Frýdek-M. – Třebíč 8:2 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 7:3 (kon.) | Benátky n/J – Kladno 3:6 (kon.)
Slavia – Prostějov 1:3 (kon.) | Přerov – Motor ČB 1:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.)
Jihlava – Kadaň 7:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
7:3 (1:2, 4:0, 2:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 15.09.2018, 17:00 • Ostravar Aréna • Chance liga • 4. kolo

Utkání se muselo divákům líbit. Viděli deset branek, osobní souboje a nemnoho chybělo i k nějaké bitce. Ale tu rozhodčí ještě před vzplanutím rozehnali.

Věříme, že se komentování líbilo, přejeme hezký zbytek sobotního večera, a jelikož je to ode mne z Ostravar Arény pro dnešek vše, loučím se s vámi.

Někdy opět na počtenou. (19:27:16)

Po první třetině by výsledek 7:3 nikdo nečekal. Poruba prohrávala a byla v defenzívě. Od druhé dvacetiminutovky se vše změnilo a ledu vládla Poruba. Slovan sice na začátku třetí třetiny snížil porubské vedení gólem Tomáše Janduse, ale pak už opravdu vládli hráči RT TORAX. Ctirad Ovčačík využil síly obránce a střelou skoro od modré prostřelil vše před sebou a čtyři minuty před koncem základní hrací doby se trefil další obránce, tentokrát tísněn na mantinelu, Patrik Urbanec.

Poruba zvládla nepříznivý stav z první třetiny a tím pádem dál nezná porážku. To Ústí má hlavy svěšené a trenéři velký rébus jak se dostat z nepohody.

59:40
    Slovan má poslední šanci překonat Dolejše počtvrté. Nedaří se!

59:24

58:59
    Ústí se ani tentokrát nedaří prosadit se v brankovišti. Porubská obrana je důrazná a dokáže hbitě i blokovat nahrávky.

58:00
    Dolejš hokejkou odpaluje puk k modré čáře. Dotírající Melka nemá tak šanci skórovat.

57:24
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vojtěch Tomi – 2 min., krosček).

56:05
    Po souboji za ústeckou branou zůstává ležet Davídek. Po delší době se zvedá z ledu a odjíždí na střídačku. Snad bude v pořádku. Sudí se ve svém království radí a zdá se, že vylučovat se nebude.
    55:58 Patrik URBANEC - 7:3

55:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Slovan je už na kolenou. Sedmý kousek v jeho bráně je nepříjemný, ale pro porubské fanoušky velká radost. PATRIK URBANEC střílel jen tak na bránu a o břevno se kotouč dostal za Dlouhého. Asistence: Jan Hudeček.
    53:59 Ctirad OVČAČÍK - 6:3

53:59
    Kapitán si odseděl trest a hned se zapojit do hry. Po odražení střel Dlouhým se puk dostal na hokejku CTIRADA OVČAČÍKA, který stál na ose hřiště a prostřelil vše před sebou. Puk se zastavil až v brankové síti. Asistence: Tomáš Jáchym a Jiří Zdeněk.

53:40
    Slovan neudržel puk v pásmu a navíc jej neudržel na svých hokejkách. Musí se rychle vracet do obrany.

53:21
    Domácí v plném počtu. Ubránili tlak Slovanu a dál vedou o dvě branky.

Dnešní utkání sleduje 648 diváků.

51:36
    Střela Melky se otřela o Dolejšovu výstroj. Puk se dostal do pravého rohu, kde si pro něj sjel Roubík a začal druhý pokus dobývání porubské svatyně. Ani podruhé se ale Melkovi nepodařilo dostat puk přes hradbu hráčů.

51:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jiří Zdeněk – 2 min., podrážení).

50:56
    Dolejš si také sáhl na kotouč a to po střele Davídka. Bude se vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Hudeček (J. Káňa, Illéš), 29. Toman (Baláž, Ollender), 30. T. Jáchym (Matějíček, D. Krenželok), 38. Kanko (D. Krenželok), 39. Hudeček (Illéš, Dundáček), 54. Ovčačík (T. Jáchym, Zdeněk), 56. Urbanec (Hudeček) – 4. M. Vágner (J. Havel, J. Dlouhý), 9. Krliš (Tůma, Davídek), 43. T. Jandus (Chrpa, L. Volf)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Dundáček, Ovčačík (A), D. Krenželok, Matějíček, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), Hudeček, Illéš – Fojtík, T. Jáchym, Zdeněk (C) – Kanko, Vymazal, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Häring.
    HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Groh) – M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Jeřábek, Weinhold, Zukal, M. Jandus, Mert – D. Merta, Roubík, Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (A), J. Havel – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, T. Jandus.

Rozhodčí: Šutara, Dědek – Bartek, Dohnal