Norimberk – Freiburg 0:3 (kon.) | Hoffenheim – Bayern 1:2 (kon.) | Hamburg – Mönchengladbach 0:2 (kon.)
Braunschweig – Leverkusen 1:0 (kon.) | Hertha – Schalke 0:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 1:2 (kon.)
Hertha BSC
0:2 (0:1)
FC Schalke 04
Sobota 02.11.2013, 15:30 • Olympijský stadion Berlín • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V dnešním utkání v rámci jedenáctého bundesligového kola přivítá na Olympijském stadiónu v Berlíně domácí Hertha BSC hostující Schalke 04.

Schalke 04
    Hosté jsou na tom v tabulce o něco hůře, než dnešní hostitel. Schalke je momentálně na sedmém místě s bodovým ziskem čtrnácti bodů za čtyři výhry a dvě remízy. Na hřištích soupeřů nemá zrovna špatnou bilanci – sedm získaných bodů je slušná bilance. V posledním ligovém kole, stejně jako Hertha, Schalke prohrálo, bylo to na domácím hřišti s Borussií Dortmund, které podlehlo 1:3, když čestný úspěch 04 zaznamenal ve třiašedesáté minutě Max Meyer.

Hertha BSC
    Hertha se po deseti ligových kolech drží na velmi dobrém pátém místě, když má na svém kontě patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy. Třikrát odešli fotbalisté Herthy ze hřiště poraženi – ve Wolfsburgu 0:2, doma se Stuttgartem 0:1 a v posledním kole na hřišti aktuálně zřejmě nejlepšího světového klubu, Bayernu Mnichov 2:3. Dva góly velkému favoritovi v Allianz Aréně vstřelil Adrián Ramos a Amos Bem Hatira, kdo se trefí dnes v souboji se Schalke?

Vzájemné zápasy
    Poslední vzájemné zápasy se datují do sezóny 2011/2012, kdy v prosinci prohrála Hertha na svém hřišti se Schalke 1:2. Odveta na Schlake, hraná v dubnu roku 2012, skončila pro Herthu hodně nepříjemně – debaklem 0:4!

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Lustenberger (C), Langkamp, van den Bergh – Skjelbred, Ciğerci, Ben-Hatira, Hosogai, Schulz – Ramos.
    Náhradníci: Burchert – Kobiašvili, Ndjeng, Ronny, Niemeyer, Mukhtar, Allagui.

FC Schalke 04: Hildebrand – Učida, Höwedes (C), Matip, Fuchs – Neustädter, Meyer, K-P. Boateng, Draxler, Aogo – Szalai.
    Náhradníci: Fährmann – Hoogland, Santana, Kolasinac, Ayhan, Clemens, Jones.

Rozhodčí: Perl – Schalk, Emmer.

Oba týmy již čekají v útrobách Olmypijského stadionu na vstup na hrací plochu.

A právě nyní trojice rozhodčích přivádí obě jedenáctky na hrací plochu.

