Kometa Brno – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Jihlava 5:4 (kon.)
Slavia – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:0 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 4:2 (kon.)

Konec zápasu. (14:56:08)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
    Autorem vítězné branky je HLAVÁČEK.

3. série
    1:2
    Garčic neproměňuje a Pardubice tak vítězí.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani nastavený čas nedokázal rozhodnout o vítězi tohoto utkání. Můžeme se těšit na dovednostní soutěž, tedy samostané nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    Nebezpečná střela o pár centimetrů minula Jekelovu svatyni.

64:19
    Král pálil přímo du hrudi Husára.

64:00
    Další závar před Jekelem. Ani tentokrát se hostům nepodařilo strhnout vítězství na svoji stranu.

63:45
    Jekel však střelu odvrátil svými betony.

63:44
    Nařízeno trestné střílení pro pardubický celek.

62:35
    Domácí rozjížděli přečíslení 3 na 2. Do střely ale stačil vložit hůl pardubický bek.

62:10
    Delší tlak si ale hosté nevynutili.

62:05
    Bažantovu prudkou střelu Jekel drží ve výstroji.

61:33
    Hra je velice opatrná.

60:56
    Vhazování před Husárem vyhrálo Brno, které se samo nakonec vyhnalo z pásma.

60:52
    Vágner si musel dát při rozehrávce pozor na napadající soupeře.

60:14
    Propagační střelu na Husára vyslal Cívka.

60:01

V posledním dějství základní hrací doby jsme viděli dvě brankové akce hostů a vyrovnávací střelu Brna. Utkání je opravdu napínavé a oba týmy potvrdily svoji kvalitu. Za malý okamžik začne prodloužení.

60:00

59:13
    Ani jeden z týmů nechce udělat v závěru třetiny chybu. Brno rozehrává zpoza brány.

58:51
    Brno se dopustilo icingu a vhazovat se bude po pravici Jekela.

58:23
    Oba celky se snaží z každé příležitosti vystřelit.

57:42
    Francovu střelu Jekel vyráží a drží stále vyrovnané konto.

57:30
    Hosté už se mohli radovat, nicméně sudí rozpažil a máme stále nerozhodný stav.

56:35
    Pardubice se natlačily do útočné třetiny, kde právě kombinují.

55:50
    Hosté se hnali do přečíslení, ovšem domácí obrana si s touto nepříjemností dobře poradila.

55:15
    Pipkovo nahození šlo mimo tři tyče gólmana Jekela.

54:18
    Domácí jsou po vyrovnávací brance znovu při chuti. Musejí se ale také bránit.

54:02
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! JAN DUFEK napřáhl od modré čáry a puk doplachtil až za Husárova záda. Asistence: Jakub Boltvan, Filip Dvořák.

52:57
    Nepříjemnosti nepřesnou náhrou si způsobila brněnská formace, která vše nakonec vyřešila vyhozením touše do středního pásma.

52:38
    Další nepřehledná akce před Jekelem, kterou naštěstí pro něj řeší obrana.

52:01
    Husár raději podržel puk ve své lapačce a zabránil tak nebezpečí, které by mohlo z jeho rozehrávky vyplynout.

51:48
    Prudká střela Havrdy končí až v ochrané síti. Domácí jsou zároveň v plném počtu.

51:15
    Brněnští se dokázali osvobodit a na led posílají čerstvé síly.

51:05
    Bažantovo nahození od modré čáry Jekel bez komplikací kryje.

50:30
    Hosté jsou rozestaveni v útočném pásmu a snaží se najít vhodnou pozici pro střelu.

50:13
    Ve vlastním oslabení se do dobré pozice dostal Vágner. Husárovy betony byly ale rychlejší.

49:48
    Hlaváčkovu střelu zblokoval domácí obránce. Následně se však hráčská lavice dopustila hry v šesti a Kometa tedy bude hrát v oslabení.

