Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Sparta Praha
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.01.2017, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám Vás u zápasu 42. kola hokejové Tipsport extraligy, kdy se proti sobě od 18:30 utkají účastníci finále uplynulé sezony pražská Sparta a liberečtí Bílí Tygři!

Pražané obsazují s 39 odehranými zápasy šestou pozici s 68 body a jednobodovou ztrátou na páté místo. Sparťané se probojovali až do finále Ligy mistrů a daří se jim také v extralize. Mají druhý nejnižší počet obdržených branek a útočníci Petr Vrána a Lukáš Pech jsou mezi nejlepšími hráči v kanadském bodování, v hodnocení střelců i asistentů. Sparta má třetí nejúspěšnější přesilovku (21.14%) a stabilně dokáží bránit i oslabení (84.32%).

Statistiky hráčů:

Nejvíce kanadských bodů: Petr Vrána (17+21).
    Nejvíce branek: Petr Vrána (17).
    Nejvíce přihrávek: Lukáš Pech, Petr Vrána (oba 21).
    Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (3 + 14).
    Nejlepší hráč v +/-: Dominik Uher (+17).
    Nevíce trestných minut: Jan Švrček (51 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pöpperle
    - počet odchytaných minut: 1791 min
    - úspěšnost zákroků: 90.82%
    - průměr gólu na zápas: 2.24

HC Bílí Tygři Liberec

Liberec je vedoucím mužstvem tabulky, kdy ze 42 zápasů ukořistil 89 bodů. Má suverénně nejlepší obranu díky vynikající gólmanské dvojici Lašák – Will, kteří jsou v popředí brankářských statistik. Tygři jsou nejúspěšnějším týmem na venkovních kluzištích, kde dokázali vyhrát 13 z 22 zápasů. S celkovým počtem 683 trestných minut jsou nejtrestanějším mužstvem soutěže, nicméně v oslabeních jsou stabilní (84.36%), úspěšnost přesilových her pak mají 17.13%.

Nejvíce kanadských bodů: Petr Jelínek (14 + 17).
    Nejvíce branek: Petr Jelínek (14).
    Nejvíce přihrávek: Branko Radivojevič (21).
    Nejproduktivnější obránce: Radim Šimek (10 + 11).
    Nejlepší hráč v +/-: Radim Šimek (+21).
    Nejvíce trestných minut: Martin Ševc (108 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Roman Will
    - Počet odchytaných minut: 1524 min
    - Úspěšnost zákroků: 94.16%
    - Průměr gólu na zápas: 1.54

Vzájemné zápasy v sezoně 2016/17

3. kolo Liberec – Sparta 2:3

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Radivojevič, Svačina), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) – 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (Vrána).
    Vyloučení: 3:6.
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:0.
    Střely na branku: 33:22.

16. kolo Sparta – Liberec 1:4

Branky a nahrávky: 56. Vrána (Mikuš) – 8. Šimek (Radivojevič), 23. Stránský (Vantuch, J. Vlach), 37. Bartovič (Ordoš, Svačina), 57. Jelínek (Lakatoš).
    Vyloučení: 6:4, navíc Ružička (SPA) 5 minut a do konce utkání.
    Využití: 1:2.
    Střely na branku: 26:31.

29. kolo Liberec – Sparta 1:3

Branky a nahrávky: 9. Vantuch (Vlach) – 19. Hlinka (Vrána), 36. Cingel (Gernát, Uher), 55. Černoch (Švrček, Uher).
    Vyloučení: 4:5.
    Využití: 0:2.
    Střely na branku: 15:24.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Piskáček – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Souček – Komárek, Ondráček.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Po nástupu Sparty přijíždí na ledovou plochu také Liberec, do startu zápasu zbývá několik desítek vteřin.

00:01

00:25
    Utkání začíná zostra, jako první se do útoku probojovali hosté a Pöpperle musel na úvod být pozorný.

01:02
    První zákrok si připisuje také Will na opačné straně kluziště a bude se pokračovat vhazováním v obranném pásmu Liberce.

01:24
    Po nepřesné rozehrávce sparťanů se hra dostává ze třetiny Bílých Tygrů, kteří mohou jít dopředu.

02:18
    Šimkovo nahození na bránu zkoušel tečovat v předbrankovém prostoru Lakatoš, tomu se jeho záměr nevydařil a Pöpperle zůstává i nadále s čistým kontem.