1

2
    Boateng fauluje ve středu hřiště, domácí získávají míč.

2
    Učida vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře, míč však směřuje do obrany.

3
    Van den Bergh fauluje, Aogo rozehrají volný kop na polovině soupeře.

3
    Míč z volného kopu odvrací obrana Herthy, domácí mohou zaútočit.

4
    Schalke zatím zvládá odebírat domácím míč po přechodu přes půlící čáru.

5
    Domácí před pokutovým územím soupeře, škoda, dlouhý míčna Ben-Hatiru, je z toho odkop od branky.

6
    Hildebrand vykopl na půlící čáru, tam o míč bojuje Hosogai, ale Ben-Hatira fauluje, míč získávají domácí.

7
    Jenže ti ho vrací až ke Kraftovi.

7
    Rychlý protiútok domácího BSC, N. Schulz padá v pokutovém území, není to penalta, pouze odkop od branky.

8
    Hildebrand vykopává na polovinu Herthy, míč nakonec končí v autu, vhazují domácí.

9
    Boateng faulován před vlastním pokutovým územím domácí Hosogaiem.

10
    Hildebrand "pozdravil" míčem svého kolegu v bráně Herthy, Krafta, ten volí odkop od branky.

11
    Zatím sledujeme velmi opatrné utkání, hraje se převážně ve středu hřiště.

11
    Boateng ztrácí míč na půli, domácí mohou zaútočit.

12
    Ben-Hatira faulován před pokutovým územím Schalke.

12
    Právě Ben-Hatira rozehrává volný kop z pravé strany, míč však končí v rukavicích Hildebranda.

13
    N. Schulz napřáhl na hranici pokutového území a řádně protáhl Heldebranda, který se vyznamenal skvělým zákrokem!

13
    Z následného rohového kopu již domácí branku Schalke neohrozili, Hildebrand bude moci vykopávat.

14
    Schalke po delší odmlce před pokutovým územím soupeře.

15
    Drexler se odhodlal ke střele z levé strany, netrefuje branku.

16
    Ramos to zkouší z pravé strany, je z toho aut.

17
    Van den Bergh zasprintoval k pokutovému území soupeře, nasměroval míč na Ben-Hatiru, ten hlavičkuje těsně vedle!

18
    Hertha v dosavadním průběhu výrazně aktivnější, dokáží domácí svou převahu vyjádřit i gólově?

19
    Rohový kop pro Schalke, vůbec první roh v dnešním utkání pro hostující tým.

20
    Aogo rozehrává, ale pozor, rychlý protiútok Herthy.

20
    Obrana Schalke se dokázala bleskově zformovat a nepustila domácí do koncovky.

20
    Ramos naskakuje na míč z kopačky Ben-Hatiry, ale nejen, že hrál zřejmě rukou, ale byl hlavně v ofsajdu, dobrý postřeh asistenta Emmera.

21
    Na druhé straně vybojovali hosté další rohový kop. Opět z pravé strany.

21
    Rozehrál znovu Aogo, ale ani tentokrát se Schalke k ohrožení branky Herthy nedostalo.

22
    Ben-Hatira se nedostal ke střele, míč získávají na vlastní polovině hosté.

24
    Schalke kombinuje na polovině soupeře.

25
    Velmi dobrá střela Draxlera z nějakých třiceti metrů také protáhla gólmana, tentokrát gólmana Herthy, rohový kop.

26
    Fantastickým zákrokem po rohovém kopu zabránil Kraft jistému gólu, Schalke má ale k dispozici další rohový kop, tentokrát z pravé strany.

26
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Parádně rozehraný rohový kop, míč z kopačky Aoga míří přímo na hlavu ADAMA SZALAIE, který na bližší tyči míč usměrnil do branky, hosté vedou 1:0!

27
    Pekarík vhazuje na pravé straně, na polovině soupeře.

28
    Hertha se snaží o okamžitou odpověď, je pískán faul, to bude dobrá pozice pro volný kop domácích.

29
    Z pravé strany, z nějakých třiceti metrů, rozehrává Ben-Hatira, ale trefuje pouze hlavu jednoho z bránících hráčů Schalke.

30
    Je za námi první půl hodina dnešního utkání, zatím mohou být spokojenější hosté, kteří v Berlíně vedou nad Herthou 1:0.

