NY Islanders – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 1:2 (kon.) | Carolina – Vancouver 0:3 (kon.)
Nashville – Washington 4:3 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:4 (kon.) | Anaheim – New Jersey 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
New York Rangers
Sobota 17.01.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám dobrou noc a těším u dalších zápasů NHL na počtenou. (03:41:42)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 35 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Chris Kreider (NYR) 1+0
    3. Sergej Bobrovsky (CBJ) 24 zák., 2 góly, 92,3%

Columbus poslední část dnešního utkání jednoznačně ovládl, přesto to nestačilo na vyrovnání. Poměr střel byl v poslední třetině 12:2 pro domácí, ale ani taková střelecká aktivita na dnes skvělého Lundqvista nestačila. Pravda, zápasu by asi nejvíce slušela remíza, ale Modrokabátníkům dnes prostě nebylo přáno.

60:00

59:56
    Dubinského střela sražena do ochranné sítě. Pravděpodobně poslední buly před Lundqvistem.

59:41
    Rangers vyhazují a není to ani icing.

59:37
    Domácí si berou oddechový čas.

59:37
    Další rána od modré, kterou měl na svědomí Wisniewski. Ludqvist prudkou střelu udržel.

59:17
    Johansenova střela od modré neprošla.

58:54
    Domácí nastěhováni v útočném pásmu a hrají bez brankáře.

58:34
    Rozhodčí oznamuje neuznání gólu. Klein zasáhl kotouč příliš vysoko.

58:34
    Klein ze vzduchu sklepl puk, který poslal za Bobrovského dojíždějící Hartnell. Rozhodčí rozpažuje, ale bude se volat videorozhodčímu. Bylo to nesmírně těsné, v kůži rozhodčích bych nyní nechtěl být.

58:01
    Johnson od modré Lundqvista nepropálil.

57:19
    Rangers ve vlastním obranném pásmu výborně bruslí a nedovolují domácím usadit se.

56:25
    Johansen a Foligno si při rozehrávce příliš neporozuměli a hrát mohou hosté.

55:51
    Zakázané uvolnění New Yorku.

55:37
    Wisniewski (CBJ) a Staal (NYR) se nyní do sebe málem pustili. Rozhodčí však oba hráče odtrhli dříve, než mohli něco začít. I tak sudí posílá oba hráče vychladnout na trestnou lavici. Staala za foul loktem, Wisniewski si odpyká trest za napadení. Bude se hrát 4 na 4.

54:51
    Johansenova střela od mantinelu k Lundqvistovi neprošla.

54:42
    Dubynského střelu Lundqvist raději přidržel a následuje buly v obranném pásmu Jezdců.

54:06
    Johnson si našel prostor ke střele, Lundqvist jeho pokus pouze vyrazil a puk následně zmizel před bránou ve změti těl.

53:02
    Dubinsky se ke střele neprokličkoval a hosté opět vyhazují do středního pásma. Rangers už hrají opravdu velmi defenzivně.

52:12
    Wisniewského střela sražena.

51:20
    Jared Boll střílel z kruhu naprosto osamocený, bránu však netrefil.

50:58
    Od mantinelu pálil nepřesně Glass.

50:01
    Calvert tvrdou ranou od modré nastřelil Hayese, který odkulhal na střídačku.

49:27
    Stepanovi prošel háček ve středu hřiště a puk zaváží Fasth.

48:28
    Přihrávka Letesta středem hřiště neprošla a hosté vyhazují do středního pásma.

48:08
    Střela Nashe byla zpomalena jedním z beků a stala se lehkou kořistí pro Bobrovského.

47:54
    A opět Dubinsky ve spolupráci s Andersonem hodně provětral obranu Rangers.

47:12
    Dubinsky mohl zařídit vyrovnání, trefil však pouze tyč.

46:51
    Nepříjemnou střelou vystrašil fanoušky Rangers Morin.

46:34
    Puk se ocitl na střídačce domácího celku a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

46:05
    Střela obránce Columbusu proletěla těsně vedle brány hostí.

45:04
    Icing domácích a bude se vhazovat před Bobrovskym.

