Mechelen – Lierse 0:0 (kon.) | Gent – Mons 1:0 (kon.) | Lokeren – Oostende 1:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Leuven 1:1 (kon.)
Cercle Bruggy KSV
1:1 (0:0)
Oud-Heverlee Leuven
Sobota 31.08.2013, 20:00 • Jan Breydelstadion (Brugge) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Pěkný sobotní večer přeji při sledování nejvyšší belgické ligy, od 20 hodin budeme sledovat souboj dvou týmů z druhé poloviny tabulky. Deváté Cercle Bruggy a dvanáctý Leuven. Mezi oběma kluby je rozdíl pouze jeden jediný bod. Vzhledem k tomu, že se teprve hraje páté kolo, těžko odhadovat aktuální formu dvou vyrovnaných celků.

Leuven hrál v minulém kole doma proti Lokerenu a vůbec to neměl snadné. Od 57. minuty prohrával 0:1, přičemž celý zápas dokázal během deseti minut překlopit na svou stranu a vyhrál tak těsně, ale přece – 2:1.

Bruggy o minulém víkendu zajížděly na hřiště Genku. O výsledku se rozhodlo v podstatně hned na úvod utkání. Domácí vstřelili branku již ve 4. minutě a víc už toho diváci neviděli. Ke třem bodům tak Genku stačila jedna branka.

Cercle Brugge KSV: Delle – Wils, Buysse, Cornelis, Mertens – Boi, Eeno, Acker, Uchebo – D'Haene, Monachello. Trenér: Lorenzo Staalens.

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Thompson, Robson, Pettersson, Buysens – Messoudi, Van Goethem, Geraerts, Ngolok, Cerigioni – Azevedo. Trenér: Ronny Van Geneugden.

Rozhodčí: Nzolo – Hutsebaut, Lescalier..

1

2
    Utkání začalo, o první útočnou akci se pokusí hostující tým.

3
    A hned z toho byl roh, který Leuven dokázal vybojovat. Domácí obránci musí vyhlásit stav ohrožení.

5
    Bruggy celou situaci ustály a mohou se také pokusit o nějaký brejk.

6
    Stadion není zcela naplněn, fanoušků si na tento zápas cestu mnoho nenašlo.

8
    Zatím jsme toho příliš neviděli, hraje se dle očekávání průměrný fotbal. Je vidět, že se utkávají dva celky z druhé poloviny tabulky.

10
    Standardku zahrával Cornelis a hledal v pokutovém území někoho ze svých spoluhráčů, jenže našel pouze rukavice brankáře Baillyho.

12
    O první výraznější vzruch před Baillyho svatyní se postaral Eeno, který vypálil z velká dálky a nebyla to vůbec špatná střela. Šla však o pár čísel nad.

14
    O jakous takous šanci se snažili i hosté, trestný kop Ngoloka byl ale hodně nepřesný.

15
    Již druhý roh zahrával hostující Goethem, ani tentokrát nenašel ve vápně nikoho ze svých kolegů.

18
    Dobrá střela Messoudiho, který se ujal exekuce trestného kopu a Delle musel letěl vzduchem. Míč vyrazil do bezpečí a zabránil tak inkasované brance.

20
    Heverlee jsou zatím lepším mužstvem, mají územní převahu a teď si připsali pěknou střeleckou příležitost.

22
    Obrovská šance pro Leuven, který stále dokazuje svou převahu. Tvrdou pumelici vyslal Van Goethem a Delle tentokrát plachtil vzduchem marně, naštěstí mu pomohlo břevno.

24
    Bruggy se po delší době osmělily a a vyslaly na Baillyho střelecký pokus. Uchebo však nezamířil přesně.

25
    Střely celkem 3:2, nicméně všechny tři rány Brugg šly mimo, zatímco u hostů se jedná u dvou pokusů přímo na Delleho zařízení.

26
    Ačkoliv mají více ze hry hosté, tak držení míče je naprosto shodné, tedy 50:50%.

28
    Eeno dnes již poněkolikáté zkusil své štěstí, ale nebylo mu přáno. Opět to byla střela vysoko nad branku.

30
    Třicet minut hry za námi, stále čekáme na nějakou změnu stavu. Blíže ke gólu měli hosté, kteří trefili pouze tyč.

31
    První roh utkání také pro Cercle. O nákop před bránu se postaral Monachello, míč v pohodě odklidila do bezpečí defenziva Oudu.

33
    O zajímavou akci se znovu postaral Eeno, ale opět místo nějaké kloudné kombinace zvolil přímou střelu na bránu, v jeho podání to však bylo nad bránu. Statistické konto se rozšiřuje, nicméně stále ani jedna přímá střela na Baillyho.

35
    Na rohové kopy máme vyrovnáno 2:2, domácí po vlažném začátku začínají přídávat na vyšší rychlostní stupeň.

37
    Důkazem je centr D'Haeneho, který zkoušel najít na zadní tyči Eena, tomu chyběl krůček k zakončení.

37
    Prvním potrestaným hráčem je Stef Wils, konkrétně z domácího klubu.

39
    První střela na bránu a střelu Ackera musel likvidovat akrobatickým zákrokem brankář Bailly.

40
    Byl z toho roh, který ale neměl valného účinku. Naopak se na druhé straně urodil brejk a střelu Ngoloka zblokoval jeden z obránců Brugg. Na rohy tedy 3:3.

