Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 8:1 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:1 (1:0 po s.n.) | Sparta – K. Vary 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 6:4 (kon.) | Třinec – Vítkovice 9:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 12.11.2016, 16:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítáme vás z malé haly pardubické Tipsport areny, kde se od 16.00 hodin střetnou junioři domácího Dynama a jihlavské Dukly.

Dukla Jihlava jede na plný výkon. Mladí vojáci vyhráli čtyři zápasy v řadě, z toho dva za body. Předevčírem dokázali zvítězit 3:2 v prodloužení v Hradci Králové. Ve vyrovnané tabulce tak dotírají na osmou postupovou pozici do play off.

Dynamo Pardubice odehrálo ve čtvrtek výborný zápas s Kometou Brno, druhý celek DHL extraligy juniorů porazilo po přesvědčivém výkonu 5:3. Východočeši jsou zatím čtrnáctí se ziskem 22 bodů.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Faltys, Klinecký, Kučera, S. Rudy, Šklíba, Trejbal – Bureš, Dušek, Hoskovec, Kaut, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Štefka, Voženílek, Zadina, Zídek.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Hrabaň, Hudáček, Kadlec, Pospíchal, Srnský, Vála, Váňa – Adam, Berka, Čermák, Geier, Heinrich, Kraučuk, Maštera, Mejzlík, Peschout.

Rozhodčí: Barek – Laczko, Potůček.

Oba týmy jsou již připraveny na modrých čarách, za chvíli můžeme začít!

00:01

0:50
    Hraje se v obranné pásmu Dynama, kam se Dukla na chviličku nastěhovala. Domácí se ale po nějakých 20 sekundách osvobodili.

2:25
    První akce domácích, která mohla skončit brankou. Martin Kaut se po rychlém průniku do pásma dostal do zakončení, ale odražený puk nevměstnal do brány.

3:19
    Filip Zadina teď ukázal své hokejové umění, objel dva hráče soupeře a ostrým švihem zakončil. Puk těsně minul jihlavskou branku.

4:08
    Dynamo pokračuje v útočných výpadech, z prostoru mezi kruhy zakončoval mezi kruhy, ale i jeho vychytal brankář Dukly.

4:46
    A teď málem udeřila dvojice Martin Kaut – Matěj Štefka! Prvně jmenovaný kopl do vrtule, vletěl do pásma, žabičkou našel před bránou svého kolegu, jeho jemná teč letícího touše ale nepřekonala Brože v brance Jihlavy.

5:23
    A teď to od modré zkoušel Daniel Klinecký, bohužel pro něj strážce jihlavských tyčí jeho nahození v klidu viděl a v pohodě lapil.

6:30
    Vojtěch Maštera teď pořádnou peckou od modré prověřil Milana Kloučka, pardubický brankář si ale s jeho ránou v pohodě poradil a vyrazil ji.

8:45
    Že Martin Kaut dokáže rychle bruslit, tak to ukázal bezpočetněkrát, teď si pardubický talent najel do hezké šance, ale do zakončení se neprocpal.

10:00
    Utkání se zatím hraje v parádním tempu. Mírně aktivnější je domácí Dynamo, Dukla naopak hrozí z rychlých brejků. Určitě je se na co dívat!

11:25
    Pardubičtí mladíci se nastěhovali do pásma Jihlavy, ta ale zatím odolává jejich náporu.

11:52
    Jan Šklíba si na modré vzal puk a spěšně švihem jej poslal na bránu. Gólman Dukly si ale s jeho pokusem poradil.

12:38
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Váňa – 2 min., podražení).

13:00
    Aleš Heinrich a Vladimír Srnský jeli dva na jednoho, situaci uhasil nejprve obránce Ondřej Trejbal, který tečoval bruslí přihrávku, posléze Milan Klouček chycením dorážky. Největší šance Jihlavy v utkání!

14:38
    Hosté hrají v plném počtu.

15:06
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Berka – 2 min., hákování).

