Mor. Budějovice – Klatovy 6:2 (kon.) | Nymburk – Bílina 4:3 (po pr.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.) | Kolín – Pelhřimov 5:4 (po pr.) | Sokolov – Děčín 4:2 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Řisuty 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Tábor 1:3 (kon.)
Trutnov – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Kobra – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Nový Jičín – Břeclav 2:4 (kon.)
Technika Hockey Brno
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 18.10.2014, 17:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 2. liga skupina Východ

To je ode mě pro dnešek z Brna vše, těším se zas někdy u dalších textových přenosů. (19:20:18)

A je tady konec! Valašské Meziříčí ani bookmakeři netipovali na vítěze, natož těžko říct, zda by si na Bobry před zápasem někdo vsadil. Díky vyhraným posledním dvěma třetinám však berou dnes z Brna překvapivě tři body a ukončují tak sérii šesti porážek. Brno svou šňůru vítězných zápasu ukončuje na čísle čtyři, pátého vítězství v řadě se nedočkalo.

60:00

59:26
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Nic. Přes celé hřiště vyslal puk do prázdné brněnské brány JOZEF ŠIMEK a s největší pravděpodobností tak uzavírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Antonín Sprušil.

59:12
    Novák znovu na střídačce, všechno nebo nic.

58:51
    Ofsajd zabraňuje domácím v dalším posunu.

58:25
    Technika v plném počtu, konkrétně v šesti.

58:21
    Vyhazují ale puk na zakázané uvolnění a Josef Novák už pokukuje po střídačce. Powerplay přichází!

58:00
    Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny, bobři mají puk na holi.

57:02
    Technika již nenechává nic náhodě ani v oslabení a žene se dopředu. Síly neubývají, ba naopak, hráči konečně sviští pořádně po ledě.

56:25
    Brňané si poslední minuty zavařují, za hákování je vyloučen Petr Štindl (TEC).

55:12
    Teď se do šance dostali pro změnu hosté, vhazuje se po Novákově levici.

54:32
    Technice se nedaří usadit se v útočném pásmu.

53:40
    Brzobohatý napálil pik přímo do Svobody, ani dorážky nebyly úspěšné.

52:50
    Technika je nažhavená, gól jí dodal potřebnou jiskru a vidinu toho, že ještě není nic ztraceno, Vytváří si více šancí, hraje nyní aktivněji.

50:48
    Technika právě vstřelila branku!
    "Už je tam!" ozývá se z hlediště. PETR JURČA snižuje na rozdíl jediného gólu a vykřesává tak pro svůj tým další jiskry naděje. Sjel si mezi kruhy, kde dostal od Pargáče přihrávku a střelou bekhendem mezi betony střílí již svůj druhý gól v zápase. Asistence: Jiří Pargáč, Ondřej Látal.

50:06
    Odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu, blíže k obranné třetině Techniky.

49:30
    Antonín Sprušil nyní ve velké šanci, objel si obránce kolem pravého kruhu, dostal se až před Nováka, přes jeho beton ale puk propasírovat nedokázal.

48:20
    Bobři se nyní usadili v útočné třetině, zatím ale pouze brázdí prostory kolem mantinelu.

47:23
    Technice se pomalu ale jistě krátí čas. Nyní můžou snížit náskok Val. Mezu, vhazování po Svobodově levici.

46:45
    Valentík se snažil překonat Nováka, ten ale střelu vytěsnil do ochranné sítě.

46:15
    Brno zastavil v útočné akci ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

45:53
    Technika hraje v plném počtu.

45:45
    Až nyní se dostal ke střele Marek Kaluža, Novák ale jeho pokus zachytil.

44:45
    Bobři tlačí, ke střele se zatím ale nedostali.

43:53
    Technika si zahraje oslabení, na trestnou lavici míří David Havíř(TEC) za hrubost.

43:28
    Brňané jsou aktivnější, Štindl si nyní se svou pověstnou střelou sjel až ke kruhům, jeho pokus do pravého růžku ale Svoboda těsně vytěsnil ramenem.

42:20
    Nepříjemná věc pro domácí. DAVID VARGA se elegantně protáhl až před Nováka, kde mu dokázal puk propasírovat mezi betony. Svému týmu tak vystřelil dvoubrankový náskok. Asistence: Petr Gulda.

41:10
    Benýšek zavezl puk do rohu, odkud nahrál o mantinel na modrou na ke střele připraveného Havíře. Ten však svou ranou bránu přestřelil.

40:34
    První šanci si vytvořili domácí a aktivním přístupem se ženou za vyrovnáním.

40:01

Druhou třetinu vyhráli díky gólu Vojtěcha Baroše hosté, to je ale tak vše, co se v této třetině stalo.. Zatím moc hokejové krásy nevidíme, snad se to v poslední třetině zlepší. Závěrečná dvacetiminutovka začíná zhruba v 18:43.

40:00

39:58
    Ani poslední Pargáčův pokus neskončil v bráně a druhá třetina je ve svém úplném závěru.

