Mechelen – Lierse 0:0 (kon.) | Gent – Mons 1:0 (kon.) | Lokeren – Oostende 1:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Leuven 1:1 (kon.)
Sporting Lokeren
1:0 (0:0)
KV Oostende
Sobota 31.08.2013, 20:00 • Daknam • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce, nejvyšší belgická liga dnes rozehraje šesté kolo a v jednom z večerních zápasů na sebe narazí i domácí Lokeren a hostující Oostende.

Domácí KSC Lokeren se po pěti zápasech nachází na pátém místě. Deset bodů a skóre 12:9 je poměrně dobrá vizitka po pěti kolech. Domácí ztratili body až v posledním zápase, když nestačili na venkovním hřišti na Leuven. Lokeren doma zatím odehrál 2 zápasy a je stoprocentní. Nutno ještě dodat, že v prvním kole Lokeren zvítězil na hřišti Anderlechtu, což bylo obrovské překvapení.

Na druhé straně KV Oostende. Loňský vítěz druhé nejvyšší belgické soutěže je zatím na sestupových příčkách. Předposlední místo, dva body a skóre 3:9 není pro hosty zrovna příznivé. Právě tyto dva body domácí uhráli na domácím hřišti, venku na své první body stále čekají. Venku ještě Oostende nedokázalo vstřelit ani branku a za dva zápasy má na hřištích soupeře skóre 0:5.

Utkání bude jako hlavní řídit pan Sam Loeman. Na čarách mu budou pomáhat pánové Kevin Dhondt a Dirk Stallaert.

Jak už jsem zmiňoval, favoritem tohoto utkání jsou bezesporu domácí fotbalisté. Hosté jsou však zcela jistě hladoví po bodech na hřišti soupeře a čeká nás zajímavý zápas. Kdo bude tím šťastnějším? Sledujte online přenos.

KSC Lokeren: Barry – Galitsios, Maric, Odoi, Cholz, De Pauw, Overmeire, Persoons, Remacle, Vanaken, Harbaoui

KV Oostende: Kudimbana – Brillant, Hempte, Luissint, Dessaer, Schmisser , Brouckaert, Van Imschoot, Depoitre, Mushekwi, Siani

Rozhodčí: Loeman – Dhondt, Stallaert.

1

1
    Žlutá karta hned v první minutě. Vidí ji hostující Hempte.

2
    Domácí do zápasu podle očekávání vstoupili velmi aktivně, k ohrožení hostující brány ale zatím nedošlo.

4
    První střelecký pokus na Kudimbanu vyslal Overmeire. Jeho střela ale končí vysoko nad bránou.

5
    Lokeren svému soupeři zatím nepůjčuje takřka vůbec míč, domácí kombinují na vlastní polovině.

6
    Hostující obrana má zatím plné nohy práce, aby včas stihla zastavit všechny domácí akce.

7
    Tentokráte si domácí nerozuměli a Oostende bude rozehrávat od vlastní brány.

9
    Domácí celek vybojoval svůj první rohový kop v tomto zápase.

10
    Obrana hostů odvrací jen za cenu dalšího rohu.

11
    Tentokráte vše vyřešil dobrým výběhem brankář Kudimbana, který míč ukryl v náručí.

12
    Jenže další domácí útok znamená další roh, už třetí během krátké chvíle.

13
    Ani tentokráte to domácím nevyšlo a museli rychle uhánět na druhou stranu, aby zastavili rychlý brejk soupeře.

14
    Hostující Oostende teď vybojovalo zajímavou standartní situaci jen kousek za velkým vápnem!

15
    Míč si vzal na starost Brouckaert, ten ale míří pouze doprostřed brány, Barry tedy pozorný.

17
    Lokeren se tlačí stále dopředu, nyní vybojoval už čtvrtý roh, tak uvidíme, jak s nim naloží.

18
    Podobně, jako doposud se všemi, žádný z domácích fotbalistů se k hlavičce nedostal.

20
    Nepřesný pokus z kopačky De Pauwa končí vedle hostující svatyně.

21
    Dvacet minut hry za námi a na větší šanci zatím stále čekáme. Aktivnějším celkem jsou bezesporu domácí.

22
    Doposud asi největší šance zápasu! Míč na hranici velkého vápna dostal Harbaoui, který měl spoustu času. Míč si ale rovnal tak dlouho, že následně o míč přichází.

23
    V ofsajdové pasti nachytán domácí Remacle.

25
    Lokeren má jasnou převahu, což potvrzuje i statistika držení míče, Lokeren 65%, Oostende 35%.

26
    Útočným faulem si nyní pomohl domácí Persoons.

27
    Po delší době se na útočný výlet vydali hosté, konkrétně Depoitre a Siani, ovšem brzy o míč přišli.

28
    Harbaoui to teď na hostujícího brankáře zkoušel patičkou, jeho pokus ale míjí hostující bránu.

29
    Na hřišti teď zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, nevypadá to ale na nic vážného.

30
    Byl to Mushekwi, který se střetl v souboji s Galitsiosem hlavou.

31
    Oba hráči už jsou v pořádku a mohou se zapojit do hry.

33
    Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, u míče hlavně domácí, kteří se něco snaží vymyslet na pozornou obranu soupeře.

34
    Taktickým faulem si pomohl Schmisser a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

36
    Další zajímavá standartka pro hosty, kterou už běží rozehrát Brouckaert.

37
    Brouckaert se rozhodl pro střelu a ta byla hodně nebezpečná! Končí metr nad domácí bránou, doposud největší šance hostů.

38
    Opět ofsajd, tentokrát v něm načapán Harbaoui.

39
    První poločas se blíží ke svému konci, na šance zatím 1:1, branku jsme však ještě neviděli.

40
    Dobrou kombinací se domácí dostali až na polovinu soupeře, tam o míč přišli a hosté s rozehrávkou nikam nespěchají.

