Kometa Brno – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – HC Plzeň 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Jihlava 5:4 (kon.)
Slavia – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:0 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Zlín – Chomutov 1:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Slavia Praha
4:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 17.01.2015, 16:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji příjemné sobotní odpoledne všem příznivcům mládežnického hokeje! V rámci jedenáctého kola nadstavbové části DHL Extraligy juniorů přivítají mladíci týmu HC Slavia Praha na svém ledě stejně staré hokejisty kladenských Rytířů.

Sešívaní se v závěru druhé části letošního ročníku extraligy drží těsně nad hranicí pro postup do vyřazovacích bojů. Olomouc, nejvážnější pronásledovatel Slavie, však čtyři zápasem před závěrem nadstavby ztrácí rovných deset bodů. Slávisté by tak na postup měli dosáhnout. Mladíkům z Edenu se navíc v předchozích dvou duelech dařilo, dokonce deklasovali Litvínov (7:1). Před vysokou výhrou nad Severočechy ovšem Slavia třikrát padla. Jak se jí povede proti Kladnu?

Rytíři jsou na tom o něco málo lépe než Pražané. Kladenští junioři okupují třetí příčku a postup již mají jistý. Formu z posledních duelů mají však velmi podobnou jako jejich oponenti. Středočeši též před dvěma zápasy ukončili kratší sérii proher a dokázali si také připsat jednu vysokou výhru. Na jejich ofenzivní choutky doplatili hokejisté ze Zlína, kteří inkasovali hned sedm branek.

Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná. Zatím se pokaždé radovali hosté. Poslední utkání z kladenského ledu se však pro prasklinu v ledu po první třetině ukončilo. Které z mužstev se bude radovat tentokrát?

HC Slavia Praha: Frodl (Petřík) – Vala, Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Straka – Červený, Patzelt, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Furch.

Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Kehar, Matula, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Lacina – Štětina, Šmika.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí. Po nahození z hole Josefa Sani musel Vladař předvést první zákrok.

00:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Na první úspěšnou trefu se moc dlouho čekat nemuselo. FILIP HLINKA ukořistil za brankou kotouč, vybruslil si před Vladaře, kterého nadvakrát dokázal překonat. Asistence: Lukáš Kasala.

01:10
    Záhy ale přichází šance pro hosty vyrovnat v přesilovce. Tejral si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

02:34
    Frodl musel vytáhnou nelehký zákrok. Slánský před ním nebezpečně dorážel. Slávistický gólman však své spoluhráče podržel.

03:02
    Dlouhý tlak Kladenských ukončil Hlinka, jenž vyvezl kotouč ven ze třetiny.

03:10

03:52
    Ihned po uplynutí dvouminutového oslabení se do útoku tlačí opět červenobílí. Patzelt si svou aktivitou na brankovišti vybojoval slušnou dorážku, ovšem neuspěl.

04:14
    V početní převaze si zahrají též domácí junioři. Jeden z Rytířů je potrestán za podražení.

05:33
    Slavia sice slušně kombinovala, střela z jejího snažení ale nevzešla, a tak hosté vyhodili.

06:02
    Vala z modré čáry napálil kotouč vší silou, jeho dělovka ale cíl minula.

06:14

07:03
    Oba dva celky poněkud bojují s rozehrávkou, sledujeme hru především ve střední třetině.

07:26
    Furch svou dorážkou dostal Kladno pod tlak, hostující obránci museli vyhodit až na icjng.

07:43
    Další útočnou akci slávistů zastavilo postavení mimo hru.

08:10
    Kehar dobře vypálil z modré čáry. Jeho rána byla ještě tečována, přesto dokázal Frodl vytěsnit puk do rohu.

08:37
    Hostující gólman raději přikryl nahození z modré čáry, jelikož se k němu blížilo několik domácích borců.

09:17
    Pražané jsou zatím aktivnější, Kladno se hlavně brání. Vladař musel vytáhnou další zákrok lapačkou.

10:10
    Hlinka měl na holi druhou branku! Slávistický forvard dobře napadal soupeřovu rozehrávku a před Vladařem zachytil volný kotouč. Z bezprostřední blízkosti však vypálil nad.

11:12
    Z první pálil Drahorád. Jeho střela z pravého kruhu byla dostatečně prudká, ne však přesná.

