New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Dallas Stars
4:5 (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Colorado Avalanche
Sobota 28.02.2015, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dovolte mi, abych vás přivítal u dnešního utkání mezi domácími Dallas Stars a hostujícími Colorado Avalanche. Tento duel bude přímým střetnutím o jedenácté místo v západní konferenci, jelikož oba celky mají odehráno přesně jednašedesát zápasů a stejný bodový zisk, který se vyšplhal k číslu šedesát tři.

Vzájemné zápasy:

15.02.2015 Colorado – Dallas 4:1
    04.02.2015 Dallas – Colorado 2:3 sn.
    10.01.2015 Colorado – Dallas 4:3
    30.11.2014 Colorado – Dallas 5:2
    28.01.2014 Dallas – Colorado 3:4

Tým z Texasu se v letošním ročníku NHL hodně trápí. Jak chutná výhra okusil Dallas před pěti zápasy, kdy porazil St. Louis Blues. Od té doby se však svěřencům trenéra Ruffa vůbec nedaří a z posledních čtyř zápasů vybojovali pouze bod. Další špatnou zprávou je zranění brankáře Kariho Lehtonena, které doposud nebylo blíže specifikováno a dnes nad tím tedy visí otazník, zda-li bude hájit brankoviště Hvězd. Pozitivní zprávou pro Stars může být i fakt, že Lehtonen trénoval.

A. Lindback – 87,5% úsp., 2 výhry

Colorado má v posledních kolech hodně prolínavou formu. Po sérii porážek přišlo několik výher, ale to Lavinám příliš nepomohlo. Trenér Roy přirovnal tento zápas k těm nejklíčovějším v sezóně a jeho svěřenci jsou s tímto faktem seznámeni. Obránce Johnson, který má zraněné koleno již s týmem trénoval, ale stále není známo, jestli do dnešního zápasu zasáhne. Úplně stejná situace platí i pro Bordelaua.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Lehtonen (Enroth) – Goligoski, Klingberg, Jokipakka, Daley, Jo. Benn, Demers – Cole, Spezza, Hemský – Ja. Benn, Eakin, Ritchie – Roussel, Fiddler, Garbutt – McKenzie, Horcroff, Sceviour.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Landeskog, O'Reilly, MacKinnon – Talbot, Duchene, Iginla – Tanguay, Mitchell, Evenberg – McLeod, Cliche, Briere.

Rozhodčí: L’Ecuyer, O’Halloran – Sharrers, Gibbs.

Hráči jsou již připraveni na úvodní vhazování.

00:01

00:29
    Kapitán domácích Hvězd se ihned vydal do útočné třetiny, kde si párkrát vyměnil kotouč s Colem.

01:17
    Varlamov si připsal první zákrok po střele Spezzy.

01:35
    A vzápětí i Lehtonen musí zasahovat proti ráně Landeskoga.

02:41
    Domácí se na dlouhou dobu usadili v obranném pásmu Colorada, kde Hemského formace kombinovala, ke střele se nakonec dostal Daley.

03:36
    Duchene se šikovně snažil prostřelit Lehtonena, který hledal kotouč, na poslední chvíli si jej všiml a pravým betonem vyrazil do rohu kluziště.

04:56
    Hra stále ještě nebyla přerušena, hraje se ve vysokém tempu a je vidět, že oba celky vědí, o co hrají.

06:02
    Nepřesná rozehrávka Avalanche, u kotouče je opět Dallas.

06:18
    Následně však chybuje i Demers.

07:29
    Spezza dokázal obehrát jednoho hráče a křižnou nahrávkou hledal Aleše Hemského, ten z dobré pozice minul bránu.

08:10
    Po osmi minutách a deseti vteřinách si konečně mohou brankáři na chvíli odpočinout. Varlamov ukryl odražený puk ve své lapačce, následuje komerční přestávka.

