Chomutov – Jihlava 6:5 (kon.) | Třinec – Vsetín 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 7:5 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 10.01.2014, 17:00 • ČEZ Aréna, Plzeň • DHL Extraliga juniorů

Pro dnešek je to z Plzně všechno. Díky za pozornost a u mládežnického hokeje opět někdy na shledanou. (19:12:55)

Je dobojováno a radují se nakonec hosté. Ač se zdálo po druhé třetině, že je rozhodnuto a domácí si svůj náskok pohlídají, tak opak byl pravdou. Mladoboleslavští se trefili dvakrát ve třetí třetině a rozhodující trefu pak přidali v prodloužení.

62:35
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Před třetí třetinou sice Boleslav prohrávala 3:1, ale nakonec jsou to hosté kdo si může zapět vítězný chorál. JAROSLAV SOUČEK se dostal k puku a přesnou ranou rozhodl dnešní utkání. Asistence: Dmitrij Bjakov a Jakub Kotala.

62:15
    Prodloužení už se blíží do své druhé poloviny, zatím bez větších šancí.

61:43
    Dobrý pokus z hole Čadka. Rána zpoza modré však nebyla z nejpřesnějších.

61:05
    Nahozený kotouč raději Pejchar ukryl pod lapačkou.

60:55
    Plzeň nahlédla do útočného pásma, ale nakonec jen na chvíli.

60:27

60:20
    Přesilovka Boleslavi už je ve svém konci.

60:09
    Marek se propracoval až do zakončení, které mu nesedlo.

60:01

Mladá Boleslav ve třetí části dokázala vyrovnat nepříznivý vývoj skóre a uvidíme prodloužení. Boleslav ve třetí části dokázala ubránit i přes dvě minuty dlouhé oslabení ve třech hráčích.

Po krátké pauze začne pětiminutové prodloužení, pokud se nerozhodne, tak budou následovat nájezdy.

60:00

59:32
    Bernad zkusil střelu od modré, jeho projektil tečoval jeden ze spoluhráčů před brankou do ochranné sítě.

58:51
    Kepka se zamotal s pukem v rohu a ten se tak dostal do držení hostů.

58:27
    Za podražení vyloučen Daniel Pejchar.

58:13
    Bude se vylučovat na domácí straně, ale zatím výhoda a Pechek už spěchá ke střídačce.

57:22
    Boleslav se dočkala vytouženého vyrovnání a za posledních pár desítek vteřin i zaslouženého. LUKÁŠ VOLF si vybruslil od mantinelu a přesnou střelou pod vyrážečku skóruje. Asistence: Jan Sonnek a Ondřej Šťáva.

56:57
    Boleslav nadále okupuje útočnou třetinu.

56:34
    Bernad nahodil puk a Kubík ho málem srazil za záda vlastního brankáře.

55:55
    Kepka našel přihrávkou za brankou Koptu, ten dokázal překonat Pechka ránou k tyčce.

55:21
    Hostující hráči mají puk v držení, ale musí během krátké chvíle podruhé pro něj až k vlastní brance.

54:20
    Nahození hostů končí jen v rohu a následně na hokejkách domácích obránců.

54:02
    Dobrá rána z prostoru mezi kruhy, ale ani tentokráte nebyla přesná.

53:52
    Boleslav se dostala před Karafiáta, ale ani jedna ze střel se zatím neujala.

53:16
    Boleslavští jsou u puku, ale o útočné pásmo přišli.

53:07
    Po tvrdém hitu na ledové ploše skončil domácí kapitán Pejchar.

Dnešní utkání sleduje 49 diváků.

52:00
    Plzeň přichází o puk a hned také o útočné pásmo.

51:32

51:30
    Utkání je momentálně hodně bojovné, ovšem chybějí nějaké šance.

50:25
    Od druhé třetiny je to hodně emotivní utkání, což třetí třetina jen podepisuje. Vyhrocenému utkání napomáhá i skóre.

49:32
    Za zdržování hry vyloučen Kryštof Kulhánek.

49:28

48:55
    Boleslav znovu vyhazuje puk až ke Karafiátovi.

48:02
    Hosté už hrají ve čtyřech.

47:42
    Plzeň zamkla své soupeře před jejich brankou, ale to je zatím více méně vše.

