Jaroslavl – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.) | Viťaz – Atlant 1:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 6:3 (kon.) | Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Lev – Vladivostok 4:1 (kon.)
SKA Petrohrad
6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Dynamo Moskva
Středa 15.01.2014, 16:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobré odpoledne, vítám u online přenosu z jedné z nejlepších evropských hokejových lig, KHL. Mé jméno je Tomáš Hála a budu vás provázet tímto utkáním mezi Petrohradem a Dinamem Moskva.

SKA PETROHRAD

SKA je jedním z nejlepších celků celé KHL. S přehledem vládne v Bobrově divizi, kde má s 85 body dvanáctibodový náskok na druhého Lva. V celkové tabulce KHL mu patří druhá příčka, kde má na kontě již zmíněných 85 bodů doplněných o skóre 139:90. Forma Petrohradu ale není úplně oslnivá, z pěti posledních zápasů vyhrál pouze dva a to nad Chabarovskem (6:1) a Kazaní (3:1).

DINAMO MOSKVA

Dinamo je na tom ještě lépe, než domácí Petrohrad. Suverénně vede Tarasovovu divizi, kde má na druhý Donbass náskok 18 bodů. První místo mu také patří tabulce západní konference, kde vládne s 94 body a se skóre 141:87, což ho dělá nejlépe střílejícím týmem konference. Forma je téměř výborná, v posledních pěti zápasech prohráli jen jednou, předtím porazili Spartak Moskva (6:0), Omsk (6:4), Astanu (3:2pp) a Jekatěrinburg (3:2).

SKA Petrohrad: Ježov (Salák) – Kalinin, Dallman, Čudinov, Kutějkin, Alexandrov, Rjasenkij, Judin – Kovalčuk, Ketov, Šipačov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Martensson, Thoresen, Červenka – Malyšev, Ponikarovskij, Barabanov

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Graňák, Derljuk, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Barancev, Korjagin – Volkov, Pestuško, Komarov – Sojin, Babenko, Kokarev – Cvetkov, Karsums, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Belov, Gusev – Misjur, Raming.

Hráči už nastupují za bouřlivé atmosféry na ledovou plochu a utkání za malou chvíli začne.

Právě dohrála ruská státní hymna a jdeme na to!

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a derou se do útoku.

00:27
    Útok Dinama zastavil ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.

01:13
    První vyloučení zápasu, dvě minuty za hákování obdržel Čudinov (PET).

01:41
    Střelu od modré Ježov kryje v lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

02:04
    Další dobrý zákrok Ježova, následuje další vhazování v obranném pásmu domácího celku.

02:13
    Minuta přesilovky za námi a domácí vyhazují přes všechny čáry, oba týmy střídají.

02:58
    Panarin byl nedůsledný při vyhození a Dinamo stále drží pásmo.

03:13

03:30
    Kovalčuk přidělává práci obráncům Dinama, krouží s pukem v útočném pásmu, avšak ke střele se neodhodlal.

04:36
    První lajna domácích odchází střídat a hra se trochu uklidňuje, Dinamo rozehrává z obranného pásma.

05:01
    Tichonov se pokoušel ohrozit Šaryčenkova, avšak jeho střela byla zblokována.

05:45
    Do šance se dostali i hosté, Volkov byl při střele z pravého kruhu neúspěšný.

06:31
    Touš v držení Moskvy, která rozjíždí útočnou kombinaci.

07:10
    Třetí Moskevská formace ze svého útoku nic nevytěžila a iniciativu přebírá Petrohrad.

07:22
    Thoresen (PET) si vykoledoval dvě trestné minuty za sekání a Dinamo má k dispozici další přesilovou hru.

07:45
    Graňák vyslal ostrou střelu od modré, avšak ta nemířila mezi tři tyče, domácí vyhazují.

08:28
    Další vyhození Domácích, puk po teči končí mimo hřiště. Vhazování po Ježovově pravici.

09:01
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Soin (DMS) dostává dvě minuty za hákování.

09:22
    Thoresen je na ledě a začíná krátká přesilovka SKA.

09:55
    Kovalčuk musel pro puk až za svoji bránu, přejel s ním celé hřiště, avšak ihned za modrou byl o něj obrán a Dinamo vyhazuje.