03:00
    Je tu první přesilová hra zápasu. Do čtyř jdou hosté z Podještědí, když Milan Bartovič dostává dvě minuty za držení.

03:28
    Řepík svižně kličkoval s kotoučem, posunul puk na Vránu, který našel Mikuše na modré, jenže ten při pokusu o tvrdou střelu zlomil hůl.

03:44
    Vzápětí se síly na ledě vyrovnají, Petr Vrána odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

04:28
    Do brejku ujel Radivojevič, který nahodil zblízka puk na Pöpperleho, a po vzájemném kontaktu skončili oba hráči v bráně i s pukem, rozhodčí kontrolují video, jestli mohou uznat branku.

04:28
    Gól nakonec není uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu.

04:44
    Ordoš zavezl kotouč do útočného pásma, nicméně domácí úspěšně napadají a snažení Liberce končí pouze bojem za bránou soupeře.

05:28
    Severočeši jsou kompletní a budou hrát několik vteřin hru pět na čtyři.

05:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po návratu Vrány z trestné lavice vybojoval puk v pásmu Sparty u mantinelu Hlinka, rychle probruslil skrz střední pásmo, v útočné třetině nalezl najetého MICHALA ŘEPÍKA, který střelou po ledu zametl puk pod levý beton Willa. Asistence: Jaroslav Hlinka, Vladimír Eminger.
    05:50 Michal ŘEPÍK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

07:00
    Před Pöpperlem se snažil obelstít domácí obranu Jelínek, avšak urputnost sparťanské defenzívy překazila všechny jeho střelecké pokusy.

07:09
    Následuje komerční přestávka.

07:32
    Tygři dnes značně koušou a neustále dorážejí na domácího gólmana, Sparta musí svého maskovaného muže ostražitě bránit.

08:00
    Po pokusu Dernera, který si sjel do pravého kruhu, odkud se snažil přelstít Pöpperleho, se strhla postrkovaná a nejaktivnější Kalina s Vlachem dostávají dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

09:06
    Sparťané zahrozili v rychlé souhře, Will ale dokázal zachytit kotouč. Následovala další strkanice, tentokrát mezi Formanem a Jánošíkem.

09:58
    Krátce před koncem hry čtyři na čtyři usedá na trestnou lavici liberecký Jelínek, který se provinil hákováním.

10:21
    Střelu zápěstím vytáhl Řepík z vrchu levého kruhu, brankáři Willovi v této situaci pomohla branková konstrukce.

11:22
    Liberci se daří úspěšně osvobodit a narušují tlak domácího mužstva.

11:58
    Bílí Tygři jsou již kompletní, Sparta se pokouší založit útok ze své třetiny.

12:44
    Svižný průběh zápasu je nyní utlumen, ani jednomu z celků se nedaří vybojovat pohlednou střeleckou akci.

13:27
    Řepík tvrdě narazil Ševce u mantinelu v pásmu Tygrů a dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.

13:47
    Domácí se rychle osvobozují a vytlačují Liberec ze svého pásma.

14:17
    Sparťané opět úspěšně vyhazují puk mimo své území a hosté se budou muset znovu propracovat přes modrou čáru.

15:04
    Maskovaný muž v domácí svatyni si bez větších obtíží pohlídal Ordošovy dorážky po nahození od modré čáry.

15:27
    Pražané jsou v plném počtu.

16:38
    Domácí strávili po delší době nějaký čas před brankářem Willem, nebezpečnou střeleckou pozici ale nevybojovali.

17:55
    Po chybě jednoho z domácích mohli Tygři využít nepřipravenosti obrany Sparty, avšak hosté situaci překombinovali a nezakončili.

18:32
    Poté, co po kontaktu s jedním ze sparťanů zůstal na ledě ležet jeden z hostů, ujeli Pražané do rychlého protiútoku. Střela Ihnačáka se neujala a ani následné dorážky neprošly přes dva bránící hráče ve svatyni Willa, ani přes něj samotného.

19:53
    Švrček ještě zpacifikoval rychle najetého Jánošíka u mantinelu v pásmu Sparty, zákrok byl však čistý.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižný hokej a hru do těla. Na trestných lavicích se protočilo několik hokejistů, k vidění byly i menší strkanice. Po skončení jednoho z trestů Sparty ujel liberecké obraně Jaroslav Hlinka, který přihrál v mezikruží přichystanému Michalu Řepíkovi, jenž zametl kotouč pod beton Willa. Do druhé třetiny tak půjdeme za stavu 1:0 pro domácí mužstvo.

