Ural – Kazaň 1:3 (kon.) | Torpedo Moskva – Rostov 2:1 (kon.) | FK Krasnodar – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Zenit – Kubaň Krasnodar 1:0 (kon.)
FK Ural
1:3 (0:1)
FC Rubin Kazaň
Sobota 22.11.2014, 10:00 • Centralnyj Stadion, Jekatěrinburg. Kapacita: 27,500 diváků. • Ruská Premier Liga

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (11:58:25)

Rozhodčí Nikolajev dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém FK Ural nestačil na FC Rubin Kazaň a podlehl mu 1:3. Hosté šli do vedení už ve 14. minutě, když se trefil Karadeniz, který sice neproměnil pokutový kop, ale z dorážky už se nemýlil. Domácí tým měl zajímavé příležitosti v 7. minutě, kdy si připsal Ryžikov dva důležité zákroky a držel čisté konto. Hosté zahrávali v 60. minutě svůj druhý pokutový kop, ale opět ho neproměnili, protože Zabolotnyj opět vystihl směr a penaltu zneškodnil. Nicméně hráče Rubinu Kazaň tento fakt nerozhodil a v 63. minutě šli do dvougólového vedení, to se mezi tři tyče trefil Portnjagin. No a o minutu později vedli hosté už rozdílem tří branek, mezi střelce se zapsal také Ozdojev. Ural se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale měl to už velmi složité. Běžela 77. minuta a domácí zahrávali volný přímý kop, ze kterého dokázali vstřelit gól na 1:3 a postaral se o něj hlavičkující Gognijev. Domácí fotbalisté se snažili, ale štěstí na jejich straně dnes prostě nebylo. Z tříbodového zisku se tak raduje Rubin Kazaň.

90+4

90+4
    Eduardo uvízl v ofsajdu, a tak byla útočná akce Rubinu Kazaň přerušena.

90+2
    Ryžikov zdržoval rozehrávku a od sudího obdržel žlutou kartu.
    Jerochin pálí vysoko nad branku.

90+1
    Před brankou Rubinu teď vznikl obrovský zmatek a domácí tým byl blízko druhému gólu, avšak přání vyslyšeno nebylo. Vůbec největší šanci měl Jerochin, který se dostal k odraženému balonu, ale napálil ho vysoko nad branku.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90
    Eduardo znovu fauloval, a tak bude mít FK Ural výhodu dalšího volného přímého kopu.

89
    Eduardo se provinil faulem a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.

88
    Djadjun se ocitl v zajímavé příležitosti, ale prezentoval se pouze nepřesnou střelou, proti které Zabolotnyj zasahovat nemusel.

86
    Jerochin poslal zajímavý centr do vápna, ale Ryžikov vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný balon si stáhl do náruče.

85
    Georgiev se vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.

84
    Fotbalisté v oranžovém ze standardní situace nic nevytěžili, a tak stále prohrávají 1:3.

84
    Manučarjan obdržel přihrávku do velkého vápna, ale ke střele se nedostal, protože k němu přistoupil bránící protihráč a odvrátil balon na rohový kop. Nicméně vypadalo to, že tam byl kontakt, při kterém Manučarjan upadl na zem a domácí tým se dožadoval pokutového kopu, avšak rozhodčí Nikolajev nařídil pouze rohový kop.

83
    U levé postranní čáry byl faulovaný Lungu, a tak budou domácí hráči rozehrávat.

82
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Georgieva.

80
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hostů a potřebuje ošetřit.

Lucie Rapantová

Branky: 77. Gognijev (Lungu) – 14. Karadeniz, 63. Portnjagin (Kverkvelia), 64. Ozdojev (Kanunnikov)

Karty:   13. Fidler (URA) – 47. Ozdojev (RKZ), 89. Eduardo (RKZ), 90+2. Ryžikov (RKZ)

Neproměněná penalta: 14. Karadeniz (RKZ), brankář Zabolotnyj zneškodnil, 60. Portnjagin (RKZ), brankář Zabolotnyj zneškodnil

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:6.
    FK Ural: Zabolotnyj – Chozin, Novikov, Ottesen, Dancev – Jarošenko (63. Lungu), Fidler (C) (80. Jemeljanov) – Jerochin, Podběrežkin (65. Gognijev), Smolov – Manučarjan.
    Náhradníci: Kot, Arapov – Fontanello, Bělozerov, Jemeljanov, Šanicin, Acevedo, Sapeta, Lungu, Gognijev, Stavpec, Dorožkin.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin (C), Kverkvelia, Kambolov, Kobachidze – Ozdojev (76. Kisljak), Georgiev – Kanunnikov, Eduardo, Karadeniz (80. Djadjun) – Portnjagin (74. Azmoun).
    Náhradníci: Nestěrenko, Filcov – Sorokin, Kisljak, Achmetov, Livaja, Azmoun, Djadjun, Galiakberov.

Rozhodčí: Nikolajev – Averjanov, Mosjakin