47:12
    Moravčíkova rána od modré, kterou ale Pechek dobře viděl a chytil.

46:34
    Plzeň začala pálit co to jde, ale zatím všechno končí na Pechkovi.

46:02
    Oddechový čas pro domácí.

46:02
    To bude krušné pro hosty! Kulhánek dostává dvě minuty a stejně dlouho bude hrát Boleslav oslabení, pokud domácí nevyužijí přesilovku.

45:38
    Deset vteřin ve třech Boleslav zvládla bez problémů.

45:28
    Boleslavský útočník nakonec vyfasoval dvojitý menší trest.

45:28
    Marek Smrčka zasáhl Kepku holí do obličeje a bude vyloučen.

44:17

44:19
    Boleslavští nyní jen nahodili puk a šli střídat.

44:00
    Ještě bezmála dvacet vteřin ve čtyřech na obou stranách, pak přesilovka Plzně.

43:50
    Boleslav vstřelený gól ve vlastním oslabení nakopl a nyní se znovu Středočeši dostali až před Karafiáta.

43:38
    Za faul kolenem vyloučen hostující Jakub Kotala.

42:40

42:17
    Za napadení vyloučen Pavel Rajal.

41:51
    Tak to je překvapivý zásah v podání bruslařského klubu. Branku vstřelil IVAN ĎURAČ, který dostal puk k překvapení všech do branky. Asistence: Jan Sonnek.

41:24
    Ofsajd zastavil domácí v průniku do útočného pásma.

41:09
    Plzeň se zatím nedokáže v přesilovce prosadit, dnes už však domácí proměnili hned dvě.

40:40
    Za krosček vyloučen hostující Ondřej Šťáva.

40:28
    Po faulu na Přikryla ponechána výhoda.

40:19
    První formace Plzně zavezla kotouč ihned do útočného pásma.

40:01

Druhá třetina je za námi, ale troufám si říct, že nebyla až tolik zajímavá jako perioda první. Ve druhé části jsme byli svědky mnoha vyloučení na obou stranách, z nichž jedno domácí indiáni dokázali potrestat a proměnit v třetí branku.

Další třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:49
    Ještě jedno buly přinese druhá část, konkrétně vhazování v útočné třetině celku z města automobilů.

39:04

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:41
    Boleslavští to znovu zkouší, ale přihrávka Volfa teď nebyla přesná a puk utíká do středního pásma.

38:16
    Středočeši se zatím ne a ne dostat do nějaké efektivnějšího zakončení, zatím to létá mimo nebo do hráčů před brankou.

37:42
    Plzni se povedlo dostat puk daleko od své branky.

37:04
    Za hru vysokou holí potrestán Jan Holý. Další přesilová hra v dnešním utkání.

36:54

36:08
    Hostující hráči v přesilové hře zkoušejí kombinovat, ale obrana Plzně je zatím do větších šancí nepouští.

35:36
    Boleslav zatím v přesilové hře bez zajímavějších šancí.

34:54
    Sudí Pražák znovu vztyčil pravici na znamení vyloučení. Dvě minuty za hákování proti domácího Filipa Maška.

34:45
    Marek se dostal k puku, ale jeho rána končí znovu jen na výstroji spoluhráče clonícího před Karafiátem.

34:10

33:56
    Tulačka aktivně bojuje o puk za brankou, ovšem zatím se mu ho získat nepovedlo.

33:09
    Plzeň se dostala díky první formaci do útočného pásma, ale dlouhá kombinace nic zajímavého neukázala.

32:10
    Jen co jeden trest skončí, začíná jiný. Za nedovolené bránění vyloučen Petr Kuchta.

32:05

31:51
    Až nyní se povedlo hostům znovu postavit v útočném pásmu do přesilovkové formace.

31:03
    Marek se rozhodl pro střelu, ale trefil jen clonícího spoluhráče.

30:50
    Dlouhá kombinace hráčů Mladé Boleslavi, která je zatím bez střely na branku.

30:05
    Za hákování je vyloučen domácí obránce Jakub Houfek.

29:51

29:39
    Přikryl se rozhodl o přihrávku mezi hostujícími hráči, což Plzeň stojí útočné pásmo.

29:10
    Plzeňská kombinace zatím bez výraznějšího úspěchu.

27:51
    Za nedovolené bránění vyloučen hostující Danie Pätoprstý.