Střely na bránu po první třetině: 10:11.

Druhé dějství odstartuje přibližně v 19:27.

Oba týmy se již sjíždějí na ledové ploše, druhá třetina za několik okamžiků započne.

20:01

20:21
    Také prostřední dvacetiminutovka začíná ve vysokém tempu, nejprve zahrozili před Willem sparťané, vzápětí však rychlým protiútokem musel zasahovat Pöpperle.

20:47
    Hraj je přerušena pro zakázané uvolnění domácího mužstva.

21:21
    Startem třetiny je odpískán již čtvrtý icing Sparty.

21:49
    Rychlou protiakci předvedli Pražané, jeden z domácích nalezl u modré čáry najíždějícího Mikuše, který tvrdou střelou prověřil Willa. ten se po puku musel hodně natahovat, ale zachytil ho lapačkou.

22:42
    Pöpperle raději drží kotouč po lehkém nahození Liberce, aby předešel následným dorážkám Tygrů.

23:07
    Kudrna přihrál Gernátovi na modré čáře, který zprava dělovkou otestoval gólmana Willa. Ten se opět ve své svatyni roztáhl a vykryl veškerý prostor.

23:56
    Vhazuje se ve středním pásmu, neboť Liberec se dopustil postavení mimo hru.

24:51
    Z nenápadného nahození do útočného pásma Sparty je již dvoubrankový náskok Pražanů. Vrána nalezl u pravého mantinelu Hlinku, ten si najel do pravého kruhu a posunul puk do mezikruží, kam si sjela nová posila domácích – ANDRÉ DEVEAUX, který ztečoval kotouč do poloprázdné svatyně. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Vrána.
    24:51 André DEVEAUX - 2:0

25:52
    Za bránou Sparty se strhla velká mela, nicméně vylučovat se nebude a vhazování proběhne v obranném pásmu Pražanů.

26:02
    Je tu další komerční pauza.

26:10
    Nadvakrát hrozil dorážkami před Pöpperlem Bulíř, nicméně domácí gólman byl pozorný a nedopustil snížení Liberce.

27:04
    Další zakázané uvolnění sparťanů, hra se stěhuje znovu před domácí svatyni.

27:47
    Mikuš nahazoval puk na bránu Willa, kde zkoušeli jeho spoluhráči ztečovat černou pryž na libereckého gólmana, nepodařilo se.

28:09
    Liberec je trochu frustrován dvougólovým mankem a hraje hodně tvrdě a nebojí se jít do těla, snaží se tak vyburcovat ke snížení.

28:53
    Po řadě nepřesností ve středním pásmu z obou dvou stran byl nejpřesnější Hlinka, jenž posunul puk na hůl Řepíkovi. Ten si najel do pravého kruhu, odkud poslal střelecký pozdrav Willovi, který kotouč podržel i přes dorážení Vrány.

29:37
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí nebyli dost důrazní u levého mantinelu v boji o kotouč. Liberec byl důraznější, Bližňák objel Pöpperleho bránu, posunul puk na VLADIMÍRA SVAČINU, jenž snižuje na jednobrankový rozdíl z prostoru u pravé tyče domácí brány. Asistence: Mário Bližňák, Jan Ordoš.
    29:37 Vladimír SVAČINA - 2:1

29:55
    Do brejku se probojoval Pech, nicméně liberecký brankář byl v souboji úspěšnější. Ihned poté se za Willovou bránou strhla pěstní výměna názorů, a tak se bude hrát čtyři na čtyři, neboť za hrubost obdrželi po dvou minutách jak sparťan Švrček, tak Tygr Stránský.

31:03
    Svačina mohl poměrně záhy vyrovnat skóre. V samostatném úniku zkusil přelstít Pöpperleho, ten se ale nenechal, a tak je stav stále 2:1.

31:24
    Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, když Jelínek odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a navíc dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

31:55
    Domácí pokračují již v klasické početní výhodě pět na čtyři.

32:37
    Svižná výměna kotouče v pásmu Liberce nabídla zajímavou palebnou pozici Hlinkovi v pravém kruhu pro vhazování, jenže Will jeho střelu zachytil a místo kanadského bodu získal domácí kapitán dvě minuty na trestné za sekání.

34:11
    Sparťané ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení, jenže jeden z libereckých hráčů si lehl do střely a zabránil inkasování. Hlinkovi půjde dělat společnost na trestnou lavici Pech, který dostal dvouminutový trest za podražení.

