Orlová – Vsetín 2:8 (kon.) | Břeclav – Technika Brno 4:3 (kon.) | Prostějov – Poruba 2011 0:3 (kon.)
Opava – SHK Hodonín 5:4 (po pr.) | Frýdek-M. – Přerov 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:1 (kon.)
Vrchlabí – Klatovy 9:2 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 6:3 (kon.) | Bílina – Sokolov 2:5 (kon.)
Mor. Budějovice – Klášterec nO 9:1 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:4 (po pr.) | Milevsko – Tábor 1:8 (kon.)
Nymburk – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 7:2 (kon.)
HK Opava
5:4 (0:0, 3:3, 1:1 - 1:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 23.10.2013, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Slezan Opava: Šafránek (Kober) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Bednárek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Skoumal, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

SHK Hodonín: Kotvan (Masaryk) – Komárek, Rybalkin, Kříž, Skočovský, Špok, Novotný, Směřička, R.Smetana , Pokorný, Koukal, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Belisle, Vrba, T.Smetana , Laporte, Miklík

Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč.

00:01

00:38
    V první šanci zápasu se ocitli hráči Hodonína, Peš však nedokázal trefit odkrytou klec.

00:47
    Na trestnou lavici usedne Vrabel (OPA) na 2 minuty za sekání.

02:22
    Šafránek ukryl puk pod svou lapačkou před dotírajícími útočníky Hodonína.

02:47
    Opava hraje v plném počtu.

04:11
    Špatná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

04:27
    Kysela nyní prověřil pozornost hostujícího gólmana, který puk vyrazil do rohu kluziště.

06:21
    Chalupa nyní tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy, hostující brankář se musel hodně natahovat, aby puk vytěsnil.

08:27
    Špatná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

09:14
    Velká šance domácích. Herman dostal přihrávku z levé strany kluziště a nebezpečně vypálil na Kotvana. Střela jen těsně prosvištěla kolem levé Kotvanovy tyče.

12:02
    Hraje se nyní ve velmi vysokém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

13:21
    Opava v obranném pásmu hostů zajímavě kombinovala, její snahu však zneškodnil jeden z hodonínských obránců.

13:36
    Hodonín půjde do čtyř. Vyloučeným hráčem je za podražení Rybalkin.

15:36
    Hodonín úspěšně přečkal hru v oslabení a hraje v plném počtu.

16:57
    Tentokrát půjdou do čtyř domácí. Za hákování byl na trestnou lavici poslán Černý.

17:42
    Rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

18:10
    Vítek úspěšně vyhazuje.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Mezitím už hrají domácí v plném počtu.

20:00

První třetina se hrála ve vysokém tempu. K vidění bylo několik zajímavých šancí na obou stranách, avšak ani jednomu z celků se nepodařilo dostat puk za soupeřova brankáře. Největší šanci měl hned na začátku zápasu Hodonín, Peš však nedokázal trefit odkrytou klec.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

21:21
    Tichý vystřelil od modré čáry, jeho pokus bezpečně lapil Kotvan.

22:07
    Šafránek raději ukryl puk pod svou lapačku před dotírajícími útočníky. Vhazuje se po jeho levici.

23:53
    Hráči Hodonína už se radovali z gólu, jejich radost však překazila posunutá brána.

25:43
    Na trestnou lavici byl za vysokou hůl poslán Novotný (HOD).

26:53
    Poměr sil na ledě se srovná. Dvě minuty si totiž za podražení odsedí opavský Pavelek.

27:05
    Vítek (OPA) byl v úniku faulován a je nařízeno trestné střílení!

27:05
    Vítkův bekhendový blafák však skončil neúspěchem, Kotvan vykopl kotouč svým levým betonem.

27:43
    Hodonín hraje v plném počtu hráčů.

27:53
    Vzápětí si však půjde sednou Kříž (HOD) za držení hole.

28:10
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín se ujímá vedení v zápase. MARTINU ŠPOKOVI se podařilo protlačit puk za Šafránkova záda. Asistence: Peš, Novotný.