39:26
    Vrba se ještě střelou švihem od modré snažil před koncem prostřední třetiny vyrovnat, leč neúspěšně.

39:00
    Patrik Kuchta zavezl puk až před Nováka, tam se ale bobřímu útoku dorazit puk do brány nepodařilo.

38:05
    Bustin vyslal nádhernou nahrávkou přes hráče Jurču ke skórování, ten ale prázdný růžek těsně minul.

36:51
    Celkem nečekanou branku se podařilo vstřelit hostujícímu celku. VOJTĚCH BAROŠ z nenápadné šance před bránou silou vůle dotlačil puk až za Novákova záda. Tomu touš přeskočil přes beton a Valaši se tak ujímají vedení. Asistence : Patrik Kuchta.

35:41
    Ani jednomu z týmů se nedaří úspěšně přejít přes střední pásmo a vybojovat si tlak v útočné třetině.

34:48
    Novák chytá nahození od hostujících útočníků, vhazuje se po jeho pravici.

33:21
    David Varga se protlačil kolem brněnské obrany, strhnout skóre na stranu Bobrů se mu ale nepodařilo.

32:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní icing ze strany hostů.

31:26
    I to se jim podařilo, a Technika tak už podruhé v zápase promrhala dvojnásobnou přesilovku.

31:09
    Hosté ubránili dvojnásobné oslabení, nyní ještě přečkat jeden trest.

29:53
    Havíř si se Štindlem na modré vyměňuje puk, jejich střely v bráně ale nekončí.

29:26
    Oddechový čas pro domácí. Trenéři zřejmě chtějí svému týmu nakreslit, jak využít dlouho dvojnásobnou přesilovku.

29:26
    Bobři si komplikují situaci. Za sekání je vyloučen Martin Varga (VAL) a jdou tak do tří.

29:09
    Další oslabení, tentokrát hráli v šesti hosté. Trenér hostujícího celku se ještě snaží diskutovat, ale marně. Marek Kundrátek (VAL) jde odpykat trest.

28:21
    Pozornost si ale musí udržovat i gólman na druhé straně, Nováka se snažil prostřelit Baroš, leč marně.

27:51
    Odehnal velkou dělovkou z pravého kruhu prověřil Svobodovu pozornost, ten byl však úspěšný.

27:04
    Bobři v plném počtu, v závěru oslabení se ale dostali pod obrovský tlak a vyhazují na zakázané uvolnění.

25:27
    Sovy v plném počtu a pokračují tak v přesilovce.

25:04
    Na chvíli se počet hráčů na obou stranách vyrovná, Jiří Slovák (VAL) je vyloučen za hákování.

24:11
    Zatím domácí úspěšně brání a drží drahocenné vteřiny.

23:27
    Zároveň si odpyká za faul dvě minuty Martin Zábranský (TEC) a Technika tak jde do oslabení.

23:27
    Vhazování po Novákově levici, hosté hrají v plném počtu.

22:50
    Havíř měl na holi branku, od modré však trefil nad.

21:47
    Bobři hrají ve čtyřech, krátkou dvojnásobnou přesilovku domácí využít nedokázali.

21:27
    Val. Meziříčí jde do tří, Brňané mají velkou šanci skórovat. Za zdržování hry je vyloučen Sprušil (VAL).

20:30
    Technice pokračuje v přesilovce, početní výhodu mohl využít Bustin, natrefil ale pouze tyč z dorážky.

20:01

První třetina je úspěšně za námi, padli v ní dvě úvodní branky. Skóre otevřel celkem nečekanou brankou Petr Jurča, který vsítil branku ve vlastním oslabení, za hosty ale dokázal v přesilovce srovnat Miroslav Škumát. Prostřední perioda začne zhruba v 17:50.

20:00

19:47
    Vyloučení do šatny, na trestnou lavici si jde sednout Ondřej Martiník (VAL) a trest si tak přenese do druhé třetiny.

18:48
    Hra se kouskuje, nyní Bustin napálil puk přímo do břicha gólmanovi hostů.

18:15
    Kuchta se tlačil do útočné třetiny, podařilo se mu ale dostat jen do rohu, odkud branky nepadají..

17:16
    Jurča se znovu vydal na výlet, tentokrát pálil dělovku od modré a vhazuje se po Svobodově pravici.

16:38
    Technika chce ale zpět své vedení, nyní drží Val. Meziříčí v obranné třetině.

14:50
    A nakonec se jim to podařilo. Po zamčení domácích v obrané třetině si hosté Techniku přihrávkami totálně rozebrali a z druhé dorážky se MIROSLAV ŠKUMÁT úspěšně trefil. Přesilovka je tak úspěšně využita. Asistence: Marek Kundrátek, Marek Kaluža.

14:04
    Ale nyní mají příležitost hosté skórovat. Za faul kolenem je vyloučen domácí kapitán Habrovec (TEC).

13:19
    Nyní se menšího tlaku dostali i hosté po delší době, gólem to ale nekončí.

