Sunderland – West Brom 0:0 (kon.) | Swansea – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Aston Villa – Stoke 1:2 (kon.)
Chelsea – Burnley 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Arsenal 1:2 (kon.) | Hull City – Queens Park 2:1 (kon.)
Manchester City – Newcastle 5:0 (kon.)
Manchester City
5:0 (3:0)
Newcastle United
Sobota 21.02.2015, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League
    David Silva dokončil debakl Newcastlu, když během druhého poločasu vstřelil dva góly a pozdravil fanoušky na Etihad Stadium. City zvítězilo 5:0 a na vedoucí Chelsea ztrácí 5 bodů.

Manchester City dnes navázal na výhru 4:1 ze hřiště Stoke City a na domácím Etihad Stadium si s chutí zastřílel do sítě Newcastlu, do jehož sítě se postupně trefili Sergio Agüero, Samir Nasri, Edin Džeko a po přestávce dvakrát David Silva. Svěřenci Manuela Pellegriniho si připsali po pohodlném vítězství tři body a využili tak zaváhání Chelsea, která remizovala s Burnley 1:1. Rozdíl mezi oběma týmy bojujícími o titul se ztenčil na 5 bodů Konečný výsledek. Manchester City 5 Newcastle 0. (20:23:27)

90+2

90+2
    Mužem zápasu byl na Etihad Stadium vyhlášen David Silva, který během druhého poločasu vstřelil dva góly.

90+2
    Aleksandar Kolarov napálil pouze zeď a jeho následná dorážka po rozehrání volného přímého kopu byla nepřesná.

90+1
    V první minutě nastavení bude Manchester City zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice a míč už si postavil na místo přestupku Aleksandar Kolarov.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.

87
    Manchester City drží míč na svých kopačkách a nedává Newcastlu ani čuchnout, jak se říká.

86
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Yoan Gouffran, přichází Gabriel Obertan.

85
    Papiss Cissé předvedl nepřesný volej, ale již před tím pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.

84
    Zápas už se jen dohrává.

83
    Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Manchester City).

82
    Yaya Touré z volného přímého kopu napřáhl k táhlé střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Tim Krul ji ale fantastickým zákrokem dokázal vytáhnout na rohový kop!

81
    Další faul Newcastlu, po které Manchester City bude rozehrávat další standardní situaci.

80
    Standardní situaci rozehrál Yaya Touré, který se rozhodl pro přímou střelu na bránu, ta ale byla zablokována.

Tomáš Reiner

Branky: 2. Agüero (pen.), 12. Nasri (Džeko), 21. Džeko (Silva), 51. Silva (Nasri), 53. Silva (Agüero)

Karty:   38. Kompany (MAC), 39. Y. Touré (MAC), 83. Džeko (MAC) – 3. Anita (NEW), 29. Colback (NEW)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:5.
    Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Nasri (70. Lampard), Fernandinho, Y. Touré, Silva (59. Navas) – Džeko, Agüero (60. Bony).
    Náhradníci: Caballero – Fernando, Bony, Navas, Lampard, Clichy, Demichelis.

Newcastle United: Krul – Janmaat (71. Taylor), Williamson, Coloccini (C), Haidara – Sissoko, Anita (46. Abeid), Colback, Gouffran (86. Obertan) – Cissé, Pérez.
    Náhradníci: Woodman – Taylor, Obertan, Sa. Ameobi, Rivière, Abeid, Armstrong.

Rozhodčí: Chris Foy. Asistenti: H. Lennard, A. Garratt. Čtvrtý rozhodčí: R. Madley

Diváci: 45602