Patrick Roy.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Van Riemsdyk, Hjalmarsson, Seabrook (A), Svedberg, Gustafsson – Shaw, Teräväinen, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Desjardins, Danault, Pánik – Mashinter, Rasmussen, Sekáč. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Ryan Galloway, Ryan Gibbons.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Marián Hossa (CHI) 8+17, +/- +10
    Richard Pánik (CHI) 2+1, +/- 0
    Jiří Sekáč (CHI) 1+2, +/- -1

Hráči mimo hru:

Michal Rozsíval (CHI) 0+4, +/- +3 (dolní část těla)

Vzájemné zápasy:

11.01.16 Chicago – Colorado 6:3
    01.01.16 Colorado – Chicago 3:4
    16.12.15 Chicago – Colorado 0:3
    Patrick Kane vede tabulku střelců a dva góly před Ovečkinem.

Chicago Blackhawks:

Chicago se bude muset obejít bez Jonathana Toewse, který si musí odpykat trest na jeden zápas kvůli neúčasti na All-Star Game. Toews v úterý netrénoval, příčinou ovšem nebylo žádné onemocnění, a během tréninku si zahrál v prvním útoku Teuvo Teräväinen. Proti Coloradu Avalanche by měl v bráně začít brankář Corey Crawford, který byl jmenován druhou největší hvězdou ledna poté, co svému týmu vychytal z jedenácti zápasů devět výher s průměrem inkasovaných branek na zápas 1,64 a úspěšností 95,2%. Skvělou bilanci brankáře Blackhawks ještě umocňují dva shutouty. Chicago prohrálo poslední tři venkovní zápasy a doufá, že mu přestávka pomůže k návratu na vítěznou dráhu. Blackhawks odehráli v lednu během 26 dnů 14 zápasů a celkem mají odehraných 53 zápasů, což je nejvíce ze všech týmů.
    Mladí fanoušci Colorada měli možnost nahlédnout do kabiny.

Colorado Avalanche:

Brankář Calvin Pickard v bráně Colorada Avalanche nastoupí od začátku potřetí v řadě a hlavní trenér Patrick Roy se nechal slyšet po pondělním tréninku, že má jeho plnou důvěru. Podle legendy Colorada Calvin Pickard odvádí v bráně skvělou práci a je přesvědčen, že další dobrý zápas odchytá i proti Chicagu Blackhawks. Roy také prozradil, že Jarome Iginla, Matt Duchene a Nathan MacKinnon budou hrát v jedné lajně, zatímco Alex Tanguay po vynechání jednoho zápasu po boku Chrise Wagnera a Mikhaila Grigorenka. Obránce Brad Stuart je po operaci zad mimo hru. Colorado Avalanche vyhrálo 18 z posledních 28 zápasů a v současné chvíli zdrží divokou kartu, která mu zajišťuje účast v playoff. Colorado se v posledním zápase před přestávkou představilo ve Staples Center, kde podlehlo 4:3 domácímu Los Angeles Kings. Jinak se ale Avalanche velmi daří, když před přestávkou vyhráli pět z posledních šesti zápasů.
    John Scott žije svůj sen!

Chicago Blackhawks v letošní sezóně prohrálo proti Coloradu Avalanche úvodní vzájemný duel, poté ovšem dva zápasy vyhrálo. Oba dva týmy se letos utkají v základní části naposledy. Během předchozích střetnutí nejvíce zazářili v dresu Chicaga kapitán Jonathan Toews a útočník Patrick Kane, kteří během úvodních tří zápasů zaznamenali dohromady devět kanadských bodů, Toews pět za tři góly a dvě asistence, zatímco Kane čtyři za dva góly a dvě asistence. Kanadské bodování Colorada vede ve vzájemných střetnutích proti Blackhawks Matt Duchene, který zaznamenal tři góly a tři asistence, celkem tedy šest kanadských bodů. Čtvrtým a posledním vzájemným duelem v letošní sezóně NHL mezi Chicagem Blackhawks a Coloradem Avalanche Vás s potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. Landeskog (Comeau, Johnson) – 4. Pánik (Shaw, Svedberg), 8. Panarin (Kane, Keith)

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Ryan Galloway, Ryan Gibbons