43:28
    Jezdci mohli opět odskočit na rozdíl dvou branek. Mezi kruhy se ocitl s pukem naprosto osamocený St. Louis, ve velké příležitosti ale trefil jen Bobrovského.
    Scott HARTNELL - 1:2

43:16
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Na jedné straně nejprve neuspěl v dobré příležitosti Nash. Vyraženého puku se ujal Ryan Johansen a okamžitě vyslal do samostatného úniku SCOTA HARTNELLA, který přesnou střelou do horního růžku poprvé v zápase překonal Lundqvista. Asistence: Ryan Johansen, Sergej Bobrovsky.

42:01
    Boyle vypálil od mantinelu a puk na jeho cestě do brány zastavilo Bobrovského rameno.

41:30
    Rangers zatím pečlivě brání střední pásmo a nepouštějí se do zbytečného rizika.

40:27
    Rick Nash ztratil puk ve středním pásmu, stihl se ale včas vrátit aby svou chybu napravil.

40:01

Domácí v úvodu druhé třetiny svého soupeře jasně přehrávali, ale paradoxně to byli oni, kteří jako první v dnešním zápase inkasovali. Dva góly během čtyř minut navíc Blue Jackets velice rozhodily a zbytek druhé části už naopak patřil Jezdcům, kteří i přes velké množství šancí další branku nepřidali. Střely v druhé třetině 10:11. Třetí třetina začne přibližně v 02:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:24
    Od mantinelu vypálil nepřesně Letestu.

38:58
    Calvert se prokličkoval přes dva hráče, přes třetího už ale ne.

38:22
    Dubinsky z blízkosti nepropálil Lundqvista.

37:26
    Hegelin se dostal během jednoho střídaní hned ke třem střelám. Dvě zastavil Bobrovsky, poslední letěla těsně vedle jeho svatyně.

37:00

36:40
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

35:51
    Wisniewski vystřelil na teč Hartnellovi, proti kterému fantasticky betonem zakročil Lundqvist.

35:16
    Foligno se natlačil před bránu až k zakončení, mířil však nad.

34:58
    Carl Hegelin (NYR) si odsedí dvě minuty za sekání.

34:32
    Fasth tvrdě vypálil od mantinelu, Bobrovsky vyráží.

34:04
    Další přečíslení Rangers zakončuje St. Louis. Bobrovsky třetí puk za svá záda nepustil.

33:47
    Atkinson zavezl puk do pásma a následně z boku pálil mimo.

32:47
    Střela v podání Nashe letí mimo.

32:02
    Dan Boyle zakončil přečíslení 3 na 2 svižnou střelou zápěstím, kterou se štěstím vyrazil Bobrovsky před sebe a následně přikryl puk dříve, než se Staal dostal k dorážce.

31:12
    Následná strkanice před bránou končí dalším pěstním soubojem, ve kterém se proti sobě postavili Jeremy Morin (CBJ) a Kevin Klein (NYR). Oba kohouti si posedí pět minut na trestné lavici.

31:12
    Šance pro domácí na snížení zůstává nevyužitá. V dobré příležitosti zklamal proti Lunqvistovi Atkinson.
    Chris KREIDER - 0:2

30:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nádhera. Derek Stepan poslal naprosto precizní přihrávkou do samostatného úniku CHRISE KREIDERA, který svým blafákem nedal Bobrovskému šanci. Asistence: Derek Stepan, Martin St. Louis.

29:28
    Hunwick dostal milimetrový pas mezi kruhy, svou střelu ale namířil přímo do Bobrovského.

29:02
    Modrokabátnící byli v přesilovce naprosto neškodní a hosté jsou v plném počtu.

27:58
    Ale jsou to Rangers kteří mohli skórovat. Střelu Hegelina ale dobře zastavil Bobrovsky.

27:02
    Domácí si nyní budou moci spravit chuť v přesilovce. Dvě minuty odpyká Moore (NYR) za podražení.
    Martin St. Louis - 0:1

25:59
    Tak tohle přišlo jako blesk z čistého nebe. Od mantinelu vypálil Derek Stepan, v následné skrumáži před bránou se nejlépe vyznal MARC STAAL, který dotlačil puk za dezorientovaného Bobrovského. Asistence: Derek Stepan, Kevin Klein.