11:59
    Miura ujel domácí obraně a řítil se na Frodla neobsazený. Ten vytáhl skvělý zákrok vyrážečkou, čímž střelu kladenského hráče vytěsnil nad.

12:52
    Komplikace pro domácí. Petr Tejral vyloučen na dvě minuty za sekání.

13:07
    Toho následně na trestné doplní Vala, který inkasuje trest za hrubost. Kladno bude hrát v pěti proti třem.

13:36
    Domácí již dokázali dvakrát vyhodit, Kladno se nemůže usadit v útočné třetině.

13:58
    Tentokrát se hosté sami vyhnali do středního pásma. Středočeši to tedy musí zkusit znovu.

14:44
    Na Frodla ještě v přesilovce neprošla jediná střela, Slavia brání velice pečlivě.

15:09

15:25
    I s nahozením z téměř nulového úhlu si domácí gólman poradil. Následuje vhazování po jeho levici.

15:54
    Hajný chtěl svým nahozením vybojovat pro spoluhráče pásmo. Frodl ale jeho rozehrávku zachytil a kotouč odpravil z nebezpečné zóny.

17:04
    Kružík inkasuje dvouminutový trest za držení. Slavia bude hrát v přesilovce.

17:52
    Domácí početní výhodu skvěle využili. Hlinka našel svým pasem zpoza branky nepokrytého PATRIKA ČERVENÉHO. Ten neměl problém z bezprostřední blízkosti skórovat. Asistence: Filip Hlinka a Viktor Nestrašil.

18:17
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté však bleskově odpovídají. Počínání PETRA JANEČKA na brankovišti vyhodnotili rozhodčí jako regulérní. Jeho branka platí, přestože domácí reklamují úmyslné kopnutí.

19:02
    Hosty vstřelená branka hodně nabudila. Kladno je dál usazené před Frodlem.

19:48
    Frodl předvedl několik nelehkých zákroků, čímž svému týmu udržel vedení.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:46.

Po prvních dvaceti minutách mohou do kabin odcházet spokojenější domácí. Alespoň tedy co se aktuálního skóre týče, nicméně sporná situace, jež přinesla Kladnu snížení, slávisty pořádně namíchla. Závěr třetiny, ve které byli většinu času aktivnější, se tak museli bránit. Ani to ovšem nic nezměnilo na tom, že domácí zásluhou Hlinky a Červeného stále drží jednobrankové vedení.

20:01

20:03
    Červený dobře dobruslil nahození, které proskákalo až před Vladaře. Kladenský gólman musel puk přikrýt rukavicí.

20:14
    Kehar si odsedí dvě minuty za hákování. Slavia bude hrát v přesilovce.

21:01
    V první početní výhodě této periody se ovšem domácí ještě nedostali do útoku. Kladno svým počínáním ukrojilo z trestu Keharta několik sekund.

21:42
    Hlinka si šikovně obhodil jednoho z hostujících obránců a slušně prověřil Vladařovu pozornost. Ten jeho střelu z prostoru pravého kruhu ulovil do lapačky.

22:14

23:09
    Vyskočil zachytil na modré čáře soupeřovu rozehrávku, čímž kolem sebe získal spoustu prostoru. Přestože měl na zakončení hodně času, jeho rána tolik nebezpečná nebyla.

24:21
    Šilhavý měl obrovskou šanci vyrovnat. Dostal ideální pas a ke skórování mu stačilo jen přehodit kotouč přes Frodlovy betony. Ovšem neuspěl.

24:41
    Následný protiútok sešívaných skončil střelou, která se otřela o horní tyčku branky Rytířů.

25:24
    Šance nechybí ani na jedné straně. Slávisté se dostali do přečíslení dva na jednoho, které ale nevyřešili ideálně.

26:12
    Více s pukem hrají červenobílí, vypadá to ovšem, jakoby jim chyběl klid na hokejkách. Jejich rozehrávka poněkolikáté nebyla přesná.

26:44
    Dlouhou pasáž bez přerušení uťal Frodl, který schoval kotouč ve své výstroji.

27:08
    Obdobný zákrok si následně připisuje také Vladař. Hostující gólman musel zlikvidovat nahození z úhlu.

27:47
    Ječný dostal pas do mezikruží. Přihrávku však nezpracoval ideálně, a tak musel předvést otočku, ze které již nedokázal přesně vypálit.

28:08
    Hosty zastavuje v ofenzivním snažení ofsajd.