41
    Kenneth Van Goethem inkasuje žlutou kartu.

43
    Na obou stranách jsme sledovali po jednom rohu, především hlavička Monachella nebyla vůbec špatná, leč brankář Bailly byl včas na svém místě.

44
    Od druhé poloviny poločasu převzali otěže zápasu domácí, kteří se snaží střílet z každé pozice, byť ne vždy to vyjde.

45
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.

Je za námi první poločas, který skončil bezbrankovou remízou. Sledovali jsme průměrný fotbal s minimem šancí. Jednu velmi dobrou měli přeci jen hosté, jenž trefili břevno. Poté už to zůstalo na obou stranách pouze u náznaků, nebyly to nikterak velké tutovky.

46
    Do druhého poločasu dělají hosté jednu změnu v sestavě. Dohráno má Cerigioni a na zelený pažit vstupuje Marvin Ogunjimi.

49
    Prudká střela D´Haeneho, který protáhl dlouhou a táhlou střelou Baillyho. Míč letěl sice nad, ale hostující brankář ho musel kontrolovat.

50
    Žlutou kartu dostává Robson (Oud-Heverlee Leuven).

52
    Leuven je zatím ve druhém poločase málo aktivní, domácí hýří pohybem, ale do nějaké šance se zatím nedostali.

54
    Hosté alespoň vedou ve statistikách rohů, tam už je to 5:4, ovšem stále jen jedna přímá střela na bránu, což bylo několikrát zmíněné břevno.

55
    V podstatě lepší gólovku jsme v tomto zápase neviděli, i když mají domácí více ze hry.

55
    Opět se žlutí na straně Heverlee, celkově potřetí. Potrestán je Thomas Azevedo.

56
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází D'Haene, přichází Etock.

59
    Bruggy začínají zle zatápět. Tlačí se mnohem víc před bránou a soupeř musel jen odkopávat a blokovat míče za cenu rohových kopů.

60
    Standardní situace však ani jednomu z týmů dnes příliš nejdou.

61
    Leuven právě vstřelilo branku!
    A jak to tak někdy bývá, jeden hraje a druhý se směje. Vůbec první protiútok hostů ve druhém poločase končí gólem. Do otevřené obrany vletěl jako tajfun EVARISTE NGOLOK a počínal si chladnokrevně. Vůbec druhou střelu na bránu v zápase přetavil v úvodní gól utkání.

62
    Možná trochu překvapení, ale Leuven ukázal smrtící brejk a povedlo se mu z minima vytěžit naprosté maximum.

64
    A opět hrají Bruggy, série dvou rohů však nebyla využita. Již 8:5 je to v této statistice. Jenže je to domácímu mužstvu platné, jak mrtvému zimník.

66
    Roh s pořadovaným číslem devět zahrával Mertens a byla z toho po hlavičce Etocka již jedenáctá střela mimo tři tyče.

67
    Střely celkem 15:5, na bránu 4:2, mimo 11:3, rohy 9:5.

68
    Cercle začínají připomínat českou hokejovou reprezentaci, tlak by byl, šance by byly, ale góly tak nějak nikde.

69
    Penalta pro domácí, tak kdy jindy vyrovnat. To je velká šance. Ngolok stáhl v pokutovém území Ucheba a rozhodčí ukazuje na puntík.

69
    Žlutou kartu dostává Ngolok (Oud-Heverlee Leuven).

70
    Gól z toho není. Mertens jen nechal vyniknout brankáře Baillyho.

70
    Penalta tedy nevyužitá, Bruggy si zaslouží vyrovnat, ale někdy je to prostě den blbec.

71
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází Uchebo, přichází Kabananga.

72
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Azevedo, přichází Ruytinx.

72
    Žlutou kartu dostává Geraerts (Oud-Heverlee Leuven).

74
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Zasloužená odměna a vyrovnání z toho tlaku a přehršle tutovek. Přeci jen gól už byl dlouho ve vzduchu a o vyrovnání se postal střídající GAEL ETOCK. Obešel obránce, přiťukl si s Kabanangou a dopravil míč pohotově do sítě.

77
    Dobrý tah domácí kouče, po dvaceti minutách na hřiště se mu Etock odvděčil vyrovnávající brankou.

80
    Už běží poslední desetiminutovka zápasu, domácí se zjevně nechtějí spokojit jen s bodem.

82
    Deset rohů a osmnáct střel, z toho tlaku alespoň využily Bruggy vyrovnání.

84
    Oba celky mají k dispozici ještě jednou střídání, především hosté budou jistě chtít ten čas kouskovat.

85
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Messoudi, přichází Gislason.

86
    Střídání v týmu Cercle Brugge KSV: ze hřiště odchází Boi, přichází Staelens.

88
    Utkání sleduje 6533 diváků.

90
    Už běží nastavený čas, sudí přidá tři minuty nad plán druhého poločasu.

90+2
    Ještě jedna žlutá karta pro, tentokrát pro domácího Ackera.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 55:45
    Střely na bránu: 6:3
    Střely mimo: 12:5
    Rohy: 10:5

Pro dnešní večer je to vše, domácí nakonec uhráli bod, když nejprve nedali penaltu, ale o pár minut později se už Etockem radovali. Na počtenou zase příště. (21:54:52)