30
    To mohla být dobrá šance pro Schalke, ale je pískán ofsajd Boatengovi.

31
    Hertha postupuje po pravé straně, Draxler však centruje pouze do rukavic pozorného Hildebranda.

31
    Matip fauluje před vlastním vápnem, další volný kop pro Herthu.

32
    Tak nakonec naopak, Matip byl faulován jedním z domácích hráčů, tím útočná akce Herthy končí.

33
    Hertha má míč ve svém držení, ale Schalke zahustilo střed hřiště.

35
    Lustenberger rozehrává, domácí to zkouší středem hřiště.

36
    Je z toho rohový kop pro Herthu. Z levé strany rozehrává Schulz, domácí zůstávají u míče.

37
    Jenže dobře zformovaný soupeř je zahnal s míčem až na vlastní polovinu.

37
    Schalke se prezentuje velmi dobrým taktickým výkonem, nechává aktivitu soupeři a čeká na jeho zaváhání.

38
    Hildebrand vykopává na polovinu soupeře, Hertha se bleskově vrací s míčem na polovinu Schalke.

38
    Důrazný Boateng se nyní opřel o Ramose na půli hřiště, faul, domácí rozehrávají v blízkosti půlící čáry.

39
    Domácí vhazují z levé strany, na polovině soupeře.

40
    Před námi poslední pětiminutovka, Hertha rozehrává od vlastní brány.

41
    Höwedes odkopává nákop soupeře do autu, domácí budou vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.

42
    Jenže celou akci domácích přerušuje odpískaný faul, hosté rozehrávají.

43
    Taktický faul v podání Romana Neustädera na vlastní polovině, domácí budou rozehrávat se středového kruhu.

44
    Neustädter je zatím prvním potrestaným hráčem utkání, které se hraje ve velmi slušném "duchu" s minimem faulů, to kvalitě hry velmi prospívá!

45
    Začala pětačtyřicátá minuta první půle, hosté stále drží jednobrankové vedení.

Ani vteřinu navíc nenastavil sudí Perl nad rámec základních pětačtyřiceti minut a právě nyní ukončil první poločas. Po něm odchází do kabin spokojenější jednoznačně hosté, kteří po velmi dobrém taktickém výkonu vedou 1:0, když zatím jediný gól zápasu vstřelil ve 26. minutě Szalai, jenž se prosadil hlavičkou po rohu Aoga. Domácí se sice snaží, mají i optickou převahu, ale v koncovce to zatím vázne.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 16:34 hodin.

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu, vše směřuje k zahájení druhého poločasu.

46

46
    Ani jeden neprovedl o poločasové přestávce nějaké změny v sestavách, oba týmy tak nastupují do druhé půle ve stejném složení, jako do té první.

46
    Nepřesný nákop domácíc, Fuchs si jde pro míč a vhazuje z levé strany.

47
    Hosogai hledá, komu by nahrál, nakonec volí Ben-Hatiru, ten vybojoval autové vhazování.

48
    Skjelbred se nakonec nedostal ke střele uvnitř pokutového území soupeře.

48
    S Fuchsem se nyní před vápnem Schalkde srazil právě Skjelbred, není to nic vážného, pokračuje se ve hře.

49
    Domácí rozehrávají rohový kop z pravé strany, obrana Schalke zahrává míč do autu.

49
    Po vhazování končí míč v rukavicích Hildebranda, který okamžitě rozehrává.

50
    Není z toho však žádné nebezpečí pro domácí branku, naopak, hosté se musí znovu zformovat před vlastním vápnem.

50
    Ben-Hatira zatím jednoznačně nejlepším domácím hráčem, jeho aktivita a skvělý pohyb na soupeře platí.

51
    Po faulu právě na Ben-Hatiru mohou domácí ohrozit Hildebranda z volného kopu.

51
    Ciğerci rozehrál a "stáčel" míč do branky, Hildebrand se jistil a míč, mířící nad břevno, ještě vyráží, rohový kop pro Herthu.

52
    Nakonec domácí rozehráli dva rohový kopy, z obou se dostali k hlavičce hráči Herthy, ale ani ta první, ani ta Ramosova nyní, nekončí v bráně.

53
    Hildebrand vykopává, míč letí na půli hřiště, tam fauluje domácí Hosogai.

54
    Ramos fauluje v hlavičkovém souboji a hosté mohou rozehrát na vlastní polovině.

55
    Střelecký pokus Drexlera z levé strany, spíše propagační střela, která míří pouze vedle branky.

55
    Hosogai jde loktem do hlavičkového souboje s Adame Szalaiem, zasloužená žlutá karta!

56
    Stále se nehraje, publikum začíná pískat, ale je pravda, že střelec zatím jediného gólu inkasoval velmi nepříjemný úder někam do oblasti ucha.

