Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Sparta Praha
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.01.2017, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

62:41
    Liberec si zahraje přesilovou hru čtyři na tři, Gernát dostává dvě minuty za hákování. Sparťanská střídačka si zároveň bere time-out.

45:33
    Jenže jejich snažení přerušuje hvizd rozhodčích, kteří posílají na dvě minuty za sekání na trestnou lavici Ihnačáka.

41:14
    Začátkem třetí třetiny půjdou hosté do čtyř, když Bulíř dostává dvouminutový trest za hákování.

34:11
    Sparťané ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení, jenže jeden z libereckých hráčů si lehl do střely a zabránil inkasování. Hlinkovi půjde dělat společnost na trestnou lavici Pech, který dostal dvouminutový trest za podražení.

32:37
    Svižná výměna kotouče v pásmu Liberce nabídla zajímavou palebnou pozici Hlinkovi v pravém kruhu pro vhazování, jenže Will jeho střelu zachytil a místo kanadského bodu získal domácí kapitán dvě minuty na trestné za sekání.

31:24
    Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, když Jelínek odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a navíc dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

29:55
    Do brejku se probojoval Pech, nicméně liberecký brankář byl v souboji úspěšnější. Ihned poté se za Willovou bránou strhla pěstní výměna názorů, a tak se bude hrát čtyři na čtyři, neboť za hrubost obdrželi po dvou minutách jak sparťan Švrček, tak Tygr Stránský.

13:27
    Řepík tvrdě narazil Ševce u mantinelu v pásmu Tygrů a dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.

09:58
    Krátce před koncem hry čtyři na čtyři usedá na trestnou lavici liberecký Jelínek, který se provinil hákováním.

08:00
    Po pokusu Dernera, který si sjel do pravého kruhu, odkud se snažil přelstít Pöpperleho, se strhla postrkovaná a nejaktivnější Kalina s Vlachem dostávají dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

03:44
    Vzápětí se síly na ledě vyrovnají, Petr Vrána odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

03:00
    Je tu první přesilová hra zápasu. Do čtyř jdou hosté z Podještědí, když Milan Bartovič dostává dvě minuty za držení.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 6. Řepík (J. Hlinka, Eminger), 25. Deveaux (J. Hlinka, P. Vrána), 58. Kumstát (Mikuš), rozh. náj. P. Vrána – 30. Svačina (Bližňák, Ordoš), 40. J. Vlach (Bližňák, Lakatoš), 50. P. Jelínek