34:37
    Domácí jsou již ve čtyřech.

34:55
    Ohromnou příležitost měl Lukáš Cingel. V oslabení ujel do brejku a mohl zasunout puk do prázdné brány, protože Will byl zcela roztažený na ledě, jenže kotouč orazítkoval pouze obě dvě tyče a prosvištěl brankovištěm.

36:11
    Sparta je již v plném počtu, Liberci se nyní přesilové hry vůbec nezdařily.

37:42
    Až nyní přichází komerční pauza po řadě napínavých momentů.

38:48
    Pražané vyhodili na zakázané uvolnění, a tak bude následovat vhazování v jejich třetině.

39:13
    Liberec se snažil kombinovat před Pöpperlem, nicméně domácí urputně odolávali snaze Bílých Tygrů.

39:56
    Po tlaku v pásmu sparťanů se hosté prosazují. Lakatoš uhlídal jednoho z domácích za bránou, zpoza domácí svatyně vybruslil Bližňák, přihrál JAROSLAVU VLACHOVI v mezikruží a ten trefil poloprázdnou klec přesunujícího se Pöpperleho. Asistence: Mário Bližňák, Dominik Lakatoš.
    39:56 Jaroslav VLACH - 2:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také v prostřední dvacetiminutovce byl k vidění hokej plný akce a o zajímavé momenty nebyla nouze. Nejprve se podařilo navýšit na 2:0 nové posile domácích, když se prosadil André Devenaux. Jenže v polovině utkání se Liberec dočkal snížení po trefě Vladimíra Svačiny. Na své hokejce měl třetí gól Sparty Lukáš Cingel, nicméně štěstěna stála zásadně při gólmanu Willovi. V posledních vteřinách se Tygři dočkali dokonce srovnání skóre po přesné střele Jaroslava Vlacha. Třetí třetina tak započne za nerozhodujícího stavu 2:2.

Střely na bránu po druhé třetině: 19:25.

Třetí třetina začne přibližně v 20:27.

Oba týmy se již připravují ke třetí třetině.

40:01

40:33
    Pokračuje se tvrdou hrou a dohrávkami do těla ani jeden z týmů nechce tomu druhému nechat prostor nazbyt.

41:14
    Začátkem třetí třetiny půjdou hosté do čtyř, když Bulíř dostává dvouminutový trest za hákování.

41:41
    Nebezpečná střela Ihnačáka od modré čáry udělala Willovi těžkou hlavu, ten nevěděl přesně kde je puk, nicméně ho dokázal ramenem vytěsnit mimo svou svatyni.

42:32
    Po pravé straně si nabruslil Řepík, který vystřelil na libereckou bránu, jenže do cesty se postavil hostující brankář a podržel puk.

43:05
    Deveaux si mohl připsat druhý gól v prvním zápase za Spartu. Před bránou jej nalezl Řepík, jenže kanadsko-bahamský hokejista po zpracování kotouče trefil pouze připraveného Willa.

43:14
    Liberec je již kompletní.

44:31
    Pražané jsou ve třetí třetině aktivnější. Jeden z domácích poslal přihrávku na Hlinku, který číhal naspodu pravého kruhu, jenže Will zavčasu přiklepl betony, i když se ještě ohlížel za sebe, zda puk nepropustil.

45:10
    Na ledě mají nyní hlavní slovo domácí hráči, kteří se snaží založit další útočnou akci.

45:33
    Jenže jejich snažení přerušuje hvizd rozhodčích, kteří posílají na dvě minuty za sekání na trestnou lavici Ihnačáka.

46:10
    Uherovi se podařilo vyhodit kotouč a sparťané mohou vystřídat.

46:34
    Pražané se úspěšně brání a nenechávají Liberec vytvořit si ani známku tlaku před Pöpperlem.

47:33
    Ihnačák je již na ledě, Sparta bez větších obtíží přečkala oslabení.

48:35
    Rychlá akce domácích neskončila zdárně, Řepík hledal před bránou Gernáta, ten jeho přihrávku nenašel.

49:02
    Jelínek zavezl puk do útočného pásma, sparťané ho úspěšně bránili, jenže po snaze vyrazit mu kotouč z holi skončil puk u Stránského. Od něj se odrazil zpět ke sparťanovi, ale nakonec se černé pryže ujal PETR JELÍNEK. Liberecký nejproduktivnější hráč posílá svůj tým do vedení střelou k tyči, kde Pöpperle nechal malou mezeru. Bez asistence
    49:02 Petr JELÍNEK - 2:3

50:35
    Kalina zkoušel něco vymyslet v přechodu do útočného pásma, ale liberečtí hráči rychle vyhodili.