16:07
    V předbrankovém prostoru byl teď aktivní Martin Kaut, nepropasíroval však puk mezi tyč a brankáře Jihlavy.

17:00
    Domácí střídačkou to jen zahučelo po několika promarněných příležitostech. Pardubičtí junioři se dokázali propracovat do zakončení, ale finální střela? Ta nepřišla.

17:06
    Dukla Jihlava zvládla oslabení bez úhony a je kompletní.

19:20
    Jakub Martinec a Václav Zídek se teď předháněli, kdo dostane cenu za obětavost! Nejprve rodák z Letohradu lvím skokem zneškodnil přihrávku mezi dvěma hráči Dukly, která už už směřovala do jasného zakončení. Odchovanec Sparty posléze skočil proti střele od modré čáry.

19:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martinec – 2 min., faul kolenem).

20:00
    První třetina skončila. Velmi zajímavá dvacetiminutovka nepřinesla změnu skóre, ač oba týmy měli blízko k posunutí ukazatelem skóre. Sledujeme zajímavé střetnutí, zatím v něm mají navrch brankáři. Druhé dějství začne zhruba v 16.45 hodin.

20:01

21:00
    Dukla se zatím nemůže usadit v pásmu Dynama, to kontroluje oslabení.

21:25
    Jakub Martinec je zpět na ledě, Pardubice jsou tedy kompletní.

21:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kučera – 2 min., hákování).

22:53
    Dukla právě vstřelila branku!
    Svou druhou přesilovku hosté využívají a ujímají se v dnešním utkání vedení. Z kruhu hezky a hlavně přesně k tyči vystřelil RICHARD PESCHOUT. Asistence: Aleš Heinrich.

24:00
    Domácí se sice tlačí dopředu, Dukla je ale zatím skálopevná v obraně.

25:52
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Heinrich – 2 min., sekání).

26:19
    Jakub Martinec a Filip Zadina si hezky vyměnili puk, do zakončení se ale nedostali.

27:52
    Hosté jsou kompletní, Dynamo svou početní převahu nevyužilo.

29:25
    Puk je sice častěji na hokejkách domácích, ti se ale nedokáží dostat rychlou souhrou do brankové příležitosti.

30:18
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí hokejisté vyrovnávají po proměněném brejku. MIROSLAV ROHLÍK zavezl puk do pásma, vyměnil si jej se Samuelem Rudym, jenž jej našel připraveného udeřit v předbrankovém prostoru. Rychlá přihrávka a spěšné zakončení z voleje = vyrovnání na 1:1. Asistence: Samuel Rudy a Martin Kaut.

32:20
    Aktivnější jsou domácí, Dynamo neustále tlačí na pilu a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

33:49
    Daniel Klinecký teď z pozice beka vjel po levé straně do pásma, hledal Miroslava Rohlíka, ale nebyl úspěšný.

35:00
    Filip Zadina si teď vyměnil puk s Jakubem Martincem, hezká akce, ale nególová. Chvíli před nimi pálil Václav Zídek.

36:01
    Dukla je pod tlakem, ten nyní řeší icingem.

37:01
    Domácí teď mačkají soupeře jak v papiňáku, červenobílí krouží okolo jihlavské brány jak sršni, ale jak jsem několikrát: ke střele, která se dá nazvat gólová, se nemohou propracovat.

37:42
    Dominik Dušek si hezky najel od mantinelu na modrou čáru, napřáhl a ostře vypálil. Jihlavský brankář si ale povyjel a ránu chytil.

38:30
    Dukla se teď na chvíli dostala z pásma, ale Dynamo proniká opět po přerušení hry do jejího území.

40:00
    Druhá třetina skončila. Dukla se nejprve využitou přesilovkou ujala vedení, domácí ale dokázali kontrovat. Blíže ke vstřelení rozdílové branky bylo Dynamo, ale obrana Jihlavy pracuje zatím spolehlivě a drží vyrovnaný stav. Třetí třetina začne zhruba v 17.28 hodin.

40:01

41:20
    Opět sledujeme hlavně snahu domácích hrát dopředu.