57
    Ano, při pohledu na odcházejícího Szalaie je opravdu zřejmé, že to rozhodně není nějaké zdržování, dokonce chůze zanedlouho šestadvacetiletého Maďara není zrovna jistá.

58
    Hertha má míč a domácí kombinují ve středu hřiště.

59
    Hosté mohou zaútočit, zkouší to po levé straně, ale Drexler nepřesně přihrává a tím celá akce hostů končí.

60
    Po hodině hry stále platí, že hosté drží jednobrankové vedení a i ve druhé půli stále sledujeme velice kompaktní výkon hostujícího celku.

61
    Ofsajdem končí útočná akce Herthy, Hildebrand bude vykopávat.

63
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Ronny.

64
    Hosté trefují tyč! Meyer si zpracoval míč na pravé straně, dostal se k hranici pokutového území, vypálil křižnou střelu, která orazítkovala břevno Kraftovo branky!

65
    Tak nyní domácím hodně zatrnulo, důležité však je, že stav je stále "jen" 0:1 z pohledu domácího týmu, což je stále hratelné.

66
    Ano, Ronny dokazuje, proč je používán koučem Luhukayem jako "žolík" – jeho střela z levé strany, z nějakých třiceti metrů, jen těsně míjí branku Schalke!

67
    Schalke nyní, trochu neočekávaně, napadá rozehrávku soupeře na jeho polovině.

67
    Pozor, hosté jsou úspěšný, parádní pas Draxlera na Szalaie, ten se dostává do vápna, kde je zastaven obráncem, navíc se mu pod nohy ještě vrhl Kraft, to mohl být pokutový kop!

68
    Pohled na kouče Schalke Kellera nyní dává tušit velké nespokojení s rozhodnutím sudího Perla, ovšem nic to nemění na tom, že penalta se nepískla, hraje se dál.

69
    Schalke jako by v blížícím se závěru zvýšilo obrátky a nyní často "svírá" soupeře před jeho pokutovým územím.

69
    Ben-Hatira to zkouší individuálně po levé straně, ale na obranu Schalke nevyzrál.

70
    Začíná poslední dvacetiminutovka, Ramos sprintuje za míčem po "malé domů" Höwedese, naštěstí pro Schalke, Hildebrand stihl odkopnout.

71
    Pekarík nachází na pravé straně Skjelbreda, ten pálí uvnitř vápna, parádní zákrok Hildebranda!

71
    Je to jasné – v závěru zápasu dostává hra velké obrátky a sledujeme opravdu parádní fotbal!

72
    Nepřesný pas na Ben-Hatiru, Hildebrand odkopává na polovinu soupeře.

72
    Ciğerci fauluje na půli hřiště Neustädera a dostává za tento faul žlutou kartu.

73
    Draxler vrací míč zpět do obrany, Schalke nikam nespěchá.

73
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Skjelbred, přichází Sami Allagui.

74
    Čas na vyrovnání stále domácí fotbalisté mají dostatečný, chce to ale lepší přechod do útoku, kde se domácím přestalo ve druhé půli dařit.

75
    Ramos si dlouho připravoval pozici uvnitř vápna Schalke, až byla jeho střela zablokována.

76
    Odpískán faul domácímu Langkampovi, který si navíc může prohlédnout, jak vypadá žlutá karta.

77
    Po tomto faulu budou hosté rozehrávat volný kop ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky soupeře.

77
    Rozehrává Draxler, ale posílá míč pouze vysoko nad branku.

78
    Ramos ztrácí míč v souboji s Draxlerem, hosté mohou zaútočit.

78
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Christian Clemens.

79
    Ronyho pokus o centr zablokován, alespoň autové vhazování pro Herthu.

79
    Fuchs faulován Allaguim na vlastní polovině, loket v obličeji, jasný faul.

80
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Roman Neustädter, přichází Jermaine Jones.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního výborného zápasu, jak to nakonec celé dopadne? Hosté jsou blízko třem bodům!

