Buffalo – New Jersey 1:2 (po pr.) | Toronto – Philadelphia 6:3 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 2:1 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (po pr.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Winnipeg Jets
Sobota 12.11.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Domácím se vstup do letošního ročníku vůbec nepovedl, o čemž svědčí zisk 10 bodů a poslední místo Centrální divize. Horší v celé NHL už jsou jen Kojoti z Arizony a Carolina. Colorado navíc trápí vysoký počet inkasovaných gólů, v posledních pěti duelech dostalo neuvěřitelných 18 branek.

Semjon Varlamov – 8 zápasů, úspěšnost 88,1 %

Vše nasvědčuje tomu, že kanadskému celku svítá na lepší časy. Jets zatím nasbírali 15 bodů, za což jim patří čtvrté místo Centrální divize a sedmá příčka v konferenční tabulce. Hráči Winnipegu ovšem dominují individuálním statistikám, Patrik Laine je s 11 góly nejlepším střelce NHL, Mark Scheifele dokonce s 19 body nejproduktivnějším mužem celé soutěže.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Gelinas, Beauchemin, Ťutin – Rantanen, Duchene, MacKinnon – R. Bourque, Söderberg, Landeskog (C) – Iginla, Grigorenko, Colborne – J. Mitchell, Martinsen, McLeod.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Byfuglien, Morrissey, Myers, Enström, Trouba, Chiarot – Laine, Scheifele, Ehlers – Wheeler (C), Petan, Connor – B. Tanev, Lowry, Copp – Thorburn, Burmistrov, Daňo..

Pepsi Centrem zní nyní kanadská hymna, začátek zápasu bude mít malou prodlevu.

00:01

00:02
    Úvodní buly dnešního zápasu vyhrávají domácí.

00:24
    Barrie se ubránil napadajícím hráčům, nyní bude rozehrávat.

00:49
    Jarome Iginla si z rohu nebezpečně vybruslil až před Hutchinsona, na kterého ovšem z bezprostřední blízkosti bekhendem nevyzrál!

01:32
    Oba brankáři si připsali zahřívací zákroky. Nyní je hra přerušena po zákroku hostujícího brankáře proti střele Beauchemina.

01:52
    Landeskog zkusil z nulového úhlu nachytat Hutchinsona, ten byl ale pozorný a přerušil hru.

01:57
    Colorado zasypává hostující bránu sprškou střel, další zákrok Hutchinsona.

02:36
    Po střele Patrika Laineho cinkla tyč domácí brány, jednalo se ovšem nejspíš jen o oblouk brankové konstrukce!

03:36
    R. Bourque byl skvěle zastaven Byfuglienem, u puku jsou Tryskáči.

04:15
    Grigorenkovu rychlo střelu zápěstím vykopává Hutchinson pohotovým zákrokem.

04:27
    Třetí domácí lajna byla nachytána v ofsajdu.

04:31
    Thorburn se inhned po buly pustil do bitky s domácím McLeodem. Rvačka končí zaklesnutím obou hráčů do sebe, oba se nakonec přátelsky poplácali po zádech. Velmi sympatické gesto těchto borců!

04:31
    McLeod (COL) a Thorburn (WPG) jsou vyloučeni na 2 minuty za bitku.

06:45
    Tanev poslal k ledu Barrieho, rozhodčí ovšem vylučovat nebude.

07:08
    Střelu Trouby od modré podržel ve své náruči Varlamov, následuje buly před ruským brankářem.

07:18
    MacKinnon poslal přihrávku před branku Duchenovi, ten ovšem kotouč nedokázal zachytit.

08:03
    Čtvrtá lajna hostů dostala Avalanche pod tlak, ti pouze vyhazují do středního pásma.

08:51
    Landeskog nabil na modré Gelinasovi, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.

09:28
    J. Mitchell z pravého křídla vysoko přestřelil.

09:54
    Odpískáno zakázané uvolnění Colorada, a tak se hra musí přestěhovat před bránu Varlamova.

10:44
    Johnson bude rozehrávat další akci domácích.

10:59
    Daňo si sjel na osu hřiště, následně vypustil rychlou střelu zápěstím nad levý beton Varlamova, ten měl co dělat, aby stihl puk vyrazit lapačkou. Skvělý zákrok ruského brankáře!

11:54
    Varlamov musel opět do rozkleku, tentokrát zasahoval proti střele Myerse.

12:17
    Enströmovu střelu od modré zablokoval bránící Gelinas. Hosté jsou nyní aktivnějším celkem.

