L. Mikuláš – FC Košice 0:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – Bardejov 1:3 (kon.) | R. Sobota – Lok. Košice 0:2 (kon.)
Lipany – Poprad 1:3 (kon.) | Haniska – MFK Zvolen 2:2 (kon.) | Martin – Nové Mesto n/V 1:5 (kon.)
Nitra – Skalica 1:4 (kon.)
FC Nitra
1:4 (1:2)
MFK Skalica
sk Sobota 13.08.2016, 18:00 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Futbalisti Skalice deklasovali Nitru na jej ihrisku vysoko 4:1. Záhorákom sa podarilo v prvom polčase otočiť nepriaznivé skóre z 0:1 na 2:1 a hostia výborne začali aj druhý polčas, keď už po dvoch minútach prekonal Stránského Hruška. Snaha Nitry o kontaktný gól vyšla na zmar. Navyše v nadstavenom čase sa z rýchleho protiútoku ešte presadil Šebesta. Hostia podali pod Zoborom vysoko taktický výkon a ich víťazstvo je úplne zaslúžené. (19:59:50)

90+2

90+1
    Skalica dala gól!

Posledný kliniec do domácej rakvy zatĺkol DANIEL ŠEBESTA, ktorý po rýchlom protiútoku dáva výsledku konečnú podobu -1:4.

90
    Žltú kartu dostáva Jakubek (MFK Skalica).

81
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Jakubek.

80
    Po rohovom kope hlavičkoval z dobrej pozície Balaj, no iba rovno do rúk brankára Čikoša-Pavlička.

79
    Domáci zatlačili súpera a vypracovali si už svoj piaty rohový kop.

78
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Valenta, prichádza Ďurek.

77
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Hruška, prichádza Ulrich.

76
    Nitra je v tejto fáze zápasu aktívnejšia, ale v koncovke sa trápi. Domáci budú zahrávať rohový kop.

75
    Žltú kartu dostáva Mizerák (MFK Skalica).

73
    Žltú kartu dostáva Konečný (MFK Skalica).

70
    Zverenci trénera R. Barboríka sa usilujú streliť kontaktný gól. Po rohovom kope mal možnosť na skórovanie Shejbal, ale tomu dnes nie je súdené dať gól.

62
    Shejbalovi sa nepodarilo nájsť recept na brankára Čikoša-Pavlička. Jeho tri dobré možnosti v krátkom slede zostali nevyužité.

59
    Nitra sa snaží ešte s výsledkom niečo urobiť. Kopať bude svoj druhý rohový kop v zápase.

56
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Oravec, prichádza Balaj.

56
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Križko, prichádza Kotrík.

55
    Skaličania kontrolujú dianie na ihrisku a budú zahrávať siedmy rohový kop.

47

Hostia zaznamenali výborný vstup do druhého polčasu. Spoza šestnástky vyslal parádnu strelu na brankára Stránského agilný LUKÁŠ HRUŠKA a po teči domácich obrancov hostia razom vedú o dva góly – 1:3.