Bologna – Cagliari 2:1 (kon.) | Atalanta BC – Turín 2:1 (kon.) | Chievo – Lazio 1:1 (kon.)
AC Milán – Udinese 0:1 (kon.) | AS Řím – Sampdoria 3:2 (kon.) | Pescara – Inter 1:2 (kon.)
Chievo Verona
1:1 (0:0)
S. S. Lazio
Neděle 11.09.2016, 15:00 • Marco Antonio Bentegodi, Verona • Italská Serie A • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, sedm zápasů dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší italská fotbalová liga, většina se začátkem v 15 hodin, to je také případ duelu Chieva s Laziem, kterému bude věnován tento on-line přenos. Mírným favoritem jsou hosté.

Chievo

Domácí v úvodním duelu sezóny porazili na svém hřišti, možná trochu překvapivě, milánský Inter 2:0, poté ovšem prohráli na půdě Fiorentiny 0:1.

Lazio

Hosté jsou na tom podobně, také oni první zápas zvládli, když hokejovým výsledkem přehráli Atalantu, zvítězili 4:3 gólem Cataldiho minutu před koncem. Ve druhém utkání podlehli před zraky svých fanoušků Juventusu 0:1.

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi – L. Castro, Radovanović, Hetemaj – Birsa – Pellissier, Meggiorini.
    Náhradníci: Bressan, Seculin – de Guzmán, Spolli, N. Rigoni, Cesar, Izco, Frey, Parigni, Bastien, Inglese, Floro Flores.

S. S. Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Bastos, Radu – Parolo, Biglia, Lulić – Anderson, Immobile, Kishna.
    Náhradníci: Strakosha, Vargić – Hoedt, Patric, Cataldi, J. Lukaku, Đorđević, Wallace, Keita, Milinković-Savić, C. Lombardi, Murgia.

Rozhodčí: D. Orsato.

1

2
    Hosté se dostávali před Sorrentina, ten nakonec zasahovat nemusel, spoluhráči míč odkopli do bezpečí.

4
    Rohový kop vybojovalo Lazio.

4
    Míč byl odvrácen do zámezí, hosté budou vhazovat aut.

4
    Hostující hráč se dostal do velké příležitosti, avšak i kdyby skóroval, gól by pro ofsajd nebyl uznán.
    4.

7
    Další minuty jsou ve znamení spíš nudného fotbalu, hlavní děj se odehrává u středové lajny.

8
    Neposlušný míč ujel do zámezí a Sorrentino se postará o rozehrávku od brány.

9
    Hosté vyrazili do rychlého brejku, avšak po špatné přihrávce o míč přichází.

12
    Pellissier inkasoval nepříjemný úder do hlavy a zůstává ležet na trávníku.

14
    Po ošetření odchází domácí hráč za postranní lajnu, aby mohla hra pokračovat.

15
    Domácí budou rozehrávat z dobré vzdálenosti od brány, podaří se jim ohrozit Marchettiho?

16
    Opravdu, hostující brankář musel ukázat své umění. Centrovaný míč doplachtil přímo na hlavu nehlídaného Cacciatoreho, který se jej pokoušel usměrnit za brankovou čáru, avšak Marchetti vytasil excelentní zákrok, rychle skočil a míč bravurně vyrazil. Teď je třeba gólmana Lazia hodně pochválit.
    16.

19
    Hosté si tak dlouho přihrávali, až jim míč utekl a skončil u protivníka.

21
    Špatné řešení připravilo hosty o dobrou možnost, nepřesná přihrávka skončila u Sorrentina, jenž v klidu sebral balón do rukavic.

22
    Domácí reklamovali ruku před pokutovým územím celku z hlavního města, hraje se ale dál.

24
    Akce na jeden dotek Laziu nevyšla, neposlušný míč skončil u Sorrentina.

26
    Hlavní arbitr na chvíli přerušuje hru, aby hráčům v horkém počasí dal možnost se občerstvit u postranní lajny.

28
    Pokračuje se dál, hosté drží míč na své polovině.

31
    Obraz hry zůstává stejný, jsou to spíš hosté, kdo se snaží útočit, ale vinou špatných přihrávek Sorrentina nedokáží výrazněji ohrozit, jedinou velkou gólovku měli dosud domácí.

33
    Hosté si přihrávají na své straně, do hry zapojují i Marchettiho.

34
    A stejná písnička, po rychlém útoku utekl míč Kishnovi z kopačky, takže se hráč Lazia do šance nedostal.

34
    Parolo hlavou poslal míč vysoko nad bránu.

37
    Týmy si míč mezi sebou doslova vyměňují, nevypadá to, že by se diváci v první půli dočkali nějaké branky.

39
    Hosté mohli využít otevřené domácí obrany, Immobile si však balón dlouho zpracovával a poté navíc zamířil do protihráče před sebou.

41
    Meggiorini se hodně rozčiloval na hlavního arbitra, že neodpískal faul při jeho útočné snaze, se svými spoluhráči se musí stáhnout.

43
    Marchetti v klidu sebral letící míč do rukou a rozehrál.

44
    Dainelli poslal k zemi Immobileho a i když se hodně diví rozhodnutí hlavního sudího, jenž odpískal faul, nemůže s tím nic dělat.

45
    Přetažený centr proletěl pokutovým územím Chieva a skončil za postranní lajnou. Sorrentino mohl zůstat zcela v klidu.

45+1
    Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.