81
    Pekarík nepřesně nakopává k vápnu Schalke, míč získává Hildebrand, který rozhodně s rozehrávkou spěchat nebude.

82
    Szalaiovi "utíká" míč, domácí budou vhazovat z pravé strany, na vlastní polovině.

82
    V souboji dvou dvacetosmiček fauluje hostujíc Szalai domácího Lustenbergera ve středu hřiště.

83
    Další faul, tentokrát faulován Ronny na polovině soupeře.

83
    A sám faulovaný rozehrává volný kop ze vzdálenosti zhruba čtyřiceti metrů, souboj v pokutovém území, míč nakonec končí mimo hrací plochu, odkop od branky Schalke.

84
    Schalke zatím dramatickou koncovku zápasu zvládá na jedničku, domácí se nemohou prosadit ani středem, ani po stranách.

85
    Pekaríkův pokus z pravé strany odkopává bránící hráč Schalke.

85
    Poslední pětiminutovka, domácí stále dohání jednogólovou ztrátu, dokáží vyrovnat?

86
    Centr z levé strany míří do vápna Schalke, tam hlavičkuje Raos, ale přímo do míst, kde je připravený Hildebrand.

86
    Míč ve středu hřiště, na kopačkách hráčů Herthy Berlín.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Hadžime Hosogai, přichází Peter Niemeyer.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Felipe Santana.

88
    Boatengův pomalý odchod doprovázel, pochopitelně, pískot zaplněných tribun, přesto jsou to další cenné vteřinky k dobru pro Schalke.

88
    Santana takticky vybojoval faul v blízkosti střídaček, provinil se domácí Ronny.

89
    Schalke rozehrává z levé strany, míč směřuje do pokutového území soupeře, ale v podstatě "na nikoho".

89
    Překopávaná ve středu hřiště, to příliš nesvědčí domácím fotbalistům kteří se stále snaží o vyrovnání.

90
    Právě začala devadesátá minuta, po faulu Santany budou domácí rozehrávat volný kop na polovině soupeře.

90
    Ronny si bere míč, centruje do pokutového území, Hildebrand skvělým zákrokem a výběrem místa vyboxovává mimo vápno.

90+1
    Rozhodčí Perl se rozhodl nastavit ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Publikum žene "své" hráče do útoku, Pekarík však kazí další centr z pravé strany.

90+1
    Tentokrát centruje Ronny, což je o poznání přesnější centr, na který si naskakuje Ben-Hatira, který se v tomto poločase doslova "vytratil" ze hřiště, každopádně jeho hlavička končí nad brankou Schalke.

90+2
    Hraní rukou píská nyní sudí Učidovi na polovině Schalke, další volný kop pro Herthu.

90+3
    Z nějakých pětatřiceti metrů rozehraje Ronny, je to přízemní střela, která vypadla Hildebrandovi z rukavic, ale naštěstí pro Schalke, dříve byl u míče bránící Höwedes, který odkopl na roh.

90+3
    Ten domácí rozehrávají z pravé strany, obrana Schalke však odvrací.

90+4
    Slabá střela Ronnyho z pravé strany, Hildebrand má míč.

90+4
    A je rozhodnuto, JULIAN DRAXLER ve spolupráci se Szalaiem a Jonesem zakončuje z hranice pokutového území přesně k tyči, obrana Herthy nebyla zformovaná a definitivně tak rozhodl o dnešním vítězi!

Fotbalisté Herthy Berlín dnes nedokázali ani jednou překonat pozornou obranu svého soupeře, který se navíc dnes prezentoval velmi dobrým a taktickým výkonem. Schalke nechávalo svého hostitele hrát a čekalo nikoliv na chyby soupeře, ale na svou příležitost. Ta přišla jak v první půli, tak nakonec i v posledních vteřinách utkání, kdy se v poslední minutě trefil Draxler, který tak stanovil konečné skóre dnešního pěkného zápasu.