2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Česko
Pátek 15.04.2016, 18:00 • Pirkkala, Finsko • Reprezentace do 16 let

58:54
    Daniel Dvořák vyjel z brankoviště a Češi to zkusí se šesti hráči v poli. Držme jim palce!

55:06
    Poměr sil na ledě se po vyloučení Vojtěcha Střondaly bohužel vyrovná. Český hráč se provinil podražením, za což mu byl udělen trest na dvě minuty.

54:08
    Finský celek dostal trest za příliš mnoho hráčů na ledě a přichází tak určitá šance na vyrovnání! Za prohřešek svého týmu usedá za katr Konsta Hirvonen.

50:28
    Finsko právě vstřelilo branku!
    To je škoda...nerozhodný stav vydržel jen čtyřiadvacet vteřin. Před Dvořákovou bránou zaúřadovala čtvrtá útočná formace Finů a po Hirvonenově přihrávce vrátil vedení na stranu Seveřanů SAMPO RANTA. Asistence: Konsta Hirvonen a Eetu Mäki.

50:04
    Česko právě vstřelilo branku!
    Svěřenci Petra Hakena se deset minut před koncem základní hrací doby konečně prosazují! Přihrávku Pavla zužitkoval ONDŘEJ BLÁHA, který svou přesnou střelou vyrovnal stav utkání na 1:1. Asistence: Ondřej Pavel a Adam Klapla.

46:04
    Za držení protihráče si půjde odpočinout Kalle Matikainen, jenž za svůj prohřešek inkasoval trest na dvě minuty.

30:06
    Jesperi Kotkaniemi si v souboji o puk pomohl držením protihráče, za což mu byl vyměřen dvouminutový pobyt na trestné lavici. Česká republika tak má po polovině základní hrací doby příležitost vyrovnat!

26:08
    Vyloučení v týmu Finsko: Ville Petman obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

11:54
    Hru v početní výhodě si poprvé v zápase vyzkouší také české mužstvo, za hákování odchází za katr Uula Ruikka.

07:43
    Obrovská škoda pro český národní tým, který inkasoval úvodní gól dvě vteřiny před vypršením přesilové hry soupeře. Gólový účet zápasu v početní výhodě otevřel ARTTU NEVASAARI. Bez asistence.

05:45
    Další trest pro český tým si tentokrát vykoledoval Adam Gajarský, který si odpyká dvě minuty za podražení.

00:25
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je hned v jeho úvodní minutě Zdeněk Sedlák, který inkasoval dvouminutový trest za hákování.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 8. Nevasaari, 51. Ranta (Hirvonen, Mäki) – 51. Bláha (Pavel, Klapla)

Finsko: Tikkanen (Nurmi) – Vuorinen, Åkerman, Rannisto, Salmela "C", Kukkonen, Seppälä, Kakkonen, Ruikka – Tanus, Kotkaniemi, Nordgren – Petman, Moilanen, Nevasaari – Matikainen, Kupari, Haatanen – Ranta, Hirvonen, Mäki
    Česko: Dvořák (Haas) – Dajčar, Martinec, Malík "C", Dluhoš, Adámek, Bernáth, Seemann, Kowalczyk – Gajarský, Sedlák, Kvasnica – Blümel, Lauko, Koblížek – Jeník, Střondala, Plášek – Klapla, Pavel, Bláha

Rozhodčí: Lassi Heikkinen – Tuomas Riiho, Lauri Nikulainen (všichni Finsko)