Olomouc – Kladno 1:4 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Slavia – Vítkovice 1:0 (2:1 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:5 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 18.10.2014, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

S přáním pohodového slunečného odpoledne se těším opět někdy napočtenou. (14:45:14)

Ode mě je to pro dnešní den vše. Dnešní program v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně ale tímto nekončí. Již od 16:00 vám odsud nabídneme onlajn přenos ze zápasu staršího dorostu Mladá Boleslav – Hradec Králové.

Skončilo vyrovnané utkání, ve kterém šli však naproti vítězství více Bruslaři, kteří také dokázali zvítězit. Domácí se ve třetí třetině dvakrát prosadili a vítězí tak počtvrté v řadě a připisují si další tři body do extraligové tabulky.

60:00

59:58
    Vyloučení na obou stranách. Radek Pořízek (MBL) a Denis Kusý (PCE) – oba za hrubost.

59:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tři body pro Bruslaře zajišťuje trefou do prázdné branky LUKÁŠ VOLF. Asistence: David Bernad.

59:00
    Hosté hrají power-play.

58:27
    Bruslaři se snaží pobývat co nejčastěji v útočném pásmu a zdržovat tak čas.

57:41
    Kotala se dostal do úniku, jenže puk skončil jen na betonech hostujícího brankáře.

56:50

56:38
    Neskutečný závar před boleslavským gólmanem, jenž doslova i se svými spoluhráči čaroval. Oslabení však domácí ustáli.

56:13
    Jenže Pardubice i nadále hrozí před Růžičkou.

55:42
    Tak toto je famózní akce mladoboleslavského kapitána DAVIDA BERNADA, jenž ve vlastním oslabení ujel a překonal Vejmelka povedenou střelou do levého horního rohu pardubické branky! Bez asistence.

54:57
    Jenže ihned po buly se dostal do přečíslení Podsedníček. Na branku sice nevystřelil, ale ušetřil tak důležité sekundy pro svůj tým.

54:50
    Zdeněk Borovec (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Příležitost pro Pardubice zvrátit utkání na svou stranu.

54:39
    Čermákovo nahození končí v lapačce Karla Vejmelky.

53:45
    Adam Růžička svého jmenovce v brankovišti nepřekonal. Jeho střela šla mimo.

52:48
    I toto oslabení Bruslaři přečkali.

52:26

52:12
    David Bernad se zachoval opět obětavě, zalehl puk, aby se mohlo přerušit. Podsedníček hrál totiž bez hokejky.

51:50
    Proti Voženílkově dorážce měl Růžička své betony připravené.

51:21
    Pardubice teď čeká 65sekundová početní výhoda.

51:21
    Oddechový čas pro hosty.

51:21
    Jan Růžička předvedl perfektní semafor proti střele hostujícího celku.

50:59

50:26
    Bruslaři přicházejí o početní výhodu a za 33 sekund je čeká oslabení. Vyloučen byl Jan Sonnek (MBL) za podražení.

50:00
    Do úniku se dostal Procházka, jenže jeho šanci zlikvidoval parádním zákrokem David Bernad, jenž si do střely lehl!

49:33
    Volf se trefil pouze do plexiskla za hostující klecí.

48:59
    Opět se vylučuje. Za držení si odpyká dvouminutový trest Ondřej Vála (PCE). Zvrátí Bruslaři vedení zpět na svou stranu?

48:46
    Bernad nahazoval puk do útočného pásma, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů připraven.

47:47
    Domácí si v početní výhodě připsali několik šancí, ale puk za Vejmelku nepropasovali.

47:38

47:21
    Kotalova rána šla mimo.

47:00
    Jakub Kotala si najel před Vejmelku, jenže ten měl své betony připravené.

46:29
    Jeden z hostujících hráčů byl bez hokejky, ani přesto se Bruslaři zatím neprosadili.

45:51
    Hes přestřelil.

45:38
    Vyloučen je Denis Kusý (PCE) na dvě minuty za vysokou hůl.

45:16
    Bruslaři hrají ve výhodě jednoho hráče.

44:59
    Oddechový čas pro domácí.

44:59
    Růžička po skrumáži upadl v brankovšti, Pardubicím je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:50
    Hosté zakládají další útok za vlastní brankou.

43:10
    Na puku jsou hosté.

40:47
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice srovnávají. Přesilovou hru využívá FILIP ZADINA, jenž překonal Růžičku střelou do horního rohu boleslavské klece. Bez asistence.

40:01

Ve druhé třetině byli fanoušci svědky zlepšeného výkonu Pardubic, které se také jednou prosadily zásluhou Daniela Voženílka.

Další třetina začne přibližně v 14:06.

Vylučovat se tedy bude na obou stranách. Jakub Kotala (MBL) si odsedí 2+2 minuty za hrubost. To stejné platí i pro Michala Procházku (PCE).

V závěru se strhla ještě velká mela za mladoboleslavskou brankou. Případné tresty doplníme později.

40:00

39:59
    V samotném závěru se se vylučuje. Roman Čermák (MBL) inkasuje 2+10 za sekání. Dvouminutový trest za něj odpyká Denis Pätoprsty (MBL).