48:55
    Východočeši rozehrávají zpoza své brány. Nemají to ale jednoduché, neboť Brno velice dobře napadá.

47:54
    Po akci Nohela mohlo být srovnáno. Přečíslení dva na jednoho ani následná dorážka však skóre nemění.

47:46
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nicméně aktivnější jsou momentálně hosté.

46:56
    Akci hostů zabrzdila brněnská obrana. V následné šanci se octl Vlček. Jeho střela byla nepřesná.

46:29
    Pipek mohl skóre navýšit o další gól. V nájezdu proti Jekelovi však neuspěl.

45:53
    Budík byl nekompromisně zastaven na modré čáře.

45:02
    Denkova střela mířila do mantinelu. Hostům se následně touš podařilo spacifikovat.

44:42
    Mnoho nepříjemných dorážek vyslali na Jekela hostující útočníci. Domácí gólman však nepolevil.

43:54
    Přihrávka na pardubického beka byla moc prudká. Na druhé straně se snažil dorážet domácí.

43:26
    Vývoj zápasu se brněnskému celku ani trochu nelíbí a zakládá útočné akce. Králova střela však končí až v ochrané síti.

42:55
    Pardubice právě vstřelily branku!
    ADAM RŮŽIČKA se dostal do samostatného nájezdu na Jekela. Když už se zdálo, že střelu zlikvidoval, puk mu proklouzal mezi nohama až za brankovou čáru. Asistence: Radovan Chvojka, Matěj Bažant.

42:38
    Akce hostů je zabržděna ofsajdem. Vhazuje se ve středovém kruhu.

41:57
    Král se už už řítil na Husára, na modré ho puku zbavila pardubická obrana.

40:40
    A je vyrovnáno. Nepřehlednou situaci v brankovišti, kterou lemovalo mnoho dorážek, využil ONDŘEJ VÁLA. Asistence: Adam Růžička.

40:08
    Velká šance v úvodních minutách. Chvojka nahrával spoluhráči, který trefil pouze Jekelovy betony. Hosté si však vynutili faul.

40:01

Druhá třetina je již minulostí. Domácí Kometa otevřela gólový účet, když se povedlo překonat pardubickou obranu Garčicovi, který perfektně zakončil. Následně se Brno mohlo znovu radovat, neboť stav navyšoval Jakub Boltvan. Hosté se ovšem nedali zastrašit a Havrda snížil na rozdíl jediné branky. Uvidíme, jaký vývoj nám přinese poslední třetina.

40:00

39:40

39:23
    I další střela od pardubické hole končí ve výstroji Jekela.

39:15
    Nepříjemný projektil od modré čáry Jekel likviduje a stále drží jednobrankový náskok.

38:56
    Pardubice se usadily v pásmu.

38:24
    Náhru na Nedbala vystihl Šnajnar, který vyhazuje až k Husárovi.

37:48
    Po rozporech v hostující rozehrávce se domácí osvobozují.

37:36
    Po Dymáčkově faulu zůstává na ledě Karel Nedbal, který se velmi těžce zvedal z ledu. Kometa bude hrát v oslabení.

37:14
    V rychlostním souboji byl hostující obránce lepší.

36:40
    Hra se přelila do pásma domácího celku. Ten zakládá akci, která končí těsně mimo bránu.

35:53
    FILIP HAVRDA poprvé překonává Jekela a střelou mezi betony snižuje stav utkání. Asistence: Martin Hlaváček.

35:10
    Bažant si musel dávat dobrý pozor při rozehrávce ve vlastním obraném pásmu. Pod tlakem napadajících soupeřů puk vyslal až na icing.

34:57
    Pardubice zavezly puk do pásma, Brno je ale v obraně precizní.

33:32
    Nohel s Dymáčkem založili zajímavou akci. S poslední přihrávkou si však nerozumněli a u puku jsou hosté.

33:13
    Po nepřehledné situaci v brněnském brankovišti je hra přerušena.