Dnešní utkání sleduje 8 566 diváků.

52:18
    Hra je utlumenější probíhají zejména boje o střední pásmo a sparťané si zkouší vydobýt tlak na hostující mužstvo.

52:44
    Je tu přestávka k čistění ledové plochy.

53:38
    Po delším boji o kotouč v rohu mantinelu zachytil na modré puk Šimek, s jehož dělovkou si domácí brankář poradil.

54:51
    Hra opět nabrala tempo, Sparta se snaží na Willa vyslat co nejvíce střel, jenže žádná zatím není úspěšná.

55:08
    Sparťanskou aktivitu narušil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:19
    V krátkém sledu je zde další postavení mimo hru Pražanů a další buly před modrou čárou do pásma Liberce.

56:02
    Mikuš nahodil puk do třetiny, do předbrankového prostoru si sjížděl Hlinka, ale liberečtí ho zastavili.

56:32
    Další pokus vykřesal Vrána, nicméně Will jako zeď zabral celý prostor ve své svatyni a kotouč skončil mimo bránu.

57:30
    Tygři navštívili Pöpperleho, ale na nebezpečné zakončení nedošlo, domácí urputně bojovali o puk u pravého mantinelu.

58:00
    Pražané se po vytrvalé snaze dočkávají vyrovnání. Z pravého kruhu nahodil puk na svatyni Liberce PETR KUMSTÁT, Will měl přes clonícího Pecha zakrytý výhled a střela prosvištěla k pravé tyči liberecké brány. Asistence: Juraj Mikuš.
    58:00 Lukáš PECH - 3:3

58:43
    Do úniku se vydal Ordoš s nalevo najíždějícím Jánošíkem. Prvně jmenovaný přihrál před bránou svému spoluhráči, jenže ten ztroskotal na přesunujícím se Pöpperlem.

59:51
    V závěru byl blízko nebezpečnému zakončení Uher, ale zastavil ho jeden z bránících hráčů.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Závěrem třetí třetiny se ještě na ledě schylovalo k nějakému pěstnímu souboji, rozhodčí však hráče rozehnali. Ve třetí dvacetiminutovce nejprve poprvé do vedení v zápase šli hosté po trefě Petra Jelínka, jenže Sparta šla trpělivě za vyrovnání, které zajistil Lukáš Pech. Za několik vteřin začne prodloužení.

Střely na bránu po třetí třetině: 27:33.

60:01

61:01
    Pohlednou šanci vybojoval Svačina, ale puk pokryl domácí brankář.

61:58
    Na druhé straně se pohlednou střelou blýskl Vrána, ale ani on nebyl úspěšný.

62:41
    Liberec si zahraje přesilovou hru čtyři na tři, Gernát dostává dvě minuty za hákování. Sparťanská střídačka si zároveň bere time-out.

63:14
    Kumstátovi se podařilo zachytit rozehrávku hostů a drží puk, aby ukrátil čas.

64:12
    Pöpperle si připsal důležitý zákrok, když lapačkou vychytal Jelínkovu střelu zblízka.

64:41
    Domácí jsou kompletní.

64:48
    Po návratu z trestné lavice měl vítězství na hokejce Gernát, ale Will ho vybruslil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Radivojevič zamíchal s pukem, ale domácí brankář vyrazil puk betonem.

1. série
    0:0
    Ani Řepík se neprosazuje, Will zasáhl lapačkou.

2. série
    0:0
    Svačina přestřelil bránu Sparty, stav stále 0:0.

2. série
    1:0
    První se prosazuje Vrána střelou mezi betony.

3. série
    1:0
    Bulíř neuspěl proti Pöpperlemu, který se nenechal přelstít.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Vítěznou branku si připisuje PETR VRÁNA, který překonal Romana Willa střelou mezi betony.
    Petr VRÁNA - 4:3

Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Hlinka – Mário Bližňák.

Střely na bránu: 31:39.

V samostatných nájezdech rozhodl o bonusovém bodu pro Spartu Petr Vrána a Sparta přerušila letošní vzájemnou bilanci s Libercem, kdy se vždy z vítězství radoval hostující tým.

Loučím se s Vámi a někdy znovu na počtenou! (21:24:28)

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 25. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (Mikuš), rozh. náj. P. Vrána – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek