Jablonec – Slavia 0:0 (kon.) | Olomouc – Liberec 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Brno 1:1 (kon.)
Slovácko – Ostrava 2:1 (kon.) | Teplice – Jihlava 0:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:2 (kon.)
1.FC Slovácko
2:1 (2:1)
FC Baník Ostrava
Sobota 17.10.2015, 17:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora • Synot liga • 10. kolo

Slovácko nakonec porazilo Baník Ostrava 2:1. Vše podstatné se událo již v prvním poločase. Jak už bylo zmíněno Baník šel do vedení Kukecem, Slovácko otočilo výsledek dvěma brankami Jaroslava Diviše. Ve druhé půli měl příležitost de Azevedo, nicméně přestřelil, na druhé straně hlavičku Doška vytáhl Pavlenka. Ostrava v posledních minutách zápasu se snažila o vyrovnání centry ze stran, ale obrana Slovácka byla vždy na svém místě. (19:01:46)

90+4

90+4
    Utkání se už dohrálo na polovině Baníku, a tak domácí borci mohou slavit zisk dalších tří bodů. Ostrava po tomto utkání zůstává poslední.

90+3
    Ostrava už má jen málo času na vyrovnání, navíc ji byl odpískán útočný faul Machovce.

90+2
    Baník už hraje vabank, Hlúpik měl na levé straně mnoho prostoru a utíkal směrem k brance Ostravy, míč si vyměnil se Šumulikoskim a poté se snažil najít Doška, ale nepřesně.

90+1
    Do pokutového území Slovácka letí jeden centr za druhým, zatím domácí obrana talku Baníku odolává.

90
    Rozhodčí Jech bude nastavovat čtyři minuty.

90
    Poslední střídání Slovácka. Habanec stáhl ze hřiště dvoubrankového Jaroslava Diviše a na závěrečné minuty poslal Martina Kuncla.

89
    Diviš na levé straně přihrál Šumulikoskému, který si špatně předkopl míč, ale skluzem jej vybojoval, následně byl Machovcem faulován Diviš, sudí však nechal pokračovat hru, akce Baníku po pravé straně byla zastavena praporkem pomezního, který signalizoval ofsajd.

88
    Druhé střídání Slovácka. Ze hřiště odešel Lukáš Sadílek a místo něj nastupuje Vlastimil Daníček.

87
    Kukec centroval skoro z brankové čáry a míč proletěl kolem břevna, další centr tentokrát z pravé strany odvrátil Hofmann.

86
    Do otevřené obrany Baníku postupoval Hlúpik, který kolmou přihrávkou do běhu vyslal Doška, před kterým byl u míče dříve Pavlenka a balon schoval pod svým tělem.

85
    Dnešní utkání sleduje 5134 diváků.

84
    Bohužel jejich přání nebylo vyslyšeno, jelikož se Slovácko do zakončení nedostalo.

83
    Slovácko bude zahrávat rohový rohový kop a domácí fanoušci si přejí branku.

82
    První změna ve slovácké sestavě. Mladíka Eldara Civiče vyměnil Filip Hlúpik.

81
    O přímou střelu ze střední vzdálenosti se pokusil de Azevedo, brankář Heča situaci kontroloval, rána proletěla necelého půl metra nad břevnem.

79
    De Azevedo načechral míč z rohového kopu, obrana Slovácka byla však při standardní situaci kompaktní a nebezpečí odvrátila.