08:14
    Daley dostal ihned po vhazování přihrávku, střela z první mu příliš nesedla a Varlamov mohl zůstat v klidu.

08:37
    U kotouče jsou opět domácí, kteří dnes těží vice ze hry.

08:49
    Sceviour (DAL) dostává dvě minuty za hru vysokou holí

09:39
    Hostům se však vůbec nedaří dostat do útočného pásma, Dallas má dobře rozestavěnou obranu.

10:49

11:55
    Ostrý hit předvedl v rohu kluziště Ritchie, Guenin měl veliké problémy, aby tento souboj ustál.

12:26
    Goligoski vyslal jedovatý projektil na Varlamova od modré, ten měl se musel v brance hodně ohánět, aby jeho střelu chytil.

14:13
    Bojuje se o každý metr ledu, nyní následovala série několika tvrdých zákroků.

15:56
    Brankáři jsou dobrých pár minut bez práce.

16:59
    Tak to byla paráda z dílny Varlamova! Jordie Benn vypálil a ruský brankář příliš dobře neviděl, ale na poslední chvíli si kotouče přeci jen všiml a dokázal jej zlikvidovat. Následovali dvě dorážky od domácích útočníků, ale i s těmi si poradil.

17:23
    Mitchell to zkoušel bekhendem, ale Lehtonem byl připraven.

17:54
    Hemský vypálil z pravého kruhu a Varlamov si připsal další úspěšný zákrok.

18:22
    A Colorado si zahraje další přesilovou hru! Dvě minuty za podražení dostává Jason Spezza.

19:03
    Colorado dlouho kombinovalo a nakonec Duchene našel Mitchella, ten však trefil pouze dobře postaveného Lehtonena.

19:21
    Vzápětí pálil od modré Holden, ani ten však nenašel recept na finského brankáře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodních dvacet minut nám branku sice nepřineslo, ale k vidění byl hodně rychlý a aktivní hokej. Varlamov byl v první třetině více zaměstnávaný a musel zlikvidovat osm střel Dallasu. Lehtonen si připsal čtyři úspěšné zásahy. Avalanche nedokázali využít přesilovou hru, ale na konci třetiny dostali druhou početní výhodu, která bude pokračovat dvaadvacet sekund i ve druhé periodě.

20:01

20:22

20:32
    Barrie drží kotouč za vlastní bránou a čeká, až jeho hráči dostřídají.

20:49
    Jamie Benn se nedokázal prosadit přes dva bránící hráče.

21:28
    Dallas se dostává do tlaku, Spezza tečoval nastřelený puk a Varlamov si připisuje další zákrok.

22:16
    Nepřesná rozehrávka domácích, icing. Vhazovat se bude po pravici Lehtonena.

22:22
    Hejda se dnes také dostává ke slovu. Jeho projektil však Kari Lehtonen viděl a neměl s ním prakticky žádný větší problém.

22:45
    Dallas právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba v obraně Colorada! Garbutt s Rousselem vlétli do útočné třetiny jako hladoví psi a první jmenovaný vybojoval kotouč, Roussel odstavil obránce a CODY EAKIN dostal přesný pas a tvrdou ránou propálil Varlamova. Asistence: Ryan Garbutt.
    EAKIN - 1:0

24:02
    Start pokračují v náporu a Colorado by potřebovalo polít živou vodou.

24:28
    Stuart zablokoval ránu Hemského, následně pálil i obránce Dallasu, ale MacKinnon zaklekl nepropustil puk k Varlamovi.

25:49
    Ritchie tvrdě pálil, ale netrefil bránu.

26:14
    Ryan Garbutt je dnes hodně při chuti! Ve středním pásmu nabral rychlost a řítil se sám na Varlamova. Garbutt naznačil bekhend a ihned následovala klička do forhendu, ale Varlamov toto přečetl a blýskl se výborným zákrokem.

27:46
    Laviny se nedokáží dostat do herní pohody, takřka se nedostávají ke kotouči.