39:55

39:15
    Obrovský závar před boleslavským brankářem, hlavně díky němu Bruslaři stále vedou. Nic na tom nezmění ani vulgární nadávky pardubických fanynek, které sedí v sektoru J.

38:59
    Dělovka Radovana Chvojky skončila u připraveného Jana Růžičky.

38:37
    Ofsajd Pardubic.

38:18
    Roman Čermák svůj tým osvobozuje.

37:55
    Znovu se vylučuje. Na trestné lavici sedí za hákování Matěj Hes (MBL) a odpykává si dvouminutový trest.

37:33
    V závěru druhé periody nejsou k vidění příliš velké šance ani na jedné straně kluziště.

36:57
    Matěj Bažant (PCE) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

36:53
    Krajňák mohl překonat Růžičku, ale nedává.

36:05
    Vála byl v souboji o puk rychlejší než Sonnek.

35:00
    V těchto chvílích se bojuje o puk především ve středním pásmu.

31:26
    Tato početní výhoda se Boleslavským příliš nevydařila.

31:21

31:03
    Buly před Vejmelkou. Přesilová hra se domácím krátí.

30:51
    Proti Bernadovi vytasil svou lapačku hostující brankář.

30:38
    Puk skončil na střídačce Mladé Boleslavi.

30:15
    Čermák dělovkou míjí.

29:41
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

29:21
    Martin Krajňák (PCE) si odpykává dvouminutový trest za hákování. Navýší Bruslaři své vedení?

29:20
    Sonnek trefuje z otočky pouze Vejmelkovy betony.

28:49
    Hosté měli další šanci, puk končí naštěstí pro domácí na vnější straně brankové sítě.

28:14
    Ve druhé třetině se hraje častěji na obou stranách ledu a více se musí činit i boleslavský brankář.

27:35
    Ďurač naservíroval kotouč Motlochovi, druhý jmenovaný se ale dostal k puku pozdě.

26:47
    Adam Růžička proti svému jmenovci netrefuje.

26:05

25:55
    Kusý mohl dávat do prázdné, ale boleslavští obránci byli u puku dříve.

25:30
    Růžička si připisuje povedený zákrok betony.

25:08
    Boleslavský kapitán David Bernad střádá za Vejmelkovou klecí cenné sekundy.

24:41
    Bruslařům se podařilo dostat až k Vejmelkovi, jenž musel přerušit.

24:14
    A Pardubice hned od začátku okupují útočné pásmo.

24:05
    Domácí se proviňují nedovoleným bráněním. Šimon Červinský (MBL) si odpyká dvouminutový trest u časoměřičů.

23:44
    Růžička raději přerušuje.

23:20
    Tentokráte už Voženílek míjí.

21:58
    Přeci jen se Pardubičtí prosazují. Odkrytou část Růžičkovy branky trefil DANIEL VOŽENÍLEK, jenž tak snižuje na jednogólový rozdíl. Asistence: Tomáš Pipek.

21:46
    Dnešní utkání sleduje i přes slunečné počasí, které panuje venku, 102 diváků.

20:40
    Hned v úvodu fanoušci viděli závar u hostující branky, jenže domácí nedokázali propasovat gól za Vejmelku.

20:01

Zajímavé pro fanoušky v Mladé Boleslavi, kteří pamatují éru útočníka Richarda Krále, o němž většina boleslavských fanoušků dodnes říká, že Boleslavi vystřelil svými góly extraligu, může být to, že na střídačce hostů dnes stojí právě Richard Král jako asistent trenéra pardubické juniorky.

V Mladé Boleslavi skončila první třetina utkání, které má svou kvalitu. Po většinu periody se však hrálo jen na jednu branku, konkrétně na tu pardubickou. Oba góly padly do sítě hostů. Nejdříve musel Vejmelka lovit puk ze své klece puk po po povedené akci Bernada s Volfem, přičemž se prosadil druhý jmenovaný, následně navýšil na dvougólový rozdíl Pořízek. Bruslařům se prozatím daří a Pardubice měly dobré šance až v poslední minutě první třetiny.

Další třetina začne přibližně ve 13:17.

20:00

19:50
    Chvojka měl dobrou šanci, ale Růžička jej vychytal!

19:28
    Voženílek z dálky nedává.

18:50
    Na Adama si Růžička připravil své betony.

18:11
    Bernadova střela orazítkovala pravou tyč pardubické klece.

17:31
    Lukáš Volf nahrával nepokrytému Jakubu Kotalovi, jemuž chyběly centimetry k navýšení skóre!

17:02
    Pipkova rána šla těšně podél pravé tyče Růžičkovy svatyně.

16:35
    Oba týmy v plném počtu.

16:33
    Voženílek těsně míjí.

15:44
    Krajňák se prokličkoval až k Růžičkovi, ale to bylo všechno.

14:35
    Vyloučení na obou stranách. Karel Nedbal (PCE) pyká za hrubost a Stanislav Brzák (MBL) za vysokou hůl.