32:53
    Ihned po vhazování domácí pálili, nicméně i s tímhle nahozením Husár neměl problém.

32:49
    Kometa vyhrála buly a motá soupeři hlavu v útočném pásmu. Cívkovu střelu Husár likviduje.

32:23
    Hosté poslali touš až na zakázané uvolnění.

31:47
    Vlivem signalizovaného ofsajdu museli hosté vyklidit pásmo. Hra se přestěhovala před Husára, který zasahovat nakonec nemusel.

31:10
    Denka připravila o kotouč pardubická obrana, která okamžitě rozjela útočnou akci.

30:43
    Na druhé straně se dostal do dobré pozice Denk, jehož střelu hostující gólman pokryl.

30:22
    Růžička pálil vysoko nad, o další dorážku se už postaral Jekel.

29:50
    Vhazování po pravici Jekela vyhráli hosté a kombinují.

29:35
    Nedbal teď zkusil pozornost Jekela. Ten po nepovedené střele schoval puk ve výstroji.

28:58
    Čtyři na dva se řítili hosté. Na modré je však Brněnští dostihli a zbavili šance.

28:13
    Kometa nahazuje puk do pásma a střídá. Puku se ujímají Pardubice a obtěžují Jekela.

27:34
    Pardubice rozehrávají ze své třetiny, do které se zanedlouho museli opět vrátit.

27:18
    Garčic objel bránu, avšak při otočce spadl a z šance tedy nic není.

26:49
    Hru přerušuje ofsajd, vhazuje se před Husárem.

26:00
    V další obrovské šanci se ocitl Grünwald, který jel sám na Husára. Ten byl ale bezchybný.

25:32
    Kometa je v plném počtu a může se vrhnout znovu do útoku.

25:03
    I tentokrát domácí vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

24:39
    Brno se po několika nebezpečných střelách dokázalo osvobodit.

23:59
    Hosté hrají v početní převaze a vytvořili si velký tlak před Jekelem.

23:09
    V závaru před Husárem se nejlépe zorientoval JAKUB BOLTVAN, který propasíroval puk až za gólmanova záda. Asistence: Lukáš Denk, Jan Dufek.

22:27
    Dvořák tečoval touš před Husárem, který sklapl betony včas.

21:28
    Velinský přihrával na volného Havrda v mezikruží. Tomu se střela nezdařila.

20:51
    Kometa je při chuti! Husár musel touš vyrazit k mantinelu po zajímavém pokusu Nohela.

20:13
    Nádherně se podařilo překonat hostující obránce RICHARDU GARČICOVI, kterého nezastavilo ani hákování. Husára překonal střelou pod horní víko klece. Asistence: Filip Dvořák.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která přinesla k vidění pouze šance. Na gól tedy zatím stále čekáme. V úvodu jsme sledovali plynulý hokej, nicméně s přibývajícími minutami se hra začala trhat množstvím icingů. Oba celky velmi dobře brání a i proto je zatím skóre 0:0.

20:00

19:24
    Dymáček teď otřel puk o betony Husára, ten ale s touto akcí neměl žádný problém.

18:45
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, větší šance však nejsou k vidění.

17:55
    I tentokrát se Pardubicím podařilo zabránit šanci domácího celku.

17:18
    Do dobré šance se mohl dostat Král, nicméně se dostal do ofsajdu a musel útočné pásmo opustit.

16:59
    Hra je teď poměrně kouskovaná. Často se přerušuje a to narušuje plynulost utkání.

16:21
    Teď se hosté sami vyhnali z pásma nepřesnou rozehrávkou.

16:14
    Brno se dopouští icingu.

15:50
    Jekel musel nadvakrát likvidovat nepříjemné střely, které na něj vyslal Radovan Chvojka.

15:31
    Po tvrdé střele Kyseli duní pouze mantinel.

14:59
    Vágner poslal dlouhý pas na spoluhráče, ten ale nedokázal touš zpracovat podle svých představ, a tak z toho vyplynulo zakázané uvolnění.