45+2
    Hříšník posledních minut Dainelli inkasoval úder do hlavy a je ošetřován.

45+3
    Od brány bude odkopávat Sorrentina, nepříliš pohledná první půle se chýlí ke konci.

45+4

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Spíš nudná první půle končí, k vidění byla jediná velká šance, kterou obstarali domácí, když Cacciatore hlavičkovým pokusem nechal vyniknout pouze Marchettiho, jinak to byla velká bída s velkými nepřesnostmi a častým přerušováním. Nabídne druhá půle kvalitnější podívanou?

46

48
    Radu si míč nedokázal zpracovat, ten mu utekl do zámezí.

50
    Hosté pokračují v nepřesných přihrávkách končících u Sorrentina.

51
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

52
    Chievo právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení. ALESSANDRO GAMBERINI si vyskočil na centrovaný balón a hlavou jej poslal ke vzdálenější tyči, od které se míč odrazil za čáru. Marchetti byl bez jakékoliv šance.
    52. Alessandro GAMBERINI - 1:0

52
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ricardo Kishna, přichází Balde Diao Keita.

54
    Žlutou kartu dostává Përparim Hetemaj (Chievo Verona).

55
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Zatímco v první půli byla k vidění jediná gólovka, v té druhé během deeti minut padly dva góly. Po faulu rozehrávali hosté zhruba mezi středovou lajnou a pokutovým územím Chieva, centrovaný míč vrátil hlavou před bránu nový muž na hřišti Keita a tam jej tečoval za čáru, trochu se štěstím, STEFAN DE VRIJ.
    55. Stefan de Vrij - 1:1

58
    Domácí mohli jít zpátky do vedení, Birsa dobře odcentroval před bránu, sám před brankářem se zničehožnic zjevil Cacciatore, balón však poslal mimo bránu a hodně se na sebe poté zlobil.

59
    Už dva mače Serie A byly přerušeny pro déšť, nad stadionem ve Veroně však stále svítí ostré slunce.

60
    Žlutou kartu dostává Marco Parolo (S. S. Lazio).

62
    Rohový kop pro Chievo.

63
    Vynikající Marchetti opět drží svůj celek, znovu si jeho spoluhráči nepohlídali prostor před bránou, k nebezpečné hlavičce se dostal opět Gamberini, avšak tentokrát jeho pokus bravurně hostující gólman vyrazil.
    63.

66
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Sergej Milinković-Savić.

67
    Marchetti se musel mít na pozoru, tentokrát to ale nebyl žádný těžký zákrok, jeho spoluhráči mu hodně pomohli.

68
    Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).

70
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Sergio Pellissier, přichází Roberto Inglese.

71
    Podobně jako v první půli, i tentokrát dostávají hráči obou celků možnost občerstvit se u postranní čáry.

73
    Nepříjemnou hlavičku dokázal Sorrentino zkrotit před brankovou čárou.

74
    Parolo si míč zpracoval, avšak poté jej poslal příliš vysoko nad domácí svatyni.

76
    Přechod do pokutového území se hostům nezdařil, domácí míč odkopávají do bezpečí.

76
    Milinković-Savić před sebou měl otevřený prostor, chtěl poslat míč ke vzdálenější tyči, ovšem minul.

77
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Jonathan de Guzmán.

79
    Keita to udělal velice dobře, prošel do pokutového území z pravé strany a vystřelil po zemi na bližší stranu, Sorrentino byl ovšem připraven a míč lapil.

80
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Alessandro Gamberini, přichází Boštjan Cesar.

81
    Immobile zády k bráně poslal hlavou balón vysoko nad.

83
    Sorrentino byl u balónu dřív a před dobíhajícím protihráčem jej schoval do rukou.

84
    Přetažený centr na druhé straně, de Guzmán poslal míč do zámezí.

85
    Dobrá možnost pro Lazio a domácí se musí mít na pozoru.

85
    Balón šel z ostrého úhlu přímo do brány, Sorrentino byl ovšem připravený a vyboxoval jej do bezpečí.

86
    Keita místo přihrávky volil hodně nepřesnou střelu, třebaže před bránou stál naběhnutý Immobile.

87
    Žlutou kartu dostává Dušan Basta (S. S. Lazio).

88
    Cacciatore dnes už podruhé zmařil velkou možnost, když v podstatě osamocen před brankářem hlavičkoval mimo tři tyče.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Filip Đorđević.

89
    Hlavní arbitr nyní zřejmě odpustil hostům faul před svým pokutovým územím a nechává ve hře pokračovat.

90
    Držení míče: 54 % – 46 %.

90+1
    Nastavovat se bude, dle očekávání, pět minut.

90+2
    Žlutou kartu dostává Boštjan Cesar (Chievo Verona).

90+3
    Žlutou kartu dostává Felipe Anderson (S. S. Lazio).

90+4
    Hodně přibylo faulů v nastaveném čase, oba celky nechtějí udělat chybu.

90+4
    Slabá střela Castra po zemi nemohla Marchettiho nijak ohrozit.

90+5
    Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).

90+6

Na začátku druhé půle se domácí dostali do vedení, ovšem hosté téměř vzápětí srovnali a ač si oba celky dokázaly ještě nějaké příležitosti vypracovat, remízový stav už zůstal zachován. Z celkového pohledu je remíza nejspíš spravedlivá, žádný z celků si dnes zvítězit nezasloužil.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek neděle a příště na počtenou. (17:04:15)