10:36
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A přeci domácí přesilovku využívají! Thoresen nahazoval od modré čáry a TONY MARTENSSON ho bez porblému usměrnil za Šaryčenka do odkyrté brány. Asistence: Patrick Thoresen, Kevin Dallman

11:45
    Petrohrad je při chuti a tlačí se dále do útoku.

12:34
    Ani po dvou minutích tlak domácích neustává a stále se drží v útočném pásmu.

13:26
    Až teď se Dinamo osvobozuje, vyhazuje přes všechny čáry, avšak zakázané uvolnění se nepíská.

14:45
    Kovalčuk se prodíral do útočné třetiny, avšak moc daleko nedošel a hra se obrací opět na druhou stranu.

15:14
    Zakázané uvolnění SKA znamená vhazování v jejich obranném pásmu.

15:45
    Karpov se řítil sám domácího gólmana, snažil se zakončit bekhendovou kličkou, avšak na Jožovův beton byl krátký!

17:05
    Z ničeho nic je tu druhá branka domácích! Čudinov vletěl do útočného pásma, sebral na modré puk, obešel dva obránce a u pravé tyčky našel nikým nehlídaného ROMANA ČERVENKU a ten puk v klidu dorazil za bezmocného Šarynčekova. Asistence: Maxim Čudinov, Tony Martensson

17:52
    Vyloučení na straně domácích, dvě minuty obdržel Pestuško (DMS) za hákování.

18:45
    Panarin a Thoresen kombinují v útočném pásmu a obránci neví kam dřív skočit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:26
    Dinamo vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:20 .

První třetina je za námi a přinesla nám dvě branky, avšak vezměme to od začátku. Od úvodu tlačili spíše hosté, měli k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili a vedení se ujali domácí. V jedenácté minutě se po Thoresenově ráně od modré čáry prosadil přesnou tečí Martenssom a SKA vedlo. Tři minuty před koncem vletěl do útočného pásma Čudinov, našel volného Červenku a ten zvýšil na aktuálních 2:0.

Střely na bránu: 6-4, vyhraná vhazování: 10-4, vyloučení: 2-2

20:01

20:13
    Vhazování vyhráli opět domácí a rozjíždí útok.

20:29
    Komarov se dral za pukem až k Ježovovi, ten ho ale ukryl do lapačky a domácí obránci už se o útočníka postarali.

20:29
    Ve stejný okamžik vyloučen dva hráči, na každé straně jeden – Kalinin 2 minuty za krosček a Komarov 2 minuty za nedovolené bránění. BUde se hrát ve čtyřech.

21:19
    Červenka se propracoval ke střele, avšak branku z ní nevytěžil.

22:29
    Komarov se ihned po návratu na hřiště dostal do dobré šance, jeho přízemní střela ale mířila mimo tři tyče.

23:26
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    To, co se dalo očekávat, je tady, Dinamo snižuje! Od úvodu třetiny tlačilo a konečně se jim podařilo vstřelit branku, navíc po velmi pěkné kombinaci. Filip Novák s Mosaljovem si dvakrát vyměnili puk a DENIS MOSALJOV pěknou střelou z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Filip Novák

24:36
    Další vyloučení na straně domácích, Mortensson obdržel 2 minuty za nedovolené bránění.

25:15
    Dinamu se ale přesilovka vůbec nedaří a domácí vyhazují.

26:14
    Další vyhození Petrohradu a obránci musí až za svoji bránu.

26:36
    Martensson mohl jít ihned po návratu z trestné lavice do úniku, avšak nezachytil rychlou přihrávku.

26:48
    Hostující brankář Šaryčenko vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

27:56
    Domácí nabídnutou přesilovku využívají! Kovalčuk našel křižnou přihrávkou v pravém kruhu opět dobře postaveného ROMANA ČERVENKU a ten střelou pod víko dostává domácí opět do dvoubrankového vedení! Asistence: Ilja Kovalčuk, Viktor Tichonov

28:51
    Po nepřesné rozehrávce SKA následuje zakázané uvolnění a vhazování v jejich obranném pásmu.

29:18
    Kvapil bojoval o puk u mantinelu a nakonec se mu podařilo vybojovat. Následně s ním vybruslil před bránou a pokusil se zakončit, jeho střela ale byla nepřesná.

29:37
    Pěkná kombinace čtvrté lajny Petrohradu, která ale byla zakončená nepřesnou střelou, pouze do Šarynčenkových betonů.