12:50
    Byfuglien skvěle odzbrojil Duchena, toho ale hosté nevyužili, pouze vyhazují puk přes celé hřiště.

13:36
    Hutchinson zastavuje puk za brankou, rozehrávat bude Chiarot.

14:28
    Máme tu první přesilovou hru zápasu, kterou si zahrají hokejisté Colorada. Burmistrov (WPG) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

15:24
    Střelu MacKinnona z levého kruhu vyráží povyjetý Hutchinson.

15:44
    Hosté šetří čas v pásmu soupeře.

16:03
    Opět puk míří až na Varlamova.

16:28
    První přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Hosté jsou v plném počtu.

17:18
    Sledujeme velmi nepřesné kombinace, které logicky nepřinášejí zakončení.

17:48
    Connor ze středu hřiště vyklepal výstroj ruského brankáře ve službách Avalanche.

18:35
    Beaucheminova střela od modré orazítkovala pouze zadní mantinel.

18:58
    Po závaru v hostujícím brankovišti musel jeden z hostů důrazně odpálit puk.

19:46
    Rantanen se dokázal natlačit před Enströma, dokonce bekhendem zakončil. Hostující brankář ale sevřel betony a puk za brankovou čáru nepustil, následně byla klec Winnipegu posunuta!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Sledovali jsme velmi vyrovnanou bitvu, která nám prozatím branku nepřinesla. Blízko byl hned v úvodu Iginla, jenže jeho bekhend zamířil jen do hrudníku Hutchinsona, naopak proti rychlé střele Daňa vytasil skvělý zákrok Semjon Varlamov. První třetinu nám okořenila také bitka mezi McLeodem a Thornburnem, která ovšem dopadla nerozhodně.

Další třetina začne přibližně v 4:07!

20:01

20:05
    Po úvodním buly jsou u puku hosté.

20:25
    Vysoké napadání Jets způsobilo Barriemu problémy, domácí bek ovšem situaci nakonec zvládl.

20:47
    Scheifele (WPG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Druhá přesilovka domácích byla rychle využita! Kombinace směřovala přes Johnsona až na pravý kruh, kde byl připraven MIKKO RANTANEN. Ten naznačil střelu, udělal ještě dva krůčky vpřed, následně trefil bližší šibenici hostující brány. To byla nádherná branka finského útočníka! Asistence: Erik Johnson, Nathan MacKinnon.
    21:03 Mikko RANTANEN - 1:0

22:27
    Zakázané uvolnění Colorada.

22:29
    První přesilovku si zahrají také hosté. Gelinas (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

23:00
    Tvrdá střela Byfugliena byla zastavena clonícími hráči.

23:28
    Nikolaj Ehlers se ocitl po přihrávce z rohu hřiště zcela sám před Varlamovem, jenže puk mu trestuhodně přeskočil čepel, a tak z obrovské šance nakonec nic nebylo!

24:11
    Domácím se daří vyhodit puk přes všechny čáry.

24:29
    Sekundu před návratem Gelinase na led bylo hostům odpískáno postavení mimo hru.

24:30

25:00
    Barrie v rychlém útoku přihrál před bránu na Colborna, který tváří v tvář nedokázal vyzrát na Hutchinsona!

25:38
    Chiarot (WPG) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

26:41
    Kostrbatá kombinace domácích končí zákrokem Hutchinsona.

27:07
    Střela Iginly z pravého kruhu byla zablokována bránícím hráčem.

27:28
    Nyní hosty podržel Hutchinson, když ve velké šanci vychytal Colborna!

27:38

28:13
    MacKinnonův bekhend se mezi tři tyče nevešel, přesto jsou u puku stále domácí.

28:44
    Hra přerušena pro nedovolenou hru vysokou holí jednoho z hostů.

29:13
    Počet střel: Colorado – 12, Winnipeg – 9.

29:33
    Domácí přidávají druhou překrásnou branku do sítě Winnipegu! Landeskog předal puk na modrou čáru Barriemu, který si sjel až na pravý kruh, odkud přesně našel před prázdnou bránou nastavenou hůl, jejímž vlastníkem byl RENE BOURQUE. Ten už pouze posunul kotouč do odkryté klece. Asistence: Tyson Barrie, Gabriel Landeskog.
    29:33 Rene BOURQUE - 2:0

29:58
    J. Mitchell (COL) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

30:51
    Domácí se brání doslova znamenitě, puk opět letí přes celé hřiště.

31:58
    Colorado nepovolilo svému soupeři při jeho přesilovce ani jeden střelecký pokus, domácí jsou v plném počtu.