28:24
    Matula se řítil na domácí branku sám. Nemohl zakončit, jelikož byl faulován. Svůj nájezd si tedy zopakuje.

28:24
    Frodl si počínal výtečně a trestné střílení soupeře zlikvidoval!

28:42
    Sešívaní se již chtěli natlačit do útoku, jejich pokus přerušil ofsajd.

29:28
    Nad kruhy zůstal zcela osamocený Zajíc, jenž dostal od spoluhráče z útoku ideální pas. Jeho střela propadla za Frodla, trefila však jen tyčku.

30:21
    Potěchin inkasuje trest za faul do oblasti hlavy a krku. Kromě dvouminutového trestu obdržel též osobní „desítku“.

31:40
    Tato přesilovka se Slavii vůbec nedaří. Hosté vyhodili a jedou střídat.

32:02
    Nadějně vypadala pouze Saňova rána z modré. Tu ale Vladař ukryl ve své výstroji.

32:21

32:45
    Hostující gólman nepřevedl zrovna jistý zákrok. Puk z jeho náruče několikrát vypadl, přesto dokázal přerušit hru.

33:26
    Doležal se úspěšně zbavil obránce a udělal si prostor k zakončení. Domácí gólman zasahovat nemusel, střela letěla jen vedle.

34:34
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Nic z toho ale nebylo, jelikož Patzetl přihrávku přes celé pásmo nezpracoval.

35:20
    Po Frodlově zákroku se bude vhazovat v útočné třetině Kladna.

35:54
    Šilhavého tečovaná střela se odrazila před Miuru. Toho však situace natolik překvapila, že nedokázal zakončit.

36:30
    Prudká rozehrávka z kladenské třetiny nenašla jediného boce v modrém. Odpískáno postavení mimo hru.

36:48
    Miura tváří v tvář Frodlovi neuspěl, domácí gólman mu velkou šanci vzal pohotovým scvaknutí betonů.

37:49
    Ve druhé třetině již zbývá odehrát pouze něco málo přes dvě minuty. Dočkáme se ještě branky?

38:49
    Perfektní kombinace přináší Slavii navýšení vedení. LUKÁŠ KASALA dostal zpoza branky přesnou přihrávku, do které se pořádně opře,l a neomylně trefil horní roh branky. Asistence: Patrik Červený a Filip Hlinka.

38:55
    Kladno se navíc bude muset bránit. Kružík dostává menší trest z hru vysokou holí.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:32.

Dlouho to vypadalo, že i přes řadu šancí skončí tato perioda bez branek. Ovšem s tím se asi nechtěli smířit domácí borci, kteří zásluhou Kasaly odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Na druhé straně hosté nevyužili kromě několika šancí ani trestné střílení.

40:01

40:09
    První pokus o založení útoku se Slavii nevydařil. Po nepovedeném přechodu přes modrou je odpískán ofsajd.

40:58
    Záhy však po Saňově dělové ráně mohl dorážet jeden z jeho spoluhráčů. Vladař perfektně zakročil betonem.

41:05

42:38
    Po delší době se do útoku propracovali hosté a hned z toho byla pořádná šance. Frodl ztratil hokejku, ovšem Kladenští nabídnutou příležistosí pohrdli.

42:40
    Z nadějné akce hosté vytěžili alespoň přesilovku. Tejral si odpyká dvě minuty za krosček.

43:58
    Slavia dokázala vyhodit. Rytířům se hra v početní převaze vůbec nedaří.

44:40

44:58
    Středočeši poslali puk přes všechny čáry. Odpískán icing.

45:31
    Kladenští junioři se tlačí do zakončení, stále však naráží na Frodla, který si ve svém brankovišti počíná sebejistě.

45:58
    Slavia v ofsajdu. Bude se vhazovat ve střední třetině.

46:17
    Vyskočil pálil z prostoru jednoho z kruhů. Vladař kotouč udržel ve své výstroji.

46:47
    Náskok sešívaných se opět ztenčil na jedinou branku. O kontaktní trefu se postaral MICHAIL POTĚCHIN, jenž dokázal vypálit přesně z první poté, co dostal pas přes celé pásmo. Asistence: Yuki Miura a Vojtěch Šilhavý.

48:26
    Slavii inkasovaná branka lehce srazila do kolen. Přesto se domácí snaží zaútočit.