14:34
    Brzákova střela šla pouze do betonů Vejmelky.

13:49
    Pätoprsty byl rozjetý, ale také nedává.

13:14
    Další ze závarů před Vejmelkou. Kotala ale nedokázal dostat kotouč za gólmana.

12:31
    Buly před Růžičkou.

11:33
    Další střelu musí krotit Vejmelka.

10:47
    Pipek neměl daleko ke skórování, ale Bruslaři si jej pohlídali.

09:59
    Další gól Bruslařů následuje opět po chybě Pardubic. Ty měly opět prázdnou branku a v závaru se nejrychleji prosadil RADEK POŘÍZEK, jenž neměl problém trefit prázdnou klec. Asistence: David Chvátal.

09:22
    Pardubická klec byla prázdná, jenže než se k ní Jakub Kotala dostal, hosté stačili puk dostat do bezpečí.

08:35
    Opět spolupráce Bernada s Volfem, tentokrát už ale hosté nedali boleslavskému útočníkovi šanci vstřelit gól.

07:58
    Na puku jsou více hráči Bruslařského klubu.

07:14
    Nyní ale vyhazují na zakázané uvolnění.

07:02
    Hosté se snaží vyrovnat a jsou aktivnějšími před Růžičkou.

06:34
    Výborná spolupráce boleslavských snajprů! David Bernad nahrával z mezikruží LUKÁŠI VOLFOVI, jenž čekal nepokrytý v blízkosti Vejmelkovy branky a neměl žádný problém sklepnout puk za pardubického brankáře. Asistence: David Bernad, Jakub Kotala.

05:51
    Domácí hráli dlouho výhodu, ale vážnější šanci si nepřipsali. Na trestnou lavici míří kapitán hostí Lukáš Vácha (PCE).

05:30
    Výhoda Bruslařů!

04:38
    Žádný z týmů si nevypracovává velké šance. Častěji je v útočném pásmu ale jednoznačně Boleslav.

02:54
    O puk se bojuje převážně ve středním pásmu.

01:41
    Zakázané uvolnění hostů.

00:44
    Zadina poslal nepěkně k zemi Motlocha. Vylučovat se ale nebude.

00:15
    Na puku kapitán Bernad, který nic nevymýšlel a nahodil puk na Vejmelku.

00:01

Vše je připraveno, vhazuje se buly.

Začátek zápasu se o několik minut opozdí. Ledaři nechali na ledě nevyhovující branky, a tak se čeká na jejich výměnu.

Hráči obou týmů včetně rozhodčích jsou už na ledě a odpolední zápas v Mladé Boleslavi může vypuknout.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Pechek) – Čermák, Tůma, Plíšek, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec Kotala, Pätoprsty, Chvátal, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Husár) – Petira, Vácha, Vála, Procházka, Bažant, Adam, Nedbal – Procházka, Chvojka, A. Růžička, Zadina, Velinský, Barkóci, Sladkovský, Kusý, Voženílek, Pipek, Kysela, Krajňák

Rozhodčí: Jebavý – Klouček, Laczko.

Ve ŠKOENERGO Aréně právě skončilo předzápasové rozbruslení a oba týmy se připravují na zápas kabině.

Postavení v tabulce
    V počtu získaných bodů jsou na tom lépe Bruslaři, kteří jsou se 35 body na 5. příčce. Oproti tomu Pardubičtí jsou sedmí se 31 body. Tabulkově k sobě mají oba týmy blízko, a tak se dá očekávat vyrovnané utkání.

Vzájemné zápasy
    V letošní extraligové sezoně se oba týmy utkaly prozatím jen jednou. Nutno ale dodat, že šlo o zápas, který zůstal oběma celkům určitě v paměti. Bruslařům se nejdříve podařilo dostat do vedení 3:2, jenže Pardubičtí se prosadili velmi sporným gólem, jenž údajně vstřelili v čase 59:59. Následně pak Pardubice otočily utkání na svou stranu v prodloužení. Bude tak zajímavé sledovat, jak oba týmy odehrají sobotní zápas.

Oproti tomu hosté prohráli utrpěli vysoký debakl od druhého Liberce, jemuž podlehli 2:7.

Oba týmy odehrály svá poslední ligová utkání ve čtvrtek. Lepšími byli Bruslaři, kteří sice odehráli s Kometou vyrovnané klání, zápas se jim ale nakonec podařilo zlomit v posledních 12 minutách třetí třetiny.

Hezký den z Mladé Boleslavi, kde je v sobotu naplánované utkání mezi juniory z města automobilů a jejich protihráči z města perníku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 7. Volf (Bernad, Kotala), 10. Pořízek (Chvátal), 56. Bernad, 60. Volf (Bernad) – 22. Voženílek (Pipek), 41. Zadina

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Husár) – Petira, Vácha, Vála, Procházka, Bažant, Adam, Nedbal – Procházka, Chvojka, A. Růžička, Zadina, Velinský, Barkóci, Sladkovský, Kusý, Voženílek, Pipek, Kysela, Krajňák

Rozhodčí: Jebavý – Klouček, Laczko