Magnitogorsk – Ufa 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 5:2 (kon.)
CSKA Moskva – Soči 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Jokerit – Minsk 4:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 28.02.2015, 12:30 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

Je konec! Metallurg Magnitogorsk vstoupil do čtvrtfinále lépe a po dobrém výkonu poríž Salavat Julajev Ufu 2:0 a ujímá se vedneí v sérii!

V první třetině byl k vidění velmi bojovný a urputný hokej, od začátku se hrál velmi vyrovnaný zápas. Hosté měli v prvním dějství k dispozici dvě přesilové hry, ty ale nezahráli dobře a prosadit se nedokázali. Po první třetině byl tak stav bezbrankový!

První polovina druhé třetiny nenabídla skoro vůbec nic, ale ve druhé se možná rozhodl zápas! Důležitá byla 33. minuta, kdy zcela mimo puk fauloval kolenem hostující Skačkov domácího Těreščenka a dostal pět minut plus do konce utkání. Domácí Metallurg se poté dokázal v této dlouhé přesilovce dvakrát prosadit. Nejdříve se trefil Sergej Mozjakin a po něm i Tim Stampleton. Poté hráli hosté více než minutu přesilovku pět na tři. Hostům se ale vůbec nepovedla a prakticky žádnou vážnější šanci si nevytvořili.

Ve třetí třetině se očekávala ofenzivní převaha Ufy, nic takového ale nepřišlo. Ufa nepůsobila jako tým, který prohrává o dvě branky. Dvě minuty před koncem šel Sochatskij ven z brankyl, početní výhoda byla umocněna vyloučením Birjukova. Hosté se ale ani při hře 6 na 4 prosadit nedokázali.

Jan Kovář (MET) – 0+1, 5 střel, čas na ledě 21:26

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (14:54:59)

60:00

59:56
    Jeden z hráčů domácích teď zkusil trefit prázdnou branku, trefil ale pouze tyč!

59:41
    Kombinace Ufy k ničemu nevede, žádná střela, prostě nic.

59:19
    Kolcov vyslal tvrdou střelu od modré, ta ale nemířila přesně.

58:58
    Domácí ale začali výborně, dostali se ke kotouči a vyhodili jej. Prázdnou branku ale netrefili.

58:50
    Tak to bude ještě zajímavé. Na trestnou lavici míří Jevgenij Birjukov za držení protihráče, konkrétně Hartikainena.

58:40
    Ufa již nemá, co ztratit a zkouší to se šesti hráči v útočném pásmu!

58:40
    Metallurg ale zahrál kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Košečkinem. Hostující kouč si bere oddechový čas.

58:17
    Domácí teď nikam nespěchají a Kovář s Birjukovem velmi pozvolna rozjížďí útočnou akci.

57:48
    Jakucenja se dokázal vymanit z rohu hřiště a poslal puk na hranici pravého kruhu k Kameněvovi, ten vypálil. Sochatskij si ale připsal další úspěšný zákrok.

57:21
    Platonov nabral rychlost ve střední pásmu, dostal se před Kolcova a vystřelil z levé strany. Sochatskij ale udržel ještě naději pro Salavat.

56:51
    Domácí teď měli náznak nějaké akce v útočném pásmu, Těreščenko si ale na střelu netroufl a domácí ztrácejí puk.

56:18
    Za brankou operoval Slepyšev, který poslal puk před branku. K dorážce se tam dostával Hartikainen i Slepyšev. Domácí obrana ale zapracovala výborně.

55:52
    Kovář velmi dobře atakoval Zubareva při rozehrávce, to vedlo k zisku puku pro Metallurg.

55:15
    Ufě se nedaří dostat do pásma, Philström teď před modrou zoufale nahodil kotouč do třetiny, celá formace Salavatu jde ale střídat.

54:37
    Salavat se zatím nedokázal dostat do nějakého stálejšího tlaku v útočném pásmu, do konce zbývá něco přes pět minut. To již není mnoho času!