48:48
    Do dobré pozice se propracoval Furch. Namísto přihrávky na volného spoluhráče, ovšem zvolil nepřesné zakončení.

49:59
    Sešívaní budou moci udeřit v přesilovce. Kružík odeslán na trestnou za držení.

50:46
    Novák si sjel hlouběji do útočné třetiny. Mezi kruhy mu však soupeřovi obránci kotouč odebrali a domácí to musí zkusit znovu.

51:37
    Miura přerušil slávistickou rozehrávku a juniorům z Edenu přidělal spoustu starostí. Společně se svým spoluhráčem z lajny se dostal do přečíslení, po kterém dokázali hosté z trestu svého spoluhráče ukrojit pořádnou porci času.

51:59

52:17
    S bolestivou grimasou odjíždí na střídačku domácí Tejral. Se zvednutím se z ledu mu museli pomoci spoluhráči.

53:07
    Kladenští chtěli založit další útok zpoza branky, Slavia jejich snažení uťala dobrým forčekinkem.

53:46
    Slánský ujel oběma sešívaným obráncům, Frodla však z bezprostřední blízkosti nepřekonal ani nadvakrát.

53:59
    Domácí se dostali do ofsajdu.

54:33
    Josefus obětavě padl do rány Doležala. Dělovku z modré vytěsnil vysoko nad branku.

55:04
    V posledních minutách jsou aktivnější hosté. Slavia však těsné vedení brání opravdu pečlivě.

55:47
    Soupeřovu převahu alespoň na chvíli přerušil Kasala, jenž se protlačil přes obránce a dokázal vypálit k bližší tyči. Vladař připraven.

56:59
    Z třetí třetiny zbývá odehrát poslední minuty. Hosté se pomalu začínají nadechovat k závěrečnému náporu.

57:20
    Taková situace Slavii vyhovuje. Nahozený puk doplachtil až k Vladařovi, který musel kotouč ukrýt v lapačce. Bude se vhazovat daleko od Frodlovy svatyně.

58:12
    Napodruhé už to však Slavii nevyšlo, z nahození červenobílých je jen icing.

58:19
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Kladenští vyrovnávají! MICHAIL POTĚCHIN z modré čáry vypálil zápěstím. Frodl měl zakrytý výhled, a kotouč mu tak propadl do sítě. Pravděpodobně se dočkáme prodloužení. Asistence: Martin Kehar a Yuki Miura.

59:38
    V závěru třetiny se slávisté snaží vzít si ztracené vedení zpět, jejich snažení ale kýžené ovoce nepřinese.

59:54
    Po icingu následuje ještě jedno buly před Frodlem.

60:00

Třetí dějství se domácím nevydařilo podle představ. Potěchin dvakrát skóroval, čímž skóre utkání vyrovnal. Zápas tak putuje do prodloužení, které startuje za pár okamžiků. Dokončí Rytíři svůj obrat, nebo si Slavia vezme ztracenou výhru nazpět?

60:01

60:13
    Slavia to nebude mít jednoduché. Hned v úvodu nastaveného času je vyloučen Saňa za podražení.

60:30
    Ječný ovšem záhy ukořistil puk a vyvezl ho do střední třetiny. Domácí bleskově střídají.

60:47
    Po ofsajdu se hra přesune před Vladaře. Domácí se brání zatím úspěšně.

61:08
    Na obou stranách je vyloučen jeden hráč. Šilhavý (KLA) a Novák (SLA) si odpykají trest za držení.

61:49
    Rytíři pálí v přesilovce na Frodla jednu ránu za druhou. Nemíří však přesně. Potěchin dvakrát v dobré pozici netrefil branku.

62:13

63:08
    Teď měli sešívaní namále. Dezorientovaný Frodl nevěděl, kde má puk, a několik hostů nebylo daleko od skórování. Naštěstí pro domácí však rozhodčí přerušili hru.

63:46
    Furch se Saňou se dostali do dobré příležitosti. Přečíslení však druhý jmenovaný nezakončil nejlépe.

64:00
    Z prodloužení zbývá poslední minuta. Stihne jeden z týmů rozhodnout?

64:36
    K tomu neměl daleko Doležal, jehož pokus však fantasticky zastavil Frodl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám nepomohlo určit vítěze dnešního duelu. Bez šance nebyl ani jeden z týmů, branka z jejich snažení však nepadla. Po krátké přestávce určené k úpravě ledové plochy budou následovat nájezdy.