33:09
    Puk doklouzal až k Varlamovovi, který raději přerušil hru. Po odpískání se do Gelinase pustil Copp, rozhodčí museli oba borce od sebe odtrhnout.

33:27
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jako blesk z čistého nebe nyní udeřili Tryskáči! Vyhození Colorada zachytil na modré čáře Ehlers, okamžitě vyslal kupředu svého kapitána BLAKEA WHEELERA, jehož dobře mířen střela na přední tyč dnes poprvé rozvlnila síť v bráně Varlamova. Asistence: Nikolaj Ehlers.
    33:27 Blake WHEELER - 2:1

35:30
    Ťutin (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

36:00
    Z krásnými brankami se nám dnes snad roztrhl pytel! Rychlá přesilovková kombinace šla přes Ehlerse za branku na Wheelera, který namazal před bránou stojícímu MARKU SCHEIFELEMU. Nejproduktivnější muž soutěže vypálil z první a trefil přesně vzdálenější roh domácí brány. Asistence: Blake Wheeler, Nikolaj Ehlers.
    36:00 Mark SCHEIFELE - 2:2

38:17
    Dělovku Trouby z kraje pásma vyráží domácí brankář.

38:20
    Hosté mají další příležitost ke skórování. Söderberg (COL) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

38:51
    Avalanche se osvobozují vyhozením k brance Hutchinsona.

39:12
    Opět puk míří až k bráně Winnipegu.

39:49
    Zpoza brány dostal nabito Jacob Trouba, avšak toho tentokrát vychytal hbitý Varlamov!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám zcela vynahradila to, co jsme v té první neviděli. Skóre utkání otevřel přesnou přesilovkovou trefou Mikko Rantanen, do dvougólového vedení poslal Laviny po dokonalé přihrávce Barrieho Rene Bourque. Jenže hosté se dokázali z inkasovaných branek oklepat. Nejprve snížil na 1:2 z pohledu Jets Blake Wheeler, přesně čtyři minuty před druhou sirénou vyrovnal v početní výhodě nejproduktivnější muž ligy Mark Scheifele. Dokoná Winnipeg obrat?

Další třetina začne přibližně v 5:05!

40:01

40:40
    Domácí jsou na puku a budou rozehrávat.

41:51
    Rychlý útok Colorada končí za brankou Hutchinsona.

42:49
    Tryskáči se snaží dokonat obrat, jenže nepřesnosti zatím srážejí kanadský celek.

43:25
    Wheeler nezachytil puk ve středním pásmu, následně byl odpískán ofsajd Avalanche.

43:40
    Laine zkoušel vzít zodpovědnost na sebe, jenže vypálil pouze do blokujícího soupeře.

44:18
    Ťutinova tvrdá rána od modré se odrazila nejspíš od Rantanena těsně vedle zadní tyče hostující klece!

44:52
    Beaucheminovi utekl puk přes modrou čáru, domácí tak ztrácejí pásmo.

45:32
    Barrie poslal přihrávku na Martinsena, jehož střela z první se norskému útočníkovi vůbec nezdařila.

45:54
    Domácí jsou nyní aktivnějším celkem, avšak Winnipeg se zuby nehty brání.

46:26
    Proti Wheelerově dělovce měl Semjov Varlamov připraven levý beton.

46:47
    Landeskog nestihl prudký kotouč, a tak rozhodčí musel odpískat zakázané uvolnění domácích.

47:13
    Daňo byl ve středním pásmu tvrdě poslán k ledu Ťutinem. Rozhodčí zůstávají klidní, protože se o faul očividně nejednalo.

47:48
    Colborne opět zaměstnal Hutchinsona, ten si připisuje další úspěšný zákrok.

47:58
    Johnson zamířil ihned po buly do tvrzeného skla za bránou Jets.

48:23
    Zadorov (COL) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

48:46
    Domácí nekompromisně odpalují puk od své brány.

49:22
    Po střele Enströma vypadl puk z klubka clonících hráčů, bohužel pro hosty Connor mířil jen do betonu fantastického Varlamova. Ruský brankář nyní drží šance svého týmu na výhru!

50:00
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

50:09
    Druhé zakázané uvolnění Jets v řadě.

50:23

50:36
    Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění. Tato pasáž zápasu není pro oko diváka příliš dobrá.

50:40
    Bezprostředně po buly schytal Thornburn ránu holí do obličeje, proto si odpyká McLeod (COL) 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

51:16
    Scheifele nedokázal přesně zamířit, na druhé straně donutil Hutchinsona k zákroku rukavicí Andreas Martinsen.