53:38
    Teď za dlouhou přihrávkou mířil Platonov, který už byl skoro u puku. Sochatskij ale výborně četl hru a vyrazil. Velmi riskantě vypíchl kotouč z pásma. Risk je zisk a v tomto případě se to gólmanu Salavatu povedlo!

53:01
    První formace domácích se snažila usadit v útočném pásmu, to je si jim nepodařilo a po pravé straně mířil vpřed Hartikainen. Finský útočník si ale na střelu netroufl.

52:37
    Kotouč je za brankou domácího Magnitogorsku, jeho akci rozjíždí Bartyšin.

52:19
    Po snad prvním zakázaném uvolnění v tomto zápase se bude vhazovat v pásmu Salavatu Ufa.

51:36
    Sjomin byl velmi agresivní v útočném pásmu a dokázal se dostal do ke střele, tu ale vyrazil Košečkin. Dobrým napadáním ale puk vybojoval zpět Makarov.

51:08
    Ukázkový bodyček předvedl Bartyšin na Sjomina, hodně hezký hokejový moment!

50:27
    Denis Zaripov udělal pár rychlých kroků ve středním pásmu a za modrou přenechal puk Mozjakinovi, který vypálil z první. Sochatskij jeho ránu vyrazil dor ohu.

49:35
    Gluchov poslal k brance přihrávku na Hartikainena, ten chtěl ještě vylepšit pozici pro Slepyševa, který by dával do prázdné. K ruskému útočníkovi ale přihrávka neprošla!

49:04
    Ve středním pásmu dostal puk Jevgenij Timkin, který nabral rychlost a vystřelil z levé strany. I jeho rána ale mířila mimo.

48:45
    Kotouč je v pásmu Salavatu, oba týmy momentálně střídají.

48:09
    Jakucenja se prokličkoval až mezi kruhy a vystřelil. Jeho ránu vytěsnil gólman Sochatskij mimo!

47:28
    Útočnou akci domácích rozjížďí Bartyšin, je podporovaný první formaci Metallurgu.

46:49
    Kovář teď nezachytil přihrávku od Antipina a na druhou stranu míříl Philström. Jeho rána ale mířila mimo branku Koščekina.

46:26
    Hartikainen dostal trochu prostoru za brankou a poslal puk před Košečkin, na dorážku si dělal zálusk Gluchov. Domácí gólman si ale poradil a přerušil hru.

46:02
    V Metallurg Ice aréně probíhá první komerční přestávka v třetí třetině.

45:27
    Metallurg zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, nicméně hosté se k puku dostali včas a vyhazují jej do středního pásma.

44:46
    Třetí formace Salavtu se usazuje v útočném pásmu, jejich kombinace ale zatím k žádné střele nevedla.

44:13
    Sochatskij měl nějaký problém s bruslí, kustod Salavatu to ale rychle vyřešil a může ve vhazovat ve středním pásmu.

43:56
    Koslov se uvolnil v rohu kluziště a najel před Sochatskije a zakončil. Ruský gólman střelu dokázal vyrazit, ani dorážející Timkin puk za čáru nedostal. Poté byl dost tvrdě atakován právě Timkin Slepyševem. Rozhodčí však vylučovat nebude.

43:29
    Platonov vystřelil ze středního pásma na Sochatskije, ten raději puk přikryl pod lapačku. Následuje vhazování v pásmu Salavatu.

43:08
    Na pravé straně se ocitl v obležení dvou protihráčů Spěanov, i přesto dokázal vybojoval vhazování před Košečkinem.

42:41
    Metallurg má teď puk na svých hokejkách ve vlastním pásmu, postupným útokem míří vpřed.

41:59
    Makarov objel branku a posílal puk před branku na Sjomina, ten ale nedokázal skákající puk zasáhnout.

41:36
    Vladimír Maleňkich pouze nahodil puk do pásma a celá lajna jde střídat, do útoku míří Ufa.

40:53
    Z levé strany vystřelil zápěstím Jan Kovář, jeho ránu ale Sochatskij dokázal vyrazit.

40:38
    Ufě zbývala jen chvilka přesilovky, domácí jsou již v plném počtu!

