Čeljabinsk – Riga 3:2 (2:0 po s.n.) | Ufa – Záhřeb 2:5 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.)
Toljatti – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Kazaň – Viťaz 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 0:3 (kon.)
CSKA Moskva – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pátek 09.10.2015, 16:05 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je konec! Metallurg Magnitogorsk nezvládl roli favorita, a v domácím prostředí podlehl Slovanu Bratislava 2:3!

Slovenský celek zažil velmi povedenou první třetinu. S favoritem dnešního utkání sehrál vyrovnanou partii. Do vedení se dostal navíc právě Slovan! Rok Tičar našel před brankou volného Andreje Šťastného, který poslal kotouč do růžku branky! O dvě minuty později nahození Surového tečoval Ladislav Nagy, a kotouč skončil v síti. Z branky se navíc pakoval Vasilij Košečkin!

Ve druhé třetině jsme sledovali vyrovnanou hru obou celků! Velké šance v první polovině druhé třetiny měl domácí Filippi a Zaripov, ani jeden však nebyl úspěšný. Ve 31. minutě tak udeřil Slovan, Patrik Lušňák povedenou akci navýšil vedení svého týmu na 3:0! Za 21 vteřin však Metallurg bleskově udeřil! Svůj tým udržel ve hře brankou Vladislav Kaletnik! Hned poté měl ještě obrovskou šanci Danis Zaripov, který však zaváhání Brusta nedokázal potrestat!

Ve třetí třetině jsme viděli velký tlak Metallurgu, který se pokoušel o snížení. To přišlo až necelé dvě minuty před koncem! Nahození Antipina tečoval Oscar Osala! Metallurg se v závěru ještě pokoušel o vyrovnání, neúspěšně!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Jan Kovář (MET) – 0+1, žádná střela, TOI – 22:31
    Tomáš Filippi (MET) – 0+0, 5 střel, TOI – 18:17

Václav Nedorost (SBA) – 0+0, 1 střela, TOI – 16:28
    Filip Novák (SBA) – 0+0, žádná střela, TOI – 20:24

Z mé strany je to vše, a u dalšího textového přenosu se na vás budu těšit brzy nashledanou! (18:12:49)

59:50
    Deset sekund před koncem vyhodil Slovan kotouč na zakázané uvolnění. Miloš Říha si bere oddechový čas!

59:34
    I další nahození hráčů Slovanu na prázdnou branku neskočilo úspěchem! Tentokrát se skvěle vrátil Viktor Antipin, který zachytil kotouč ještě před brankovou čárou!

59:03
    Ve středním pásmu se dostal ke kotouči Tomáš Surový, jehož střela na prázddnou branku byla pomalá, a Chriss Lee to stihnul!

58:43
    Samsonov hned po vhazování spěchal na střídačku, a Metallurg to zkouší opět v šesti!

58:41
    Domácí celek si bere hned po vstřelené brance oddechový čas!
    Oscar OSALA - 2:3

58:41
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak závěrečné minuty ještě nabídnou drama! Metallurgu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky! Z pravé strany poslal kotouč před branku Viktor Antipin, jehož pokus tečoval OSCAR OSALA, a kotouč skončil v brance! Asistence: Viktor Antipin, Jan Kovář

58:00
    Samsonov je na střídačce, a Metallurg to dvě minuty před koncem zkouší bez brankáře!

57:36
    Až teď domácím pomohl Ivan Švarný, který vyhodil kotouč na zakázané uvolnění!

57:14
    Slovenský celek zvládá výborně závěr zápasu hlavně v defenzivě! Metallurg se nemůže přes skvěle bránící Slovan dostat do útočného pásma.

56:36
    Metallurg kombinuje ve středním pásmu, nicméně se mu nedaří dostat přes modrou čáru do útočného pásma.

55:59
    Slovan důležité oslabení zvládl, a Žiga Jeglič je zpět na ledě! Pro Metallurg je tak situace již kritická ...

55:39
    Před branku tentokrát dostal krásnou přihrávku Danis Zaripov, který se pokoušel akci ještě vylepšit přihrávkou na Jana Kováře, tomu však zablokoval hůl Novák, a český útočník se do zakončení nedostal!

55:09
    Po křížné přihrávce Jana Kováře střílel z pravé strany Sergej Mozjakin, jehož pohotová rána však mířila mimo!

54:39
    Metallurg se hned na začátku přesilové hry dokázal dostat do kombinace v útočném pásmu. Do zakončení se však zatím nedostal!

53:59
    Slovinský útočník Žiga Jeglič zachytil ve vlastním pásmu kotouč do rukavice, nicméně ho přidržel příliš dlouho, a odchází na trestnou lavici za zdržování hry!

53:33
    Chris Lee se ve středním pásmu ostře střetl s Milanem Bartovičem. Vylučoval se však zatím nebude!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 31. Kaletnik (Osala, Wolski), 59. Osala (Antipin, Kovář) – 13. Šťastný (Tičar), 15. Nagy (Surový), 31. Lušňák (Sersen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (od 15.Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee (A), Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Medveděv, Bereglazov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov – Wolski, Kaletnik, Kosov – Timkin, Železkov, Osala – Platonov (A), Filippi, Potěchin
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Novák, Barker, Sersen (A), Mihalík, Švarný, Starosta, Luža – Nedorost, Viedenský, Miklík – Nagy (A), Surový (C), Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Lušňák, Puliš