28:33
    Landeskog minul bránu z bezprostřední blízkosti. K dorážce se tlačil MacKinnon, ale o něj se postaral Klingberg.

28:50
    Spezza z ostrého úhlu zkoušel překvapit Varlamova, ten byl pozorný a kotouč vyrazil.

29:08
    Po dlouhé době se u kotouče dokázali ohřát i hosté. Po nepřesné rozehrávce však odpískán ofsajd.

29:40
    Roussel vyhrál v bruslařském souboji s Barriem, u kotouče Dallas.

29:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté z čista jasna vyrovnávají na 1:1. TYSON BARRIE odčinil své zaváhání. Duchene vyvezl kotouč do útoční třetiny a přenechal jej zpětní nahrávou prvnímu jmenovanému, který tvrdou ránou nad lapačku Lehtonena vyrovnává. Asistence: Matt Duchene, Nate Guenin.
    BARRIE - 1:1

30:24
    Tak tohle byla blesková odpověď v podání domácí první úderné formace. Přesně dvacet devět sekund stačilo JASONU SPEZZOVI ke vstřelení branky. Cole dobře zapracoval v brankovišti a zmátl Varmalova, kotouč se po té dostal na čepel domácího snipera, který se nemýlil a vstřelil tak rozdílovou branku. Asistence: Erik Cole, Trevor Daley.
    SPEZZA - 2:1

32:19
    Iginla se dobře prosadil v souboji jeden na jednoho a vybojoval přesilovou hru pro svůj tým.

32:39
    Coloradu si zahraje již svou třetí přesilovou hru. Jamie Benn dostává menší trest za hákován.

33:04
    Domácí tým se však osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

33:32
    Colorado se nedokáže dostat do herní pohody a Dallas zodpovědně brání.

34:21
    Tanguay to zkusil z první, ale jeho střelecký pokus minul bránu.

34:39

34:49
    A přesilovou hru si zahrají také Hvězdy. Redmond je vyloučen za hru vysokou holí.

35:25
    Daley vypálil od modré, Varlamov vyráží.

36:02
    Jason Spezza ze své typické pozice vystřelil, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

36:49

36:58
    Goligoski trestuhodně netrefil odkrytou bránu! Střela Hemského se odrazila od mantinelu přímo na jeho čepel, ale dallaský zadák se rozhodl pro razanci. Jak se později ukázalo, nebylo to nejlepší řešení.

38:44
    Další tutovka Dallasu! Jason Spezza ujížděl sám na Varlamova. Nakonec se ale zodpovědně vrátil Guenin a vytlačil ho do ostrého úhlu, ze kterého již nebylo možné ideálně zakončit. Varlamov si připsal další zásah.

39:18
    Vhazování po levici Varlamova.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Čtyřicet minut hry je již minulostí a my jsem zatím byli svědky tří branek. Gólový účet otevřel v 23. minutě Cody Eakin, když tvrdou ránou propálil Varlamova. Hosté však odpověděli zásluhou Barrieho, který sice z počátku chyboval, ale následně podpořil útok a příklepem vyslal kotouč nad lapačku Lehtonena, který byl takřka bez šance. Za dvacet devět sekund šel Dallas opět do vedení, když Jason Spezza dorazil kotouč za bezmocného ruského brankáře. O jasné převaze domácích vypovídají také střely. Dallas prověřil Varlamova čtyřiadvacetkrát, když to Colorado Lehtonena pouze sedmkrát.

40:01

40:18
    Colorado se po vyhraném vhazování vydává do útoku.

40:51
    Klingberg sevřel Iginlu u mantinelu.

41:32
    Hemský teď skvěle forčekoval a vybojoval puk pro svůj tým.

42:20
    Jordie Benn nepřesně rozehrál po mantinelu. Kotouč končí na zakázaném uvolnění.

42:46
    Ritchie vypálil na Varlamova, ten vyráží.