27:48

27:39
    Plzeň momentálně drží puk dostatečně daleko od vlastní branky.

27:02
    Kotouč se povedlo plzeňským bekům dostat až do středního pásma.

26:43
    Boleslavští zatím v přesilovce kombinují, ale bez výraznějšího výsledku.

26:05
    Kotouč utíká hráčům Boleslavi až do vlastního pásma.

25:48
    Za podražení je vyloučen domácí útočník Roman Přikryl.

24:49
    Hosté provádí změnu v brankovišti. Mezi tři tyče se staví Jan Pechek.

24:49
    Oddechový čas pro hosty.

24:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Podruhé v dnešním utkání se daří Plzni využít přesilovou hru, když se po přesné kombinace trefil z bezprostřední blízkosti MICHAL KRISTL. Asistence: David Michel a Patrik Marcel.

24:25
    Plzeň se zatím usadila v útočném pásmu.

23:56
    Za nedovolené bránění vyloučen mladoboleslavský útočník Marek Smrčka.

23:53
    Tomšů si připsal zákrok proti zajímavé střele z prostoru mezi kruhy.

23:30
    Začátek druhé části je zatím poněkud ospalejší, oba týmy se snaží o aktivitu, ale zatím bez výraznějších šancí.

22:33
    Zakázané uvolnění přinese hru před boleslavskou branku.

21:36

20:45
    Plzeň hraje přesilovou hru, ale zatím to tak moc nevypadá. Boleslav brání velice obstojně.

20:01

První perioda je už minulostí a bylo se rozhodně na co dívat. Vstup do utkání měli skvělý hosté z Mladé Boleslavi, které poslal po pouhých šestnácti vteřinách do vedení Kuchta, když se dostal mezi obránce a i přes faul zakončil mezi betony gólmana. Plzeň se ale nepoložila a dokázal vývoj obrátit, když výrazný podíl na tom měla třetí formace, konkrétně pak střelci Tulačka a Michal, první jmenovaný pálil v přesilové hře.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:52
    Houfek dostal přihrávku na modrou čáru, ale trefil jen prvního hráče.

19:36
    Za nedovolené bránění vyloučen Jaroslav Souček.

19:32
    Pejchar zachytil puk a následně vybojoval faul na svou osobu.

18:44
    Tulačka dostal pas do jízdy, obhodil si protihráče, ale bekhendem nezakončil ideálně.

18:31
    Plzeňští junioři nyní hodně váhali s rozehrávkou.

18:03
    Hosté dokázali zavést kotouč do pásma před Karafiáta, ale to bylo z jejich strany vlastně vše.

17:19
    Domácí už jsou opět v pěti.

17:17
    Přikryl vybojoval aktivním napadáním puk v útočném pásmu, ale následně se nepovedlo zakončit Kepkovi.

16:43
    Plzeň brání oslabení velice dobře a indiáni vyhazují puk.

16:01
    Až nyní se dokázali hráči BK vrátit do útočné třetiny, ovšem bez přesnějšího zakončení.

15:43
    Boleslav přichází díky nepovedené přihrávce o útočné pásmo.

15:16
    Za podražení vyloučen domácí obránce Matyáš Kubík.

14:55
    Dobrých deset vteřin se bojovalo o puk v rohu, který byl podle hlavního sudího volný.

14:01
    Přikryl se pokoušel vypíchnout puk při rozehrávce, ale obránce Boleslavi si kotouč udržel.

13:29
    Marcel teď ukázal něco z nabraných zkušeností při šampionátu do dvaceti let a při rozehrávce si poradil i s dvěma dotírajícími hráči.

12:31
    Mladoboleslavští se po rychlém přečíslení dostali k buly v útočném pásmu.

11:36
    Plzeň se dokázala udržet přes půl minuty v útočném pásmu, a nakonec se povedlo dát vedoucí branku. Nahození Houfka ideálně tečoval DAVID MICHEL. Asistence: Jakub Houfek.

11:06
    Momentálně se hraje dost aktivně na obou stranách.

10:34
    Plzeň má po zákroku gólmana Mladé Boleslavi vhazování v útočném pásmu.

10:16
    Plzeň se znovu dokázala dostat před gólmana Tomšů, který nakonec puk pod svou výstrojí neudržel, ale sudí už zapískal, jelikož puk ztratil z dohledu.