51:46
    Landeskog vyvezl puk, dokonce stihl zaměstnat hostujícího brankáře, který musel zasahovat ramenem.

52:01
    Přesilovka hostů končí. Lowry (WPG) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

52:22
    Tryskáči drží puk v útočném psámu, za malou chvíli se vrátí z trestné lavice domácí McLeod.

52:40

53:24
    Barrieho tvrdou střelu od modré zablokoval Andrew Copp.

53:53
    Hosté se vysvobozují, Burmistrov dokonce bojuje o puk v rohu útočného pásma.

54:01

54:21
    Mitchell mohl rozhodnout, když z levé strany mířil přímo na Hutchinsona. Kanadský brankář ovšem potvrdil své kvality, mezírku mezi betony si pohlídal!

55:22
    Rantanen o puk přišel, a tak jsou na tahu hosté.

55:58
    Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se hra stěhuje po icingu domácích před Varlamova.

56:28
    Signalizovaná výhoda Colorada po faulu na MacKinnona.

56:54
    Tyson Barrie se dostal ve výhodě k zakončení a k dorážce své střely, jenže hostující gólman nepustil puk za svá záda.

56:54
    Morrissey (WPG) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

57:02
    Střela Rantanena k bráně nedolétla, byla zablokována jedním z hostů.

57:34
    Finský borec Rantanen neudržel útočné pásmo, Winnipeg se prozatím ubránil.

58:02
    Burmistrov se svým spoluhráčem nyní dobře zaměstnali domácí hráče za jejich bránou.

58:28
    Jeden z hráčů Winnipegu vyhazuje puk vysokým bekhendovým obloukem.

58:54
    Domácí si v přesilové hře nevypracovali žádnou velkou šanci, hosté jsou v plném počtu.

59:30
    Zadorov skvěle přečetl hru, když upálil jednomu z hokejistů v bílém puk z hole.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina byla bezgólová, a tak uvidíme prodloužení. Největší šanci této periody měl nejspíš Connor, jenže Varlamov dokázal hbitě vytrčit beton, čímž jeho pokus zlikvidoval. Domácím hrdinou se mohl stát člen čtvrté formace Mitchell, jenže tváří v tvář Hutchinsonovi neuspěl.

60:01

60:06
    Buly vyhráli domácí, u puku je Barrie.

60:26
    Rantanen předal puk MacKinnonovi, který vyjel před hostující bránou a po krátké kličce zakončil. Hutchinsonovi nyní nejspíš pomohla tyč!

61:04
    Wheeler mířil nikým neatakován na Varlamova, vystřelil, jenže na ruského brankáře nevyzrál!

61:23
    Jestliže při šanci MacKinnona měli hosté štěstí, nyní si museli vybrat smůlu nejméně na rok dopředu! Nikolaj Ehlers vybojoval puk v rohu svého pásma, avšak poslal ho přímo na svého brankáře, kterému zapadl kotouč smolně do vlastní brány. Střelcem této branky byl označen RENE BOURQUE. Bez asistence.
    61:23 Rene BOURQUE - 3:2

Domácí nakonec vyhrávají velmi štastnou brankou v prodloužení, jejímž střelcem byl označen Rene Bourque. Já se s Vámi loučím a přeji příjemné sobotní probuzení!

Československá stopa v utkání

Marko Daňo (WPG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:58

Hvězdy utkání

1. Rene Bourque (COL) – 2+0
    2. Blake Wheeler (WPG) – 1+1
    3. Mikko Rantanen (COL) – 1+0 (05:52:07)
    Mikko Rantanen se radoval z první trefy v NHL.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 22. Rantanen (E. Johnson, MacKinnon), 30. R. Bourque (Barrie, Landeskog), 62. R. Bourque – 34. Wheeler (Ehlers), 36. Scheifele (Wheeler, Ehlers)

Colorado Avalanche: Varlamov – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Gelinas, Beauchemin, Ťutin – Rantanen, Duchene, MacKinnon – R. Bourque, Söderberg, Landeskog (C) – Iginla, Grigorenko, Colborne – J. Mitchell, Martinsen, McLeod.
    Winnipeg Jets: Hutchinson – Byfuglien, Morrissey, Myers, Enström, Trouba, Chiarot – Laine, Scheifele, Ehlers – Wheeler (C), Petan, Connor – B. Tanev, Lowry, Copp – Thorburn, Burmistrov, Daňo.