43:05
    Stars navyšují svůj náskok na dvě branky! Domácí se opět dostali do tlaku a Varlamov čelil sérii střeleckých pokusů. CODY nejprve vystřelil a Varlamovi prošel kotouč mezi betony a jen těsně nezaplul za brankovou čáru. Poté se domácí hráč dostal ke kotouči znovu a tentokrát přesně trefil levý roh Varlamovy brány. Bez asistence.
    EAKIN - 3:1

44:04
    Zach Redmond se dostal do dobré pozice a z mezikruží zkoušel bekhendem vyzrát na Lehtonena, ten byl připravený a nenechal se zaskočit.

45:16
    Hejda vypálil a Lehtonen musel betonem kotouč vyrazit.

45:23
    Everberg minul bránu.

45:43
    A hostům se tlak přeci jen vyplatil! Po vyhrané buly se kotouč dostal ke Gueninu, který ho jen chytře nahazoval na Lehtonenovu bránu. JAROME IGINLA na poslední chvíli dokázal kotouč šikovně tečovat a propasírovat jej za záda domácího brankáře. Asistence: Nate Guenin, Matt Duchene.
    IGINLA - 3:2

46:35
    Sceviour to zkusil bekhendovým pokusem a Lehtonen se měl co ohánět, aby kotouč zastavil.

46:58
    Rozhodčí si půjde zatelefonovat. Kotouč očividně skončil za zády Lehtonena.

46:58
    A branka je uznána, Colorado vyrovnává. Barrie na modré čáře posunul kotouč na colorádského kapitána, který šikovně naznačil střelu z první, ale místo ní přišla prudká nahrávka na NATEA GUENINA, který měl problémy se zpracováním, ale nakonec vystřelil a ačkoli se Lehtonen hodně rychle přesunul, srazil si kotouč za brankovou čáru. Asistence: Gabriel Landeskog, Tyson Barrie.
    GUENIN - 3:3

47:52
    Dobrou obranou práci udělal McLeod.

49:02
    Talbot se tlačil do zakončení, což se mu také povedlo a Lehtonen musel vytasit svůj beton.

49:17
    O'Reilly si vybruslil do mezikruží a nebyl nikým hlídaný. Domácí halou to jen zahučelo po jeho nepřesně střele.

49:56
    Jamie Benn po dlouhé době také prověřil Varlamova. Ten byl připraven.

50:31
    Následovala série ostřejších soubojů a hitů.

50:49
    Stuart ihned po vhazování vypálil na Lehnotena, ten vyráží.

51:02
    Cody Eakin byl nejrychleji u odraženého kotouče a všiml si mezery mezi oběma obránci Avalanche. Dlouhou a prudkou přihrávkou vyslal ANTOINEA ROUSSELA, který měl dost času na zakončení a rozhodl pro prudkou střelu zápěstím, což se ukázalo jako nejlepší řešení. Kotouč přešel brankovou čáru pod betonem Varlamova. Asistence: Cody Eakin, Kari Lehtonen.
    ROUSSEL - 4:3

52:30
    Dallas uklidnil hru za vlastní bránou.

53:17
    Colorado vyrovnává na 4:4! Hodně podobná situace jako u třetího gólu hostů. Barrie nahazoval kotouč na bránu, ale tentokrát ho místo Iginli dokázal tečovat GABRIEL LANDESKOG, který nedal Lehtonenovi takřka žádnou šanci puk chytit. Hostující kapitán tak zaznamenal hodně důležitou branku. Asistence: Tyson Barrie, Ryan O'Reilly.
    LANDESKOG - 4:4

54:23
    Colorado těží ve třetí třetině více ze hry. Daleko zlepšilo svou střeleckou aktivitu.

55:19
    Dennis Everberg (DAL) dostává menší trest za držení.

55:30
    Tvrdá rána Benna, která jen o kousek minula svatyni denverské brány.

55:52
    Spezza šikovnou zadovkou našel Klingberga, který z první trefil tyč!