25:38
    Hru nám nyní trochu kazí nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách.

24:38
    Zápas nám nyní okořenila nefalšovaná bitka mezi Glassem (NYR) a Bollem (CBJ). Jejich zápas skončil remízou a oba míří na trestnou.

24:00
    Columbus vlétl do druhé třetiny stejně jako do té první a zatím Rangers jasně přehrává.

23:41
    Prout napřáhl od modré, puk proletěl klubkem hráčů před bránou a zastavil se až v Lundqvistovi.

23:07
    V akci opět Lundqvistova lapačka.

22:48
    Calvert padá po ataku jednoho z hostujících obránců, ale píšťalka sudího mlčí, což se hodně nelíbí domácím fanouškům.

22:11
    A další střela končí v lapačce švédského gólmana.

21:55
    Skákavé nahození od modré nadělalo Lundqvistovi pořádné problémy.

21:20
    Stepan srazil střelu domácích od modré do ochranné sítě.

20:40
    Brassardův pokus míří mimo.

20:21
    Brassard nepřesně přihrál v útočném pásmu a do útoku míří domácí,

20:01

Přesto, že první třetina dnešního klání nám žádnou branku nepřinesla, tak sledujeme velice atraktivní utkání, plné dobrých příležitostí na obou stranách. Lehce navrch měli sice domácí hráči, ale byla to převaha spíše v držení puku, než ve střeleckých či gólových příležitostech. Střely v první třetině 14:13. Druhá třetina začne přibližně v 02:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Calvert nastřelil puk z rohu hřiště před bránu hostí, kde se nadvakrát pokoušel procpat puk do brány Dubinsky, neúspěšně.

19:30
    A ještě jeden pokus Johansena končí tentokrát ve výstroji Lundqvista.

19:13
    Johansen pálí těsně mimo.

18:50
    Tjutin mohl v dobré pozici střílet, ještě se ale pokusil přihrát na lépe postaveného spoluhráče. Přihrávku zachytil jeden z beků Rangers a ze šance nebylo nakonec nic.

18:41
    Po chybě v rozehrávce pálil z nebezpečné pozice Moore, Bobrovsky se ale vytasil s dobrým zákrokem lapačkou.

17:50
    Fasth vyrušil Bobrovského z nudy.

17:33
    Domácí sice stále drží puk, je to ovšem bez střeleckého vyjádření.

16:40
    Columbus přesilovka hodně nakopla a momentálně mačká svého soupeře.

15:48

15:24
    Obrovský zmatek před bránou hostí, ze kterého těžil nejprve Calvert a následně i Savard, jehož střele do odkryté brány skočil do cesty Fasth.

15:05
    Wisniewsky dvakrát tvrdě vypálil od modré, oba jeho pokusy zlikvidoval Lundqvist.

14:45
    V té dnešní ale zatím vycházejí střelecky na prázdno.

13:48
    První přesilovku si zahrají i domácí. Na trestnou míří za držení McDonaugh (NYR). Hodí se poznamenat, že Columbus má druhé nejlepší přesilovky z celé NHL, 25% úspěšnost.

13:11
    Letestu se dostal k odraženému puku, Lundqvist však předvedl bleskurychlý přesun k druhé tyči a brance zabránil

12:46
    Bobrovskému vypadla poměrně lehká střela a málem z toho byly velké nepříjemnosti.

11:41
    Foligno vybruslil zpoza brány a pokusil se překvapit Lundqvista, ten byl však včas na svém místě.

11:26
    Další nedorozumění hostujících hráčů končí icingem.

10:55
    Nepřesná rozehrávka a Rangers se sami vyhánějí z útočného pásma.

10:40
    Fasth zahrozil od mantinelu, Bobrovsky jeho střelu zkrotil ve své výstroji.

10:01

09:38
    Brassard výborně vystřelil z mezikruží, ale Bobrovsky zlikvidoval jak jeho pokus, tak i dorážku Kreidera.