09:27
    Kristl se protáhl podél mantinelu až do útočného pásma, tam jeho rána sražena mimo.

08:42

08:04
    Hosté jsou zatím hodně aktivní a nebezpeční. Nyní znovu musel krýt plzeňský gólman ránu od modré.

07:14
    Boleslavští předvedli zajímavou kombinaci a Marek se objevil prakticky sám před Karafiátem. Zakončení se nakonec forwardovi z města automobilů nepovedlo.

06:42
    Za hru vysokou holí vyloučen domácí obránce Patrik Marcel.

06:25
    Kopta se snažil napadat a vybojovat puk ve středním pásmu, ale nakonec přišla velice rychle ztráta puku.

05:38
    Kepka hledal přihrávkou spoluhráče na modré, ale místo toho Plzeň přišla o útočné pásmo.

04:21
    Tak i domácím se daří využít početní výhodu a byl to VOJTĚCH TULAČKA, kdo se dokázal přesnou střelou nad rameno prosadit. Asistence: David Michel a Patrik Marcel.

03:51
    Rána Moravčíka od modré byla zajímavá, nikoliv však přesná.

03:31
    Plzni se zatím v přesilovce moc nedaří.

02:49
    Za držení vyloučen hostující obránce Karel Nedbal.

02:31
    Zajímavý protiútok Plzně, který mohl přinést střeleckou pozici, ze které by se dalo i prosadit, ale nestalo se.

01:58
    Dobré napadání hostujících hráčů vyneslo možnost střílet od modré, ale Plíšek trefil jen spoluhráče před brankou.

01:34
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před branku Plzně.

00:16
    Tak to bylo opravdu bleskové vedení pro Mladou Boleslav, kterou posílá do náskoku po průniku, při kterém byl i lehce faulován PETR KUCHTA! Asistence: Ondřej Šťáva a David Bernad.

00:01

HC Plzeň 1929: Karafiát (Kuneš) – Marcel, Kubík, Kohel, Moravčík, Hanus, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka.

BK Mladá Boleslav: Tomšů (Pechek) – Souček, Plíšek, Kulhánek, Hes, Bernad, Kurka, Šťáva, Nedbal – Pätoprstý, Bjakov, Ďurač, Marek, Zajíc, Chvátal, Podsedníček, Wolf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta.

Rozhodčí: Pražák – Brejcha, Suchánek.

Proti Bruslařům platí Západočeši za velkého favorita. Sami totiž okupují čtvrté místo s 41 body a jen čtyřbodovou ztrátou na první Chomutov, naopak Mladoboleslavští se krčí na 15. místě a mají stejný počet bodů (27) jako poslední Vsetín.

Mladá Boleslav si v pátek připsala cenný skalp v hodnotě tří bodů nad lídrem z Chomutova v poměru 3:0. Druhý den už se ale další oslava nekonala. K Bruslařům přijel Litvínov a zpříjemnil si dlouhou pauzu třemi body po výhře 4:3.

Před dlouhou vánoční přestávkou vyplněnou juniorským mistrovstvím světa indiánská juniorka odehrála dva duely v hlavním městě. O oba zvládla vítězně. Pátek třináctého znechutili sparťanům, když jim na jejich ledě nadělila půltucet a připsala si výhru 6:4. O den později zvládli modrobílí i dramatickou zápletku na Slavii, po níž si připsali dva body za výhru 3:2sn.

Vítáme vás po vánoční pauze znovu u juniorského hokeje. Domácí Plzeň přivítá v rámci 27. kola středočeskou Mladou Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 5. Tulačka (Michel, Marcel), 12. Michel (Houfek), 25. Kristl (Michel, Marcel) – 1. Kuchta (Šťáva, Bernad), 42. Ďurač (Sonnek), 58. Volf (Sonnek, Šťáva), 63. Souček (Bjakov, Kotala)

BK Mladá Boleslav: Tomšů (25. Pechek) – Souček, Plíšek, Kulhánek, Hes, Bernad, Kurka, Šťáva, Nedbal – Pätoprstý, Bjakov, Ďurač, Marek, Zajíc, Chvátal, Podsedníček, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta.

Rozhodčí: Pražák – Brejcha, Suchánek