41
    Spousta nepřesností na domácí straně. Hosté nyní pouze v bloku čekají na to, co soupeř vymyslí.

43
    Už to ale nevypadá, že by se skóre do poločasu mělo měnit.

44
    Potvrdila to i další střela Depoitreho, která končí vysoko nad domácí svatyní.

45
    Domácí ještě dostávají možnost rozehrávky rohového kopu.

46
    Ten však žádné ohrožení brány hostů nepřinesl a vypadá to, že hlavní sudí Loeman každou chvíli ukončí první poločas.

Je to tak, první poločas je za námi. Zatím sledujeme hodně nezáživný fotbal. Jak domácí, tak hosté si vypracovali po jedné šanci. Ani jeden celek ji ale nevyužil a tak se můžeme jenom těšit, s čím přijdou oba celky do druhého poločasu, který začne zhruba v 21:01.

46

46
    Hosté v poločase střídali. Odešel Hempte, kterého nahradil Lukaku.

47
    Druhý poločas začal podobně, jako ten první, u míče domácí celek.

49
    Byl to Harbaoui, který se znova dostal ke střele, ta byla ovšem opět nepřesná.

50
    Domácí fotbalisté vybojovali svůj šestý rohový kop v zápase.

51
    Ani nyní si z něj ale nedokázali vytvořit nějakou šanci, která by vedla ke vstřelení první branky.

52
    Remacle už se dostával do zajímavé šance, je mu ovšem pískán útočný faul.

53
    V ofsajdu nyní hostující Lukaku, který přišel v poločase na hřiště.

54
    Lokeren právě vstřelil branku!

Domácí jdou do vedení! HAMDI HARBAOUI výborně obešel Brillanta a poté už pro něj nebyl problém poslat míč až za záda hostujícího brankáře, 1:0!

55
    Uvidíme, jak na domácí branku zareagují hosté.

57
    Druhá žlutá karta v zápase a druhá pro hosty. Vidí ji Van Imschoot.

58
    Hostující útok zastavuje píšťalka hlavního rozhodčího, který signalizuje útočný faul Sianiho.

59
    První rohový kop v zápase nyní vybojovali i hosté.

60
    Ti s nim však také nenaložili příliš dobře a u míče už znova domácí.

61
    Na zemi teď zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů.

62
    Byl to Brouckaert, do kterého velmi tvrdě zajel Remacle a ten vidí žlutou kartu.

63
    Hosté se ale nemohou dostat k žádnému ohrožení domácí brány.

64
    Podruhé střídají hosté. Dohráno má Van Imschoot, kterého nahrazuje Wilmet.

66
    Hostům nelze upřít snaha, domácí se ovšem hodně zatáhli a vypadá to, že už budou hrozit pouze z rychlých brejků.

67
    Když to nejde po zemi, tak hosté nakopávají míč až do velkého vápna Lokerenu, ani to ale zatím nepřináší úspěch.

68
    Nepřesnosti na hostující straně, domácí s rozehrávkou nikam nespěchají.

70
    Hosté vybojovali svůj druhý rohový kop v tomto zápase.

71
    Domácí brankář celou situaci vyřešil včasným výběhem a míč vyboxoval do bezpečí.

72
    Depoitre to chtěl vzít na sebe, domácí obrana však pozorná a hostující fotbalista o míč přichází.

73
    Hosté teď sice mají míč na svých kopačkách, do žádných větších šancí se ale nedostávají.

75
    Žlutou kartu vidí hostující Lukaku.

76
    Poslední střídání na hostující straně. Odchází Dessaer, kterého nahrazuje Fernando.

77
    Hosté už využili všech tří možností na střídání. Domácí zatím nestřídali.

79
    Ale vypadá to, že střídat budou. Za lajnou už postává Patosi.

80
    Zatím se ale nepřerušuje a navýšit skóre mohl Remacle, jeho střela však nepřesná.

81
    Je to tak, domácí poprvé střídají, odchází Remacle, kterého nahrazuje Patosi.

82
    Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka a stále sledujeme stejný obrázek hry. Domácí nikam nespěchají a čekají, co vymyslí jejich soupeř.

83
    Ten je ale směrem dopředu dnes velmi bezzubý.

85
    A mohlo být srovnáno! Míč dostal hostující Fernando, ten ale z dobré pozice trefuje pouze boční síť.

86
    Dobrý střelecký pokus Patosiho, ten ale chytá pozorný Kudimbana.

87
    Rychlý brejk domácích teď zastavuje ofsajd, ve kterém nachytán aktivní Patosi.

89
    Hostům už moc času nezbývá, navíc domácí hru nyní hodně zdržují.

90
    Do pokutového území domácích teď létá jeden centr za druhým. Obrana domácích odolává.

90+1
    Druhé střídání na domácí straně. Odešel Vanaken, kterého nahradil Leko.

90+2
    Lokeren využívá i posledního střídání. Velmi pomalým tempem odchází De Pauw, kterého střídá Saglik.

90+3
    Zřejmě poslední útok hostů končí v zámezí a vypadá to, že zápas skončí každou chvíli.

Zápas je u konce. Sledovali jsme hodně nezáživnou a hlavně ze strany hostů taktickou bitvu. První poločas branku nepřinesl. Přinesla ho až 54. minuta, kdy skóre otevřel Harbaoui. Domácí se poté zatáhli a 5 minut před koncem ještě mohli inkasovat. Fernando ale trefil pouze boční síť. Lokeren si tak připisuje hodně vydřené tři body. Naopak hosté z§stávají opět venku bez bodu.

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:10:40)