29:52
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava však na branku hostů rychle odpověděla. DAVID GALVAS krásnou střelou do horního růžku branky srovnává na 1:1. Asistence: Černý, Měch.

31:26
    Domácí otáčí vývoj utkání! Svoboda těsně před brankovištěm přihrál JAKUBU VÍTKOVI, který dotlačil puk za Kotvanova záda. Asistence: Svoboda, Polok.

32:10
    Hodonín bude hrát oslabení. Za příliš mnoho hráčů na ledě byla potrestána hráčská lavice Hodonína.

33:09
    Jeden z domácích hráčů se po souboji u mantinelu těžce zvedá z ledu. Rozhodčí však nevylučuje.

33:53
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.

36:16
    Hodonín srovnává! Po chybě jednoho z domácích obránců se k puku dostal PAVEL KŘÍŽ a nerozpakoval se se zakončením a poslal puk do sítě. Asistence: Peš, Špok.

36:37
    Opava však bleskově stahuje vedení na svou stranu! Tichého střelu ještě Kotvan vyrazil, avšak na dorážku BOHUMILA HERMANA už byl krátký. Asistence: Tichý.

38:15
    Hodonín opět srovnává skóre! MARTIN ŠPOK dostal přihrávku od Peše a střelou k levé Šafránkově tyči vyrovnal na 3:3. Asistence: Peš, Kříž.

38:15
    Za nesportovní chování dostal trest do konce utkání Galvas (OPA).

39:58
    V samotném závěru třetiny se ještě bude vylučovat. Za vysokou hůl si půjde dvě minuty odsedět Kříž (HOD).

40:00

Ve druhé třetině jsme byli svědky velmi zajímavé podívané. První branku utkání se podařilo vstřelit hostům, avšak Opavě se podařilo skóre dvěma góly velmi rychle otočit. Hodonín však nesložil zbraně a v sedmatřicáté minutě opět srovnal stav. V téže minutě však Opava zásluhou Hermana opět strhla vedení na svou stranu, ale i na tento gól se podařilo hostům odpovědět, když branku vsítil Špok. Po druhé třetině je tedy stav nerozhodný 3:3.

Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:51
    Hodonín bude hrát ve třech. Za hákování bude pykat Pokorný.

41:20
    Hodonín vyhazuje z obranného pásma.

41:58
    Hosté jsou ve čtyřech.

42:46
    Skoumalovu střelu švihem zastavuje Kotvan.

42:51
    Hodonín je kompletní.

43:55
    Hermanovu střelu z mezikruží vykopl Kotvan svým pravým betonem.

47:00
    Nyní se bojuje především v rozích kluziště.

47:40

47:51
    Z bekhendovou střelou Poloka si Kotvan poradil.

48:09
    Opava bude hrát přesilovku. Na lavici hříšníků byl za hákování poslán Kříž.

48:41
    Špok se v oslabení dostal do samostatného úniku, jeho střelu však Šafránek vyrazil.

49:40
    Opava teď kombinuje v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

50:09

51:00
    Je odpískán úmyslný ofsajd Hodonína.

52:09
    V obrovské šanci se objevil hostující Peš. Šafránek však jeho střelu skvěle vyrazil.

52:32
    Komárkovu střelu od modré čáry Šafránek bezpečně lapil.

53:55
    Puk se objevil v ochranné síti a tak se vhazuje po levici hostujícího brankáře.

55:30
    Vyloučení na straně domácích. Za držení protihráče si dvě minuty půjde odsedět Pavelek.

56:10
    Opava se zatím úspěšně brání.

57:03
    Šafránek byl nucen přikrýt puk před dotírajícím Špokem. Vhazuje se v obranném pásmu Opavy.

57:15
    Opava střílí gól v oslabení! Rychlý výpad Poloka, který pelášil směrem k bráně Kotvana, přihrál na druhou stranu JAKUBU VÍTKOVI, který bekhendovým blafákem překonal bezmocného brankáře hostí. Asistence: Polok