Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 3:6 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Salzburg 5:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
9:1 (2:0, 5:1, 2:0 - N 0:0 - 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 15.09.2018, 13:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Z Ostravy je to pro dnešek ode mne vše, mějte příjemný zbytek odpoledne i víkendu. Budu se těšit zase brzy na počtenou. (16:03:28)

Další kolo je za námi, Vítkovičtí si v první třetině připsali dvě branky, od druhé části už bylo vidět, že si věří a hrají svou hru. Ta se jim vyplatila, vsetínští se sice snažili, ale recept na hru domácích nenašli. Přesto se jim podařil alespoň čestný úspěch, když necelou minutu před koncem druhé části skóroval Frydrych. Prodloužení v nadstavbové části svého vítěze nenašlo, i když se měl Málek v brance co ohánět. Na samostatné nájezdy se do vsetínské klece vrátil Sachr, a ten vychytal všechny čtyři vítkovické hráče. Z hostů se trefili Klímek a Petriska a proto si Valaši na cestu domů odnášejí alespoň prémiový bod.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK ROBE Vsetín gólem DANIELA KLÍMKA.

5. série
    0:2
    Hostující Petriska si zkušeně počkal na pohyb gólmana a do jeho protipohybu zasunul puk do odkryté branky – 0:2.

4. série
    0:1
    Domácí vysílají do boje Kunce, ten se rozjel na Sachra, ale správný čas ke střele nevystihl – 0:1.

4. série
    0:1
    Ve čtvrté sérii se k puku staví hostující Jenáček, zkusil kličku mezi betony, ale Piták byl rychlejší – 0:1.

3. série
    0:1
    Také vítkovický Blaško se k Sachrovi rozjel rozvážně, mezi betony se ale neprosadil.0:1.

3. série
    0:1
    Hostující kapitán Klímek se na branku rozjel rozvážně, počkal si na pohyb Pitáka a překonává ho – 0:1.

2. série
    0:0
    Rychle se na Sachra rozjel Bernovský, ale jeho prudká střela mezi betony neprošla – 0:0.

2. série
    0:0
    Za Vsetín se na branku rozjíždí Lukačka, jeho střela mezi betony neprošla – 0:0.

1. série
    0:0
    Za vítkovické se k puku staví Fridrich, jeho pokus na lapačku neprošel – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první se na Pitáka rozjel hostující Jindra, puk se o gólmanovy betony odráží nad branku – 0:0.

Do branky Vsetína se na nájezdy vrací gólman Sachr.

Samostatné nájezdy začínají.

Konec prodloužení.

64:56
    Puky se odrážejí od zadního plexiskla.

64:49
    Na trestnou lavici usedá hostující Frydrych za hákování.

64:49
    Vítkovice se mohli dostat do pásma, ale byli v ofsajdu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 3. Fridrich (Ivan), 18. Fridrich (Bernovský), 24. Bernovský, 27. Blaško (Fridrich, Kunc), 35. Bernovský (Ivan, Fridrich), 38. Krška (Tvrdý), 40. Konečný (Ivan), 56. Fridrich (Bernovský, Ivan), 59. Blaško (Lewandowski, Konečný) – 40. Frydrych (Klímek), rozh. náj. Klímek