30:15
    Červenka vybojoval puk ve vlastním obraném pásmu, protáhl se skrz celé hřiště, avšak zakončit se mu už nepovedlo.

30:44
    Třicetivteřinovka Romana Červenky! Jedna akce už byla zmíněna, avšak další dvě byly ještě o něco nadějnější! Nejprve mohl po křižné přihrávce zakončovat do prázdné brány, avšak puk netrefil. Následně pálil přibližně ze dvou metrů z dorážky, trefil ale jen dobře postaveného Šarynčenka.

31:29
    Po vystřídáni dua Červenka – Kovalčuk se hra obrací a do útoku jsou hosté.

31:46
    Čudinov pálil od modré, avšak trefil jen tyč. K následné dorážce se dostal TONY MARTENSSON a v klidu doklepl puk do brány. Asistence: Maxim Čudinov, Patrick Thoresen

32:03
    Ledová sprcha pro Dinamo, SKA dává už pátou branku! Po pěkné sólo akci se prosazuje VADIM ŠIPAČOV! Bez asistence.

32:03
    Dochází ke střídání hostujících brankářů, Šaryčenkova nahradí Lazušin.

33:24
    Domácí jsou při chuti a napěchovaná hala je tlačí vpřed!

34:20
    Martensson (PET) obdržel dvě minuty za držení hole.

35:19
    Dinamu se přesilovka celkem daří, drží se v útočném pásmu, avšak branku ještě nevstřelilo.

35:56
    Postupný přechod Dinama do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí, jenž odpískal ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

36:20

36:49
    Do útočného pásma se probojovali opět domácí, konkrétně Červenkova formace. Uvidíme, co vymyslí.

37:44
    Ačkoliv si domácí vypracovali několik šancí a zamkli Dinamo v obranném pásmu, ke gólu to nevedlo.

38:13
    Dinamo zaváží puk do útočné třetiny a nahazuje na Ježova, který puk raději kryje v lapačce. Vhazování po jeho levici.

38:28
    Ještě tu máme jedno vyloučení, dvě minuty na trestné lavici si odsedí Cvetkov (DMS).

39:09
    Domácím se nedařilo rozehrát, ale po pár vteřinách se usazují v útočném pásmu.

39:29
    Červenka servíruje nahrávky na všechny strany, ani jedna ale nebyla gólově využita.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Druhá třetina přinesla brankové hody, hlavně ze strany domácích. Nejprve se sice Dinamu podařilo snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Mosaljova, poté ale přišla opět chvíle domácích. V přesilovce se prosadil Červenka, a poté přišly dvě slepené branky. Během 17 sekund se prosadili Martensson a Šipačov a bylo rozhodnuto.

Střely na bránu: 17-6 (celkem 23-10), vyhraná vhazování: 12-9 (celkem 22-13), vyloučení: 3-2 (celkem 5-4).

40:01

40:13
    Ve třetí třetině mají domácí k dispozici ještě přibližně 30 vteřin přesilové hry.

40:46
    Rozhodčí má zvednutou pravici, hosté mají výhodu.

41:02
    Hra je nakonec přerušena, Roman Červenka (PET) si připisuje i negativní body, obdržel dvě minuty za hákování.

41:12
    Soin dohrával jednoho z domácích u mantinelu, avšak sám sebe zranil, nejspíše v oblasti kotníku. Ze hřiště odjíždí za doprovodu spoluhráčů.

41:40
    Ne moc nebezpečná střela od modré čáry mířila na Ježova, ten kotouč pohotově kryje. Vhazování po jeho pravici.

42:33
    Dav ostré zákroky na obou stranách, hůře z toho vyšel domácí Šipačov, který byl trefen do kolene a zůstává ležet na zemi.

42:33
    A také z toho vzešel trest, a ne zrovna malý. Martins Karsums (DMS) dostává 5 minutový trest a k tomu také 20 minutový osobní trest do konce utkání.

43:34
    Další vyloučení, tentokrát na straně domácích. Ilja Kovalčuk (PET) vyloučen na dvě minuty.

43:53
    A je sníženo! Nenápadná akce končí brankou! LEO KOMAROV si sjel do pravého kruhu, dostal přesnou přihrávku a bezchybně umístil kotouč do horního levého růžku. Asistence: Maxim Pestuško

44:59
    Ještě pár vteřin se bude hrát ve čtyřech hráčích a poté nastane přesilovka domácích.