12:45
    Technika motá hosty u nich v obranné třetině.

12:29
    Bobři hrají v plném počtu.

11:35
    Čas Brzobohatého na trestné lavici se naplnil, Brňané pokračují s přesilovkou.

10:29
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění je vyloučen Fišera (VAL).

09:43
    Šok pro hosty, PTER JURČA se ihned po vhazování vydal do brejku a nyní mu to konečně vyšlo. Překonal Svobodu a otevírá tak skóre dnešního zápasu. Asistence: Filip Vrba, Ondřej Látal.

09:35
    Vyloučen domácí Brzobohatý (TEC), za držení protihráče.

09:19
    Heža to vzal po vzoru Jurči na sebe, Svoboda ale zaklekl v pravý čas.

08:31
    Jurča se dral před Svobodu, netrefil ale přesně do černého.

08:06
    Mnoho šancí k vidění není, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:21
    Techniku o dobrou příležitost připravil ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

06:24
    Brno hraje v plném počtu, ani jedna početní výhoda nebyla využita.

05:27
    Technika ale dobře brání a drží puk v útočné třetině.

04:29
    Bobři hrají v pěti a začíná jim tak přesilovka.

04:24
    Technika hrála v šesti a připravuje se tak o výhodu, trest odpyká Brzobohatý (TEC).

03:33
    Vhazování v útočném pásmu Techniky.

03:20
    Martiník nyní provětral Novákovu lapačku, hosté nabírají drahocenné vteřiny v útočném pásmu.

02:34
    Štindl ihned po buly znovu pálil, ani tentokrát však Svobodu nepřekonal.

02:29
    A máme zde první vyloučení, Bustin se prodral přes dva obránce do šance, Baroš (VAL) jej však zahákoval a tak se jde na dvě minuty posadit na trestnou lavici.

01:30
    Štindl si nyní nádherně najel pro nahrávku mezi kruhy a vyslal na Svobodu dělovku gólových parametrů, tentokrát byl však gólman úspěšnější.

00:43
    Nyní však už ano, vhazování po Novákově pravici.

00:20
    První se do útočné třetiny dostali hosté, usadit v ní se jim ale nepodařilo.

00:01

Hráči se již připravují k úvodnímu vhazování.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal – Pargač, Jurča, Čtvrtníček, Bustin, Benýšek, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža, Crhák.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda (Smolka) – Fišer, Gulda, Kaluža, Mikel, Matušenko, Valentík, Šimek, Zábojník, Varga David, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Varga Martin, Baroš, Slovák, Sprušil, Škumát.

Papírovým favoritem budou tedy domácí, uvidíme však, zda se týmu z Val. Mezu podaří přerušit sérii proher, či naopak Technice podaří prodloužit sérii úspěšných tažení již na číslo pět.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Valašské Meziříčí na rozdíl od Techniky nemá nijak příznivou sérii. Zatímco Brňané bude útočit na páté vítězství v řadě, Val. Meziříčí se bude snažit prolomit nelichotivou bilanci šesti proher. Valaši dokázali bodovat pouze v prvním zápase s Porubou, ve kterém vyhráli 5:4 a na ledě Frýdku-Místku dokázali ve třetím kole vybojovat bod za prohru v prodloužení. Se čtyřmi body jim tak patří nepříjemná předposlední pozice, na které trčí spolu s Karvinou. Skóre 14:28 také hovoří za své.

VSK Technika Brno: Domácí jednoduše válí. Po prvních čtyřech zápasech se nevědělo, jestli desetidenní zápasová pauza před dvěma týdny týmu prospěje, nebo naopak Brňané úplně vyjedou ze zápasového rytmu. Naštěstí jak se po třech duelech ukázalo, pauza jim jen a jen prospěla. Po „mírném“ vítězství 4:2 ve Frýdku-Místku přišla kanonáda, kterou nikdo nečekal. Prvně na domácí půdě v jihomoravském derby rozstřílela Břeclav 8:0, načež si připsala velmi cenný skalp, v té době první Opavy. Té také dokázala vymazat obranu a vyhrála dalším velmi slušným výsledkem 6:1.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu zápasu mezi domácí Technikou a hosty z Valašského Meziříčí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dominik Turan

Branky a nahrávky: 10. Jurča (Vrba, Látal), 51. Jurča (Pargáč, Látal) – 15. Škumát (Kundrátek, Kaluža), 37. Baroš (Kuchta), 43. David (Gulda), 60. Šimek (Sprušil)

Technika Hockey Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Štindl, Havíř, Klimeš, Odehnal – Jurča, Látal, Bustin – Brzobohatý, Benýšek, Crhák – Čtvrtníček, Zábranský, Heža.
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda (Smolka) – Gulda, Mikel, Šimek, Kaluža, Valentík, Fišera, Matušenko – Baroš, Slovák, Kuchta – Sprušil, Škumát, Kundrátek – Martiník, Varga Martin, Varga David – Kysučan, Zábojník.

Rozhodčí: Pokorný – Měkýš, Otáhal