43:55
    Držení puku je jednoznačně na pardubických hokejkách, jenže domácí zatím jen marně hledají recept na konsolidovanou hru hostí směrem dozadu. Jihlava naopak využívá každé možnosti k brejku.

46:50
    Vladimír Srnský měl na holi vedoucí gól Jihlavy! Dukla vycítila šanci a dostala se do akce, po zakončení se dostal zmíněný borec k dorážce, ale vychytal jej Milan Klouček!

47:52
    Reprezentační duo Filip Zadina – Martin Kaut, zavezli puk do pásma, zakončení ale není dnes silnou stránkou domácích.

50:00
    Oba týmy se snaží vstřelit druhou branku, aktivnější jsou stále domácí, ti se ale ne a ne dostat Jihlavě na kobylku.

52:20
    Po dlouhé době je hra přerušena, a to pro zakázané uvolnění červenobílých.

53:23
    Filip Zadina dostal nádherný pas po ose do jízdy, ujel sám na kasu, v zakončení jej ale fauloval David Váňa, a tak pardubický útočník pojede trestné střílení!

53:23
    Filip Zadina se rozjel velmi rychle, zakončení mu ale nevyšlo dle představ – stav tedy zůstává neměnný!

55:40
    Po projetí do pásma střílel ostře Václav Zídek, puk prosvištěl okolo domácí branky.

57:00
    Vojtěch Maštera mohl Jihlavu posunout k vítězství! Jel sám na Milana Kloučka a ač jej stíhal Daniel Klinecký, tak dokázal zakončit. Fantasticky vleže jej ale vychytal lapačkou domácí brankář.

58:39
    Filip Zadina a Martin Kaut se zase ukázali nápaditou akcí, vyměnili si kotouč, ale nepodařilo se jim akci dotáhnout do brankového konce.

60:00
    Třetí třetina skončila. Šedesát minuty hry vítěze nenašlo, Dynamo hraje s Duklou 1:1 po třech třetinách. Rozhodne prodloužení?

60:01

61:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. – příliš mnoho hráčů).

62:03
    Domácí mačkají hosty v obraně, střílí ze všech pozic, ale Dukla stále odolává.

63:03
    Hosté jsou kompletní, hraje se čtyři na čtyři.

63:28
    A po dalším přerušení se pokračuje tři na tři v obraně Dukly.

64:03
    Po Duškově chytré přihrávce dorážel puk do kasy David Voženílek, ale radost mu pokazila rychlá reakce brankáře Brože, jeho beton zneškodnil střelu, pak posunul i brankovou konstrukci.

64:54
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Heinrich – 2 min., vražení na hrazení).

64:58
    Filip Zadina po vyhraném buly střílel, puk lapil brankář Brož.

65:00
    Prodloužení skončilo. Dvě přesilovky, z toho jednu pětisekundovou domácí nevyužili, jejich převaha i v prodloužení byla znatelná, Dukla ale odolala jejich náporu a bude v nájezdech usilovat o pátou výhru v řadě. Po suché úpravě ledu se těšme na dovednostní disciplínu.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    0:0. Jakub Kraučuk neobalamutil Milana Kloučka, ten jej vykryl.

1. série
    0:0
    0:0. Ani Martin Kaut si nepřišel na brankáře Dukly.

2. série
    0:0
    0:0. Hostující Mejzlík vystřelil, ale neproměnil.

2. série
    1:0
    1:0. Domácí Václav Zídek si najel do mezikruží a nad lapačku se trefil přesně.

3. série
    1:0
    1:0. Dominik Adam trefil pouze tyč – Dynamo tak vyhrává na nájezdy!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.

Ve třetí sérii rozhodl o vítězství Východočechů VÁCLAV ZÍDEK svou povedenou střelou nad Brožovu lapačku. Domácí si tak připisují dva body, Dukla jeden.

Konec zápasu. (18:25:48)

Jan Hrabal

Branky a nahrávky: 31. Rohlík (Rudy, Kaut), rozh. náj. Zídek – 23. Peschout (Heinrich)