39:39
    Z pravé strany pálil Hartikainen, jeho ránu Košečkin vyrazil do rohu a Salavat pokračuje v nátlaku!

39:21
    Ufa sice kombinuje v útočném pásmu, nicméně se prakticky nedokáže dostat do nějaké střelecké pozice.

38:53
    Metallurg ale začal oslabení vyhozením. Salavt se ale dokázal velmi rychle vrátit.

38:39
    A hosté mají ideální možnost snížit! Na trestnou míří Jevgenij Birjukov a Salavat bude hrát více než minutu pět na tři!

38:25
    Salavat už se usazuje v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostal.

37:56
    Honza Kovář teď neudržel nervy a ve střední pásmu hodně ostře atakoval Gluchova a míří na dvě minuty na trestnou lavici!

37:38
    Salavat je v plném počtu, což je pro hosty dobrá zpráva, nicméně prohrávají o dvě branky.

37:19
    Zaripov vypálil z pravé strany přízemní střelu, Sochtaskij ale nechal betony položené a puk vyrazil.

37:02
    Metallurg pokračoval ve stále probíhající přesilovce. Z levé straně zakončoval Platonov, jeho ránu ale dokázal Sochatskij chytit. Metallurg má již jen půl minuty přesilovky!
    Tim STAMPLETON - 2:0

36:16
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je tu další branka! Od Těreščenka šel puk na Brenta, který nezazmatkoval a poslal puk na TIM STAMPLETON, který i s trochou štěstí dostal kotouč za záda Sochatskije! Asistence: Tim Brent.

35:44
    Bartyšin vypálil z pravé strany, jeho rána ale byla hodně nepřesná. Metallurg ale pokračuje v kombinaci.

35:11
    Metallurg teď opravdu mačkal Salavat, poté se ale hostům podařilo dostat k puku a z posledních sil se dostávají na střídačku.

34:41
    Kovář posílal přihrávku na Zaripova před branku, ten ale puk nezasáhl a ten se dostal k Antipinovi, který tvrdou střelou přestřelil branku!

34:14
    Chris Lee nabízel puk na teč Kovářovi, ten jej ale nezasáhl.

33:39
    Metallur pokračuje v nátlaku, jejich kombinace ale zatím k dalšímu gólu nevedly.
    Sergej MOZJAKIN - 1:0

33:08
    A je to tady! Metallurg se prosazuje už po třiceti sekundách přesilovky! Zpoza branky poslal puk Zaripov na SERGEJE MOZJAKINA, který se prosazuje tvrdou střelou do růžku branky! Přesilovka navíc bude pokračovat! Asistence: Denis Zaripov, Jan Kovář

32:50
    Metallurg začal dlouhou přesilovku lehkou kombinací v třetině. Mozjakin posílal před branku puk na teč Kovářovi, ten ale puk nedokázal dostatečně zasáhnout.

32:38
    Na ledě teď zůstal ležet Těreščenko po souboji s Jevgenijem Skačkovem, který dostává pět minut za faul kolenem. Hostujícím fanouškům se to pochopitelně nelíbí, tento moment může silně ovlivnit tento zápas.

31:49
    Kosov ujížděl s Platonovem dva na jednoho. Prvně jmenovaný vystřelil z levé strany. Jeho rána ale mířila mimo.

31:10
    Hartikainen posílal puk před branku na Gluchova, na brankovišti ale změnil směr jizdy puku Košečkin lapačkou a Gluchov už nedokázal zareagovat.

30:36
    Hosté přežili i druhé oslabení a jsou již v plném počtu!

30:28
    Denis Zaripov se rozmýšlel, co s pukem na pravé straně udělat, nakonec vypálil na bližší tyč. Sochatskij si ale i s touto střelou poradil.

30:04
    Zaripov výborně zatáhl puk do třetiny a Metallurg pokračuje v kombinaci.

29:28
    Před brankou se k puku dostával po střele Těrečenka Mozjakin, ten ale nedokázal zasáhnout puk.