56:19
    Stars tuto přesilovku sehrávají zatím moc pěkně. Další zajímavou šanci měl Demers. Jeho pokus však skončil ve výstroji Varlamova.

57:19

57:46
    Barrieho sražená střela skončila v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Lehtonena.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:13
    Eakin se snažil individuálně prosadit, ale jeho akce skončila dřív, než vůbec začala.

58:56
    Hra se zasekla v rohu u brány Lehtonena

59:26
    Jamie Benn vyvezl kotouč do útoční třetiny.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a tak v American Airlines Center uvidíme prodloužení. Třetí branku Dallasu vstřelil Spezza, ale Iginla po své šikovné teči odpověděl. Hosté za pár sekund srovnali, ale Roussel využil svůj únik a dal čtvrtý gól domácích. Landeskog však podobně jako Iginla srovnal.

60:01

60:23
    Roussel nahrál Eakinovi, ten naznačil kličku, ale ihned vystřelil bekhendem a Varlamov musel být v pozoru.

60:26
    Oddechový čas pro domácí.

60:48
    Landeskog vyvezl kotouč a elegantně se vyhnul Goligoskimu. Poté nahrával Barriemu, který trefil pouze bránícího hráče.

61:11
    Barrie chytře našel Tanguaye, který ihned ostře vypálil, Lehtonen však nastavil svou lapačku a zkrotil kotouč.

61:35
    O'Reilly unikl po pravé straně hřiště a prudkou střelou donutil Lehtonena k zákroku.

62:20
    Obrovská šance Dallasu! Cole našel najíždějícího Klingberga, který zmátl Varlamova, obkroužil branku, ale ke své smůle nedokázal trefit místo u levého rohu hostující svatyně.

63:17
    Barrieho střela provětrala výstroj domácího brankáře.

63:54
    Hemský se snažil najít Benna, který mu šikovně najížděl, ale jeho pas neprošel.

64:29
    Trevor Daley vystřelil od modré zápěstím, ale Varlamov si proti jeho střele vyjel a zlikvidoval jí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Utkání dospěje až do samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první jede O'Reilly. A dává.

1. série
    0:1
    Spezza se rozhodl pro střelu, ale Varlamov chytá.

2. série
    0:1
    Duchene nasadil pomalé tempo, ale finální klička do bekhendu mu nevyšla a Lehtonen chytil.

2. série
    0:1
    Benn se pokoušel o kličku mezi nohama, ale Varlamov mu vypíchl kotouč.

3. série
    0:1
    Ani Tanguay nedává.

3. série
    0:1
    A Fiddler musel dát jinak by byl konec, ale Varlamov se fantasticky přesunul a lapačkou vyrazil jeho bekhend.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je RYAN O'REILLY.
    O'REILLY - 4:5

Dallasu se nepodařilo prolomit smůlu v posledních kolech a Colorado se díky této výhře posunulo na jedenácté místo a přiblížilo se k branám playoff. Za to Dallas bude mít ještě hodně práce.

Jan Hejda (COL) 0+0, 3 střely, 15:45 čas na ledě
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, 15:07 čas na ledě

Tři hvězdy utkání

1. Nate Guenin (COL) 1+2, 20:43 čas na ledě
    2. Cody Eakin (DAL) 2+1, 17:15 čas na ledě
    3. Tyson Barrie (COL) 1+2, 22:56 čas na ledě

Ode mě je to pro dnešek vše, děkují vám za pozornost. (05:32:32)

Radek Francouz

Branky a nahrávky: 23. Eakin (Garbutt), 31. Spezza (Cole, Daley), 44. Eakin, 52. Roussel (Eakin, Lehtonen) – 30. Barrie (Duchene, Guenin), 46. Iginla (Guenin, Duchene), 47. Guenin (Landeskog, Barrie), 54. Landeskog (Barrie, O'Reilly), rozh. náj. O'Reilly