45:45
    Něco málo přes minutu, tolik má SKA na využití přesilové hry, povede se mu to?

46:21
    Martensson se před bránou dral k dorážce, avšak puk na poslední chvíli vypíchl jeden z hostujících obránců.

46:53
    V oslabení se do šance Pestuško, když ujel sám až k modré útočné čáře, kde ho dohnal obránce. Pestuško se rozhodl pro střelu, kterou nadělal Ježovovi velké starosti.

47:24

48:28
    Ketov se dvakrát dostal do vyložené šance! Nejprve se dral k dorážce, puk ale netrefil přesně a skončil v rohu kluziště, odkud do obránci vyhodili do středního pásma. Tam se touše opět ujal Ketov, zavezl ho do útočného pásma, prokličkoval se až před Lazušina, avšak ani na podruhé ho nepřekonal.

49:08
    Ve stejný okamžik vyloučeni dva hráči, na každé straně jeden. Za hosty je to Graňák (DMS) – 2 minuty za hákování a za domácí Panarin (PET), 2 minuty za sekání.

50:17
    Dinamo to pojalo jako přesilovou hru a usazuje se v útočném pásmu.

51:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:10
    Obrovský tlak domácích. Do šance se nejprve dostal opět Ketov, ale jen o pár centimetrů minul pravý horní růžek, následně byl v akci Červenka, toho ale vychytal Lazušin.

52:43
    A další vyloučení na straně Petrohradu, za hákování si jde na dvě minuty odpočinout Jurij Alexandrov (PET). Za protesty ještě obdržel 10 minutový osobní trest.

53:26
    Šipačov se dostal do samostatného úniku, avšak na Lazušina si nepřišel.

54:07
    SKA vyhazuje a Dinamo musí rozehrávat zpoza vlastní brány.

54:35

54:47
    Červenka pálil v rychlosti z pravého kruhu, Lazušin vyráží a do protiútoku spěchá Dinamo.

Dnešní utkání sleduje 12295 diváků.

55:32
    Panarin (PET) si vysloužil dvě trestné minuty a půjde si odpočinout do boxu časoměřičů. Provinil se hákováním.

56:19
    Petrohrad vyhazuje a Dinamo musí por kotouč až k Lazušinovi.

56:46
    Domácí se opět osvobozují a oba týmy střídají.

57:19
    Pestuško vypálil od modré čáry nechytatelný projektil, avšak trefuje pouze břevno!

57:51
    Utkání možná dostává nový náboj! Perfektní spolupráce zakončená střelou do prázdné brány. Kotouč putoval po ose přes Babenka na Kokareva, který ho naservíroval přesně na hůl ALEXEJE CVETKOVA, který pohotově zakončuje. Asistence: Denis Kokarev, Jurij Babenko

58:11
    Dinamo dává všechny své síly do útoku a okupuje útočné pásmo.

59:00
    A hosté to zkouší bez gólmana!

59:51
    Je definitivně rozhodnuto. ILJA KOVALČUK vybojoval kotouč za vlastní bránou, párkrát obkroužil pásmo a střelou před celé hřiště trefuje prázdnou bránu. Bez asistence.

60:00

Je konec, vítězí domácí SKA Petrohrad. O vítězi rozhodla především druhá třetina a dva slepené góly. Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji za sledování a někdy příště na shledanou.

Střely na bránu: 33-27, vyhraná vhazování: 38-23, vyloučení: 11-8.

Československá stopa v utkání

Roman Červenka – 2+0, 6 střel, čas na ledě 17:33
    Filip Novák – 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:55
    Marek Kvapil – 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:08
    Dominik Graňák – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:28
    Alexandr Salák – nezasáhl do utkání (19:03:29)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 11. Martensson (Thoresen, Dallman), 18. Červenka (Čudinov, Martensson), 28. Červenka (Kovalčuk, Tichonov), 32. Martensson (Čudinov, Thoresen), 33. Šipačov, 60. Kovalčuk – 24. Mosaljov (Novák, Pestunov), 44. Komarov (Pestuško), 58. Cvetkov (Kokarev, Babenko)

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Graňák, Derljuk, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Barancev, Korjagin – Volkov, Pestuško, Komarov – Sojin, Babenko, Kokarev – Cvetkov, Karsums, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Belov, Gusev – Misjur, Raming

Diváci: 12295