28:57
    Těreščenko udržel puk na modré čáře a Metallurg pokračoval v kombinaci. Poté se ke střele dostal Baryšin, jehož rána ale byla sražená do ochranné sítě.

28:36
    A jakmile skončila jedna přesilovka, začne hned druhá! Denis Bodrov podrazil před brankou Stapletona a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

28:27
    Hosté jsou již v plném počtu, Stěpanov je zpět na ledě.

28:23
    Po několika přihrávkách se puk z hole Kováře dostal k Zaripovi, tomu ale také nevyšlo ideálně zpracování a vystřelil pozdě. Jeho ránu navíc Sochatskij lapil.

27:54
    Kovář našel před brankou Mozjakina, tomu ale nevyšlo zpracování a puk se odrazil na hůl Gluchova, který vyhazuje.

27:14
    Lee vypálil z mezi kruží, Sochatskij jeho ránu vyrazil a pokračuje tlak Metallurgu!

26:49
    Domácí ale nezačali přesilovku dobře, Mozjakin si ale ideálně nahodil puk do pásma, který si i dojel a Metallurg už kombinuje v útočném pásmu.

26:27
    První přesilovku si zahraje i domácí Metallurg! Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici hostující Alexandr Stěpanov.

25:52
    Druhá formace Ufy pouze odevzdala puk a odešla střídat. Malém se jím to ale vymstilo, neboť hodně prostoru měl na pravé straně Platonov. Jeho rána mířila mimo.

25:08
    Maleňkich prostrčil puk na Osalu, který mířil po levé straně do pásma. Ke střele se ale nedostal.

24:41
    Dmitrij Makarov se protáhl kolem Maleňkicha a obtočil se kolem branky. Košečkin se ale velmi rychle přesunul a puk lapil.

24:17
    Ufa kombinovala v útočném pásmu, k žádné střele se ale nedostala a Metallurg otáčí hru.

23:31
    Kutuzov se dostal k puku po několika odrazech a vypálil z mezikruží. Jeho rána ale mířila mimo.

23:09
    Další střelu vyslal Višněvskij, ani jeho ránu ale Košečkin za svá záda nepustil.

22:45
    Bobrov pálil po přihrávce Kuldy z levé strany, Košečkin jeho střelu vyrazil levým betonem.

21:58
    Salavat ale puk ztratil a Metallurg míří do protiútoku.

21:29
    Skačkov se dokázal prodrat po pravé straně do pásma, poté rozehrál puk na Višněvskije a Ufa se usazuje v útočném pásmu.

20:51
    Lee našel na pravé straně Zaripova, ten ale neměl dostatečnou rychlost a do útočného pásma se nedostal.

20:19
    Kovář se dostával do pásma, byl ale podražený Slepyševem. Rozhodčí ale dal jasně najevo, že faul pískat nebude.

20:01

První třetina nabídla velmi bojovný hokej. Hraje se zatím velmi vyrovnaná partie, žádný tým zatím neměl nějakou větší šanci. Salavat měl k dispozici už dvě přesilovky, ani jednu ale nedokázal využít. Po první třetině je tak stav bezbrankový.

STATISTIKY PRVNÍ TŘETINY

Střely na branku – 10 – 7
    Zablokované střely – 9 – 3
    Vyhraná vhazování – 12 – 7
    Hity – 13 – 12
    Využítí přesilovek – 0/0 – 0/2

Druhá třetina v Metallurg Ice aréně začne přibližně v 13:20.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    Zaripov poslal křížnou přihrávku na Mozjakina, který pálil z levého kruhu. Rána mu ale přiliš nesedla a puk mířil mimo!

19:25
    Gluchov je již zpět a Metallurg zvládl i druhé oslabení v první třetině.

19:01
    Puk už je ve středním pásmu a Metallurg by měl zvládnout i druhé oslabení.

18:29
    Slepyšv se dostal za obranu Metallurgu a mířil na Košečkin, už to vypadalo, že zakončí do prázdné. Ruský gólman ale betonem jeho střelu vyrazil.

