Gil Vicente – Marítimo 1:2 (kon.) | Penafiel – FC Ferreira 0:1 (kon.) | Nacional – Arouca 2:0 (kon.)
Porto – Moreirense 3:0 (kon.) | Benfica – Sporting 1:1 (kon.)
FC Porto
3:0 (0:0)
Moreirense FC
Neděle 31.08.2014, 19:00Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže zápasu třetího kola nejvyšší portugalské fotbalové soutěže mezi FC Portem a Moreirense FC. Domácí známý klub vstoupil do sezóny skvěle, oba dva zápasy vyhrál a neinkasoval ani žádný gól, i tak ho skóre řadí až na páté místo. Moreirense mají na svém kontě body čtyři a v tabulce je to řadí na osmou příčku. Porto ovšem bude v tomto zápase jasným favoritem a na svém hřišti by si mělo dojít pro tři body. Jestli to dokáže se ukáže až na hřišti, výkop bude v 19:00.

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Indi, Angel – Torres, Casemiro, Brahimi – Quaresma, Martinéz, Adrián
    Náhradníci: Fernandéz, Marcano, Evandro, Quintero, Neves, Herrera, Pereira

Moreirense FC: Marafona – Paulinho, Danielson, Oliviera, Marquéz – Simoes, Melo – Arsenio, Rojas, Pedro – Alex
    Náhradníci: Gideao, Anilton, Cunha, Monteiro, Cardozo, Vitor Gomez, Gerso

Rozhodčí: Bruno Esteves – Teixiera, Dionisio.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Rozehrávali jako první hosté, které hrají v černém. Porto je modrobílé.

1
    Rojas byl hned po rozehrání faulovaný a je odnesený na nosítkách.

4
    Už ve čtvrté minutě musí hosté střídat, Rojas se na hřiště nevrátí a místo něj bude bojovat Gomez.

6
    Pedro fauloval Casemira a domácí pokračují v pomalém útoku.

6
    Danielson obdržel žlutou kartu.
    Žlutý faul Danielsona

7
    Quaresma kopal přímý kop a Torres se dostal k hlavičce, která skončila mimo.

10
    Quaresma vypálil z pravé strany a Marafona musel zasahovat.

13
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale do větších akcí se nepouštějí.

14
    Quaresma se položil do střely Danielsona a muselo ho to dost bolet, střele však zabránil.

16
    Domácí si vybojovali rohový kop, ale jeho rozehrání nebylo nejpovedenější.
    Novým kapitánem Porta je Jackson Martinez. Někteří fanoušci očekávali Ricarda Quaresmu.

18
    Indi dostal dobrou přihrávku, zpracoval si ji, ale už nevymyslel nic víc a o balón domácí po chvíli přišli.

21
    Porto hraje se soupeřem takové ''bago'', chybí tomu však střelecké zakončení.

21
    Domácí teď měli dobrou příležitost, Danilo na pravé straně pálil a Marafona dobře zasáhnul, následná dorážka Quaresmy tak nebezpečná nebyla a Paulinho ji odhlavičkoval na roh.
    Obrovská šance Porta.

22
    Ten Moreirense odvrátilo bez otálení a hráči v černém si můžou na chvíli oddychnout.

25
    Angel se snažil prosadit hlavou, Marafona měl však situaci pod kontrolou.

28
    Indi povalil Alexe a hosté se po delší době dostávají k míči.

30
    Brahimi byl rozběhnutý na levé straně a zkoušel si obhodit Oliviera, ten byl na nohou silný a Brahimiho před sebe nepustil.

31
    Danilo se propracoval k míči, měl dost prostoru tak s míčem udělal pár kroků a vystřelil, Marafona jako vždy připraven.

34
    Domácí tým teď drží soupeře zavřeného na jeho polovině, ti je zase nechtějí pustit do vápna.

35
    Simoes rozehrával přímý kop, dlouhý nákop do vápna ale nidko z jeho kolegů nezužitkoval.

37
    Pedro po faulu upadl a hosté si staví balón ke slibné standardce.

38
    Ani tento kop nebyl pro hosty šťastný, nastřelili pouze zeď.

40
    Brahimi se mohl dostat ke střele, ale i jeho si hostující obrana pohlídala a nedovolila mu takřka nic.

43
    Jeden z domácích hráčů se chystal hodit aut, ale spoluhráč ho běžel hodit taky, první hráč mu hodil míč a toto bylo posouzeno jako špatně hozený aut a vhazovali hosté.