14:33
    Hra se zatím přestěhovala před Jekela.

13:47
    Zpoza brány doslova namazal pardubický obránce Dymáčkovi, který přestřelil. Zatím největší šance Brna v první třetině.

13:06
    Hájek s Dufkem kombinovali na modré čáře až příliš dlouho. Pardubice tuto dvojici nekompromisně vyhnaly ze svého pásma.

12:17
    Pardubice nemají snadný přechod do útočného pásma. Brno výborně brání a čeká na svoji příležitost.

11:56
    Potyčka před domácím gólmanem, kterou musí rozehnat sudí. Vhazuje se po levici Jekela.

11:52
    Buly vyhrála Kometa, která se ihned pokusila o střelu na Husára. Ten musel zasahovat až na druhý pokus, který šel přímo do jeho výstroje.

11:31
    Domácí zahrál vysokou holí, hra se tedy stěhuje do středního pásma.

10:47
    Hraje se velmi rychlý hokej, který se začíná i maličko přiostřovat. Můžeme vidět mnoho osobních soubojů.

09:50
    Nepříjemná střela od Adama šla naštěstí pro Brno mimo tři tyče.

09:23
    Dymáček se prodíral do třetiny, avšak narazil na dvojici pardubických obránců, kteří mu překazili akci.

08:11
    Dobrý tlak si teď vytvořili Brněnští, nicméně střela z toho nakonec nebyla.

07:54
    Král dokázal zblokovat nepříjemnou střelu a Brno si může oddechnout.

07:00
    Další perfektní zásah Jekela a následné vyhození puku až do středího pásma. Kometa nejhorší přežila, již hraje ve čtyřech.

06:34
    Jekel prokázal dobrou formu skvělým zákrokem proti Chvojkovi.

06:14
    Pipek střelou z mezikruží přerušil hru, neboť došla až do ochrané sítě.

05:57
    Ovšem teď Brno čekají těžké chvíle ve třech. Vágner namířil puk až příliš vysoko, a tak odjíždí pykat za zdržování hry.

05:40
    A i tentokrát je domácí obrana důsledná.

05:13
    Brno se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

05:05
    A Východočeši si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí Garčic.

04:27
    Tentokráte hru drží v útočném pásmu hosté, ne však na dlouho.

03:45
    Kometa chvíli kombinovala v útočném pásmu, nicméně důsledná obrana hostů ji o touš obrala.

03:34
    Domácí uklidňují hru a střídají.

02:47
    Chvojkova teč mířila do tyčky. Tentokrát měl brněnský gólman štěstí.

02:10
    Hosté vyslali první projektil na Jekela, který zasahoval betonem.

01:40
    Kometa se mohla postarat o první střelu v utkání, puk ale brněnskému útočníkovi sjel z čepele.

00:30
    Puk na holích pardubického celku, který rozehrává zpoza své brány.

00:01

Hosté utkání na ledě Třince prohráli debaklem 0:8, nicméně v následném zápase si reputaci napravili, když vyprovodili ze svého ledu Plzeň výhrou 6:4. V tabulce se pak nachází na osmém místě se ztrátou pěti bodů právě na dnešního soupeře.

Brněnský celek si za poslední dvě utkání připsal dvě výhry, pročež Třinec zdolal až po samostatných nájezdech 4:3. V tabulce pak hájí pátou pozici s celkem šedesáti body.

Přeji vám krásné lednové odpoledne a vítám vás u příležitosti 11. kola nadstavbové části DHL extraligy juniorů. Dnešní onlajn přenos nám přinese podrobnosti o souboji domácí Komety s Pardubicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 21. Garčic (Dvořák), 24. Boltvan (Denk, Dufek), 55. Dufek (Boltvan, Dvořák) – 36. Havrda (Hlaváček), 41. Vála (Růžička), 43. Růžička (Chvojka, Bažant), rozh. náj. Hlaváček