17:39
    Kajgorodov nabil Heikkinenovi na modrou, ten vypálil. Do jeho střely ale obětavě skočil Jakucenja.

17:15
    Tak se vylučovat bude! Kosov hloupým faulem v rohu kluziště podrazil Gluchova a míří na trestnou lavici.

17:07
    Na druhé straně unikal Kosov, toho ale velmi těsně bránil Mereskin. Domácí hráč ale nezakončil a vylučovat se také nebude.

16:35
    Kolcov teď hledal dlouhou přihrávkou Slepyševa, ten si přihrávku nezpracoval podle představ a objevil se v ofsajdovém postavení.

16:15
    A opět se nám předvedla první formace. Kovář našel na pravé straně Zaripova, který pohotově vystřelil. Sochatskij ale puk lapil a přerušuje hru.

15:29
    Tim Brent se elegantně vyhnul Kutuzovi a puk se po několika přihrávkách dostal až k Chrisu Leemu, ten vystřelil. Jeho rána ale mířila mimo.

14:52
    Kosov najížděl s Osalou a Platonovem do útočné třetiny. Prvně jmenovaný se dostal ke střele, ta ale mířila mimo.

14:11
    Kajgorodov posílal přihrávku na Golovanova, ten ale přihrávku nezachytil a Ufa přichází o pásmo.

13:57
    První lajna Metallurgu teď výborně napadala a k puku se před modrou dostal Mozjakin po chybě Heikkinena. Jeho chybu ale napravil Zubarev.

13:12
    Platonov poslal puk na modrou k Maleňkichovi, ten se štěstím puk udržel na modré a poslal jej k Chabarovovi. Jeho střela ale mířila mimo.

12:54
    I čtvrtá lajna Salavatu umí kousat. Topleko zakombinoval s Mereskinen a dostal se ke střele z mezikruží. Košečkin ale předvedl jistý zákrok. Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Metallurgu.

12:18
    Mozjakin se dostal ke střele z levé strany, Sochatksij puk vyrazil a k dorážce se tlačil Kovář. K puku se ale nedostal.

11:50
    Chabarov je zpět na ledě, Metallurg v plném počtu.

11:37
    Pihlstr§om sklepl puk na Golovanova, ten vypálil ale nastřelil pouze bránícího obránce.

11:24
    K další ráně se dostal Kolcov, jeho střelu ale přizvedl do ochranné sítě Brent.

10:56
    Teď konečně vystřelil Kolcov, jeho ránu ale zablokoval někdo z domácích.

10:28
    Ufa už je usazená v útočném pásmu, první přesilovková formace Salavatu se ale ke střele zatím nedostala.

10:05
    I Jakucenja buly vyhrál a Metallurg se osvobozuje.

09:50
    Brent vyhrál buly na Antipina, rozhodčí ho ale z buly vykázal. Nahradí ho Jakucenja.

09:50
    Bude se poprvé vylučovat! Na trestnou lavici míří za hákování domácí Jaroslav Chabarov.

09:33
    Bartyšin dobře nahodil kotouč do třetiny pro Osalu, ten mu puk vrátil a ruský obránce vystřelil. Sochatskij byl ale pozorný a puk lapil.

09:07
    Ufa teď mířila do přečíslení, jenže přechod přes modrou čáru jim nevyšel. Čárový odpískal další ofsajd.

08:42
    Maleňkich se snažil najít na modré Kosova, to se mu podařilo, ale Kosov puk špatně zpracovat a je odpískán ofsajd.

07:59
    Na modré čáře teď zaváhal Maleňkich, který se dostával ke střele a už to vypadalo, že bude střílet do prázdné. Na poslední chvíli mu ale do střely vložil domácí Bereglazov!

07:10
    Metallurrgu se teď nepodařilo usadit v útočném a musí se rychle vracet.

06:29
    Slepyšev se protáhl kolem Bartyšina a mířil před Košečkina, ten ho ale dokázal vychytat.

05:46
    Na led teď přišla první formace Metallurgu, Mozjakin najel do páísma z levé strany, poté vracel puk na modrou k Birjukovovi. Jeho přihrávka byl ale nepřesná.