45
    Gomez fauluje a Porto se opět dostává k míči.
    Šance Porta v nastaveném čase

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi a stav je po něm stejný jako na začátku, 0:0. Hned po několika vteřinách se zranil Rojas a musel být vystřídaný. Celý poločas byli aktivnějším týmem domácí a vypracovali si i pár dobrých šancí, nikoli však gólových. Tempo bylo pomalé, a tak doufejme, že poločas druhý nám přinese trochu více atraktivity a hlavně nějaké góly. Začíná se přibližně ve 20:02.
    Slušně zaplněný stadion v Portu.

46

46
    Adrian kopal standartku, ta se však nechytila.

49
    Danielson fauloval a domácí rozehrávali u půlící čáry, dlouhý nákop dopředu obraně Moreirense problémy nenadělal.

49
    Quaresma nebezpečně dorážel.
    Nebezpečná střela Quaresmy.

52
    Pro další centr z pravé strany si došel Marafona.

53
    Adrian si dokázal vytvořit prostor pro střelu, seběhl si do středu a zkusil ji. Pěkná střela se stočila mimo.

53
    André Marquéz fauloval pronikajícího Quaresmu a vidí žlutou kartu.
    Žutá karta pro André Marquéze.

55
    Arsénio chvíli čaroval s míčem, ale nakonec byl také odstaven.

58
    Domácí stále tlačí, teď zastavoval rozběhnutého útočníka Paulinho.

60
    Po rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyči Martinéz, jeho pokus skončil na břevně.
    Martinézova hlavička po rohovém kopu Porta.

62
    Angel udělal kličku na levé straně a poslal centr před Marafonu, pro tento míč si nikdo nedošel.

63
    Marafonu postihli křeče a zůstává na trávníku.
    FC Porto drží hodně míč, ale šancí si vytvořilo minimum

65
    Simoes získal míč na polovině soupeře, připravil ho ke střele Pedrovi, ten však přestřelil.

66
    Porto střídá, odešel Casemiro a nahradil ho Neves.

67
    Také u hostů přichází na řadu změna v sestavě, dolů jde Alex a na hrací plochu nastupuje Cardozo.

70
    Porto právě vstřelilo branku!
    Brahimi dokázal od brankové čáry nacentrovat balón a našel přesně OLIVERA TORRESE, který měl na střelu klid a s trefením otevřené brány nezaváhal. 1-0.
    Oliver TORRES - 1:0

73
    Domácí faulovali a Pedro rozehrával přímý kop z pravé strany, centr do šestnáctky modrobílá obrana zvládla odvrátit.

74
    Rozběhnuté útočníky Porta zastavil ofsajd.

75
    Domácí provádí druhou výměnu, dolů jde Quaresma a do hry se zapojuje Herrera.

76
    Vzápětí střídají i hosté, na místo Arsenia přichází Monteiro.

79
    Hra se vrací ke klasickému scénáři, Porto drží míč, ale moc povedených útoků není k vidnu.

81
    Brahimi měl dobrou pozici pro skórování, zamířil však příliš doleva.

82
    Brahimi hledal Angela, ten si pro balón došel před vybíhajícím Marafonou a JACKSON MARTINÉZ už jen míč uklidil do prázdné brány.
    Jackson MARTINÉZ - 2:0

84
    Poslední střídání domácích, odešel Torres, nastoupil Quintero.

85
    Marcelo Oliviera fauluje ve vápně, vidí za to žlutou kartu a Porto bude kopat penaltu.
    Penaltový zákrok Marcela Oliviery.

86
    Marafona vystihl Quinterovu ránu.

87
    Quintero rozehrál akci na Adriana, který našel JACKSONA MARTÍNEZE, jenž dnes vsítil již druhý gól a zvýšil na 3-0 pro domácí.
    Neproměněná penalta Porta.
    Jackson MARTINÉZ - 3:0

90
    Domácí už jen s přehledem dohrávají.

90+2
    Domácí měli ještě jeden nebezpečný přímý kop, ale ten využít nedokázali.

90+3

Zápas je za námi a domácí FC Porto nakonec vítězí nad Moreirense FC 3:0. Druhý poločas měl klidný začátek stejně tak, jako byl klidný celý první poločas. V 70. minutě otevřel ale skóre Torres a z hosty to vypadalo už hodně špatně. Hra se začala ještě kouskovat. V 82. minutě zvýšil na 2:0 Martínez po Marafonově chybě. Domácí ještě pak neproměnili penaltu, ale chvíli na to, v 87. minutě zvýšil na 3:0 znovu Martínez. Po tomto gólu se už nic víc nestalo, a tak Porto zaslouženě vítězí 3:0 a do tabulky si připíše tři body. Ode mě je to dnes vše, někdy zase na shledanou. (20:56:16)