09:16
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

08:52
    Bobrovsky na dvakrát likvidoval Stempniakův pokus, čehož se pokusil využít dorážející Kreider.

08:35
    Stepan se srazil na modré se St. Louisem a je z toho ofsajd. Šanci dostane druhá útočná lajna Rangers.

08:01
    A máme tady první přesilovku zápasu. Tu si zahrají hosté po faulu Andersona (CBJ).

07:48
    Nepříjemná střela Letesta končí na betonu Lundqvista.

07:28
    Hunwick nahrával zpoza brány, Bobrovsky ale zavčasu jeho přihrávku zlikvidoval.

06:57
    Bobrovsky si připisuje první zákrok proti Stepanově střele.

06:19
    Domácí opět výborně ubránili obrannou modrou a vyráží vpřed.

05:08
    Stempniakova střela sražena mimo a Bobrovsky zůstává nadále bez práce.

03:52
    Obrovská chyba v obraně Rangers. Tropp se dostal přímo mezi kruhy k nepřesné rozehrávce, na poslední chvíli se mu ale pod nohy vrhl Hayes a zabránil mu ve střele.

03:24
    Na druhé straně poprvé zahrozil Brassard, jehož pokus byl sražen mimo.

02:50
    Johansen udělal dobrou kličku, jeho bekhendový pokus byl ale sražen.

02:17
    Lundqvist raději přikryl nepříjemně nahozený kotouč.

01:25
    V další příležitosti se ocitl Atkinson, natlačil se před bránu, ale zakončit již nestihl.

01:12
    Dobrá šance Blue Jackets. Od modré pálil Prout a jeho střelu tečoval Wennbery. Lundqvist sám asi příliš nevěděl, jak se mu podařilo střelu vyrazit.

00:23
    Domácí okamžitě získali útočné pásmo a od modré vypálil nepřesně Johnson.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky – Connauton, Johnson "A", Wisniewski, Prout, Tjutin, Savard – Hartnell, Johansen, Foligno – Morin, Wennberg, Atkinson – Calvert, Letestu, Anderson – Tropp, Dubinsky "A", Boll "A"

New York Rangers: Lundqvist – Girardi "A", Klein, Stall, Boyle, McDonagh "C", Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan "A", St. Louis – Hagelin, Moore, Stempniak – Glass, Heyes, Fasth

Rozhodčí: Kozari, Leggo – Murchison, Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Marko Daňo – 8 záp., 1+1, +/- 0

NEW YORK RANGERS

Ani v podání Rangers nebyl vstup do sezóny zrovna dvakrát povedený, jejich výsledky byly hodně jako na houpačce. Ale nyní přišlo výrazné zlepšení. Jezdci z posledních šestnácti zápasů odešli jen třikrát poraženi. Tato úchvatná forma vynesla Rangers až na pozice, které zaručují postup do play-off. New York má navíc právě s Columbusem nejméně odehraných zápasů z celé Východní konference. Například Boston, se kterým včera Jezdci padli, a na který tak ztrácejí dva body, má hned o čtyři zápasy více.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus zažívá po špatném úvodu sezóny mírné zlepšení. Vždyť z posledních patnácti klání hned devět z nich skončilo vítězstvím Modrých kabátů. Tuto dobrou sérii však trochu kalí poslední tři zápasy, ve kterých vyšel Columbus vždy bodově naprázdno. Blue Jackets se tak nadále nacházejí ve spodním příčkách tabulky, konkrétně až na čtrnácté pozici Východní konference.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

12.10.2014 Columbus Blue Jackets – New York Rangers 5:2

Vítejte u dnešního dalšího onlajn přenosu ze zámořské NHL. V Nationwide Aréně se proti sobě postaví Columbus Blue Jackets a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 44. Hartnell (Johansen, Bobrovsky) – 26. Staal (Stepan, Klein), 31. Kreider (Stepan, St. Louis)

New York Rangers: Lundqvist – Girardi "A", Klein, Staal, Boyle, McDonagh "C", Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan "A", St. Louis – Hagelin, Moore, Stempniak – Glass, Heyes, Fasth

Rozhodčí: Kozari, Leggo – Murchison, Miller