04:39
    Domácí Metallurg je zatím daleko více aktivnější než jeho dnešní soupeř, zatím se ale nedokázal gólově prosadit.

04:10
    Z mezikruží vypálil Tim Brent, jeho rána ale byla sražená mimo.

03:49
    Honza Kovář teď nádherně "vykoupal" Zubareva a dostával se před Sochatskije, byl ale ve velké úhlu a nedokázal zakončit dle představ.

03:11
    Atnon Slepyšev nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil z levé strany. Košečkin jeho střelu vyrazil.

02:31
    Tolpeko si vybruslil z rohu kluziště a vystřelil. Jeho rána ale proletěla mimo a Košečkin ani tentokrát zasahovat nemusel.

01:49
    Mereskin s Makarovem se dostávají do kombinace v rohu kluziště. Zatím se ale ke střele nedostali.

01:15
    Golovanov dostal na pravou stranu přihrávku od Pihlströma, jeho střelu ale zablokoval někdo z domácích hráčů.

00:43
    Druhý útok Metallurgu výborně napadal a Zubarev pouze odevzdal puk na hůl hráčů domácích.

00:29
    První střelu zápasu vyslal domácí Jan Kovář z mezikruží, Sochatskij si připisuje první úspěšný zákrok. Vhazování v pásmu Ufy.

00:01

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, hymna Ruské federace již zazněla a vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hezké sobotní odpoledne! Hokejová KHL vstupuje do nadstavbové části a můžeme se těšit na tuhé boje o všechno! Čtvrtinále odstartovali již včera. My se dnes podíváme na první čtvrtfinálový duel mezi Metallurgem Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly je v Mettalurg Ice aréně naplánováno na 12:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

METALLURG MAGNITOGORSK

Magnitogorsk vstupuje do play-off v roli obájce titulu. V letošní sezóně předváděl opět výborné výkony, v tabulce Východní konference obsadil třetí místo se 117 body, což je velmi dobrý počin. Hlavní útočnou silou Metallurgu byla formace Kovář-Zaripov-Mozjakin. Tato trojice nasbírala dohromady 186! bodů a hodně se od ní bude očekávat i v play-off. Sám Jan Kovář nasbíral výborných 68 bodů a umístil se na druhé příčce v tabulce produktivity. Metallurg také spoléhá na kanadského obránce Chrise Leeho, který nasbíral 46 bodů, což je na obránce velmi dobrý počin. V brance zahájí play-off Rus Vasilij Košečkin, který měl v základní části procento úspěšnosti zákroků 93,4% a obsadil třetí místo v tabulce brankářů.

Metallurg nicméně vstupuje do této série jako favorit a bude se od něj očekávat postup. Můžeme se také těšit na výkony Jana Kováře a ruského dua Mozjakin-Zaripov.

SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa splnila předsezónní očekávání a umístila se ve středu tabulky. Výběr Vladimíra Jurzinova bojoval s velmi nevyrovnanými výkony, v těžkých chvílích ale dokázal zabrat a postup měl více méně jistý již několik kol před koncem základní části. Hodně důležitou postavou Ufy v základní části byl obránce Kirill Kolcov, který nasbíral 48 bodů (18+30) a vyhrál produktivitu obránců. V útoku zase řádilo finské duo Hartikainen-Pihlström, kteří nasbírali dohromady 68 bodů. Hodně velká očekávání budou kladena i na Dmitrije Makarova a Alexeje Kajgorodova. V brance má Salavat lehkou nejistotu. Vladimír Sochatskij odchytal sice 45 utkání, nicméně procento úspěšnosti zákroků 90,7%, což není příliš mnoho. Obrana je právě to, na co se Ufa musí před play-off zaměřit, neboť nedisponuje takovou útočnou silou jako Metallurg.

Ufa je povážována za outsidera, nicméně tato role ji může sedět a překvapit. Nemá, co ztratit. Důležité bude, zda-li se jí podaří alespoň jednou uspět v Magnitotorsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.